7, 8, 9, 10 tednov?

teycha · 1884

teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
: 18 December 2014, 21:33:02
Pozdravljeni pesjanarji. Long time no see.  :-[

Torej takole. Prvič se ukvarjam s kupovanjem mladiča 'na daljavo' iz tujine. Pa me zanima. Gre za manjšo pasmo, terier. Vzrediteljica mi mladiča z veseljem zaupa že pri 7. tednih, če bi tako želela. Lahko me počaka tudi dlje, kolikor pač želim. Moja zelo velika želja bi bila, da ga vzamem pri 8. tednih (čimprej), kot je nekako normalno. Pa me letalski prevoz v tem primeru pride približno trikrat dražje, kot če ga vzamem nekje med 9. in 10. tednom. In glede na to da potujeva skupaj s fantom so cifre kar zanimive, tudi komplikacij je v prvem primeru bistveno več (nizkocenovci, nedirektni leti...)

Zdaj me pa zanima. Ali bom zelo veliko zamudila, če pač mladiča vzamem 2 tedna kasneje? Vzrediteljica se bo itak ukvarjala z njim nekako toliko kot se imam namen jaz, ampak ali je zelo pomembno in nujno, da dom zamenja že pri točno 8. tednih? Je kaj bistveno drugače?

Ali naj se samo neham sekirat in mladiča vzamem pri 10. tednih in pika?
Hvala za pomoč! Željene kakšne informacije iz prve roke...



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 December 2014, 22:21:18
Glede na to, da nekateri psi v življenju zamenjajo 5 lastnikov, ker nihče zanj 'ne more več skrbeti' .. se mi zdi, da sta ta dva tedna še najmanjši problem.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 19 December 2014, 05:55:08
No, marsikdo me bo "pribil na križ" za napisane besede, pa vseeno....
Če je karta cenejša tudi takrat, ko bo mladič imel 7 tednov, bi ga jaz šla iskat pri tej starosti....



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3 : 19 December 2014, 11:26:14
Je potrebno potem prestudirati uvoz v drzavo, ce ga bodo potem spustili not in da ne bo rabil nazaj na letalo in cokom pokom k vzreditelju ;)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 December 2014, 11:38:38
Tudi izvoz utegne biti pri sedmih tednih problematicen.
Jaz sem svojega pripeljala pridesetih tednih in pol. Se mi ne zdi, da bi kaj veliko zamudila. Sploh ce se vzreditelj ustrezno ukvarja z zgodnjo socializacijo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 19 December 2014, 12:17:16
Ja psi zamenjajo več lastnikov, a se jim to tudi krepko pozna. Pri nekaterih pasmah kar zamudiš, ja. Pri majhnem terierju pa ne bi smel biti problem (nekateri vzreditelji majhnjh pasem niti nočejo dati pred 12 tednom). Če se bo vzrediteljica z njim ukvarjala kot da bi bil njen, potem je pa višja starost kvečjemu prednost.