Leglo zlatih prinašalcev

Ovcka · 10636

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
: 24 Februar 2015, 18:25:20
hej

Z veseljem sporočam, da ima Viktor Hoiker zelo perspektivno leglo zlatih prinašalcev;D

In sicer, 20.2.2015 se je skotilo 12 mladičkov, 5 samčkov in 7 samičk  :o

Podatki o starših:
Mama: Hoiker's In The Ring - Vika (Dewmist Hope of Harlequin x Hoiker's Exotic Sweet Dreams)
HD-A, ED-0, Oči čiste

Oče: Herwildy's Michelangelo - Jackson (Roxali DaVinchi At Ritzilyn x Herwildy's Sugar Sugar Baby)
HD-A, ED-0, Oči čiste

Link do rodovnika: http://www.k9data.com/pedigree.asp?ID=637798


Za več informacij še kontakt:

Viktor Hoiker
Spuhlja 106/b
2250 Ptuj

Tel: 041/784 - 796, e-mail: [email protected] ali facebook: https://www.facebook.com/viktor.hoiker

Slikca Vike


Slikca Jacksona


Pa še slikca mladičkov  ;)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 04 Marec 2015, 12:56:52
hej

Dobila sem se nekaj novih slikc  ;D Mladicki so stari 12 dni, povprasevanje po njih je ogromno, sploh zaradi super rodovnika..  ;)









Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


edilovesdogs

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Marec 2015, 19:47:00
jooj kok so lepi! Upam, da jim boš našel dom kjer jih bodo imeli radi :D kere lepe kepice ;)



Nelli15

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Marec 2015, 15:33:11
Hoj,

sem šla v ponedeljek pogledati Vikino leglo. Kakšni carkoti    :P, res lepooo leglo in same pohvale  Viktorju in njegovi ženi.

Lp,
Suzana



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 28 Marec 2015, 13:10:57
Hoj,

sem šla v ponedeljek pogledati Vikino leglo. Kakšni carkoti    :P, res lepooo leglo in same pohvale  Viktorju in njegovi ženi.

Lp,
Suzana


Jaz z obiskom se cakam tja do predzadnjega/zadnjega tedna preden bojo odhajali, ko bojo ze popolnoma podobni tapravim zlatkotom  :D Se pa ze zdaj veselim..  ;) ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 Marec 2015, 18:03:07
A  so morali še kaj po flaški hranit, ali je vsak prišel do svojega seska? 12 je kar veliko... :)



Nelli15

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 02 April 2015, 11:36:02
Hoj, Ovčka vidim, da ful uživaš s svojim prinašalcem.
Kak pa to uspe, da se imata muc in kuža tako rada? Mi imamo zdaj 5 let staro muco in konec aprila dobimo še novo članico - prinašalko. Pa se kar mal bojim, kak bo to naš muc sprejel  :-\.

Lp...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 08 April 2015, 17:44:26
Lusi ja mislim, da je bilo treba malenkost dohranjevat.. Drugace so pa ze pravi korenjaki, imajo ze cez 5kg, zacnejo odhajat cez cca 14 dni  :)

Nelli15 pri nas je bil muc star 12 let, ko je prvic v zivljenju videl psa (notranji muc), ko smo ga kot mladica pripeljali domov. Na zacetku je bilo nekaj pihanja, spoznavanje je potekalo tako, da smo dali psa v boks, macka pa pustili, da razisce od kje te nove vonjave.. Pa ves cas smo potem pazili, da pes ni tekal ali se poskusil igrat z mucom. Pa sta nazadnje kar lepo sobivala, spala sicer nista skupaj, ampak ga je macek cisto lepo toleriral in sprejel. Tako da brez skrbi, ce le muca ni vajena, da jo psi preganjajo, ga bo lepo sprejela.. Samo pazit je treba in mladica imeti pod kontrolo, da ne gre prevec tezit muci ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nelli15

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 April 2015, 09:30:56
hej,

hvala za nasvete z muco. Upam, da nam rata. Naš muc sicer ni v stanovanju, a si kljub vsemu želimo, da se ne gledata kot "pes in mačka" ;D.
Pa še eno vprašanje, čeprav vem,da je to večna debata, psa imeti zunaj ali v stanovanju. Ampak kljub temu me zanima, kakšne imate kaj izkušnje s prinašalci v stanovanju?Ali se mogoče kljub vsemu bolje počutijo zunaj?
Sicer se sama bolj nagibam k stanovanju, ker se mi zdi, da si s kužkom več časa v stiku, samo malo me skrbi kako je z umivanjem tačk tako velikega psa? Včasih smo že imeli v stanovanju koker španjela, ampak smo ga nosili v tuš in  mu umivali tačke. Pri prinašalcu mislim, da "prenašanje" ni izvedljivo ;). Prosim za kak nasvet! Kako drugi rešujete te zadeve?

Hvaaala!

Lp....



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 09 April 2015, 10:19:26
Mi smo imeli muco, ki se je prvih 10 let s psi gledala kot "pes in mačka", nadaljnih 10 let pa smo imeli bolj vzgojene pasje mrcine s katerimi je normalno sobivala. Isto je bila 10 let edinka kot muca, nadalje pa je živela normalno še z novimi mačjimi prišleki. Večino se da lepo navadit na skupno sobivanje, redki so primerki ki so res "ekstra" in sem prepričana da pri vas ne bo težav, samo mucu dajte dovolj prostora in časa.

V stanovanju ali zunaj pa sploh ni dileme ;) Večinoma zaradi razlogov, ki si že navedla in ker psi preprosto spadajo k človeku. Mi imamo do tuša speljan en sto let star tepih, ki za drugega kot psa pač ni. Psa navadiš da takoj ko prideta noter šiba v tuš kabino in ga lepo opereš. Potem pa nadaljne 15min pučeš kopalnico in vsake par let frišno prebeliš hodnik ker se kuža stresa in puza ob steno  >:D



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 09 April 2015, 11:56:52
Združevanje psa in mačkov je bilo pri nas zanimivo. Mački so bili prva leta notranji, potem pa zaradi alergije zunanji. V vratih kurilnice imajo loputo in so lahko tam, kjer hočejo biti. Psa smo pripeljali med tri odrasle mačke. Drama v štartu je bila nepopisna. Jos- maček se je za dva dni kar odselil. Po enem mesecu sta skupaj spala, jedla iz iste posode.... Bamfa- mačka ga še danes sklofta za vsak "drek". Pa je pes velikosti zlatega prinašalca.
Psa imamo tudi v stanovanju. "Tudi" pomeni, da je pri nas, ko smo notri. Če nas ni doma je skupaj z mački v kurilnici. Ki je btw. že skoraj hlev, samo še peč in zalogovnik sta notri, ostalo je pa vse namenjeno mačkom in psu. Ko je blat in dež pes počaka v kurilnici toliko, da uredim otroke, ta čas se ravno toliko otrese, da ga potem samo še obrišem in gre lahko v stanovanje.
Meni ta ureditev zelo odgovarja, hitro je in praktično. Ko nas ni doma je pes na varnem, pohištvo pa tudi. Ko smo doma je pa pes z nami, pod nadzorom.
Pri združevanju priporočam mirnost, nobene panike in hrupa. Pes naj ima sledni povodec, da ga lahko zaustaviš ko se požene za mačkom. Je pa res važna mirnost, če boš ti živčna bodo živali to čutile. Srečno



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 12 April 2015, 13:14:53
Nelli15 mi smo doma v stanovanju in imamo zlatkota notri, ker druge opcije pac ni. Ampak sedaj ko ga poznam v dno duse, on bi umru od zalosti, ce bi bil locen od mene in bi bil primoran bivati v boksu. Namrec, on je moja senca, v stanovanju hodi za mano iz sobe v sobo, ker pac ne more bit brez mene, najpomembnejsa v zivljenju mu je blizina cloveka. On je enostavno najbolj zalosten kadar je sam. Tako da si ga ne predstavljam v boksu, ker pac tako ljubi blizino cloveka, v boksu pa pac je sam, sploh pozimi ko so dnevi krajsi. Glede ciscenja tac pa kot je ze Nika rekla, se da znajti in narediti tako, da ima pes prvo pot do kopalnice, da se ga ocisti, in potem naprej. Pri nas je to lazje ker je kopalnica cisto pri vhodu in greva vedno najprej tacke prat (ima zato svoje vedro in svoje krpice pripravljene, ga ne dajem vsakic pod tus).

Btw, vceraj sem bila na obisku pri Viktorju. Mali so taki cukri, pa tako isti en drugemu kot da bi jih skopiral  :D Objavim fotke ob priliki..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nelli15

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 12 April 2015, 19:24:30
Hoj,

hvala vsem za nasvete. Sem nova na forumu, ampak sem dobila že veliko uporabnih nasvetov. Res vam hvala za pomoč. Mislim, da bo še kar zabavno in pestro. Našo malo kepico oz. prinašalko gremo iskat v petek. Se že ful veselimo. Tudi odločitev glede bivanja je padla, in sicer bo v hiši, ker vidim da imate tudi ostali pozitivne izkušnje s sobivanjem s kužkom  ;).

Ovčka, jaz sem bila pa v petek na obisku pri kepicah pri Viktorju. Tako kot praviš- vsi so kopija drugega. Mali so face, sem imela okrog vsake noge  po šest kepic in so me v trenutku "razšnirali" :D, pa polubčkali smo se tud čist.

Lp.....



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 16 April 2015, 14:31:31
Nelli15 me veseli, da bo psicka v hisi, sigurno ji bo tam najbolj ugajalo  ;) Cestitke za novo clanico, pa cimkrajso zadnjo noc cakanja vam zelim  ;D


Pa se nekaj obljubljenih fotk iz mojega obiska  ;)





















Pa se mama Vika ;)


Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nelli15

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 07 Maj 2015, 16:05:50
Hej,

sem hotela pripeti še slikco naše Nelli, ki je ena izmed gornjih kepic, ampak mi nekak ne rata :-\. Zdaj se je že lepo navadila na novo okolje. Prva 2 dni je kar naprej jokala, kak tudi ne bi, ko pa je imela toliko "bratcev in sestric". Sedaj hodim z njo že v šolo za mlade pse. V šoli mi je vaditeljica rekla, da mora biti pes medtem ko kaj delam oziroma ko nimam časa za njega (ko kuham, pospravljam...na svojem prostoru oziroma še bolje v boxu. Zdaj pa ne vem, moja psička stalno hodi za mano, ko kuham mi leži pri nogah, ko sesam laufa za mano... Ko pridem iz službe, čakava komaj jaz in ona, da jo spustim iz kopalnice, kjer ima svoj prostor tudi sicer za spanje. Najprej jo spustim ven na travnik, kjer se pol urce igrava, potem pa grem navadno kuhat in nekako mi ni všeč misel, da bi jo  potem spet  zaprla nazaj v kopalnico. Meni je všeč, da me spremlja na vsakem koraku- vendar vaditeljica pravi, da to ni prav, da jo bom tako navadila, da bo začela stikati za hrano oziroma da jo bom lahko imela tako spuščeno šele, ko bo odrasla, ko bo že vedela kaj pomeni prostor. Kakšne izkušnje pa imate drugi s tem? So vam v pasji šoli svetovali enako?

Lepo bodite,.....



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 07 Maj 2015, 23:46:36
Ja pri tebi je problem, ker ima svoj prostor v kopalnici. Itak, da ne boš mladiča zapirala čez dan v kopalnico samo zato, da bo na svojem prostoru. Kje je tu logika..

Zato si pa nabaviš box, da je lahko v skupnem prostoru s tabo ali brez tebe, brez nevarnosti, da bi v tvoji odsotnosti kaj uničil ali ti bil v tvoji prisotnosti pod nogami.
Inštruktorca ima svoj prav - ko je konec igre in sprehoda je čas za mirovanje in prostor, to pa zagotoviš z boxom. Tam se umirijo in tako se gradijo pravila vsakdana..

Pa saj ne bo celo življenje imela svojega prostora v kopalnici?? Jo boš šele čez mesece začela navajati na spet nov, drug prostor bližje tebi? Ko bo velika verjetnost, da tam ne bo obstala, ker ga ne bo vajena..

Jaz je ves preostali čas, ko se ne ukvarjam z njo, ne bi imela v boxu, itak.. je pa odvisno tudi od mladiča in njegove razposajenosti.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 08 Maj 2015, 07:21:03
Moji so bili v boksu izključno, ko so bili sami.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #17 : 08 Maj 2015, 07:32:33
Jaz tudi ne vidim težav pri temu, da je vedno nekje v bližini. Sicer mogoče ni ravno prijetno, če ti med kuhanjem leži nekje pod nogami, ker se jo lahko hitro pohodi ali kaj podobnega. Ampak da imaš pa psa ves čas, ko se ne ukvarjaš, v boksu, pa meni osebno ni ravno ok. Ampak je pa odvisno, kaj hočeš od psa in kakšen stil življenja imaš. Če hočeš, da bo pes na svojem prostoru ves čas, ko se ne ukvarjaš z njim, potem pač delajte na tem že od malega (moji imajo prosto hišo, lahko delajo, kar hočejo medtem, ko se ne ukvarjam z njima). Nima pa nobena od mojih težav s stikanjem (fehtanje je drugo, tuki sta vedno lačni  :P ).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 08 Maj 2015, 08:52:03
Naša psina vedno pomaga kuhat (leži na tepihu). Zdaj, če bi imela res grizlija, bo jaz uporabila kak začasni privez, morda kar name, pa bo capljal malo od špajza do kuhinje. Ravno v tem času ga/jo boš naučila ne-stikat. Naučila boš, da od pulta nič ne dobi, da od mize nič ne dobi etc.

Jaz imam psa zato, da je ob meni, nič hudega če leži po svoje, nič hudega če caplja za mano. Lahko imaš svetovnega prvaka v poslušnosti, agilityu, RO, reševanju....Pa bo veselo capljal za tabo po hiši ali pa celo fehtaril.

Boks je fajn (čim večji), če pes uničuje stvari kadar je sam, brez nadzora. Pa še to imam raje, če ima kak prostor z vratci zagrajen, kot pa majhen kovinski boks.  Sploh če je več kot 4 ure zaprt.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #19 : 08 Maj 2015, 12:39:09
Naučila boš, da od pulta nič ne dobi, da od mize nič ne dobi etc.

Ali obratno - pade kaj dol, če si pridna in ne fehtariš  :)



Nelli15

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 12 Maj 2015, 22:07:56
Hoj!

Se strinjam z vami, pa naj reče vaditeljica pasje šole kar hoče. Meni se tudi nič ne zdi narobe s tem, če je rada z nami in pa tko kot pravite- naučila se bo, da ne bo nič dobila od pulta in mize, kar ji pa res ne dajem. Je pa res kot moja senca, tudi če dremlje in grem mimo nje, se obrnem in je že za mano :P. Pa tudi srca nimam, da bi jo imela zaprto, ko sem doma.
Ne vem, če sem izbrala ravno najboljšo pasjo šolo. Meni je vzreditelj rekel, da jo moram prvo leto paziti, da ne hodi po stopnicah, v hud hrib ali strmino zaradi kolkov, v šoli pa je  psička morala plezati preko strme ovire. Res ne vem, če je to najbolje za 10 tednov starega mladička?

Lp,....



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 12 Maj 2015, 22:20:45
Premagovanje ovir verjetno uči z dobrim razlogom. ;) Tule so 3 - 4 tedne stari mladiči https://www.youtube.com/watch?v=gbmY3ptoERY

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #22 : 13 Maj 2015, 13:12:32
Nelli15 ce se ti zdi, da je kaksna stvar, ki ti jo instruktorica rece neprimerna za mladica, ji to pac povej in tega ne izvajaj s psicko. Itak bo kasneje se dovolj priloznosti za take stvari, prvo leto je pa treba res paziti. Fino je edino to, da se jo navadi na razlicne podlage, recimo, ploscice, gladka tla, laminati, kaksne resetke na tleh ali mreza, take stvari, ki niso nevarne in ki se jih srecuje v vsakdanjem zivljenju (recimo kanali na plocnikih, itd). Ne pa recimo kaksna palisada v pasji soli. Tisto je cisto prevec za mladica. Me pa zanima, kam hodis v pasjo solo in kako ucijo? S pozitivno motivacijo (priboljski) ali kako drugace? Pa se tudi igrate v soli? Kajti za mladica je najbolj primerna igra in ucenje skozi igro, s tem da ne pretirano, da mladic ne izgubi koncentracije. Raje veckrat dnevno po 5 minut kot ne vem, pol ure skupaj. Aja, pa strinjam se s predhodniki glede zapiranja psicke.. Ne vidim problema, ce hodi za tabo po hisi. Itak so to psi, ki so najraje skupaj z lastniki, torej da si doma in je psicka zaprta v kopalnici je totalni nesmisel. Sicer je instruktorica verjetno mislila, da se ji kao dopove, da ko pac nimas casa zanjo da mora biti mirna, ampak mirna je lahko tudi tako, da lezi in te gleda kaj ti delas, ne da jo izoliras stran od sebe.  ;)

Mimogrede, se en update glede mladickov. Namrec, vsi mladicki so prodani!!  ;D Ena psicka je ostala pri Viktorju, eno smo (z mojo skromno pomocjo) izvozili v USA v Virginijo..  :D  :o

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 13 Maj 2015, 14:09:38
Uau! Resno, kar v Ameriko?? Mene grozno zelo zanima kako to zgleda, če mi lahko kdo pove - da psa dobesedno pošlješ kot paket?
Ker razmišljam o tem (sicer bi lahko bolj rekla, da sanjam), da bi čez nekaj let, ko bo moj Zack zrasel, uvozila kakega govedarčka iz ZDA ali pa Avstralije. Enkrat sem že nekaj preberila, pa mi ni bilo nič jasno.

Drugače so pa mladički čudoviti  ::) Nisem ravno nek ljubitelj prinašalcev, ampak teli so me pa kar očarali.



Nelli15

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 14 Maj 2015, 10:07:33
Pa kaj res? Da je šla ena kar čez lužo :o! Bravo! Naj ji bo lepo, mali Američanki!! Saj res,kot je že spraševala fiola, kako  zgleda to potovanje z letalom?
Me pa res veseli, da so vsi oddani.
V pasjo šolo hodiva na Mirno, preko Kinološkega društva Mirna. Ja, vse se uči preko priibojlškov oz. nagrade. Da bi se kužki skupaj igrali, pa žal ne, čeprav sem šla pravzaprav v malo šolo prav s tem namenom. Pri tečaju so združeni vsi psi do 1 leta starosti- so pa večinoma ostali stari okrog 9 mesecev in ogromni, tako da se samo na začetku tečaja malo povohajo, potem so pa ostali na povodcih, moja pa je včasih spuščena- in potem jih pa izziva :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #25 : 15 Maj 2015, 11:54:59
Nelli15 kateri tecaj pa delata? Verjetno je bilo mladicev premalo, da bi organizirali kaksne igralne urice, pa so vaju stlacili kar v malo solo. Kar seveda ni nic narobe, saj je uredu, da se ze mladica zacne ucit osnov in pravil obnasanja. Za igrat bosta pa pac morali najti koga drugega izven pasje sole :) Pa saj, tudi pri nas v mali soli se psi niso smeli igrati med sabo, kajti potem kar cakajo in pricakujejo le to, da se bojo lahko igrali, ne pa delali. :P

No, pa da napisem glede transporta v Ameriko.. V Avstriji obstaja podjetje, ki se ukvarja izkljucno z organizacijo transporta po celem svetu za vse vrste zivali. To je tole: http://www.animalsfirst.at/ In sicer, kar je bilo potrebno uredit je to, se pozanimat kako je z zakoni glede cepljenj in uvoza v USA, potem smo pa kontaktirali Animals First, povedali zelje, iz kje do kje bi bil transport (avjonski let), oni so pa dobili vse potrebne informacije, katera letalska druzba bo peljala, kdaj je let, itd, priskrbijo ti tudi transportni boks in izstavijo predracun. In ce se strinjas, v nasem primeru je kupec mladica placal transport (kar je za 12kg, 11 tednov starega mladica + transportni boks + enosmerna karta Dunaj-Washington prislo vrtoglavih 855 eur  :o ), Viktor je moral samo psicko na tisti dan 3 ure pred letom dostavit v pisarno Animals First (na letalisce na Dunaju), kjer jo je cakal boks, naprej so oni poskrbeli. Let je trajal 9 ur 40 min, kakor so nam razlozili boks dajo na avjonu v dolocen klimatiziran prostor v cargo, tokrat na sreco drugih zivali na letu ni bilo, tako da jo ni nihce motil, in nova lastnica se je takoj, ko jo je prevzela javila, in rekla, da je psicka ful zivahna, ful pridna, niti na wc ni sla v boksu, tako da je celo pot zelo uredu prestala (kar nas je najbolj skrbelo).  ;D In to je to  ;D Je pa res, da so tile letalski prevozi zivali kar zasoljeni, pa ni vazno, ali gre za prevoz mladica ali odraslega psa (pri odraslih ce se ne motim zaracunavajo transport glede na kilazo psa, torej, tezji je, vec stane).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 15 Maj 2015, 12:58:19
Poslati psa samega kot cargo je pogosto veliko dražje, kot pa če ga nekdo pelje s seboj.
Veliko prevoznikov zaračunava velikost boksa, ne več teže.