Ruffwear Web Master

m_tejch · 7795

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
: 27 December 2014, 20:04:57
Zanimajo me vaše izkušnje s to oprsnico. Nameravam jo kupiti za seniorčka, mislim, da bi bila primerna za pomoč, za dviganje v avto itd...ni mi pa čisto jasno glede velikosti...zato bi bila zelo vesela, če bi se javil kdo, ki jo že ima in mi svetoval...potrebujem za labradorca in se odločam med M in L.



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 December 2014, 20:23:55
Koliko ima obseg prsnega koša?
Oprsnice so velike. Jest imam za mojega, ki ima dobrih 50 cm plečne in 66cm obsega, številko S, če ti kaj pomaga. Mi je dobra oprsnica, pes se ne more izmuznit ven, pa tudi pri dvigovanju ni blo opazit nelagodja. Jo imamo za sprehode, ga ne ovira pri teku. Ko se umaže, jo operem v pralnem stroju.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 December 2014, 19:58:00
m_tejch, najbolj ti bo jasno iz razpredelnice, ki jo najdeš na strani, kjer lahko oprsnico tudi kupiš in sicer http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=118 .

Jaz sem se dolgo odločala med web mastrom in ruffwear-jevim double harness oprsnico za mojo seniorko. Po dejanskem preizkusu sem se odločila za double harness, ker je bolj "udobna" za psa. Oprsnico pa sem iskala predvsem za pomoč seniorki pri premagovanju stopnic, kajti jaz je pri njeni teži ne morem nositi gor in dol minimalno 3x dnevno + ima še dodatni zanki, če je zadnji del psa bolj " švoh" in ju lahko uporabiš pri sprehodu oz pri opravljanju potrebe vkolikor je pes že v toliko slabšem stanju . Je dražja, je pa tudi bolj funkcionalna za naš primer. V bistvu je vse odvisno od tega za kaj jo potrebujete. :) Meni ni žal centa, čeprav je sploh še dobro nismo začeli uporabljati. :)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3 : 29 December 2014, 10:21:11
Hvala obema za odgovor...hmmm...zmerjeno tako, kot kaže na ruffwear strani ima obseg okrog 82..po tem bi moral imeti L/XL pa imam slab občutek, ker karkoli smo dosedaj kupili Ruffwearovega imamo preveliko  ??? na pasjem netu pa celo piše drugače, kot na strani proizvajalca (da je M do 91)...gre pa za labradorca..cca 36kg..

Bom pa malo razmislila tudi o double harness...vidim, da so tele oprsničke res super za starčke!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 29 December 2014, 10:58:41
Hehe jaz tudi šparam evre, da bom čez leta, ko bo potreba tudi Bini kupila tole ali pa Doubleback.
Glede mer je pa nekaj odvisno od let aproizvoda, se je vmes malo spremenilo in zato je tudi možnost odstopanj. Če imaš možnost s psom preizkusit v trgovini je to še najbolj ziher varianta ali pa se s trgovino domenit za menjavo številke, če nabaviš premajhno.

Tile američani imajo mere tudi bolj tako. Pretvarjanje v CM jim res ne gre od rok. Tudi pri drugih firmah in izdelkih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 December 2014, 12:56:37
m_tejch - jest sem Web Harness kupovala po teli tabelci:

Sizing:SIZE DOG GIRTH**
XXs 13/17 inches  Small terrier/ Pap/Yorkie
XS 17/22 inches   jRT/  Working Cocker
S  22/27 inches   Sheltie/small Border Collie/  Small Springer
M  27/32 inches  border collie /Lab/Retriever
L/XL 32/42 inches  Rotweiller/ GSD

Stran: http://www.camddwrcanine.co.uk/shop/product-info.php?prodname=RuffWear-Webmaster-Harness-New-Style-&id=16265

Pomoje bi tvojemu psu bila prav številka M.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #6 : 29 December 2014, 12:59:05
Sem preverila na pasjem netu in imajo napako...m je res samo do 81...hmmmmm...zdaj pa res ne vem več po teli tabeli :)...točno vem kaj bo...naročila bom L/xl pa bo spet ful velika :P..bolj merim slabše je :)...ima pa tudi Ninci za zlatega prinašalca L, tako, da predvidevam da bo ok tudi za labradorca..

fortuna kakšno številko imate vi za vašega in kakšne pasme je?