Cairn terierji v psarni Danatera

Keka · 4937

Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
: 04 April 2015, 13:50:55
Velikonočni zajčki so v Danatero prinesli 5 krasnih malih cairnčkov. Ker so pričakovali samo 2, se še kakšen najde za lastnike, ki mladička še niso rezervirali in so jim cairn terierji všeč in jim je blizu tudi njihov značaj.

Vsi mladički iz Danatere bodo cepljeni in veterinarsko pregledani (zadnjič tik pred oddajo), bodo primerno socializirani za svojo starost (če bo lepo vreme bodo tile nadebudneži že dobro vedeli, da se lula in kaka zunaj, oziroma notri samo na časopisnem papirju), živijo z vzrediteljico in njenimi psi, torej bodo vajeni tako velikih kot majhnih psov, navajeni bodo tudi otrok in odraslih ljudi. Vsak lastnik bo dobil vse informacije, ki jih bo potreboval, tudi v pisni obliki, ter pomoč vzrediteljice (tudi 24 ur na dan, če bo treba). Lastniki Danatera psov imajo prvo leto trimanje brezplačno, potem pa še vedno po precej nižji in bolj ugodni ceni. Skratka, jaz imam enega Danatera cairna (zdaj je spet ponosni polbratec) in priporočam to psarno ;)
Kontakt: [email protected] ali 041 437 746




Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 16 April 2015, 10:02:13
Mama Simba je vsako kotitev bolj pridna in M-knedli so že precej veliki  8)



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 19 April 2015, 11:24:25
M-čki odpirajo očke, počasi so se že začeli postavljati na noge. Bodoči lastniki, oziroma intresenti bodo imeli v kratkem možnost tele knedle tudi pobožat, mi ostali oboževalci pa še ne  :'(

Tole je Maisie:


ps: moram priznat, da noben od mojih dveh cairn terierjev ni bil take barve kot bi si jo sama izbrala, danes sta mi pa najlepša na svetu. Pasma je le pasma, kuštrav videz imajo vsi, barva je pa na koncu prav zadnja - to pišem zato, ker so si eni po res dolgem čakanju zdaj premislili, ker pes ni točno take barve kot si želijo. Cairn terierji so pa itak pasma, ki celo življenje spreminja barvo, tako da mogoče ta pasma res ni primerna za tiste, ki si psa izbirajo po barvi dlake.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 April 2015, 19:48:08
..to pišem zato, ker so si eni po res dolgem čakanju zdaj premislili, ker pes ni točno take barve kot si želijo.

Bolano.
Sicer pa še dobro, da so si premislili.. ne bi dala psa človeku, ki mu je to prioriteta ali sploh nek velik faktor. 



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 20 April 2015, 06:56:01
Bolano je psa vzet pri vzreditelji, če jih pa v zavetiščih en kup čaka, sej pes je pes ane? Če smo tako fini, da si pse zbiramo po karakterju nekako ni treba da za jurja vzamemo enega, ki nam po barvi ni všeč.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 20 April 2015, 09:47:42
Cairn terier je pasma, kjer je precejšnja verjetnost, da bo pes čez tri leta povsem druge barve kot je bil kot mladiček. Imam že dva - prvemu piše v rodovniku, da je temno rjave barve, je pa trenutno povsem svetel. Drugi je bil kot mladiček skoraj črn, danes je že precej svetlejši. Po prvem trimanju se je šele videlo, da je spodaj ogromno marogic, edino dejstvo pri njem pa je, da nikoli ne bo povsem svetel. Tudi jaz sem na začetku velik pomen pripisovala barvi, ampak danes mi je vseeno. Sem pa želela točno določeno pasmo in jo imam. Vzrediteljica cairnov z Nizozemske se npr. sama odloči katerega psa bo prodala kupcu - odloči na podlagi karakterja mladička in bodočih kupcev. Kupci s tem nimajo težav, vsaj tako mi je ta gospa razložila.

Vsak se odloča po svoje, nekateri pač želijo imet mladička in potem pričakovane karakterne lastnosti, to pa lahko večinoma dobiš zgolj pri nakupu rodovniškega psa. V zavetišču lahko karakter psa oceniš kvečjemu pri odraslem psu, pri mladičku pa težko veš kaj bo prinesel s sabo, če ne poznaš pedigreja, oziroma katere pasme ima v ozadju. Res je, da so si tudi psi iste pasme lahko povsem različni, imam namreč tipičen primer doma, ampak neka osnova je pa pri vseh skupna in moja dva, ne glede na različna značaja, ne moreta skrit, da sta cairn terierja.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 April 2015, 20:51:49
Bolano je psa vzet pri vzreditelji, če jih pa v zavetiščih en kup čaka, sej pes je pes ane? Če smo tako fini, da si pse zbiramo po karakterju nekako ni treba da za jurja vzamemo enega, ki nam po barvi ni všeč.

Meni se zdi barva finesa, karakter pač ne. Saj skoz nabijate, da je treba karakter oz. lastnost pasme postavit na prvo mesto pri izibiri. 

Pod kožuhom je pes pes, ja. Barva je.. barva?! Ne dojamem tega faktorja, žal.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 20 April 2015, 21:30:52
Nabijamo pa tudi, da malokdo vloži toliko truda v nakup psa kot v nakup avta pa gre pri slednjem za podobno stvar - preverljiva zgodovina, lastnosti, and last but not least, barva.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 20 April 2015, 22:45:12
Ne vem zakaj je tako strasno, ce se gleda tudi na barvo. Meni je, poleg mojega psa, vsec se nekaj pasem psov. Pri obeh potencialnih pasmah  je dovoljeno vec barv. Ce v zeljenem leglu ne bi bilo mladica s pravo kombinacijo, se pravi spol, perspektivnost in barva, bi cisto mogoce pocakala na novo oziroma iskala drugo leglo.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 21 April 2015, 01:37:06
Whatever, lej... men dol visi za barvo psa in avta. Pa kupujem avto in bom v nakup avta vložila bistveno več truda, kot sem ga in ga bom kadarkoli v nakup oz. posvojitev psa.

Smo si pač različni. Za avto še razumem, ker je predmet, pri izbiri psa se mi zdi pa ta kriterij mimo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 21 April 2015, 06:42:40
Smo si pač različni.

Točno tako. Ne pa "bolano"  ;)



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 21 April 2015, 21:38:31
Mama Simba ima očitno kvas v mleku, ker teli buhtlčki iz dneva v dan bolj vzhajajo  :P



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #12 : 22 April 2015, 15:18:28
Zelo so buhtljasti... :P

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 25 Maj 2015, 20:21:50
Danes sem male buhtlje obiskala, ker bodo kmalu šli služit v svoje nove domove in moram rečt, da so čisto pravi cairnčki. Povsod jih je dovolj :)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 28 Maj 2015, 05:47:54
Kako luštna slikica! Ušeska kot propelerčki!  :D



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #15 : 28 Maj 2015, 07:44:58
Pa verjetno tudi obadi v riti, vsaj po sliki sodeč :o.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama