Frizjanci z nizozemske

SARA.KORDIS · 7676

SARA.KORDIS

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 21 November 2015, 19:44:13
Ker sem pisala že pisala na veliko naslovov pa nisem dobila odgovora sem se odločila da odprem temo.Zanimam se za frizjance iz nizozemske.Z druzino se odlocamo za konja in najraje bi kupili konja najraje pa frizjanca.Zato me zanima ce ima kdo kako povezavo z rejci na nizozemskem.UPAM NA ODGOVOR.



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 29 November 2015, 16:09:28
Pozdravljena Sara se v tej temi

Jaz trenutno zivim na Nizozemskem in bi te lahko povezala s kaksnim rejcem. Koliko izkusenj v jahanju imas? Frizijci se sicer po mojih izkusnjah najbolj obnesejo pri vleki, zaradi konstrukcije. 70% starejsih frizijcev ki so bili jahani in jih tu srecam imajo usedle hrbte, je kar zalostno videt. Tu napacno jahanje se bolj pride do izraza, v smislu konjevega telesa. So pa res lepotci!

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


SARA.KORDIS

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 November 2015, 16:55:55
Z jahanjem imam kar nekaj izkušen zdaj ene 2 leti ze hodim v jahalno šolo in smo se odlocili da bom najprej naredila dolocene izpitev zbezi z jahanje jahac 1 itd.zato se za nakup ne bomo odlocili kaj hitro najhitreeje v 1 letu.koliko casa pa bos se na nizozemskem?glede frizjicev pa so izjemno lepi in vem da so vlecni konji ampak si nemorem pomagat da bi kupila kaksnega drugega konja kot njega.



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #3 : 02 December 2015, 19:28:07
1. So frizijci in ne frizjanci.
2. Zate se mi zdi še prekmalu da bi imela svojega konja. Glede na to še nimaš jahača 1 in 2. Jah, no, kaj pa vem. ::)
Kaj pa izkušnje pri skrbi za konja? Predlagam ti knjigo Konjenikov priročnik.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 December 2015, 12:29:12
Hej! Glede na to, da 2 leti jahas v jahalni soli, moram rec, da res nimas dovolj izkusenj, da bi imela svojega konja, sploh pa ne frizijca, ki so kolikor jaz vem, kar "tezki" konji - karakterno mislim. Jaz jaham slabih sedem let in ja, milijonkrat mi je padlo na misel, da je pa ze skrajni cas, da kupim svojega in sem zdaj grozno vesela, da mi doma niso pustili, ker sele zdaj vidim, da sem po sedmih letih se vedno cisto "nesposobna" okrog konj in dlje ko jaham, bokj se mi zdi, da o konjih ne vem cisto nic. Tako da ti toplo priporocam, da se malo pozanimas okrog, vzames dobro natreniranega konja v najem in se najprej naucis super tip top jahat - verjem, da bo fino, moja najboljsa prijateljica je to storila po enem letu brezveznega jahanja v soli, zdaj ima tega konjicka v najemu ze dve leti, naredila je oba izpita, dresurno tekmovalno licenco, letosnjo sezono odjahala 3 tekme, 2x druga, 1x tretja in moram rec, da zna super jahat. Tako da ti svetujem, da malo pocakas svojim konjem, potrpis 2-3 leta z enim krasnim sportnim konjem, si naberes kaj tekmovalnih izkusenj, potem pa izberes konja, ki ti resnicno ustreza, potem imas pa krasnega prijatelja za vedno. Ne vem, jaz bi rekla, da se splaca malo pocakat. Knjige in prirocniki ti ne pomagajo, jaz vsakega vzamem v roke, pa ze od petega leta berem eno in isto v vsaki knjigi, npr. kaj pomeni, ce ima konj usesa nazaj, da obstaja dresurno, skakalno sedlo. .. To ti cisto nic ne koristi. Ce te kaj zanima branje se pa splaca prebrat od linde tellington, cherry hill, onidve imata super knjige, o psihologiji, razmisljanju konja, pa tudi od ceasarja millana ne skodi, ce preberes, sicer je o psih, ampak zadnje case ugotavljam, da se da s konji delat na zelo podoben nacin kot s psi. Upam, da ti bo kaj koristilo, glede na to kako sem se razpisala.

P.S.: premisli se o western jahanju in o quarterckih, pri nas se ta zgodba sele pocasi zacenja, ampak je nekaj posebnega  ::)



SARA.KORDIS

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 03 December 2015, 14:05:22
Hvala za vse nasvete.Bom si tudi prebrala knjige.Glede jahača 1 in 2 jih nisem naredila zaradi tega ker me je učil trene s tujine na svojem konju ki je bil prav šola za učenje začetnikov.Lani se je preselil zato sem začela jahati v klubu in mislim čez nekaj časa narediti oba izpita.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 08 April 2016, 13:38:10
Se mi zdi, da jahanja te v večini šol že nekako naučijo, tega se hitro naučiš in pol narediš tiste izpite Jahač 1 in 2. O konjih pa te ne naučijo toliko. Meni je zdaj smešno - za te izpite, da me jih je bilo tako strah, v bistvu pa nisem šla kar takoj, ampak ko sem res že znala dobro jahat, sem se vmes pa spomnila, da bi imela še izpite (najtežje je itak bilo vse tist napisat, ojoj...). Čeprav sem jahala vedno za cilj, da bom šla delat tud licenco za skakanje in tudi to bo kmalu. Imam srečo, da imam res dobrega trenerja, v bistvu je itak eden top trenerjev sploh pri nas, pa da me uči tudi vsega o konjih, do najmanjše podrobnosti, ker se mu zdi res pomembno, da tudi to znam. Tako da še konja sem se učila čistit čist spet od začetka  :P V pol leta bom znala kar nekateri v par letih, sem prepričana. Vsaj trener je glede tega optimističen, je pa res, da se dokaj hitro tudi naučim česa novega. Konja pa tudi sama še ne mislim imet, vzela bi ga v delni najem, zaenkrat.