Vklescen zivec

TYASHY · 7170

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 02 Junij 2015, 21:07:05
Nas Jon se je danes zjutraj kar naenkrat med izvajanjem trikca prosi zvrnil nazaj, cez cel dan je od tega dogodka naprej veliko pocasnejsi. Ne hodi, ce ni res potrebno, ne prosi za hrano, kar drugace vedno dela, lupcke daje in tudi z repom pomaha obcasno. Peljali smo ga k veterinarju na Vic, pretipal mu je hrbtenico in nekje na sredini hrbta ga je zabolelo. Pravi, da je najbrz vklescen zivec in ce ne bo bolje v enem tednu bomo naredili preiskave(krvne preiskave, rentgen). Narocil je tudi, da mora pocivat in da ga je treba masirat. Meni je malo cudno, da ni dobil nobenih tablet proti bolecini pa malo me je prestrasilo, ko sem prebrala da lahko rata hrom, ce se ne zdravi. Zanima me ce lahko naredimo se kaj in kako naj ga dvigujem? Nocem se poslabsat situacije z nepravilnim dvigovanjem..
Hvala in lep pozdrav! :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1 : 02 Junij 2015, 21:54:47
Meni se je tole isto zadnjič zgodilo s kolegičino psičko. Je pred agi tekmo (torej zelo ogreta) hotela sama delati prosi in jo je zaneslo na eno stran, zajokala in dvignila levo taco. Seveda agija potem nisva tekli. Sem ji raztegnila tačko, pretipali hrbet pa ni bilo nič opazno. Potem je še enkrat isto naredila na sprehodu, drugače pa ni bilo nič opazno, da bi jo kaj bolelo. Jo je peljala do veterinarja, kar jaz vem, ji je predpisal samo počitek. Po mojem je odvisno od tega, kaj točno je vkleščeno in na kakšen način...  :-\

S tem, da moja Veni ves čas prosi (če je lačna ali pa se hoče crkljat) pa se nam tole še ni zgodilo. Je verjetno odvisno od psa do psa, kako delajo tale prosi... Oziroma moraš imeti smolo.  :-\


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Junij 2015, 22:48:06
To je imela moja prejšnja psica, samo zdaj se ne spomnim, kako smo zdravili, sem pa dobila neke tablete. Najhuje ji je bilo hoditi navzdol po stopnicah, takrat sem jo nosila. Pomoje bo že bolje, hrom res ne more postati, no.. počiva naj pa res čim več. Če pa ne bo bolje in imaš čuden občutek, potem pojdi direkt po drugo mnenje na VF, če si že iz LJ.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 05 Junij 2015, 08:44:20
Hvala vama! :) Jon je že bolje, malo celo že teče ko gre koga pozdravit edino čisto malo še šepa na zadnjo tačko, ampak sem sigurna da bo tudi to v kratkem ok. :)