Nov zakon EU??

cacy · 7609

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
: 07 December 2014, 22:30:11
Dragi vzreditelji in ostali

Mene neki zanima… govori se o nekem novem zakonu, ki stopi v veljavo 1.1.2015, in sicer da se mladiče po novem oddaja pri 15 tednih (če so pri 12 tednih cepljeni steklino). ::)
A kdo kaj ve o tem? Na Nizozemskem je cela panika (in ker naj bi šel en moj bodoči puppy tja), iščemo rešitve.
Meni je ta zakon popolnoma nor. Naj bi pa veljal za EU. >:( ???

Kakršnakoli informacija zaželjena!

Hvala in lep pozdravček!



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1 : 08 December 2014, 10:01:24
Ja, naj bi bilo res... :-\ Zakon stopa v veljavo 29. decembra letos...

http://www.pettravel.com/immigration/slovenia.cfm

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MANDY

  • Gost
Odgovori #2 : 08 December 2014, 10:09:19
V Italiji je veljal že pred letom in pol.  :-X 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 08 December 2014, 11:14:04
Neumna zakonodaja. A kdo ve zakaj je temu tako? Da bi se čimveč kupovalo in prodajalo v SLO? Ker to bi bil spet podn.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 08 December 2014, 11:22:27
Če prav zastopim je vstop mladičkom v Slovenijo iz drugih držav EU dovoljen, izstop pa ne??

"Puppies and Kittens:  Pets under 3 months of age that have not been vaccinated for rabies are not permitted to enter Slovenia unless they enter from another EU country and have been microchipped and enter with an EU pet passport.  Rabies vaccinations must not be administered prior to 3 months of age."

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MANDY

  • Gost
Odgovori #5 : 08 December 2014, 12:17:26
 :) No ne vem, mislim, da so to predpisi drugih držav tokrat Nizozemske in že prej Italije za Nemčijo ne vem. Brala sem, da to zaradi prevelikega uvoza mladičkov iz tujine ???. Za vzreditelje je težje, ker je potrebna socializacija mladičev v tem obdobju in je zelo, zelo važna. Na enem njihovem forumu sem prebrala opozorilo prav glede tega, da morajo sedaj bolj preverjat vzreditelje iz tujine.   



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 08 December 2014, 12:22:12
Ma na uradni strani od UVHVVR ne najdem nic konkretnih podatkov, niti na EU strani ???

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7 : 08 December 2014, 12:27:51
Ma na uradni strani od UVHVVR ne najdem nic konkretnih podatkov, niti na EU strani ???
http://www.uvhvvr.gov.si/si/delovna_podrocja/mednarodne_zadeve/premiki_hisnih_zivali/ Novica je bila objavljena 27.oktobra.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 08 December 2014, 12:33:04
Butasti zakoni.... Mislim, da je tole še posledica dveh uvoženih mladičev iz zavetišča/s ceste (iz Romunije?), ki sta imela steklino. V glavnem že 1 leto nazaj je bila "panika" pri uvozu na Finsko, ker so nekaj spreminjali določila za uvoz mladičev. Ampak takrat si lahko cepil mladiča proti steklini prej in je cepljen prišel tja. Ni nikjer pisalo, da mora biti star najmanj 3 mesece.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 08 December 2014, 12:33:40
Ja to o spremembi sem nasla, ampak se nikakor ne uspem prebit cez vse paragrafe objavljenih dokumentov :-[

battito animale


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #10 : 08 December 2014, 14:07:13
Ja bojda je za vse EU države. Obup res  :-\
Kako nej mam leglo mladičev do 4. meseca  ??? :o Al hočjo s tem zajezit legla? Ni mi čist jasno :/

A je kdo kje vidu kake so sankcije če ne upoštevaš tega? :-[ ???
Karantena? Odvzem?




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 08 December 2014, 14:16:18
Kje pa to piše?

Cacy, pomoje najbolje, da pokličeš na UVHVVR pa vprašaš, če je to vse res.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 08 December 2014, 14:57:14
Cacy, saj ne boš vseh mladičev izvozila ali pač?
Sicer se pa nobena juhca ne poje tako vroča kot se skuha.
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14630.msg961724.html#msg961724


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #13 : 08 December 2014, 19:00:43
Lanabela, ja zaenkrat kaže da grejo vsi (razen enega) vn… ampak na srečo ne vsi v EU  ::)
Tale link mi pa ne dela ker nisem član  :-[ :-\
Drugač pa tudi jst mislim da ne bo vse tako grozno, in me ubistvu najbolj zanimajo sankcije za kršenje :) ker če res ne bo nujno, ne bi imela mladičev do 15. tedna.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 08 December 2014, 20:08:15
Gledat greš lahko tudi če nisi član, mislim vsaj. Poglej uvoz psa iz tujine, zadnjo stran. Bistvo pa je, da vsaka država sama določa, ali necepljeni mladiči lahko potujejo čez mejo ali ne. Večina držav zgleda da bo vstop dovolila pod pogojem, da je bil mladič ves čas na istem mestu (torej da ni bil preprodan) in ima potrdilo od veteriunarja, da ni mogel priti v stik z divjimi živalmi. Nekaj takega. Poleg čipiranja, potnega lista...kar so rabili že zdaj.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 08 December 2014, 23:04:07
Za uvoz necepljenega mladica na Dansko iz drzave s steklino na primer potrebujes potrdilo z veterinarske uprave, da v radiju 50 kilometrov od vzrediteljevega doma ni bilo potrjenega primera stekline in potrdilo veterinarja da mladici niso bili v stiku z divjimi zivalmi. S tem potem na dansko veterinarsko upravo (ali kakorkoli se temu rece) vlozis prosnjo za dovoljenje za uvoz.




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #17 : 11 December 2014, 14:18:59
Se pravi za EU ni nekih vecjih sprememb...

battito animale


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 December 2014, 14:45:17
Jaz sem našla da piše tole
(a) so stare manj kot 12 tednov in niso bile cepljene proti steklini ali
(b) so stare od 12 do 16 tednov in so bile cepljene proti steklini, vendar še ne izpolnjujejo veljavnih pogojev iz



DamjanZ

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 December 2014, 21:03:52
Sem prav razumel, da zakonodaja ni enotna, ko gre za EU in da je najboljše, da se ob izvozu mladička v drugo državo EU, novi lastnik pozanima, kaj mora mladiček posedovati, ker so velike razlike že med samimi državami znotraj EU? Hvala za odgovor.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...