jelenovi rogovi

majajama · 7254

majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
: 12 December 2014, 14:14:22
Nekje sem zasledila reklamo za jelenove rogove kot priboljšek oz. žvečilko za pse - da so naravni, polni vitanimov in mineralov, da so ful dobri za nego pasjih zob, da si tako "negujejo" zobe tudi volkovi v naravi ipd.

Naša ima zelo rada bikovke za žvečenje, ampak odkar je zrasla in dobila prave čekane, bikovka zdrži kakšnih 5 minut (prej pa je imela eno tudi za trikratno moje posedanje ob kavici... :-\)

Naš sorodnik goji jelene in bi ga prosila, če mi da njihovo odpadlo rogovje, samo prej me zanima, če je to res tako ok.

Imate kakšne izkušnje s tem?



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #1 : 12 December 2014, 14:29:53
Rog losa pri mojem traja kar 1 cel mesec :o Mu je bolj všeč kot bikovka.



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 December 2014, 15:57:38
moj bikovko poje v 3 min, pa je rog žvečil par tednov. Sem misla, da mu ne bo tako všeč, ampak se je kar izkazal  :o samo tisti iz trgovine so malo zbrušeni (površina), ali je to samo da nam lepše izgledajo, ali so res originalno preostri, nevem. Se zna pa vsake toliko časa grdo razcepiti, je treba malo pazit  :-\



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #3 : 12 December 2014, 16:31:19
Moja bikovko tudi v parih minutah pohrusta. Rog pa ima že več kot en mesec in ga kar veselo gloda že od začetka, ko ga je prvič dobila. Mi je pa prodajalka v trgovini rekla, da ne pašejo vsem. Poskusi, moja ima kar "ostre zobe" in veselo pohrusta tudi trde zadeve. Eni ga pa samo poližejo in ga ne pogledajo več. Pri Lili se obnese, da se vsake toliko malo zamoti :-)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 December 2014, 08:36:49
Hvala za vaše odgovore. Sem že dobila en par lepih jelenovih rogov, doma smo jih razrezali na 10-15 cm kose in Astrid je v nedeljo med našim kosilom že veselo in zavzeto žvečila prvi kos. V slabi uri ji je uspelo zmleti kakšna 2 cm roga!
Samo potem nisem bila dovolj pozorna in ga je odnesla bogve kam  :-\ Mogoče ji je bil tako všeč, da si ga je skrila za hude čase  :) Tako sem popoldne na sprehodu morala "otvoriti" drugi kos, ko sva se ustavili na kavici.

Andie, tile naravni (res naravni, direkt iz obore) niso nič preostri, imajo čisto lepo zaobljene konice, saj se jeleni z njimi drgnejo ob drevesa, tla, drug ob drugega in jih čisto lepo obdelajo.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 December 2014, 08:52:03
Ostri so potem, ko se kot pri kosti odlomi del. Drugace pa jetudi pri našem najbolj vzdrzljiva grickalica. So pa trdi, takoda si pes lahko na njem zlomi zob. Na tujih straneh so lastniki o tem porocali in o posledicno visokih veterinarskih racunih.
Jaz sem nasmu vseen enga castila :-)



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #6 : 15 December 2014, 11:32:07
Samo potem nisem bila dovolj pozorna in ga je odnesla bogve kam  :-\ Mogoče ji je bil tako všeč, da si ga je skrila za hude čase  :)

Nils ga isto "pospravi" (enkrat sem ga našla pod mojim pouštrom), če mu ga ne pajsnem in pospravim sama dovolj hitro xD



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 December 2014, 18:11:02
Zlomi zob na rogovih so lahko precej grdi.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 16 December 2014, 10:35:46
Akumulacija kovin in fluoridov v rogovju srnjadi
http://kazalci.arso.gov.si/?data=indicator&ind_id=414

Mal si preračunajte v kakšnih količinah to dajete, da ne boste po nepotrebnem zastrupljali psa



luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 December 2014, 16:38:12
Moj Ron obožuje jelenov rog, res pa je da ima enega tut po 3 mesce in ko mu je dolgčas  ;D (ali pa ko misli, da mu pripada še kak priboljšek in ga ne dobi), ga veselo gloda v svoji košari. :D
Jaz sem brala, da ga je vsake toliko časa fajn čez noč namočit v vodi, da je potem spet bolj slasten. Kupim jih pa kar v Petu.

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


RoryMax

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 19 Februar 2015, 10:08:44
So rogovi primerni za mladiče?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 19 Februar 2015, 12:59:01
Prijateljičina psička staffordka si je na njem zlomila zob tako hudo, da so ga morali kirurško odstraniti.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 21 Februar 2015, 15:26:54
Moj je dobil enega pa mu ni všeč. Je zanimiv za metat okoli ampak za žvečenje je pa pretrd.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.