Kuža star 4 mesece renči na druge pse

eri · 6730

eri

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 01 April 2016, 13:13:48
Pozdravljeni.

Prvič sem na tem forumu in upam, da mi boste lahko s kakšnim nasvetom pomagali.
Imamo 4 mesece starega mešančka med nemškim špicem in labradorcem. Seveda, lušten, nagajiv, problem pa nastane, ko ga peljemo na sprehod in ko vidi psa, začne lajat brez prestanka in renči. Se ustavimo, da se povohata, naš kar renči in laja, ga primem za ovratnico in v tisti jezi na hitro premakne glavo kot da bi me hotel ugriznit.
To hčerko moti, seveda mene tudi, res ni fino. KAko rešit ta problem? Na kakšen način?

In še: če nekaj odnese v gobcu, recimo čevelj, noče priti nazaj, ko ga kličemo, ampak zdirka s čevljem v gobcu. Gremo za njim, on še bolj teče od nas, res prav nagaja. Kako pa ga to naučimo, da ne uide, da pride nazaj?

Še enkrat hvala.
Eri



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1 : 01 April 2016, 14:52:27
Najboljse da greste v malo solo, da vam pomagajo odtrenirati napake, ki jih delate (tekate za psom, ko ima cevelj...). Tam bo imel moznost se nadzorovanega dela ob drugih psih, ce bo srecevanje, da bo hodil mimo, ce se bodo igrali, da se bo naucil primerne igre... od cilja, ki ga zelite videti pri psu, pa izberite ustrezno solo :)

Drugace pa ja, kar ne zelite, da nosi, imejte pospravljeno tako, da mu ne bo dostopno. In to kar nekaj mesecev. Namesto vseh ne-stvari, pa naj ima kaksno igracko ali vec teh.