Hrana za alergika

Mikki · 65815

Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
: 05 September 2016, 19:00:56
Pozdravljeni!

Ravno kar smo od veterinarja in ugotavljamo, da imamo doma alergika. 12 letna mešanka med jazbečarjem. Stalno se nekaj čoha.
Ker pa je testiranje na alergije dokaj drago (280€), smo se prvo odločili poskusit z menjavo hrane.

Na veterini so mi dali Eukanubo Dermatosis Veterinary Diets.

Sestavine: krompir, ribja moka, živalska maščoba, posušena pesina pulpa (3,9%), ribji hidrolizat, dikalcijev fosfat, kalcijev karbonat, natrijev heksametafosfat, fruktooligosaharidi (0,39%),  kalijev klorid.

Analitske sestavine: surove beljakovine 22,0%, surove maščobe 15,0%, omega-6 mašč. kisline 1,70%, omega-3 mašč. kisline 0,60%, surovi pepel 8,00%, surove vlaknine 1,80%, vlaga 8,00%, kalcij 1,15%, fosfor 0,85%

Kako se vam zdi ta hrana?
Sem gledala tudi Lupo Sensitiv 20/8, vendar vsebuje piščanca in zaradi tega ker ne vemo na kaj je alergična, bi vzeli raje nekaj, kar ni jedla tako pogosto kot piščanca.

Kot ena zanimivih hran mi je TOTW - Pacific Stream Canine. Bi ta sploh bila dobra za alergika?

Sem pa zasledila še kar nekaj hipoalergenih hran:
Exclusion Diet
Happy Dog Supreme Sensible Irland
Nutrivet
Forza 10

Torej katere? Kakšen nasvet za nekoga ki se na novo srečuje z tem.
Kakšna pomoč od nekoga, ki ima izkušnje z tem.

Z Miko se vam že v naprej lepo zahvaljujeva :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 05 September 2016, 19:53:22
Sem pogledala tvoje prispevke in v prvem si napisala da hraniš z acano, a jo želiš zamenjati. Kaj je jedla pa pred tem? Vedno isto hrano?

Če je navajena domače hrane, surove ali kuhane, priporočam izločevalno dieto - en vir beljakovin in en vir OH, katerih idealno še nikoli prej ni jedla. Poišči po pesjanarju, imamo že o tej dieti veliko napisanega, ker si ne upam bit preveč pametna po koliko časa bi se naj izboljšalo ipd.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 September 2016, 20:04:52
Oila.

Sem hranila z Acano Light&Fit ker je potrebovala nekaj kilogramčkov za izgubiti in ji je šlo kar v redu. Vendar pa ni bila nekako navdušena nad njimi, da bi jih pojedla. Potem smo imeli eno manjše pakiranje Lupo Natural in nato prešli na Almo Nature Losos in riž. Predvsem zaradi tega, ker lososa, do zdaj še ni jedla. Vendar se njeno praskanje kljub lososu ni izboljšalo.

Sem pa ravnokar razmišljala, da mogoče sploh nima problemov s hrano, pač pa z pršico, saj z nobeno hrano ki smo jo zamenjali, se praskanje/lizanje ni vsaj malo umirilo.

Vajena pa je surove in kuhane hrane, tako, da bom pogledala po forumu še za to izločevalno dieto.

Baje pa naj izboljšanje po menjavi hrane bilo po nekje treh tednih, kot nam je veterinar povedal.

Najlepša hvala :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 06 September 2016, 06:36:11
Zanima me, kaj je jedla pred acano  :) Namreč, če je pes navajen ene hrane celih 12 let in potem prešaltaš na drugo, tretjo, četrto, ni nič nenavadnega da faše probleme, kot jih ima tvoja, tudi če greš iz manj na bolj kvalitetno. Je malo nenavadno, da bi se alergija pokazala tako pozno v življenju, če pa gre res za to je pa tudi možno da gre za pršice, ali kaj drugega v okolju.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 06 September 2016, 11:02:14
Testiranje  sline z Bicom aparatom te pride cca 40€ (Nabergoj, Petsanus, mogoče še kdo). Eni smo kar zadovoljni z rezultati in izboljšavami.

Problem je da, ta hipoalergenih zadev ni.

Preglej vse sestavine, ki si jih hranila do sedaj in izberi hrano s takimi sestavinami, ki jih pes še v življenju nikoli ni jedel. Poleg tega so lahko problem tudi prehranske pršice, hišna pršice, okoljski alergeni. Pri prehranski pršici se najbolje obnese kuhana ali surova hrana.

Čim manj kortikosteroidov, ker na dolgi rok naredijo še večje sranje.

Znanka ima psa, ki je alergičen na vse kar ima perje, kunca, svinjino, žita, prehransko in hišno pršico in še kup drugih zadev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 September 2016, 14:40:09
Pred tem je bila na Arden Grange. Je pa tud res, da se alergija ni tako pozno pokazala. Zgleda, da ima alergijo že precej časa.
Vendar smo vsako stvar posebej zdravili. Uha smo v nedogled zdravili z kapljicami, zmeraj je bilo štos v temu, da naj ji nebi redno čistili uh, ker so se vnetja kar naprej ponavljala. Za tačko, so nam pa itak kar naprej dajali drugačne kreme za mazat, kar za čuda niti ni pomagalo.

Smo šli pa pred morjem spet zdravit vnetje uh in smo se tudi bolj natančno pogovorili (hvala bogu ni bilo spet eno mazilo) in smo prišli do tega, da ima najverjetneje alergijo in samo mazanje tac in čiščenje uh nebo pomagalo, če ne odpravimo vzroka. In tako sem tukaj in se zanimam kaj bi bilo za narediti.

Včeraj smo dobili inekcijo kortizona, ki naj bi pomagal 2 dni in dobili 1kg pakiranja Eukanube.

Moram priznati, je zamenjala kar nekaj hran. Na začetku je šla iz alla merkatorjevih hran na arden grange (še dobro, mi je uspelo prepričat mamo, ko je imela težave z blazinicami, da žita in soli niso dobri za psa :) ) in nato smo naredili menjavo zadnjih treh. Me je zmeraj mučilo, da nekaj ne more biti v redu, ker se je toliko praskala, zato sem pa probala zamenjati, ma ni nikoli pomagalo. Ji kupujem pa veliko pakiranje (12/15kg), tko da ga ima za dober mesec in pol, če bi se pokazalo da je dobra (naj bi se po 3 tednih po besedah veterinaja), vendar tudi tazadnji losos ni pomagal. Edino hrana popolnoma brez žitaric. To bi bila opcija, ker se mi dozdeva, da so v vsaki hrani bile žitarice, čeprav v manjših količinah. Čeprav ta od Eukanube se mi zdi pa da nima žitaric.

Se pravi, da če bi ji kuhali nebi imeli težav z pršicami in žiti. Bi bilo kar za probat.
No zdej pa kar naprej, moram it poštudirat, kako psu pripravit uravnotežen obrok :D

Kortikosteroidi je verjetno isto kot kortizon? Vsekakor, čim manj inekcij in se raje potrudimo z pripravo hrane. Najlepša hvala za vašo pomoč :*

Zdaj samo še ugotoviti kaj v naši mesnici prodajajo še, kar še ni jedla. Še enkrat hvala useem :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #6 : 07 September 2016, 08:27:22
Zanimivo, da res ne bi rekel, da se lahko alergije pojavijo tako pozno, ampak sem se pogovarjala s kar nekaj posamezniki, ki so rekli, da je njihov pes dobil alergijo na hrano pri cca.10,11 letih. Prej je bilo pa vse normalno, nobenih problemov.
Kaj pa če poskusiš monoproteinsko hrano recimo konja? Večini je to odgovarjalo, pa res je treba pazit, ko se to daje, da je to res striktna dieata in nikoli ne "pade" nič od mize... :)
Jaz imam sicer forzo 10 renal, se nam kar obnese. Sicer za dermo nimam izkušenj, je pa po sestavi dokaj podobna eukanubi, mogoče malček boljša:) Sestavine:
krompir, ribja moka (21%), rastlinske maščobe in olja, ribje olje, pesni rezanci, minerali, suhi kvas (Bio MOS), FOS, juka schidigera.
(AFS tablete - 7% prehrane): hidrolizat ribjih beljakovin, hidrolizat krompirjevih beljakovin, minerali.
Dodatne snovi:
Vitamini: Vit. A 15.100 IU/kg, vit. D3 998 IU/kg, vit. E 200 mg/kg, holin klorid 1.000 mg/kg, nenasičene maščobne kisline omega3 302 mg/kg.
Oligoelementi: bakrov aminokislinski kelat, hidrat 20 mg/kg. Prehranski dodatki: DL-metionin 500 mg/kg. Tehnološki dodatki: antioksidanti, konzervansi, izvleček, bogat s tokoferoli, naravnega izvora 20.8 mg/kg.
Organoleptični dodatki:
Botanično opredeljene rastlinske sestavine: Arctium lappa 154 mg/kg, Aloe vera 116 mg/kg, Ribes nigrum 94 mg/kg, Malva sylvestris 56 mg/kg, Rosmarinus officinalis 0.4 mg/kg
Če imaš možnost, da doma sama pripravljaš, je pa to veliko boljše kot vsak briket, moraš pa res paziti, da bo pravilno uravnotežen obrok :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 07 September 2016, 12:12:44
Mesarstvo Krušič ima po neki normalni ceni odrezke konja, računaj pa tudi na to da so v mesnicah manjši kosi dražji - recimo kg jagnjetine/koze 10-15€, cel trup okrog 6€ (gre pa primerno razkosan cel v en predal klasične zamrzovalne omare). Če imaš kake kmetije z drobnico blizu dobiš kako starejšo ovco/kozo že spucano za okrog 2-3€/kg. Podobno se da v ribarnicah dobit "slabe" ribe za cca 4€, hofer ima ponavadi sardele za 3€.. Se splača mal pogledat naokrog (s.p.-ji so najbolj fleksibilni), ker sklepam da imaš malo večjega psa in se da kar nabrat.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8 : 07 September 2016, 22:02:08
Mikki ali je to ista psicka iz teme o klopih? Ki je dobila Nexgard?



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 08 September 2016, 23:18:53
Star, se največji problem je ta, ker ta alergija niti ni tako nova, vendar smo šele sedaj prišli na to možnost, da pa na nekaj je alergična. Prej so nas filali pa s takimi kremicami pa z drugačnimi, pa z kapljicami za uha in na koncu mi rečejo, da brez da pozdraviš alergije tud vnetja neboš. In pol si zamisliš, prav hvala, kje ste bili 5 let prej



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 08 September 2016, 23:22:49
Nekaj se je vtaknilo umes in mi pol odgovora odrezalo



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 September 2016, 23:23:37
Vsekakor verjamem, da je kuhano dosti dosti boljše kot briketi, problem je le uravnotežen obrok napravit. Sedaj je tudi dobivala kar večkrat na teden kuhano/surovo, vendar ker so bili briketi "zadaj" je bilo nekako lažje. Bo pa treba nekaj sigurno probati. Samo pa nevem kje bi konja lahko dobila pri nas (goriška, nova gorica). Se bom morala še pozanimati



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 08 September 2016, 23:25:48
Kaj pravite pa o divjačini (srna, divji prasec)? To vem da se pri nas dobi.
Bom pogledala pa se za forzo 10. Marsikdaj pridejo prav tudi briketi, za štukati ali če se kam gre. Sej veste kako je :D

Nika hvala, še en dober nasvet. Bom morala stopiti v kontakt z kakšnim kmetom, jih je kar nekaj tukaj okoli. Jaa en namig pa se takoj spomniš da je še kakšna možnost.
Sardele se tudi da psu? Tako kar cele? Glede tega se mi pa še sanja ne kako to gre :O nisem še nikoli ponudila psu ribe. So kakšne posebne vrste rib? Verjetno pa moreš prej kosti pobrati vn? Zanimivo res.
Imam pa psičko mešanko z jazbečarjem, zavetiščarko z dolenjske. Ima pa 15kil. No nekaj sigurno poje, požrešna, vsak večer lačna kot da 14 dni nebi nič jedla haha :D vendar jo kontroliramo. Je zdej na idealni teži... juhuu :D

Alenkab ja to je ista psička ja :)

Super ste vsi. Toliko novih informacij, da sem vam iz srca hvaležna :D tisto o ribah me pa res zanima. Bom prašala še strica googla če kaj ve



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 09 September 2016, 07:36:02
V štartu pri izločevalni ni za komplicirat z uravnoteženim obrokom, na dolgi rok boste pa itak ugotovili v čem je problem in prehrano prilagodili. Težka bo s prehrano samo, če gre za alergije na kakšne trave in podobno, tisto ima pa prehrana vpliv samo kot "boost" za imunski sistem, ampak osnovo je treba pa nekako drugače pozdravit.

Divjačina je super. Pri manjših ribah ala sardelah ne rabiš kosti ven dajat, medtem ko pri večjih je to že potrebno. Ribe nerada dajem surove, nekateri jih, sama jih za ene 10min pokuham in je to tudi dovolj da gredo kosti lepo ven. V splošnem pa seveda manjše kot so boljše so za psa in ljudi (težke kovina, biomagnifikacija..). Pa probaj prvo, eni psi bi se raje izstradali preden bi ribo pojedli.

Uf, 15kilski žakelj ima moj 50kilaš za mesec in pol  :o zato sem mislila da ste večje sorte ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 09 September 2016, 07:52:10
Pa divjačine ne bi glih surove dajala, sploh če je direkt od lovcem in ni pregledano. Nimrod sicer prodaja odrezke za 2€/kg, zna pa bit včasih veliko loja zraven. Divji prašič je najbolj problematičen glede raznih bolezni.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 09 September 2016, 08:35:56
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=200.new#new

Kar se tiče uravnovešanja-zdej je najbolj važno ugotoviti alergene v prehrani, pa tudi iz okolja (še 1x ful priporoam vsaj bioresonančno testiranje, ki je precej cenej od pošiljanja krvi v Madrid).

Potem pa gledaš na to, da se v roku 10 dni uravnovesi vnos vitaminov, mineralov. Čisto do pikice natančno ne gre, tudi z briketi ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #16 : 09 September 2016, 14:13:16
Alenkab ja to je ista psička ja :)

Meni to prej deluje kot reakcija na Nexgard kot na hrano. Že v enem prejšnjih postov je Nika omenila, da ni ravno običajno da bi se alergija kar sama od sebe pojavila pri taki starosti.

Nexgard je v bistvu pesticid v tableti, ki jo pes zaužije. Iz telesa lahko gre tole v najboljšem primeru  (vendar pod pogojem da tega več ne daješ) tam nekje v osmih mesecih.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 09 September 2016, 14:24:53
Aha, sepravi na začetku nebomo zelo falili. Pač ugotovit prvo kaj ji ne paše in se nato ukvarjati z uravnoteženim obrokom. Mislim da bi to kar šlo :D

Ko smo z veterinarjem pogovarjali kaj bi lahko bilo, smo prišli do zaključka da je najverjetneje hrana. Predvsem zato, ker ni da bi se recimo pozimi umirilo ali spomladi ko se začne cvetenje bilo bolj intenzivno. Pač pa je čez celo leto zelo podobno.

No potem divjačina je super. Sepravi da za začetek oziroma ne dobimo drugega bo odlično. Sem pa mislila da bi začela kar v mesnici. Pomoje tam nimam kaj zgrešiti pa se pogovorila če bi bilo možno še kaj dobiti. Če prodajajo za ljudi za začetek glede bolezni naj nebi smelo biti težav.

Bom poskusila kako se obnese z sardelami. Mi deluje zelo dobro in zdravo :D če bo le hotela jest haha :D če pa bo, se bom z veseljem obrnila na vas, da vidim kakšne ribice so še primerne za psa :)

Ne ne smo mihni crteki :) vendar pride ceneje kakšen večji žakelj. Mislim pa da naš zdrži tam ene 2 meseca, pojma nimam, nisem nikoli gledala koliko cajta ga rabi. Potem maš pa še akcijo, če vzameš 2 žaklja maš še toliko bolj poceni in na koncu smo zasuti z pasjo hrano :D

Čara, sem pogledala za to bioresonančno testiranje in se mi zdi kar zanimivo. In glede na to da lahko pošljem in mi ni treba psa voziti tako daleč, se bom kar odločila za to. V roku naslednjega tedna bom provala to izvest in nato bomo čakali kaj dobimo nazaj :) res hvala ti za to informacijo. Nisem niti vedla da obstaja kakšna alternativa madridu.

Super ste punce :)

Alenkab. Sepravi tudi te tablete niso tako dobre kot jih oglašujejo? Ne, verjamem da ni alergija zardi teh tablet. Je dobila le dve, eno nekoliko pred morjem eno zdaj v kratkem, vendar se nam to vleče pa recimo 4 leta.

Da nebo kdo mislil, ni nevem kako hudo. Pač nad repom se zelo rada praska in na srečo ima klop ravno prave višine in se potem kar sama in pa mi haha :) pa desno sprednjo tačko ima rdečo (med prsti). Čeprav je zmeraj bolje odkar smo na eukanubi (zaenkrat). Inekcija kortizola ki ga je dobila pa se mi zdi da prav dosti ni pomagal. Ravno tako se je praskala.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 27 November 2016, 01:34:17
Pozdravljeni nazaj.

Zopet se vam oglašam. Tokrat z izvidi biovet-a (Nabergoj).
Situacija je sledeča. Hrano smo zamenjali za taste of the wild - pacific stream canine. No trgovci me zmeraj bombardirajo da je za mojega psa v tej hrani preveč beljakovin (25%) in mi ponujajo drugo hrano z pozor 24% beljakovinami. Bi jih najraje nekam poslala. Sicer se je po tej hrani začela občutno majn praskati po hrbtu, drugo je ostalo enako. Edino zelo zelo liže splovila.
Sicer bomo morali v vsakem primeru menjati, ker po tej hrani ima ogroomen kakec in kaka tudi veliko več kot prej.
Glede mesa pa nismo bili uspešni oziroma nismo dobili nič. Tako da dobi večkrat kar meso iz lokalne mesnice.

No, tukaj pa rezultati izvida:
1. Hrana in kontaktni alergeni
Svinjsko
Govedina
Sladkor
Mačka (dlaka)
Jagode
Jajčni rumenjak
Jajčni beljak
Mlečni sladkor
Kravje mleko
Pršica briketi
Oves

2. Inhalacijski alergeni
Seneni prah

4. Obremenitve okolja
Stres
Smog

8. Obremenitev z glivicami
Kožne glivice I
Kožne glivice II

Obremenitve po organih - meridijanih: pljuča, debelo črevo, srce, tanko črevo,vranica- pankreas, jetra, žolčnik, želodec, ledvica, mehur.

Življenska energija srednja.

Neglede na izvid ne priporočajo: jajčni beljak, čokolado, rozine in grozdje, avokado.

To je to.
Sepravi, pri hrani vemo vse in se bomo dotičnih stvari pač izogibali.
Kaj narediti glede stresa in smoga? Moj bogi kuža je v stresu. S čim omiliti??  ???
Kaj bi bile kožne glivice I in II? Sem nekaj že prebrala na to temo in naj bi povzročalo praskanje, lizanje tac, vnetje ušes in veliko posvečanje intimnim predelom.
In vse to dela moja psička! Sepravi največje sra*** delajo glivice in ne alergije.
Zelo zelo veliko se liže okoli zadnjika. In to je začela par dni po praznenju analnih vrečk in od takrat ni nehala.


Kaj pa so obremenitve po organih? To me zelo zanima, saj je veliko podčrtanega.
In kaj bi bila življenska energija srednja?

Kaj zdaj. Se odpraviti do veterine z izvidi ali doma zdraviti vsa žarišča (tačke, trebuh, intimne predele) in mazati z kremami (canesten, lamisil)? Po trebuhu ima kožo nekoliko črno, kar sem ravno tako brala da je posledica glivic.
Če se slučajno odpeljem do veterinarja in mi da kakšne antibiotike in inekcije, je kaj možnosti da se bo kaj izboljšalo?
Do zdaj smo zdravili vsako stvar posebej. Šele pri zadnjem obisku so bile omenjene alergije. Ne vem več, če bi mi znali sploh pomagati, glede na to kolikokrat smo bili že pri njih, koliko denarja zapravili pa je moja psička še zmeraj v slabem stanju.

Aja pa zraven izvidov sem dobila še, da mi priporočajo izdelavo specifičnega zdravila za med hrano na osnovi poslanega vzorca, narejenega s pomočjo bicom bioresonančnega aparata in vsebnostjo homeopatskih zdravil, ki bi pomagali raztrupiti organizem in dvigniti imunski sistem.
Ali kdo ve kaj bi to bilo? Kaj bi zdravilo? Tudi glivice?

Joj, upam, da mi ne boste preveč zamerili, ker toliko pišem. Se obračam na vas, ker verjamem, da mi boste znali marsikaj svetovati, vsekakor bom pa še kaj sama pobrskala po internetu.

Najlepše se vam zahvaljujem :-*
Lep pozdrav



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 27 November 2016, 01:55:32
Še nekaj sem pozabila dodati. Kaj je seneni prah? Alergija na cvetni prah? Ali atopični dermatitis?
Ker kot sem prebrala pri dermatitisu so ravno tako žarišča trebuh, zadnjik...

Je toliko stvari, da ne vem kje bi se lotila. Vse povezano in podobno a zdravljenje verjetno povsem drugačno.
Po pravici povedano so me izvidi šokirali, koliko je vsega in ji ne znam pomagati. Precej frustrirajoče.

Se pa vam z mikico zahvaljujeva za pomoč še enkrat  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #20 : 27 November 2016, 08:16:54
Ja ti srota boga..

Bi rekla, da je res tako kot praviš že v prvem postu glavni problem prehranska pršica, pol se pa na to nabirajo še ostale zadeve. Opcija je zamrzovanje briketov po porcijah, pred serviranjem pa jih preliješ še z vrelo vodo, ali pa acana pacifica kjer pri naročilu poveš da bi rada imela vakumiran izdelek (ogromno ljudem tudi na tem forumu so ti briketi pomagali).
Seneni prah je prah od sena, omejite ji stik z nji in ostalimi alergeni.
Za življenjsko energijo se pomoje ni za sekirat, pri 12 ne more bit visoka, je pa super da ni nizka.
Za glivice pomaga šampon plivasept (tip I in II, mogoče primarne in sekundarne? če gugl kej na to temo najde?)
Js bi ziher vzela to homeopatsko zdravilo, mogoče zna res pomagat; predlagam tudi "boost" imunskega sistema (vmp vitaminčki so najbolj vsestranski, pri nas so očitno razliko naredili že v dveh dneh).

O temu si zaenkrat upam pametovat, analke in meridijane pa komu drugemu prepustim  :)



Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 27 November 2016, 08:57:13
Mi smo dali že vse to skozi, mogoče par nasvetov:
- atopični dermatitis je enostavno rečeno diagnoza, ki jo postavijo alergikom;
- če je problem prehranska pršica, bi bilo najbolje opustiti brikete, baje se to prelivanje/zmrzovanje ne obnese najbolje;
- prehranska pršica se nahaja tudi v nekaterih drugih živilih, predvsem žitaricah,
- večino težav res povzročajo glivice, ki se naselijo na vneto kožo, je pa to res velik problem, ker se jih zelo težko znebiti, dokler ni pozdravljen vzrok - to pa so alergije, ki jih je tudi grozno težko pozdraviti (obstajajo sicer načini, s katerimi se lahko vzdržuje stanje, ne pa tudi pozdravi/odpravi);
- za glivice, srbečo, vneto kožo: šamponi malaseb, clorexyderm (sušita); seboderm (za vlaženje), koloidno srebro, antiseptični robčki; dobijo se tudi spreji s kortizoni ali pa mokri robčki; če vsi ti razni zdravilni pripomočki preveč izsušijo kožo zna tudi to srbeti - se dobi tudi poseben sprej za vlaženje kože. S temi zadevami se da stanje precej omiliti, sploh če psički ni problem redno tuširanje/umivanje (naša se zelo boji vode :/);
- pomagal bi naj tudi silicijev gel, ker potegne iz organizma toksine (entero zoo);
- alergije: preizkusili smo bioresoncanco (groza, samo vedno huje je bilo, je pa baje pomagala mnogim); Nabergojev pripravek o katerem govoriš (ni bilo posebnega učinka); kortizone, steroide (pomaga, dokler se jih redno daje); Medrol (pomaga); Ciklosporin (pomaga); imunoterapija (jo izvajamo približno 9 mesecev, tako da še ne moremo sklepati o konkretnih učinkih). Zdaj je na slovenskem tržišču nova zadeva: Apoquel (baje zelo pomaga, jaz oklevam, ker je relativno nova stvar in je bolj malo znanega o dolgotrajnih učinkih na organizem).

Mi smo na vsak način želeli naravno, z bioresonanco, ampak ni šlo. Na koncu smo se morali odločiti: potencialno krajša življenjska doba (zaradi grdih stranskih učinkov tablet - medrol, ciklosporin...), pa bolj kvalitetna. Ali pa potencialno daljše in bolj žalostno življenje, s konstantnimi mukami.





Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 27 November 2016, 15:26:52
Pozdravljene.

Super ste, najlepša hvala za vaše nasvete  :)

Začela bom vsekakor, kot ste predlagali z vmp vitamini. Upajmo, da se bojo tako super obnesli kot vam  :)
Koliko časa pa je to potrebno dajati?

Minana pravi, da zvarek, ki ga naredi ni posebno učinkovit, je pa prekleto drag, tako da bom prej poizkusila z čim drugim. Je pa še vedno možnost, da poskusimo tudi z tem. Euro gor ali dol, se gre za mojo psičko.

Nato se bomo začeli kregati z prehransko pršico. Za začetek bom poizkušala zamrzniti brikete, tako kot ste opisali. Nato pa bom poskušala še enkrat preizkati vse možnosti za sveže meso, drugači pa predlagane brikete.

In končno poskušali omiliti te glivice. S čim trenutno še ne vem. Se mi nekako zdi, da sta prva dva koraka nekoliko lažja  :)
Se mi zdi, da bomo začeli z kremo lamisil, ki jo imamo doma in sem tudi prebrala, da so jo nekateri uporabljali.
Vsekakor si bom poskusila prebrati čimveč o izdelkih, ki jih je Minana predlagala in videla kaj bi vzeli.
No naša obožuje vodo in sovraži banjo  ;D vendar nebo problema, ker se kar pusti stuširati samo se zelo tišči k robu banje in stavi glavo čez njo haha. Ma če ji le bo pomagalo.

Vglavnem super ste, ste mi dale kar nekaj materiala za predelati. Se bom pa sigurno še oglasila. Za kakšno mnenje in napredek stanja  :)
Upam da vam nebo odveč  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 27 November 2016, 17:45:52
Hmmm moja je mlajša, pa je Nabergoj označil, da ima slabo življenjsko energijo. Zdravilo sem vzela, ampak ne vem, če je bila kaka razlika. Opazna sigurno ne. + zelo nerodno doziranje iz flaše.

S tem, da jaz VMP ne morem dajat, ker je not sojin lecitin in sladkor. Kako bi ji dvignila nivo energije? S sproščanje, vitaminčkanjem?

Drugače pa do glivic pride v veliki meri zaradi alergij.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #24 : 27 November 2016, 19:32:21
Sem šla gledat in piše v sestavi vmpjev, da vsebujejo meso in stranske mesne proizvode, mogoče zaenkrat preskočiš glede na to da ji omejuješ alergene. Osredotoči se na prehransko pršico (zamrzovanje + prelivanje) in seno, sploh če ste na kmetiji ali blizu. Ko boste alergijo spravili pod kontrolo bodo tudi glivice šle, najverjetneje pa tudi težave z analkami. Pomoje je še vseeno najceneje priprava domače hrane, surove ali kuhane, kjer vržeš ven alergene in upaš, da je alergična sam na tisto, kar vama piše.

čara, poglej Chassoton, posebej prilagojen starejšim psom za podporo gibalnega aparata, z vitamini in elementi v sledovih. Ali pa vražji krempelj (protivnetno, protibolečinsko), če jo slučajno kaj matra in je zaradi tega počasna. Ko je Buda dlje časa na surovi hrani (več kot teden) postane občutno počasnejši in manj energetski,samo v razmislek.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 27 November 2016, 22:48:28
Hmm tega pa nisem vidla. Sicer sem gledala na strani klinike loka in ima takšne sestavine:

Sestava:  Kvasovke in podobni proizvodi, mono-dikalcijev fosfat (23%w/w), magnezijev oksid (3% w/w), laktoza.

Dodatki na 1kg: Nutritivni dodatki: vitamin A(E672)  700.000 IE, vitamin D3 (E671) 10 000 IE, vitamin E (- tokoferolacetat)2300, vitamin B1 500mg, vitamin B2 500mg, , vitamin B6 250mg, vitamin B12 500mg, nikotinske kisline 2500mg,  folna kislina 25mg, biotin 12000 mg.

Spojine elementov v sledovih: baker 45mg,  železo 6000mg,, mangan 100mg, cink 2000mg.

Analitske sestavine: 30% surovih beljakovin, 5% surova olja in maščob, 1% vlaknine, 28% pepela, 5,4% kalcija, 4,2% fosforja, 1,8%magnezij.

Mogoče se skriva kje vmes pod drugim imenom. Sladkorja ne sme, sepravi to odpade.
Kaj pa kakšni podobni vitamini? Je skoraj tako obširna ponudba kot prehranskih dodatkov pri ljudeh, tako da na koncu res ne veš kaj vzeti :)
In glede na to, da že ima svoja leta bi verjetno bilo smotrno ji kaj dodati.

Se pravi, alergeni hrani, ki jo je označil na alergijskih testih se že izogibamo. Danes pa sem dala tudi že brikete zamrzniti.
Tako da nekaj se trudimo  :)
Glede sena pa tako. Nebi niti vedla kdaj nazadnje, če je bila sploh v stiku z senom. Edino sveže pokošeno travo.
Za seno gremo pa edino poleti en teden pomagat, vendar ne gre z nami.

Za domačo hrano, pa kot sem rekla. Bom poskusila stopiti v kontakt z več mesnicami. Do zdaj sreče še ni bilo. Dobi pa zdaj večkrat meso kar iz lokalne mesnice, bom pa poskusila dobiti kakšno boljšo varjanto, cenejšo  :P

Tako da, bomo poskušali kljubovati alergiji pa da vidimo kaj se bo zgodilo  :) upamo na najboljše  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 28 November 2016, 06:41:15
Trenutno Binc kipi od energije- v primerjavi s poletjem. Vedno sem potem v dilemi zdravstveni razlog al pomladne temperature, temperaturni preskoki...

Od dodatkov ima trenutno Inflamex vsebuje vražji krempelj, Omega 3, ki jih prepiknem in iztisnem (ker govedine in svinjine ne sme), 4 tedne je dobivala Kelp v prahu, začela se je sezona triptofana.

Klopne ima potrjene, od takrat potem nisem več preverjala titrov, samo občasno ji naredim vitamin boost-mogoče bi morala? Sem pa preverjala ščitnico in je bilo tik nad spodnjo mejo. Zatem sem dajala kelp, zdaj pa se mi zdi psica kr OK.  Plan je, da še 1x preverim ščitnične hormone in to komplet profil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #27 : 28 November 2016, 08:18:52
Na škatlici je meso napisano pod sestavo, za laktozo. Nimrod divjačina za pse je okrog 2E/kg, vozijo sicer meso po restavracijah in se je za zmenit kje na njihovi poti bi lahko prevzela. Vprašaj za srne, druge živali imajo več loja. Po trgovinah glej za akcijami, ponavadi znajo bit piščanci dokaj poceni. Vsi mesarji imajo razne odrezke in ostalo "odpadno meso", žal sta govedina in svinjina res najcenejši in najlažje dobavljivi, sicer jim pa le povej zakaj se to greš, ker se vsem zasmili bogi star kužek ki se ne neha in neha čohat. Konja bi ti zrihtali če bi rekla, vsaj toliko da probaš če ji ustreza, potem se pa magari enkrat mesečno zapelješ do Krušiča v Ljubljani po večjo količina odrezkov. Se mi zdi da si tam nekje okrog morja doma, še lahko malo čez mejo pogledaš..Verjetno si sicer že šla čez vse, če pa ne pa predlagam branje vseh možnih tem na forumu o alergijah, mogoče je še kaj napisano na kar pozabljamo. Vsaj srečo imaš da nimate alergije na trave, tam pa skoraj nimaš kaj omejevat.

Glede titrov ne vem (sej veš, lahko so visoki pa pes ok, al pa nizki pes pa sesut), bi se pa definitivno o tem z veterinarjem pomenla, verjetno lahko klopne vplivajo tudi na ščitnične hormone?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #28 : 28 November 2016, 08:40:11
Bom povprašala. Na ščitnične hormone, sploh prenizke pa veliko vpliva S/K, pa lcarnitin dodatek, nekaj je v genih, so tudi pasme, kjer je hipotirodizem bolj pogost.

Dost ugodne so tudi sardele in papaline, futram očiščene, ker so se ljudje začeli pritoževati, da jim psi surovih rib več ne jedo-emmm so morali v žolč ugriznit najbrž. Piščanca se da dobit ugodno-pred rokom in občasne akcije, kjer je kila okoli 3€, pa okol po kmetih vprašat za drobovino, ko si že na TI in srečno pa zdravo novo leto s kmeti, ti bojo tudi kako staro kuro zastojn dali. Pravzaprav sem kot upokojenec, ki obrede vse lokalne trgovine in pogleda, če je kaj pred rokom in spremljam akcije (za vse trgovine imam kartice-hvaljeni bodi pametni telefon, da ne rabim vse plastike s sabo nosit in iskat po denarnici ;D ). Občasno imajo tu okoli jagnjetino, ovčetino in se zagremeb za ostanke in vampe.

Ja, moj pes mlečnega tudi ne sme. Čeprav kefir, kislo mleko, sirotka-obup in groza, bruhanje, driskanje. Žlica jogurta, košček sira brez opaznih težav. Na dolgi rok pa bi verjetno bile, mogoče ravno z utrujenostjo.

Jaz sem zelo dolgo oklevala s pripravo hrane doma...heh "pripravo". Iz strahu koliko časa bo šlo. No, res je priročna dodatna skrinja in nekaj več plastičnih posod, za lifranje v hladilnik, odtaljevanje-še hladilnik malo manj dela, če kak zmrznjen kos v hladilniku tališ, če se ti gre za ta hec. ...No in ko je bilo stanje s prebavo tako slabo, da ni blo druge opcije, sem prvi mesec, dva blazno komplicirala in na gram natančno navagala organe...No, zdaj vzamem mesečno zalogo organov in jih pofutram kakor pride, kak dan več, kak dan manj, kak dan nič. Pride mesec naokoli-nov pakl začnem.

Ker sem jo na surovo dala pozno, se kosti nikakor ni navadila-tako jih več ne dobiva. Pač pa dobi kalcij oz. zmlete jajčne lupine (predhodno splahnjene in posušene ob peči). Dobi tudi kako žlico pkuhane zelenjave in to je vsa umetnost. Krvna slika je bila nazadnje boljša. creatinin prvič v zlati sredini referenčnih vrednosti.

Ja pa marsikomu hecno za videt, ko pridem na trening s torbico in latex rokavico, ker imam pač surove koščke za futrat in je večji poc + zdaj je že hladno. Včasih jih na hitro popečem, da je mici bolj kompaktno. V glavnem pa kar surovo.

Občasno še dobi brikete. Navadno za jutranji obrok, če pozabim iz skrinje vzet zvečer.

Aaa še to. Seniorka španielka je imela težave z analkami-konec briketov-začela s kuhano hrano-konec težav z analkami. S tem da je za pse bistveno lažje kuhat, ke rmeso sam na hitrco mal popečeš, zelenjavo podušiš in zmiksaš, ker je večina ne bo prav veliko pojedla. Za nas je bistveno dolgotrajneše kuhanje in cel kup začčimb.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 28 November 2016, 13:12:07
Se javljam kot "sotrpinka".
Minana - imaš občutek, da imunoterapija vsaj malo pomaga? Je praskanje še vedno enako intenzivno? Po 9 mesecih bi že lahko bil pozitivni rezultat  :-\ ... Tudi pri nas smo jemali ciklosporin (konjsko dozo), srbež se je umiril, ampak ne povsem. Stranski učinki bruhanje in skoraj tekoče blato kljub linexu. Malaseb ji je povzročil kraste. Test alergije na bolhe in malasezio čista NULA - 0,00 .... Glavni alergeni so hišna pršica, prehranska in plesni. Brikete smo ukinili.

Odločila sem, da ciklosporina ne bom več dajala, ker je to kot bi ji pisala smrtno obsodbo. Praska se od 8. tedna, izhajam od tu ... torej - cepljenje, čip, prah in hrana. Vsi letni časi enako ... IN - v štirih letih boja in iskanja imam toliko znanja in izkušenj kot dohtarji ali je enako NIČ. Če mene vprašaš ... mogoče je pa čip, čeprav me imajo vsi za noro, ko to možnost omenim. In sigurna sem, da ne bo nič drugače, če grem v švicarske alpe po neoporečno meso, ker alergen ni samo eden in istočasno vsi ostali podirajo uspeh. Odpravit bi morala vse naenkrat, da bi se praskanje nehalo, tega pa ne znam  >:(