agresija mačka in rešitev

metkica · 13500

metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 19 Maj 2015, 13:09:11
Živjo,

doma imamo mačka, ki je star 10 let. Že od mladička je bolj agresivne sorte, se ne carta rad in je občutljiv. Sicer je zdrav. Je samo v stanovanju.

V zadnjem letu je postal še bolj agresiven, skače v otroka, ker mi očitno gre na živce otroško kričanje in vriskanje, starejšega je nevarno okrempil... Ne vem kaj naj naredimo. Da bi menjal lastnika - kdo pa bi imel takšnega mačka?! Uspavanje? Ne vem... je še kakšna rešitev?

Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 19 Maj 2015, 13:22:06
Mate kako možnost, da bi za mačka uredili kako visoko plezalno drevo ali poličke, da se lahko umakne?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Maj 2015, 13:30:01
Maček ima celo rezidenco pod stropom :D Sva jo naredila z možem sama. Ima visoko drevo, police, hišico. Ravno zato, da bi se lahko umaknil. Ni efekta.

Najprej je začel renčat in skakat v otroke, ko sta trmarila. Kasneje že samo, če je šel glasno mimo. Zdaj včasih že mene kje čaka in se me prime za noge...

Ne vem a je res tk živčen postal, ker je že star in hoče mir... Dejstvo pa je, da smo se ga vsi začeli bati in tako ne more ostat. Otroka sta stara 2 in 6 let... Da se bojita lastnega mačka?!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 19 Maj 2015, 13:54:44
Da bi menjal lastnika - kdo pa bi imel takšnega mačka?! Uspavanje? Ne vem... je še kakšna rešitev?
Po enem letu ste prišli do dveh "rešitev" za mačka, ki je z vami že 10 let? Da me ne bo ena naša uporabnica Kimi preveč kregala, bom rekla da se mi to zdi zelo grdo, je pa pohvalno da ste se vsaj prišli pozanimat o potencialnih rešitvah.

Catman iz animal planeta rešuje domove pred pobesnelimi mačkami, tako da ziher se da  ;)
http://jacksongalaxy.com/
Lahko se povežeš z njim, ali pa poiščeš druge mačje behavioriste, ki bi ti mogoče pomagali prek interneta, pri nas jih pomoje ni veliko. Mogoče tudi vprašaš na malo bolj mačjem forumu - http://www.pomagamo-zivalim.si/index.php

A ste ga kregali kdaj, ko je začel s svojimi neumnostmi?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 19 Maj 2015, 14:03:14
Naša mačja zver se je pri teh letih začela umirjat, ne dodatno noret ;)
Sem ji pa nekajkrat tudi zatežila, da ne sme recimo 92 letni noni v noge skakat...  >:(

Tale Jackson je pa odličen!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 Maj 2015, 14:20:07
Zdrav,  ker izgleda zdrav ali ste bili tudi pri vetu? :)



metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 Maj 2015, 14:25:00
Po enem letu ste prišli do dveh "rešitev" za mačka, ki je z vami že 10 let? Da me ne bo ena naša uporabnica Kimi preveč kregala, bom rekla da se mi to zdi zelo grdo, je pa pohvalno da ste se vsaj prišli pozanimat o potencialnih rešitvah.

Catman iz animal planeta rešuje domove pred pobesnelimi mačkami, tako da ziher se da  ;)
http://jacksongalaxy.com/
Lahko se povežeš z njim, ali pa poiščeš druge mačje behavioriste, ki bi ti mogoče pomagali prek interneta, pri nas jih pomoje ni veliko. Mogoče tudi vprašaš na malo bolj mačjem forumu - http://www.pomagamo-zivalim.si/index.php

A ste ga kregali kdaj, ko je začel s svojimi neumnostmi?

ne razumi kot napad, ampak ko bi žival skočila v tvojega otroka... bi tut začela o tem razmišljat! To se ni zgodilo enkrat in zdaj dajmo mačka stran. To se dogaja že predolgo! In ne morem več dopustit, da en maček ustrahuje moja otroka. Razumeš?!

Mačka mam rada in ni mi vseeno. Ampak tko ne more ostat. Starega mačka pa se tudi ne da več prevzgojit... Smo poskušali z vodo škropit, pa smo mahal s časopisi... nič od nič.



metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Maj 2015, 14:26:05
Zdrav,  ker izgleda zdrav ali ste bili tudi pri vetu? :)

zgleda zdrav in bli pri veterinarju. Je reku, da mu pač ne pašejo otroci... fajn odgovor res  >:(



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Maj 2015, 14:35:12
Se dovolj posvečate mucu? Moja najstarejša se je tako začela obnašat, ker ji je manjkalo pozornosti.  :-\ :-[
Ali muc preden ''napada'' kaj mjavka? Glede veterinarjev, jaz zadnje čase ugotavljam, da jih veliko nima pojma o mačjem obnašanju. :( Ste kakšne teste opravili pri vetu ali ga je samo pogledal in malo pretipal?



metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 19 Maj 2015, 14:49:38
Se dovolj posvečate mucu? Moja najstarejša se je tako začela obnašat, ker ji je manjkalo pozornosti.  :-\ :-[
Ali muc preden ''napada'' kaj mjavka? Glede veterinarjev, jaz zadnje čase ugotavljam, da jih veliko nima pojma o mačjem obnašanju. :( Ste kakšne teste opravili pri vetu ali ga je samo pogledal in malo pretipal?

Pomoje se dovolj ukvarjamo z njim. Ima žogice, igramo se s perjem, vrvicami... tut cartamo ga kadar on to pač želi...

Kadar napada, najprej ful mjavka. Prav veš, da se bo nekaj nardilo. In potem kar skoči in grize in krempi. Je veli velik maček in njegovi kremlji so ornk.

ne vem, mogoče kaj pove to, da smo predlani septembra dali uspavati mlajšo muco, ki je bivala z nami, zaradi bolezni. Maček se je na njo grozno spravljal. Večkrat jo je dobesedno razdlačil... Dlaka je bila po celem stanovanju. Kot da je sproščal svojo agresijo skozi njo, zdaj ko je ni več, pa se spravlja na nas...



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 19 Maj 2015, 16:27:01
glede druge muce sožalje  :( je pa tale mačkon definitivno ni maral.
Kakšne preglede pa je naredil veterinar? Mogoče ga kaj boli in se na ven ne opazi. Lahko pa je tudi kaj nevrološkega in ma na nek način kot napade, ki se tako izražajo.

Jaz bi na vašem mestu definitivno kontaktirala Jacksona (Catman, link so dali že nekaj komentarjev nazaj), človek res obvlada in jaz ga zelo občudujem, tudi njegove oddaje na Animal Planetu so super (meni so pri začasnih mucih zelo pomagale).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 19 Maj 2015, 16:31:16
ne razumi kot napad, ampak ko bi žival skočila v tvojega otroka... bi tut začela o tem razmišljat!

Začela bi razmišljat, ko bi se žival začela grozno spravljati na drugo mojo žival, jo večkrat dobesedno razdlačila in skozi njo sproščala svojo agresijo.

Eni mački so posebni in je za prijetno skupno življenje potrebna strokovna obravnava (kar veterinar v takih primerih ni), če mačka sami ne znamo shendlat.




metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 Maj 2015, 07:57:49
Sem kontaktirala včeraj drugo veterinarsko ambulanto in se dogovorila za obisk. Gremo jutri. Na hitro smo se pogovorili in baje obstajajo neki briketi, na bazi zelišč, ki delujejo pomirjevalno. Da bi se muc malo sprostil in potem, da vidimo, kakšno bo obnašanje po kuri z briketi.




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Maj 2015, 09:16:00
Starega mačka pa se tudi ne da več prevzgojit... Smo poskušali z vodo škropit, pa smo mahal s časopisi... nič od nič.
Ok. Maček je star 10 let. Starejši otrok 6. Torej maček ni bil star več kot dobra 4 leta, ko se je prvič seznanil s povečano družino. Maček pri 10 letih NI STAR, ampak v najboljših letih. Mu pa definitivno gre nekaj pri samem sobivanju konkretno na živce. In z vsakim novim poskusom ''prevzgoje'' in spremembe življenja očitno na slabše.

Pa da sem jaz vaš maček, za navedeno v zgornjem citatu izvedem atentat na vas. V spanju. Sploh nebi vedli, da se je zgodilo. :P Mačk se ne ''prevzgaja'', še najmanj pa z špricanjem in časopisenjem! Mačke so eni mali individualisti, ki zahtevajo pošteno in enakovredno igro. Vsekakor obisk dobrega veterinarja, da ni zdravje po sredi. Kar sicer dvomim, ker vaš maček izvaja svoje vedenje že najmanj 6 let, kar je več kot polovico njegovega življenja. Hrana ima lahko veliko vlogo pri vsem skupaj. Imam pa občutek, da ne bo pomagalo. Vsaj ne kot samostojna rešitev.
Mogoče se bo bralo skrajno mimo...ampak maček pač nima lastnikov...maček ima lahko samo cimre (vas bi najbrž najrajši izselil) ali še raši Sužnje/postreščke... >:D Zakaj te ne bi ga ne peljali okoli riti v žep?! Maček mora dobit občutek, da je car. Obratna teorija vam je več kot očitno nakopala samo dodatne težave, zakaj bi torej vztrajali s ''prevzgojo''.
Jaz bi se (in sem se že) poslužila teorije, da mačku dobrine prinašajo samo in izključno ''krizne situacije in osebki''. Torej hrana in igrače niso prosto na voljo. Pridejo pa večkrat dnevno samo od oseb, ki jih napada. Pa še tako, da njemu boljše stvari od oseb, ki jih sovraži najbolj. Torej, če ste vi njegova bo pač briketek ali dva. Če ne mara najmlajšega pa ima da ji daje samo najboljše kose meseka (takšnega ki mačku seveda pomeni veliko). Prav tako čiščenje wcja.
In ja ene mačke pač so mal bolj ''žleht'', kar pa še ne pomeni, da se z njo ne da normalno sobivat. Je stvar treba pogledat še z mačjega zornega kota, ne samo z vašega. Ja saj razumem, da zaščitiš svojega otroka. Ampak za koga ste se pa prej odločili, da ga boste imeli in boste odgovoren skrbnik? Najdit sredino, pa bo dobro za vse.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Maj 2015, 09:29:47
Lunette zelo dobro napisano! Se podpišem pod ta komentar!  :)
tole s poskušanjem prevzgoje sem čisto spregledala in kolikor poznam mačke, se z naslijem in gobim načinom vse samo poslabša. Predvidevam da so se napadi, od kar ste ga začeli škropit in mahat s časopisom povečali oz. je muc postal še bolj agresiven kot prej?



metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Maj 2015, 12:59:50
Ok. Maček je star 10 let. Starejši otrok 6. Torej maček ni bil star več kot dobra 4 leta, ko se je prvič seznanil s povečano družino. Maček pri 10 letih NI STAR, ampak v najboljših letih. Mu pa definitivno gre nekaj pri samem sobivanju konkretno na živce. In z vsakim novim poskusom ''prevzgoje'' in spremembe življenja očitno na slabše.

Pa da sem jaz vaš maček, za navedeno v zgornjem citatu izvedem atentat na vas. V spanju. Sploh nebi vedli, da se je zgodilo. :P Mačk se ne ''prevzgaja'', še najmanj pa z špricanjem in časopisenjem! Mačke so eni mali individualisti, ki zahtevajo pošteno in enakovredno igro. Vsekakor obisk dobrega veterinarja, da ni zdravje po sredi. Kar sicer dvomim, ker vaš maček izvaja svoje vedenje že najmanj 6 let, kar je več kot polovico njegovega življenja. Hrana ima lahko veliko vlogo pri vsem skupaj. Imam pa občutek, da ne bo pomagalo. Vsaj ne kot samostojna rešitev.
Mogoče se bo bralo skrajno mimo...ampak maček pač nima lastnikov...maček ima lahko samo cimre (vas bi najbrž najrajši izselil) ali še raši Sužnje/postreščke... >:D Zakaj te ne bi ga ne peljali okoli riti v žep?! Maček mora dobit občutek, da je car. Obratna teorija vam je več kot očitno nakopala samo dodatne težave, zakaj bi torej vztrajali s ''prevzgojo''.
Jaz bi se (in sem se že) poslužila teorije, da mačku dobrine prinašajo samo in izključno ''krizne situacije in osebki''. Torej hrana in igrače niso prosto na voljo. Pridejo pa večkrat dnevno samo od oseb, ki jih napada. Pa še tako, da njemu boljše stvari od oseb, ki jih sovraži najbolj. Torej, če ste vi njegova bo pač briketek ali dva. Če ne mara najmlajšega pa ima da ji daje samo najboljše kose meseka (takšnega ki mačku seveda pomeni veliko). Prav tako čiščenje wcja.
In ja ene mačke pač so mal bolj ''žleht'', kar pa še ne pomeni, da se z njo ne da normalno sobivat. Je stvar treba pogledat še z mačjega zornega kota, ne samo z vašega. Ja saj razumem, da zaščitiš svojega otroka. Ampak za koga ste se pa prej odločili, da ga boste imeli in boste odgovoren skrbnik? Najdit sredino, pa bo dobro za vse.

zanimiva teorija. Defenitivno sprobamo! Hvala.



metkica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 20 Maj 2015, 13:00:43
Lunette zelo dobro napisano! Se podpišem pod ta komentar!  :)
tole s poskušanjem prevzgoje sem čisto spregledala in kolikor poznam mačke, se z naslijem in gobim načinom vse samo poslabša. Predvidevam da so se napadi, od kar ste ga začeli škropit in mahat s časopisom povečali oz. je muc postal še bolj agresiven kot prej?

poslabšalo se ni, ni se pa prav nič izbpljšalo. Posluževali smo se vsega kar je po netu kdo napisal. Najbrž je bla tut to napaka... Ampak vse iz tega, da bi blo vsem nam boljše!  ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 21 Maj 2015, 13:37:43
Na mačkinem mestu bi tudi jaz bila zelo nervozna ob vreščanju dveh majhnih otrok.  Ta halo po vaši hiši ga očitno zelo nervira.
Mačke imajo rade umirjeno, nekonfliktno okolje.
Morda bi bila rešitev v tem, da mačku omogočite umik v tih in miren prostor, kamor otroci nimajo vstopa. Kakšni zeliščni pomirjevalni dodatki bi tudi prišli prav.
Vsekakor pa prej preverite njegovo zdravstveno stanje.
Če pa težave nikakor ne morete rešiti, je za vse bolje, da ga oddate kateri starejši, mirni osebi, kjer se bo prav gotovo bolje počutil, kot pri vas.