Psi tipa Bull

*matei* · 44508

*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
: 03 Avgust 2005, 15:49:48
Ja a ga nimaš, če bi se malo bolj poglobila v kakšno literaturo (ameriško) bi ugutovila da PITBULL ni APBT, ampak pes tipa bull (bull type dog; tu se več ali maj upošteva oblika glave in pirbližna plečna višina), pa v sloveniji nimamo enega pravega predstavnika pasme APBT, tako imamo zgleda tiste ki širijo neresnice o apbt-jih tudi v kao poznavalskih krogih, kr neki.......... 8)



Lola

  • Gost
Odgovori #1 : 03 Avgust 2005, 15:59:00
NE NIMAM GA, IMAM ANGLEŠKEGA BULLTERRIERJA KAR PA NI ISTO!!!!
APBT-ja vem da ni tapravega v sloveniji, saj če hočeš ta pravega moraš ponj v Ameriko.
O tem pitt bull, apbt se ne bom spuščala ker ( ameriške literature o tem ne berem ), nimam te pasme tako da tudi kaj dosti o njih nevem. To lahko ti odpreš temo in nam kaj več o njih poveš, razlike itd. bom rade volje prebrala in se kaj novega naučila.
Ja no razloži mi malo o tem kdo širi neresnice? Dejansko stanje je ko greš okoli, nihče ne pozna Angleškega Bullterrierja torej nimajo pojma o tej pasmi, in slišiš da je vse drugo prej kot to kar je. Malo beri poste. Govorim da so si to ljudje zmislili. Jaz sem proti temu, želim prikazati vse bull pasme v pravi luči. Poznam veliko psov ( bull tipa ) in vem o čem govorim. In očitno si ti tole malo narobe razlagaš.



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #2 : 03 Avgust 2005, 16:10:05
pitbull; pes širše glave, izrazitih ličnic, plečne višine med 40-60cm, vseh možnih barv, torej nasplošno bull pasme, VSE, res pa je da ljudje uporabljajo pitbull, ker nevejo recimo kateri pes je SBT ali pa APBT, veliko k temu poimenovanju (pitbull) pripomore njihova preteklost boji v ringu (po angleško pit-del poimenovanja) in drugega bull (bik-večina teh pasem je bila vzrejena za pogon na bike)......

 :)



Lola

  • Gost
Odgovori #3 : 03 Avgust 2005, 16:14:54
Ja verjetno rečejo pitt bull ker nevejo katere pasme so psov potem so pa kar vsi pitt bulli.
Jaz poznam vse pasme ki spadajo k tipu bull, tudi poznam razlike.
Amapak nisem vedela da je Pitt Bull drugo kot Ameriški Pitt Bull Terrier. Mi lahko med njima razložiš razlike?



Lola

  • Gost
Odgovori #4 : 03 Avgust 2005, 16:16:16
Aha zdajle sem še enkrat prebrala, torej pittbull so vse bull pasme?



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #5 : 03 Avgust 2005, 16:30:07
pitbull=pogovorno vse pasme tipa bull
american pit bull terrier=bull pasma

mislm da bi moglo biti sedaj jasno... :-\



Lola

  • Gost
Odgovori #6 : 03 Avgust 2005, 16:34:55
Jasno mi je samo mislim da ne bo držalo. Se bom jaz malo pozanimala, magari na slo-apbt pa da vidim kaj bodo povedali.
Ker to prvič slišim, pa sem že kar nekaj časa v tem.
Lp, Ana



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #7 : 03 Avgust 2005, 16:41:22
slo apbt je zanesljiv vir informacij, bruhuhuhu :o 8)



Lola

  • Gost
Odgovori #8 : 03 Avgust 2005, 16:44:26
ha ha, verjetno bodo oni več vedeli od mene ki nimam apbt-ja in se ne ukvarjam z njimi. Če je tako kot ti praviš potem bi tudi oni to morali vedeti, se ti ne zdi?
Sporočim kakšen bo odgovor.



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #9 : 03 Avgust 2005, 17:04:22
Predvsem ONI, bruhuhuhuhuhuuu



Lola

  • Gost
Odgovori #10 : 03 Avgust 2005, 17:11:37
Na apbt forumu so samo potrdili moje pisanje. Apbt je pitt bull, in ne drži da je pitt bull izraz za vse pasme tipa bull.
Lp, Ana



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #11 : 03 Avgust 2005, 17:14:06
Meni verjemi.....



Lola

  • Gost
Odgovori #12 : 03 Avgust 2005, 17:15:54
Kaj pa ko bi se sam pridružil debati na slo-apbt?



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #13 : 03 Avgust 2005, 17:20:53
Ne hvala, njihova pametovanja so daleč od realnosti.



Lola

  • Gost
Odgovori #14 : 03 Avgust 2005, 17:21:51
Vredu kot želiš :)



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 03 Avgust 2005, 22:40:35
Sw€€tk@N;
kakšnega pitbulla pa imaš ti? ;D :D ;D :D ::)
sklepam da ga imaš no... ker tako prijazno deliš svoje znanje(na žalost še nikoli nisem slišala nič podobnega)z nami?



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #16 : 04 Avgust 2005, 11:04:18
Sw€€tk@N;
kakšnega pitbulla pa imaš ti? ;D :D ;D :D ::)
sklepam da ga imaš no... ker tako prijazno deliš svoje znanje(na žalost še nikoli nisem slišala nič podobnega)z nami?

Imam pitbulla.




Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 04 Avgust 2005, 12:28:43
Citiraj
Imam pitbulla.
ja ampak katerega??



Lola

  • Gost
Odgovori #18 : 04 Avgust 2005, 12:32:14
Ej no sej sm že povedala da pitt bull je APBT!! To kar je on rekel ni res.....




Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 04 Avgust 2005, 12:59:02
hehe sej vem da ni res!samo se je zagovoril pa ga hecam ;D



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 Avgust 2005, 14:28:16
ja, tole o delitvi puitbullov pa je "herclih" (po štajersko)  ;D.

Ninci, a bomo premaknili temo in napisali nekaj o teh pitih in bullih in vseh tej bullski solati?

no, seveda dovoljujem, da je pa delitev tudi pravilna  ;D  ???, navsezadnje nisem bila na uradni APBT-ADBA in UKC web situ že sigurno en teden in mogoče so kaj spremenili... :o ;D :o, človek nikoli ne ve, kako se zadeve spreminjajo, če ne sledi informacijam dovolj ažurno! navsezadnje pa s temi psi tako ali tako nič ne štima, zdaj po novem niti delitev ne  ;)!

mimogrede, tudi sama sodelujem na slo-apbt forumu in se zahvaljujem za kompliment.

sem vesela, da me je Sw€€tk@N (oh, kako moder nick! :-* zelo primeren za debate na forumu, predvsem za vaje "copy-paste") obvestil o novi delitvi psov pasme bull in o topoumnosti mojega početja na slo-apbt.com forumu :-*...

lp, dada (+ "ne-vem-katere-pasme" Aik)



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #21 : 04 Avgust 2005, 14:33:09
O kaki novi delitvi je govora?



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #22 : 04 Avgust 2005, 14:38:14
Ej no sej sm že povedala da pitt bull je APBT!! To kar je on rekel ni res.....

In tudi BT, SBT, AST, IBT.....



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #23 : 04 Avgust 2005, 15:12:07
Sweetkan:

Govoril si da APBT spada pod pse tipa bull, kar se mi zdi logično, ne zdi pa se mi logično da bi bil potem splošni izraz za vse pse tega tipa Pit Bull.

Bolj se mi zdi verjetno da je splošni izraz "Bull" ali mogoče celo "Bully", mar ne?

LP, Črt



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 04 Avgust 2005, 15:16:52
hehe...sej še sam ne veš kaj bi rad povedal.
najprej trdiš da je pitbull APBT,BT,AST.SBT...
pol pa te vprašam kakšnega pitbulla imaš ti pa odgovoriš da imaš pitbulla??!!
ja katerega pitbulla torej?APBT?BT?SBT?AST??
pa kje si sploh pobral to?navedi vir informacij, daj povezavo sem...ne pa kar nekaj trdit brez enih dokazov!



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 Avgust 2005, 15:33:54
O kaki novi delitvi je govora?

o tvoji, kaj pomeni pibull!
kaj pa je to IBT? razsvetli me, prosim  :-*! a kakšen nov buill?

zdaj pa resno!
pse pasme bull imam že več kot 15 let in do sedaj smo te pse delili na:

1. BT - Bullterrier
2. SBT - Staffordshire bullterrier
3. AST - American Staffordshire bullterrier askrajšano Amstaff
4. APBT -American Pitbull Terrier oz. ameriški pitbull terrier ali skrajšano pitbull.

zadnja pasem, torej APBT ali pitbull skrajšano, s strani FCI ni priznana, priznata pa jo dva USA združenja in sicer:
1. APBT-ADBA
2. UKC

te dve združenji rejcev imata različne standarde (govorim samo za pitbulle).
tako na kratko povedano, pa bi lahko rekli, da so psi po UKC standardu lepši in namenjeni razstavljanu, medtem ko so standardi APBT-ADBA namenjeni delovnim pitbullom, torej raznim športom kot je poteg tovora, bojem, pet terapy, ipd....

pitbull ima zraven rodovnika še ne pomemben dokument in to je genski certifikat / genska verifikacija (žal še uradnega prevoda tega papirja v slovenščino ni) in ta je še veliko pomembnejši kot rodovnik, saj nam pokaže natančno gensko sliko psa, torej lahko iz njega dokaj zanesljivo preberemo, kakšen bo pes in kako bo reagiral v določenih situacijah. resni vzreditelji pitbullov svoje pse vzrejajo pod natančno gensko kontrolo, saj jih lahko na ta način ciljano selekcionirajo.

APBT-ADBA združenje ima svojo filijalo tudi v Italiji,  v zadnjem desetletju pa natančne registre psov (seveda iz popolnoma napačnih razlogov - zaradi bojev) vodijo v še SiCG in Rusiji, ki vam ob nakupu psa lahko izdajo rodovnik in genski certifikat, čeprav teh papirjev FCI ne priznava, vsekakor pa vam zagotovijo, da je pes res pitbull, saj se je zaradi nenadzorovanega parjenja v Evropi skoraj res zgodila nova vrsta pitbullov  ;D, saj se v genskih sllikah velikokrat pokažejo še kakšne primesi sosedovega Fifija ali prijateljeve doge, dobermana, kraškega ovčarja (ampak o teh zadevah kasneje, bomo se prebili skozi to bull solato lepo počasi, da vam ne zatežim že na začetku  :).

end of part 1  ;D!

lp, dada





*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #26 : 04 Avgust 2005, 15:39:55
hehe...sej še sam ne veš kaj bi rad povedal.
najprej trdiš da je pitbull APBT,BT,AST.SBT...
pol pa te vprašam kakšnega pitbulla imaš ti pa odgovoriš da imaš pitbulla??!!
ja katerega pitbulla torej?APBT?BT?SBT?AST??
pa kje si sploh pobral to?navedi vir informacij, daj povezavo sem...ne pa kar nekaj trdit brez enih dokazov!

Na tvojem mestu bi se zamislil nad svojimi kognitivnimi sposobnostmi. Ja imam pitbulla; bull type dog, nima rodovnika, kupljen kot apbt ampak to pač ni, so pa podobnosti z standardom zelo opazne, torej pitbull oz. bull type dog......



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #27 : 04 Avgust 2005, 15:43:17
o tvoji, kaj pomeni pibull!
kaj pa je to IBT? razsvetli me, prosim  :-*! a kakšen nov buill?

zdaj pa resno!
pse pasme bull imam že več kot 15 let in do sedaj smo te pse delili na:

1. BT - Bullterrier
2. SBT - Staffordshire bullterrier
3. AST - American Staffordshire bullterrier askrajšano Amstaff
4. APBT -American Pitbull Terrier oz. ameriški pitbull terrier ali skrajšano pitbull.

zadnja pasem, torej APBT ali pitbull skrajšano, s strani FCI ni priznana, priznata pa jo dva USA združenja in sicer:
1. APBT-ADBA
2. UKC

te dve združenji rejcev imata različne standarde (govorim samo za pitbulle).
tako na kratko povedano, pa bi lahko rekli, da so psi po UKC standardu lepši in namenjeni razstavljanu, medtem ko so standardi APBT-ADBA namenjeni delovnim pitbullom, torej raznim športom kot je poteg tovora, bojem, pet terapy, ipd....

pitbull ima zraven rodovnika še ne pomemben dokument in to je genski certifikat / genska verifikacija (žal še uradnega prevoda tega papirja v slovenščino ni) in ta je še veliko pomembnejši kot rodovnik, saj nam pokaže natančno gensko sliko psa, torej lahko iz njega dokaj zanesljivo preberemo, kakšen bo pes in kako bo reagiral v določenih situacijah. resni vzreditelji pitbullov svoje pse vzrejajo pod natančno gensko kontrolo, saj jih lahko na ta način ciljano selekcionirajo.

APBT-ADBA združenje ima svojo filijalo tudi v Italiji,  v zadnjem desetletju pa natančne registre psov (seveda iz popolnoma napačnih razlogov - zaradi bojev) vodijo v še SiCG in Rusiji, ki vam ob nakupu psa lahko izdajo rodovnik in genski certifikat, čeprav teh papirjev FCI ne priznava, vsekakor pa vam zagotovijo, da je pes res pitbull, saj se je zaradi nenadzorovanega parjenja v Evropi skoraj res zgodila nova vrsta pitbullov  ;D, saj se v genskih sllikah velikokrat pokažejo še kakšne primesi sosedovega Fifija ali prijateljeve doge, dobermana, kraškega ovčarja (ampak o teh zadevah kasneje, bomo se prebili skozi to bull solato lepo počasi, da vam ne zatežim že na začetku  :).

end of part 1  ;D!

lp, dada




Vidim da ti še dosti manjka.....IBT=Irish bull terrier



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 04 Avgust 2005, 16:25:41
Citiraj
Na tvojem mestu bi se zamislil nad svojimi kognitivnimi sposobnostmi. Ja imam pitbulla; bull type dog, nima rodovnika, kupljen kot apbt ampak to pač ni, so pa podobnosti z standardom zelo opazne, torej pitbull oz. bull type dog......
jah veš moraš bolj specifično povedat katerega pitbulla maš...ker po tvoje so to vsi psi tipa bull...po čem naj pol jaz sklepam katerega psa tipa bull imaš??
ne zamišljala se ne bom....bi pa teb svetovala da se ;D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #29 : 04 Avgust 2005, 16:53:14
Jaz pa imam doma "pitbull prinašalca". Hahahahaha  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D