MUSH BARF

Lupihaques · 16639

Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
: 09 Marec 2015, 19:29:33
V Sloveniji je v prodaji MUSH B.A.R.F. Vaisto® – 100-odstotno naravna, sveže zamrznjena pasja hrana s Finske

To je hrana, ki bi jo psi jedli v svojem naravnem okolju – surovo meso, kosti, organi in zelenjava. Zaradi tega dejstva MUSH B.A.R.F. popolni obroki vsebujejo 90–95 % surovega mesa, kosti in organov, ostalo pa je zelenjava.

V podjetju MUSH so zelo ponosni na nekaj svojih posebnosti, zaradi katerih imamo mi uporabniki občutno manj skrbi:

  • lastna proizvodnja v Pietarsaari na Finskem, ker omogoča najboljši način nadzora in izvajanja vsakega dela proizvodnega procesa ter ohranja visoke standarde;
  • lasten izbor sestavin, ki večinoma prihajajo od lokalnih kmetov s Finske (svinjina, govedina, jagnjetina, piščanec, puran, večina zelenjave in jajca), Laponske (severni jelen) in Norveške (losos);
  • vse sestavine so sveže zamrznjene. Proizvodi so predelani le toliko, kot je nujno potrebno. Opravijo mletje in mešanje, nato hrano razdelijo na porcije in zamrznejo. Nič ni dodano in nič ni odvzeto;
  • močna osredotočenost na področje raziskav in razvoja produktov.

Več o sami hrani si lahko preberete na www.mushbarf.com

Pridaja je stekla v trgovinah Mr. Pet PE Celovška in PE Maribor



Ivan P

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 11 Marec 2015, 15:07:27
Že nekaj časa resno razmišljam, da bi začel svojega psa hraniti surovo hrano. Vendar mora biti kvalitetna, kar se glede na sestavine navedene na njihovi spletni strani, zdi da je. Pa tudi poreklo sestavin mi je zelo simpatično.
Kakšne so pa cene?

Hvala za odgovor.



Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 Marec 2015, 11:44:39
Hrana je res fajn po mojih izkušnjah se dobro obnese in tudi glede na sestavine ni predraga. V prodaji je po ceni 5,48 za vse okuse.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 13 Marec 2015, 12:40:59
V prodaji je po ceni 5,48 za vse okuse.
Na kg? Ker sem včeraj na FB spraševala pri Mr.pet in so mi napisali "3,90€/kg do 4,11€/kg".

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Marec 2015, 14:07:05
Živijo,

cena MPC v Mr.Pet-u je 5,49€, preverjeno v soboto.



Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 03 Junij 2015, 08:02:15
MUSH od sedaj tudi v ZOOTIC trgovinah v Ljubljanskem City Parku in Celjskem City Centru!




Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 Julij 2015, 10:52:45
Jaz pa še vedno ne razumem! A to so taki mali surovi "briketki" in prodajajo se kako? V vreči globoko zmrznjeni? Prodaja se po kilo? Koliko tega pa bi na dan pojedel 30 kg pes? Hvala za pojasnila! :)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 Julij 2015, 11:24:35
Zmrznjene 25g kuglice so. Odrasel pes navadno potrebuje 2-3% svoje telesne teže v hrani.



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 03 Julij 2015, 11:30:16
Ahaa, potem sem si pravilno predstavljala. Hvala!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 10 Julij 2015, 13:01:01
Sinica niso surovi "briketki" temveč meso z zelenjavo in sadjem. Razmerje 95% mesnih delov (meso, notranjih organi, hrustanec,...) 5% zelenjave. Produkt je v obliki polpete in tudi mletje je približno tako.

30kg pes po lastnih izkušnjah potrebuje cca 500g/dnevno. Proizvajalec pa ima označeno 600g/dnevno.

Lahko si pa prebereš o samih proizvodih in vidiš tudi slike produktov na spletni strani oz proizvajalca zavihek / slovenski jezik.



Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 14 September 2015, 15:14:39
V jesenskem obdobju bo MUSH organiziral kar poromocij v trgovinah Mr. Pet in ZOOTIC. Termine si lahko pogledate na FB strani MUSH-a.

Prav tako bo v prihodnjem mescu na voljo tudi monobeljakovinski produkti proizvajalca MUSH.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 14 September 2015, 17:01:07
Na kakšen način ta hrana pride s Finske?



Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 14 September 2015, 20:00:48
Pozdravljena Keka,

proizvodi so globoko zamrznjeni v zadnji fazi proizvodnje in tako ostanejo vse do končnega uporabnika. Iz hladilnice (zamrzovalnice) proizvajalca s pomočjo prevoznika pripeljemo produkte v našo hladilnico v Ljubljani. Nato pa s pomočjo drugega prevoznika, ki ima na voljo manjše kamione ali kombije razvozimo do trgovin, kjer se proizvodi prodajajo.

Celoten transport in skladiščenje je del hladne verige, za katero je vedno na voljo sledljivost na kontrolnih točkah.

Lep pozdrav,

Uroš



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 14 September 2015, 20:09:00
Hvala za odgovor. Mene pri tej hrani vedno skrbi, da se je vmes že nekajkrat odtalila in ponovno zamrzovala, ker sem dobila informacije, da je cena hladilnih tovornjakov previsoka, da bi se jo izplačalo uvažati.



Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 September 2015, 20:34:13
Pozdravljena Keka,

Sicer ne vem zakaj krožijo take govorice... vendar si lahko predstavljam. Kakor sem napisal v prejšnjem odgovoru glede transporta in skladiščenja obstajajo kontrolne točke in dnevniki, ki morajo biti natančno vodeni. Namigovanja da se hrana odtaljuje med transportom ali kje drugje so "iz trte zvita".

Prav tako mi kot uvozniki ter proizvajalci, zahtevamo pri celotni logistiki najvišjo možno stopnjo zagotavljanja varnosti, sledjivosti in resnosti.

Vsako resno podjetje si ne bo privoščilo tožbe samo zaradi 1 samega pokvarjenega proizvoda.

Cena transporta je dostopna vsem. Sami lahko pokličete katero izmed špedijciskih podjetij in povprašate za ceno transporta. Potem pa lahko naredite kalkulacijo cene transporta/ 1 vrečko izdelka. Lahko vam še povem da okvirno 1 poven tovornjak (šleper) pripelje dobrih 30000 vrečk produktov.

Naše podjetje posluje pri transportu od proizvajalca do našega skladišča z podjetjem, ki ima več dest letne izkušnje na področju špedicije zmrznjenih produktov.

Upam, da sem vam pojasnil glede dvomov katere ste imela.

Lep pozdrav,

Uroš



Bounty

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 02 Oktober 2015, 18:25:27
Pozdravljeni,

Mi imamo zelo slabo izkušnjo z omenjeno hrano (MUSH barf puppy). Psički sem dala porcijo hrane in je nekaj časa zatem postala napihnjena, imela je trd trebušček, drisko, bruhala je tekočino, tresla se je, jokala in težje dihala.
Odšli smo k veterinarju, kjer je dobila kar nekaj injekcij (proti bolečinam, za pomiritev in za želodček), naredili so ultrazvok, rentgen (ki je ugotovil, da ima v želodčku koščke kosti), krvno sliko, dobila je infuzijo in noč preživela na veterinarski kliniki. Naslednji dan je bila toliko bolje, da smo jo lahko vzeli domov, dobila pa je tudi antibiotike in zdravilo proti bruhanju. Zdaj pa samo čakamo, da se koščki kosti razgradijo. Upamo, da bo vse v redu.

Ni mi dalo miru, kakšne kosti so v BARFu, zato sem ga odtajala in prebrskala (bom poskusila priložiti slike). Našla sem ostre koščice, ki jih je imela psička očitno v trebuščku. S tem bi rada opozorila vse, ki hranite kužate s hrano, ki vsebuje kosti. Zdaj pa sami presodite, ali je to v redu hrana za mladičke in odrasle kužate...




Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 03 Oktober 2015, 14:22:58
Seveda bodo v želodcu kosti, če jih je jedla.
A ste kaj navajali na surovo prej?  ???



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 Oktober 2015, 16:56:15
Ta hrana je zelo kvalitetna, moj pes na njej funkcionira fenomenalno. Skoda, da je tako draga....
Seveda pa je treba psa na novo hrano pocasi navajati.... Sploh pa surovo.
Logicno da ima hrana noter kosti, ce gre za barf. Jih mora imeti...

Bulldogs... And nothing else...


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 03 Oktober 2015, 18:43:31
Glede na to da gre za hrano za mladičke bi kosti lahko zmleli.

Tako slabo ji pa verjetno ne bi bilo če bi ji dali na začetku samo malo surove hrane in to količino potem postopno zviševali.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 Oktober 2015, 20:29:59
Mladiči komot jedo primerne kosti.

Surovo hranjenje se ponavadi začne z enim samim, lažjim  proteinom in postopno dodaja nove. Kombinacija mesa v hrani na vrečki zgodaj definitivno ni začetna hrana, sploh ne za psa, ki s surovim mesom nima izkušenj.



Bounty

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 05 Oktober 2015, 17:49:27
Psička ni mladič, dajala sem to hrano zaradi vsebnosti ribe. Logično, da so v BARFu kosti, nisem pa vedela, da so tako ostre in v takih velikih koščkih, poleg tega so bile tudi ribje koščice, ki niso bile zmlete, kar se verjetno lahko vsakemu zatakne.

Na hrano sem jo navajala, to ni bil prvi dan ko jo je dobila, lahko pa da so bile v tej seriji večje koščice. Tudi jaz sem mislila, da je zelo kvalitetna hrana, zato sem jo tudi kupila, vsebina mi je bila všečna, vendar preprosto ne bom več reskirala s hrano, ki ima ostre in nezmlete koščice.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 05 Oktober 2015, 18:42:27
Kosti dvomim da je več kot 10%. S slik si je težko predstavljati kako velike so. Vprašanje pa je tudi, iz katerega dela živali.
Kot sem rekla, hrana na fotki ni začetna hrana. Ne govedina, ne severni jelen nista med "lažjim" mesom, pa tudi kosti imata velike. Vrjetno bi bilo bolje začeti s kakšnim piščancem, puranom, morda z zajčjim mesom.




Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 07 Oktober 2015, 10:36:31
Ali so to na fotkah kosti ali hrustanec? Meter bi morali zraven slikat.
Naše2 sta na surovem in lepo jesta kosti. Kosti pa morajo bit v obroku, tako kot tudi drobovina. Če tega ne morate zagotoviti, raje ostanite na kvalitetnih briketih.



Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 06 November 2015, 13:38:18
V prihajajočih dneh bo na voljo nova linija MUSH B.A.R.F. Basic. Značilnost MUSH B.A.R.F. Basic linije je da so to izdeleki, katere vir beljakovin je ena žival. V prodaji bo v večini prodajnih mest.



Lupihaques

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 17 November 2015, 19:44:01
Na FB strani MUSH-a si lahko preberete več o novih izdelkih ter o terminih promocij in akcij.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 05 Marec 2016, 18:48:47
A se kaj ve, če bo hrana prišla na Velenjski konec?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!