Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 670968

Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1170 : 24 November 2010, 19:48:34
Sem pisala nekaterim slovenskim in tujim vzrediteljem. Od nekaterih sem že dobila odgovor.  :P Eni tuji od teh vzreditelji bodo bodo vsej verjetnosti imeli naslednje leto mladiče, starša za sta uspešna razstavna in vzrejna psa. Pa tudi eni slovenski z dobrimi psi.  Nič še ni odločeno, kje bom kupila, morda celo dve psički, na različnih koncih. Mislim da bi bilo vredu, če sta dve, saj si bi bili za družbo, ko me ne bi bilo doma in na splošno se mi zdi, da če ima pasjo družbo je bolje. Kaj mislite je bolje da sta dve? Imam mački, ampak ta se ne bosta hotel iz pesom igrat.  :-\ Samo jeta in spita.  ::) Saj še sama nevem točno, moram še premisliti. Ampak komaj čakam da dobim "pupiko". :o :o :o Sem danes skoraj celo uro bila v živaliski trgovini in gledala kaj vse bo potrebno kupit. Od glavnikov, sprejev, oprsnic,povodcev,igrač.... :)



Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1171 : 24 November 2010, 19:50:43
P.S. Danes sem videla enega majhnega terierčka brez repa. Nevem kaj je treba še takim malim rep kupirat.  >:(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1172 : 24 November 2010, 19:53:01
Najboljše je, da imaš naekrat samo enega mladička, ker bo tako tebi najlažje. ;) Že z enim imaš veliko dela, pri vzgoji, sploh pa pri shih tzujih pri negi.

Repe je pri nas prepovedano kupirati. Je pa takrat ko je bilo še dovoljeno kopiralo do nekje 3 dneva, naj me kdo popravi, če se motim.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1173 : 24 November 2010, 20:05:33
Repi so še dovoljeni kupirat pri rodovniških psih, kjer to določa standard (izvzeti bokserji, kjer je prepovedano v celoti, vsaj zdi se mi, da je mimo mojga maila prišla neka takšna direktiva iz strani pasemskega kluba)  do tretjega dneva starosti, kot strokovni poseg veterinarja. Ne boš pa smel razstavljat ali tekmovat v nekaterih državah s kupiranim psom (recimo skandinavske države).

Kalsang...izpit je naslednji vikend, upam da ne bo zasnežilo, ker potem Žepa sploh videla ne bom ven. Me že malo živčki dajejo :) Glede shih-tzujev pod pazduho, se strinjam, zame perfektni psi in za to narejeni :-*



Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1174 : 24 November 2010, 20:12:37
Se strinjam z Rapgirl. Že z vzgojo in nego enega mladička boš imela veliko dela. Po navadi se pse kupuje nekako v razmaku treh let. Tudi zaradi tega, da nimaš potem na koncu polno hišo postaranih psov, kar je lahko zelo turobno. ;)

Pri nemškem bokserju so že spremenili standard in je prepovedano kupirati uhlje in repe. ;)

Felina, držimo pesti, da bosta blestela ne glede na vremenske razmere ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1175 : 24 November 2010, 20:18:18
Felina držimo pesti in tačke!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1176 : 24 November 2010, 20:24:01
Kupiranje pri katerikolij psih mislim, da bi morali prepovedati.  :-\Pes naj bo kakršen je. Kakšen izpit pa ima tvoj pes?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1177 : 24 November 2010, 20:27:37
Kupiranje pri katerikolij psih mislim, da bi morali prepovedati.  :-\Pes naj bo kakršen je. Kakšen izpit pa ima tvoj pes?

Če bi prebrala malo nazaj ;) Felina in Žepek greta na b-bh izpit.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1178 : 24 November 2010, 20:50:15
Se opravičujem, sem bolj na pol brala. Upam da vama bo šlo čim bolje na izpitu.  ;) Lp.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1179 : 25 November 2010, 11:54:01
Hvala za vse pesti in tačke, jih bova potrebovala pri delanju prostora, saj če je preveč mrzlo mu ni čist nič všeč se vlegat in tudi ostajat v tej pozi dolgo....pa še malo me skrbi vnetje mehurja, je kar nagnjen k temu, pri odlaganju   :-\

Pa en posnetek za umetniški vtis :D http://www.youtube.com/watch?v=qNDYxyDKzE4   sva se učila menjavanje poleg iz leve na desno in obratno :)  Pa še ugotovila sem, da bo treba skrajšati moj korak, da me bo lažje dohajal in da bo lepše izgledalo, pa še pri odlaganju v gibanju bo manjša končna razdalja :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1180 : 25 November 2010, 12:21:42
Zelo lepo vama gre. :)

Ja, vem, kako je v mrazu in blatu pri teh naših saloncih... sem mislila tudi jaz ta mesec iti na B-bh s Pamo, program obvlada, ampak kaj, ko gospodična še sesti noče na blatno ali preveč mokro travo (tu sploh ni govora o blatni brozgi), tako da bova šli verjetno spomladi, kar pa bo spet problem, če bo vroče.... Eh, vedno nekaj. Ti banditi nas imajo v pesti  ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1181 : 25 November 2010, 12:29:49
Ja, ravno zaradi temperature sem se odločila riskirat z blatom, ker ko pa je temperatura višja, pa mu sploh ni do tako navdušenega dela (mi imamo naslednji bbh šele junija) :D Mah, bomo videli, bom poročala  8)

Kako pa vama gre pri RO?  Midva še vedno nisva osvojila te mize, da bi šel dovolj daleč naprej, Včasih se mi zazdi, da je sploh ne vidi in potem začne okoli tekat in iskat kam ga pošiljam  :-[  Javita pred kakšno tekmo, da se pojavimo in navijamo ali pa se tudi sami priključimo, če bomo že dovolj daleč z znanjem :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1182 : 25 November 2010, 13:35:42
Felina super vama gre! :D Jaz tudi razmišljam nekako o RO, glede na to da se boma zdaj z ajko tja preusmerili. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1183 : 25 November 2010, 13:45:08
Felina, RO jima gre obema super. Malo imamo problem z obrati - moramo čez zimo v nulo naštudirat obrate, da se bosta obračali okrog sprednjih nog, se pravi premikali zadnji del. Pamo še kar gre, Tari pa ni jasno, zakaj zdaj drugače, če je pa tako fino obračat se okrog lastne osi tako, da ima rito pri miru... Miza pri nas ni problem. Obe jo imata radi in mislim, da smo zdaj že zelo blizu polne razdalje.

Absolutno javim, ko bomo nared za kakšno tekmo. Tara bo lahko začela tekmovati takoj, ko razčistiva tole z obrati (B-bh že ima), Pamo pa potem, ko opraviva B-bh.

Rapgirl, mislim, da se morata res lotiti RO. Moji ga obožujeta, Žepek tudi, dve šicujki od moje prijateljice tudi... Mislim, da jim je na kožo pisan, čeprav niso tako hitri kot druge pasme, znajo pa biti zato toliko bolj natančni in ful se zabavajo. ;) Meni je v bistvu vseeno, ali bomo kdaj tekmovale, najbolj pomembno je, da nekaj delamo in da uživamo sto na uro.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1184 : 25 November 2010, 13:50:17
Ja problem je, ker morava najprej dati b-bh izpit čez. Kar pa za Pana ravno ni, ker ko ga spustiš iz vrvice gre najprej veselo sodnika pozdravit. Ampak pustimo se presenetiti. Bom videla spomladi greva mogoče na izpit. :) Sej veste odvisno je od vremena. ;)

Sicer pa nismo daleč doma, se lahko zmenimo pa vadimo malo skupaj. Ker če sam vadiš ni motenj, potem pa ko na izpitu so je pa problem.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1185 : 25 November 2010, 13:58:36
Lahko, sploh zdaj, ko v društvu ne bomo imeli več treningov. Čeprav, kot pravim, trenutno ju ne silim preveč, ker se jima zdi res zamalo tacat po blatu, tako da bomo bolj zmerno delale, da se jima ne zameri. Vem, da mora pes delati v vseh razmerah, zato delam tudi v blatu, samo ne nujno 15x prostor in sedi ampak bolj stvari, ki ju veselijo in vmes, ko sta razpoloženi še kaj takega, kar jima je v blatu odveč. ;) Imam pa še eno žverco, s katero delam in ki ji je vseeno, po čem taca, našo mešanko Ajko, ki bo tudi kandidat za B-bh spomladi. ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1186 : 25 November 2010, 13:59:23
Jaaaaaa, res jim je na kožo pisan, sploh zato, ker so lahko ob vodniku in ker so lahko na vso moč srčkani, ko tako hlačajo gor in dol :) Mi imamo tudi probleme z obrati, ampak to bo kak bo, ker Žepek začne besnet, ko more preveč razmišljat in daleč ne prideva hitro, ampak počasi, počasi :)  Kar se tekem tiče, se jih rada udeležim zato, da se nekaj novega naučim in da me potisne naprej, ker drugače znam ostat na istem, če ni pravega izziva, in preveč psu skozi prste gledam. Itak je Žep tako priviligiran, da je brez veze. On vse lahko  :-[ in vse je srčkano  ::)
Mi pa imamo bolj malo časa za treninge, saj so treningi Ro in agilityja istočasno in potem vse skupaj flikam in skačem iz enega parkurja na drugega, ker sama pa ne poznam vseh fint in natančne izvedbe vaj in rabim pomoč :)

rapgirl...sem prebrala ja, da se je Ajka upokojila na agility področju. Ampak fajn je, da so discipline, kjer pa bo lahko migala možgančke :) Tudi Jaya čaka Ro na stara leta, ampak sedaj je še prevelik živec, Ai-ja pa v trenutku, ko bom našla malo več časa za dve disciplini s tremi psi in vsemi obveznostmi, ki jih prinaša življenje  :D

Ja problem je, ker morava najprej dati b-bh izpit čez. Kar pa za Pana ravno ni, ker ko ga spustiš iz vrvice gre najprej veselo sodnika pozdravit. Ampak pustimo se presenetiti. Bom videla spomladi greva mogoče na izpit. :) Sej veste odvisno je od vremena. ;)
Saj pobeg je dovoljen, če se potem zresni, že dostikrat videno, samo nekaj točk ti gre in to je to, pa neka časovna omejitev je, kako dolgo sme lovljenje trajat  :) Smo mi imeli celi projekt z eno labradorko, pa je vseeno šla sodnika pozdravit, pa kaj češ :)


Jaaaaaaaaa, shih-tzu trening, bomo sladkorno dobile!!!!!!!!!!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1187 : 25 November 2010, 14:00:57
Lahko, sploh zdaj, ko v društvu ne bomo imeli več treningov. Čeprav, kot pravim, trenutno ju ne silim preveč, ker se jima zdi res zamalo tacat po blatu, tako da bomo bolj zmerno delale, da se jima ne zameri. Vem, da mora pes delati v vseh razmerah, zato delam tudi v blatu, samo ne nujno 15x prostor in sedi ampak bolj stvari, ki ju veselijo in vmes, ko sta razpoloženi še kaj takega, kar jima je v blatu odveč. ;) Imam pa še eno žverco, s katero delam in ki ji je vseeno, po čem taca, našo mešanko Ajko, ki bo tudi kandidat za B-bh spomladi. ;)
Eh, ne rabiš razlagat, pač, shih-tzu ni kar en pes in ne bo delal v vsakem vremenu :)
Mi imamo na klubu srečo, je blato resnično redkost, imamo fajn podlago in dobre odtoke :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1188 : 25 November 2010, 14:04:29
Ja, na žalost Ajka ne bo več agility freak. Čeprav ona je še ful naspidirana, da ne boš mislila. Ona bi samo jaz ne pusti.

Drugače imava s Panom bolj kot ne use narejeno za b-bh samo jaz nisem imela letos it poguma delat. ;) To je bila težava. Samo pomojem zna shih tzuje v RO čas pobasat. Nimam ravno občutka za čas, nisem niti nikoli merila, tako da nimam pojma kako so hitri pri tem.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1189 : 25 November 2010, 14:05:21
Jaaaaaaaaa, shih-tzu trening, bomo sladkorno dobile!!!!!!!!!!  :o

A si ti ziher, da bi bil to res trening in ne samo sladkorna?  ;D :P



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1190 : 25 November 2010, 14:06:47
Samo pomojem zna shih tzuje v RO čas pobasat. Nimam ravno občutka za čas, nisem niti nikoli merila, tako da nimam pojma kako so hitri pri tem.  :-[

Meni se pa ne zdi tako. Res, da še nisem merila, ampak recimo za enko ne bi bil problem narediti v času. Moji imata zelo radi, da se dela hitro, v smislu, par korakov, vaja, par korakov, vaja in se ne obirata. Tako da mislim, da komot naredijo v času, samo verjetno ne tako hitro kot kakšen border. ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1191 : 25 November 2010, 14:08:18
A si ti ziher, da bi bil to res trening in ne samo sladkorna?  ;D :P

Res bi se lahko zmenile za kakšen skupen sprehod ne. ;) Jaz in moja banda smo takoj za akcijo!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1192 : 25 November 2010, 14:09:51
Kako si s časom v soboto? Če bo vreme, seveda  ::)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1193 : 25 November 2010, 14:14:02
Vidve se zmenita, ker jaz sem bolj boga s časom, potem pa bom videla, če se priklopim.  ;)

Mi pa je zelo zabavno brat v shih-tzu temi o pasji delavnosti   :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1194 : 25 November 2010, 15:27:27
Imam čas v soboto, ni problema. Sicer pa nas tudi sneg ne ustavi. Plašček gor in akcija.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1195 : 25 November 2010, 15:30:39
V snegu gremo mi tudi radi, in to brez plaščka ;)

OK, se zmeniva bolj podrobno po ZS in sporočiva Felini.



Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1196 : 25 November 2010, 15:32:51
Ima od katere shi tzu narejen tečaj raszavljanja?  Mi lahko pove kaj več, se pes tam veliko nauči, kako poteka...  ???  Kolikor sem gledala po netu je to dobro naredit, če razstavljaš.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1197 : 25 November 2010, 15:35:30
Tečaj razstavljanja lahko zelo pomaga, če nimaš nikogar, da bi ti vedel pokazat, kako in kaj. Tam dobiš informacije, povadiš s psom, dobiš nasvete od inštruktorja glede na prikazano. Predvsem pa moraš vaditi doma in mladiča primerno socializirati. Sicer pa tečaj ni obvezen ali kaj takega.



Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1198 : 25 November 2010, 19:50:10
To pa mi je čudno. :( Še nisem videla, da bi pes pil kot hrček.  ???  ???  Na linki pojdite nekje do sredine bolj proti koncu strani, na desni strani je slika, kako pije shi tzu. http://www.ncshihtzupalace.com/shihtzubredbyme.html Pesu sem dala vedno vodo v posodi.



Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1199 : 25 November 2010, 19:50:57
Na levi strana ekrana je slika, prej sem narobe napisala da na desni.  :-\