joooj tolk pasem pa nevem kero

rayray · 24312

rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
: 21 Marec 2015, 15:29:57
 ???

hejj =)
ta tema je podobna kokr temi ki jo je napisala edilovesdogs, kajti jaz tudi nevem kero pasmo naj izberem.
prebrala sem ush 90 odgovorov al kolk jih je že blo na uni temi in za razliko jst vem kaj hočm od psa :) (nočm bit nesramna)

tkole nekak bi blo:

pes naj bi mel čim bolj preprosto dlako da ne bi rabu velik krtačenja pa da če bi blo možno da bi tut mnj izpadala ( zavedam se da tega da usm psom izpada pa da krajša dlaka se težje odstrani ampak jaz bi sam tako dlako, ki je ne rabim veliko krtačit)
- lahk bi dubu velik gibanja do 2uri na dan vmes tudi tek
- kot sm že omenila tudi tek, torej nočem zdej nekekga šprinterja ampak da bi kdaj pa kdaj lahk biu jogging partner
- psa nebi uporabljala za agility al pa kkšne razstave, ampak bi blo tut dobr da bi ga lahk naučila kkšne preproste trikce naprimr: sedi,stoj, šapa itd.
- ker živim v stanovanju bi blo dobr da bi lahk u njem živeu ane? da ne rabi hiše z vrtom
- rada bi pa tut enga da bi biu prjazen in zaupljiv s tujci, da ne bi biu čuvaj ki štiti ali pa opozori ( npr . čivavca al pa basenji ni mi ful ušeč kr neprestano lajajo, vem da z dobro vzgojo tega ne delajo ampak je pa kr velik dela s tem)
- pa če ga bi dala dol z povodca da ne bi zbežu, da bi lahk ob meni zravn hodu al pa teku
- aja pa pač poleti je vroče pozimi pa mrzlo (max. -10 stopinj) in zato bi blo dobr da bi lahk prenašu use temperature, ali pa usaj toplo pa da bi pozimi nosil plašček al karkol uno že je  ???

no to je oziroma to ne rab usega tega ampak večino če je možno.   :-[ pa oprostite če je narobe da vas use tikam, ker smo usi pesjanarji  in prjatli (ugibam tko  ::) ) se lahko tikamo ane? :D
aja pa imam 12 let ( mogoče je mau, ampak sem iz testa nisem zdej nevemkaj da ne zmorem nič, tut če pes potegne vem kaj narest imam že izkušnje  :P ). Živim na Fužinah, kjer je VEEELIIIIIKOOO sprehajalnih poti in še pasji park je zelo blizu :) ni veliko autov okol torej nebi zdej se podiu za usm pa, ni nobenih srn ali pa kaj takega.
no to je oziroma use, upam , da ne boste bili jezni če so kriteriji preveliki ali pa kaj takega, sej sama vem da sem zabita ne rabte mi tega še poudarjat prosim :D
to je oziroma to

pozdravček  :-*



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1 : 21 Marec 2015, 18:55:43
Rayray, če se lahko jaz ki sem enako stara ko ti, potrudim s pravopisom se lahko tudi ti.
Lahko bi šli pogledati v zavetišče.
P.s.
Kaj pa narediš če pes potegne? Ker tole me res zanima.  ::)

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


edilovesdogs

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Marec 2015, 19:27:47
pejt u zavetišče enak kokr je rekla panama



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #3 : 21 Marec 2015, 19:41:43
oprosti za mojo pisavo ampak sem bolj navajena na neknjiževnost.. ker pač tako govorim vsak dan oz. pišem ..  :-[

ehm ja torej..

na spletu sem že pogledala kako je v zavetiščih in ni nevem kašnega opisa psov zato jih bom kmalu raje šla obiskat :)
aja pa ko pas potegne.. mogoče sem se malo zlagala da imam '' izkušnje s tem'', zato ker moja prejšna psica ni tako zelo močno potegnila.. sem samo zaklicala njeno ime da dobim njeno pozornost in jo rahlo.. umm? potegnila nazaj? :D

aja pa panama sploh nevem tega a ti maš psa? če ja kerga? a maš kkšne slikce :D ? Lp



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 21 Marec 2015, 19:53:48
Lakeland terier? Čeprav oni se oglasijo, če je kaj nenavadnega, derejo se pa ne za brez veze. Aktivni so kar, z njim lahko tečeš ali pa ne, je učljiv, na trimanje dlake ga pelješ 2x letno, ta ne izpada in ne smrdi, je dovolj majhen, da ga boš ukrotila tudi če potegne. Da bo pes hodil ob tebi je pa najbolj odvisno od tebe, ker je to stvar, ki ga naučiš, čeprav tega pri lakiju ne priporočam najbolj, ker ima kot terier tudi kar nekaj lovskega nagona.



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #5 : 21 Marec 2015, 20:00:04
Ne nimam še psa, vendar bo verjetno k nam prišel v začetku maja. Ravno danes sem bila na ogledu legla.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #6 : 21 Marec 2015, 20:03:39
ok! bom pogledala za lakeland terrierja hvala za idejo! :D

Panama kero pasmo pa si si šla ogledat oz. kero leglo? :D



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #7 : 21 Marec 2015, 20:13:33
www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=14325.
Psarna of the windy lands, B leglo.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 21 Marec 2015, 20:36:22
Da se bo pisalo slovnično čim bolj pravilno je pisalo že v pravilih pri prijavi pa tudi v življenju ti bo zelo prav prišlo tudi, če ti je cilj delo čistilke. Pa s tem zapisom nočem biti žaljiva, da ne bo pomote. Vedno manj je tega zavedanja...  :-\
Motimo pri kakem zapisu se pa itak vsi ;) Se pa trudimo.

Lagotto tudi paše v tvojo kategorijo, je pa treba poudarit, da je odpoklic v največji meri odvisen od vodnika! Izvzeti hrti in goniči... Znajo narediti kakšen bau, ampak če se že izbere tišjega mladička in dela na tem, da se ne spodbuja lajanja, niso problematični v stanovanju.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #9 : 21 Marec 2015, 20:46:53
ok oprosti andreja

nisem vedela da je bilo to pravilo :'(
pa vso srečo panama :)
Andreja, hvala za idejoo lagottu bom pogledala. :)

Lp



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #10 : 21 Marec 2015, 20:50:17
panama zdaj sem si ogledala to psarno.
Vau srečna ti, avstralski ovčarji so najbolj neverjetni psi :D A že veš če bo bil/a blue merle ali navaden? :)

Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11 : 21 Marec 2015, 21:16:20
Na linku so škotski ovčarji...  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #12 : 21 Marec 2015, 21:30:51
Kaj? O ja pa res  :P



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #13 : 21 Marec 2015, 21:31:44
ali pa sm jst sam zamešala..
Veš sem umsko prizadeta  ::)
Oprosti.. če sm kj narobe naredila
joooj... Vse po vrsti mešam tok je teh pasem nevem kaj je kaj.. ok drugič pa bom raje prebrala kaj to sploh je XD
ok še zmeraj bi rada kakšne ideje o pasmah... hvala



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 21 Marec 2015, 22:38:29
No, če že sprašuješ za pasmo, ti jih lahko nekaj predlagam, ampak mislim, da nobena ne bo ustrezala vsem tvojim željam ;)
Kot prvega bi ti predlagala tibetanskega terierja, ker se mi zdi, da bi ti ta še najbolj ustrezal. Pes ni preveč velik (35 - 43 cm), tudi dlaka ne izpada nevem kako zelo, pa tudi v stanovanju brez vrta bi po mojem 'preživel', če bi imel dovolj gibanja  ;) Moji sestrični imata tibetansko terierko in moram reči, da je čudovita psička :) Tukaj si pa lahko kaj več prebereš o tibiju: http://www.happy-doggy.si/pasme/vse-pasme/290-tibetanski-terier.html

Potem bi ti predlagala maltežančka, čeprav poznam kar nekaj maltijev, ki bi bili 'preleni' za jogging  :D Maltežana bi ti predlagala samo iz izkušenj, ki jih imam jaz z njimi. Moj prvi pes in do zdaj tudi edini je bil (oz. naj bi bil) maltežan. Bil je precej večji od povprečnega maltežana in nerodovniški, zato nismo bili gotovi ali je res pravi maltežan. Bil je pa čudovit pes (umrl je v začetku januarja). Tako da če bi odštela jogging se mi zdi, da bi bil malti ena super žverca zate :)

In pa še tele:
Coton de tulear (tudi super kuža, ga ima prijateljica)
Zahodno višavski beli terier (zna biti kar malo glasen)
Bostonski terier (spet ena super pasma, majhni in polni energije)
Koder oz. kar pudelj :) (ga imajo sosedi in je zelo uredu pes, pa tudi kolikor vem, so precej pametni)
Jack / parson rusell terier (spet polni energije)
Šnavcer - mali (poznam dva, enega zelo glasnega in enega zelo tihega)

No, to so moji predlogi in upam, da bo kaj pomagalo :)



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #15 : 21 Marec 2015, 23:26:06
hvala res!!
O višavčku sem se dobro pozanimala, moj sošolec ima eno in živi en blok zraven mene, velikokrat jo srečam res neverjetna je. Jack russel terrier. Pravijo, da ima ogromno energije, strah bi me bilo da bi mi vse po vrsti v stanovanju pogrizel pa še nevemkok igračk mu dam haha  :P

Pa moje sožalje za vašega maltežančka.. zdaj je na boljšem. saj se mu bomo vsi kmalu pridružili :'( :-*

Pa ok za maltežančka bom še preverila, nisem tudi jaz zdej nevem kakšen športnik :D ali pač.. :P

Lep pozdrav in lahko noč!! :-*



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 Marec 2015, 09:43:24
Ne vem kje si ti pobrala, da basenji laja, imam 1 doma že 5 let in ga še nismo slišali ne lajat, niti karkoli drugega
Glede ostalega pa je tako, kolk vložiš v psa glede vzgoje, tolk dobiš ven, pa ni nič odvisno od pasme, ampak od lastnika, vodnika



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #17 : 22 Marec 2015, 09:53:13
sej sem to napisala v oklepaju da je odvisno od vzgoje, ampak drugače so pa basenji in čivavce ene bolj takih ki opozori za vsako stvar ki jo vidi



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #18 : 22 Marec 2015, 10:35:17
dan,

mene pa zanima, a je kdo od vas posvojil že kakšnega psa iz zavetišča? kako pa to gre? a so tam vsi že cepljeni itd?  Pa kako veš njegovo ali njeno rutino? A ti povejo kdaj se zbudi, s čim ga hranijo kdaj in kolkrat na dan pa npr. koliko je aktiven?  Nikoli nisem bila še v zavetišču in nimam izkušenj s tem.

Hvala Lp :-* :D :P ???



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 22 Marec 2015, 13:01:34
Doma imam zavetiščnika, Je super kuža. Je pa res da moraš malce povprašati kako delajo z njim v zavetišču. Jaz sem mojo videla preko slike nato smo jo rezervirali in šli iskat. Psička ni bila socializirana kar se še danes pozna. Veliko dela sem vložila v določene stvari in trud se je tudi poplačal. Imajo opravljena vsa obvezna ceplenja. Z mladičkom je isto kot z vsem pasemskim pač vsakič ko poje gre ven lulat ko se zbudi takoj lulat...Jaz ko gledam nazaj so mi jo oddali zelo neodgovorno je pa to že prbl.8 let nazaj tako da stvari se izbolšujejo. Ne strašim te pred zavetišči pravim samo da se dobro pozanimaj o zavetišču in o psu nasplošno. Če nisi odločena v točno določeno pasmo se mi zdi zavetišče najboljša izbira. Moraš pa biti pripravlena z njim obiskovati pasjo šolo.



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #20 : 22 Marec 2015, 13:57:33
hvala ličinka :D

a te lahko vprašam v katerem zavetišču pa imaš ti najboljše izkušnje do zdej?
pa če je to bilo pred 8. leti, mora pa bit res super :D naj živi še 8let =)
a boš kkšno slikco prpopala če lahk? :D

Pa ja, v vsakem primeru sem nameravala iti v zavetišče, se mi zdi to nekak še najmanj riskantno :P

Lp



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 22 Marec 2015, 15:07:17
Je moja prva psička tako, da nekih velikih izkušenj z različnimi zavetišči nimam. Moraš pa vedeti da so prvi meseci za psa najbolj pomembni če nimaš veliko izkušenj z psi ti priporočam, da se pozanimaš če ima kakšen prostovolec mladička v začasnem domu. V začasnem domu veliko prostovolcev zelo poskrbi za varovance. Pazi da te videz ne zavede, ker če je mladič že pri 2h mesecih doživel kakeršnokoli travmo lahko zelo vpliva nanj in človek z premalo znanja velikokrat sam ni kos probemu. Pri moji se pozna da ni bila v teh prvih 2h mesecih v stiku z ljudmi, ni bila vajena dotikov... Za mladiče je zelo pomembno, da so vajeni dvigovanj drugih živali in pa ljudi. Pri odraslem je mogoče to nekoliko bolj vidno, zato je tudi odrasel pes odlična opcija. Samo spet paziš kako so zanj skrbeli v zavetišču ali prostovolci. Neupam pa nič pisati katero zavetišče je vredu in katero ne nočem delati nobenih lažnih reklam. Jaz bi se samo izogibala društev katera oddajajo pse iz tujine. Spet ne trdim da so vsi slabi samo riziko je toliko večje, ker jih večino vodi bolj srce kot pa zdrava pamet.



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 22 Marec 2015, 15:22:09
sej sem to napisala v oklepaju da je odvisno od vzgoje, ampak drugače so pa basenji in čivavce ene bolj takih ki opozori za vsako stvar ki jo vidi

Kako to misliš opozori na tujce? Basenji je pes-pasma ki ne laja



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #23 : 22 Marec 2015, 15:40:36
a res? Na enmu članku sem prebrala da so Basenji med pasmami ki največ lajajo. Ohwell, ne da se vsem skoz zaupat. moja napaka sori :P

Naletela sem na Pasji Portal l Happy doggy oz. Nekaj takega. Baje so vse pasme tam opisane, a se spozna kdo tam? A majo večinoma prov o pasmah?



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #24 : 22 Marec 2015, 15:45:22
aja pa hvala ličinka. Potem če bom dobila psa se bom raje zelo dobro pozanimala :P

Lisicka, a se spomniš  katerem zavetišču si ti vzela svojega psa? Zdaj raziskujem malo o zavetiščih v ljubljani in zavetišče turk. Si bom raje šla v živo pogledat, preden kaj rečem :D :P  :o :o :o  ;)



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 22 Marec 2015, 16:14:24
Mene pa zanima koliko te starši podpirajo in sodelujejo pri tem iskanju pravega psa zate?



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #26 : 22 Marec 2015, 16:52:51
podipirajo me ja
prejšno leto smo se zmenili kako bo to vse potekalo, kako bomo skrbeli za psa, urniki itd. To smo se vse dobro zmenili, zdaj pa se želimo zmeniti samo katero pasmo.
Ampak 1vprašanje mam. Kolk časa sploh vzame da psa vsak dan skrtačiš?
 Zaenkrat smo premišljevali o kavalirju ..



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 22 Marec 2015, 17:18:22
krtačenje ti ne vzame dosti časa če je redno. Če si z lisičko mislila mene jaz sem svojo v zonzaniju.



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #28 : 22 Marec 2015, 17:24:38
ja ličinka tebe sem mislila , napako sem naredila :D
Če ti vzame malo časa potem lahko odštejem to da bo čim bolj preposta nega z lista.. jaz sem mislila da ti vzame par urc vsak dan.. :)

za zdaj me zanimajo šicu-ji, a je kakšen lastnik tam, ki mi lahki priskoči na pomoč z njimi? hvala :D

lp :o



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 22 Marec 2015, 17:37:42
Jaz imam psa male pasme, z dolgo gosto dlako, pa ga skrtačim vsake tri dni in potrebujem 15minut. :)