Beagle noče jesti briketov

LolaInBrina · 9024

LolaInBrina

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 02 Maj 2015, 18:03:48
Zdravo!
Mene zanima, zakaj moja psička Lola pasme beagle noče jesti briketov. Najprej je jedla Taste Of The Wild nekaj časa, potem jih je zavračala... Pred enim mesecem sem ji kupila brikete Radames iz EuroSpina... Te je na začetku imela zelo rada, zdaj pa ne več. Na prejšnjem foromu sem tudi prebrala, da hrana iz EuroSpina, Tuša, povzroča prhljaj in vsebuje veliko takšnih snovi, ki niso dobre za pse in povzroča prhljaj...to drži? Na njej sem res našla prhljaj in ga hotela odstraniti z oljem, a ni pomagalo. Sedaj ji bom verjetno spet začela kupovati brikete Taste Of The Wild. Kaj naj storim, če noče jesti briketov? :-\

Lp :)



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #1 : 04 Maj 2015, 13:32:57
Pasma beagle je sicer znana kot požrešna  ::) in večina se jih tudi suhih briketov ne brani...   ;D Mogoče bi pomagalo, če daš na vrh kako žlico jogurta ali malo ribje konzerve?
Pri briketih pa vsekakor velja pogledati sestavo (koliko% katere sestavine vsebujejo) in se odločiti glede na te podatke.
Lp



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #2 : 04 Maj 2015, 15:50:26
Vse razne supermarket hrane so dolgoročno slabe, saj vsebujejo kup barvil, soli, umetnih arom...Psom pa so zaradi soli ponavadi všeč. Dolgoročno pa lahko povzročijo bolezni ledvic... Predlagam ti da poizkusiš še kašno drugo vrsto hrane. Arden Grange je ponavadi kar ješča, Bosch, Proplan, Acana, Trainer, lahko ji kuhaš, lahko probaš s barf paketki...
Kot je rekel že predhodnik, lahko daš čez žlico ribjega olja, skute ali jogurta, ubiješ jajce ali naribaš malo sira.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 Maj 2015, 17:51:14
Jaz ne bi nicesar dodajala, dokler psica samih briketov ne poje.

Kaj pa zdaj naredis, ce ne poje obroka? Ji kdo doma slucajno na skrivaj kaj daje? Ne je nicesar ali samo briketov?



LolaInBrina

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Maj 2015, 19:33:31
Tudi jaz se ne strinjam s tem, da ji dodajam jogurt ali karkoli drugega. In ja, vcasih dobi kaksno dobrotko ampak zdaj ji ne dajam nic vec in jih zdaj vcasih poje. ::)
Ce ne poje briketov jih po 15minutah odstranim in jih dobi za naslednji obrok. Vse drugo bi jedla, samo svojih briketov ne.

Hvala za odgovore!