Zavetišča-HVALA!

Bretonski.pticar · 7435

Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
: 03 September 2015, 14:41:18
Zdravo Pesjanarji!

Tukaj začenjam svojo drugo temo in tokrat je to tema o zavetiščih. O zavetiščih bi se dalo povedati veliko a jaz bi samo tisto kar je najpomembneje. Kot prvo vem, da bi veliko ljudi vključno z mano radi videli, da bi obstajalo več zavetišč kjer živali ne bi uspavali, a to se v kratkem ne bo zgodilo, upamo na boljše čase za naše štirinožce. Kot drugo, vem, da bi veliko ljudi raje kupilo psa pasmo kot pa posvojilo saj so mešanci za nekatere ljudi pol toliko vredni kot pasma psa in to je zelo žalostno. Sama menim, da so vsi popolnoma enako vredni. Ne želimo jih posvojiti, ker menimo, da je vsak pes tam s slabimi navadami od prej. Noben, res noben pes ni slab! Slabi pa so lastniki, lastniki so ENI IN EDINI KRIVI ZA TO. Tudi na zavetišča nekateri gledajo slabo. To so "ustanove" kjer štirinožcem pomagajo in za njih skrbijo, čeprav tam nimajo najdražje posteljice z biserčki. Se pa strinjam, da bi v zavetišča lahko vložili več denarja saj so psi naš svet (prav tako mačke). Kot tretje  :) pa se želim v imenu vseh psov, ki ste jih v zavet. kdajkoli rešili reči preprosto HVALA. Hvala, ker skrbite za te pse, ker jih je nekdo zavrgel kot kakšno smet. Hvala, ker pomagate psom, ki so jih vzgajali za pasje boje in jih učite zaupanja v ljudi. Hvala, ker ste pomagali marsikateri živali, ki je imela poškodbe. HVALA  ;D Vsi vemo, da se v zavetiščih dogajajo lepe stvari, saj pomagajo živali najti ustrezen ljubeč dom. Prav tako se dogajajo slabe in namreč tega, kar nihče izmed nas ne želi slišati-žival usmrtijo ali če uporabimo ne tako ostro besedo-uspavajo. Vse kar si kdaj zelim je, da psov ne bi vec uspavali in to je moja najvisja zelja. Prosim, posvojite psa iz zavetišča in mu ponude ustrezno življenje, tisockrat vam bo povrnjeno. Pes ve in čuti. Zelo vam bo hvaležen Se enkrat hvala zavetiscem, ki iscejo nove domove za psein tudi ljudem, ki te pse posvojijo. TISOČKRAT HVALA.
Lep pozdrav Pesjanarji.

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 04 September 2015, 07:59:02
Moja psička je iz zavetišča. In tudi vsi naslednji bodo - čeprav nikoli ne veš, "kaj dobiš", ne zdravstveno ne karakterno. Je pa občutek, da si nekoga izvlekel iz dreka, nepopisen. In tudi če dobiš - tako kot mi - prestrašeno, nesocializirano, nepredvidljivo ter do vsega živega in neživega nezaupljivo bitje, ki je prestalo kdo ve kaj in pri katerem moraš biti ves čas malo "v pozoru", se da s potrpežljivostjo, doslednostjo, šolanjem in predvsem veliko ljubezni precej narediti. Skratka, čistokrvni zavetiščni mešanci so zakon :)



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 September 2015, 13:48:35
Moja psička je iz zavetišča. In tudi vsi naslednji bodo - čeprav nikoli ne veš, "kaj dobiš", ne zdravstveno ne karakterno. Je pa občutek, da si nekoga izvlekel iz dreka, nepopisen. In tudi če dobiš - tako kot mi - prestrašeno, nesocializirano, nepredvidljivo ter do vsega živega in neživega nezaupljivo bitje, ki je prestalo kdo ve kaj in pri katerem moraš biti ves čas malo "v pozoru", se da s potrpežljivostjo, doslednostjo, šolanjem in predvsem veliko ljubezni precej narediti. Skratka, čistokrvni zavetiščni mešanci so zakon :)

To je res, nikoli ne veš, kaj dobiš. Si mi kar polepšala dan s to zgodbo. Psi tam so pod slabimi pogoji se strinjam, prav zato je kot si rekla 'občutek ko nekoga izvlečeš iz dreka nepopisen' je pa res da moras ineti izkusnje s psi pa tudi denar za preglede in cas za delo z njim. Verjamem v to: Psu enkrat daš in 100× ti je povrnjeno. Res lepa zgodba, hvala Asja, vedno rada berem take stvari, ko vem da je bilo psicki polepsano in ne samo polepsano ampak DANO življenje.
Še več takih zgodb  ;)
Asja pozdravi svojo psicko.  ::)

LP

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray