Hrana za alergika

Mikki · 65802

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #90 : 25 Februar 2017, 13:26:10
Kaj zdaj ti mešaš doziranje briketov s surovo al kako?

Brikete doziraš glede na tabelo na žaklju in malo po občutku-se redi, hujša in nikakor ne bo znašalo 5%, precej manj. Surovo hrano pa
5-10% trenutne teže. Tu nekje, vedno so odstopanja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #91 : 25 Februar 2017, 16:26:57
za surovo vem, da je okoli 10%, za brikete sem nekje zasledila 5% nekje pa 2,5%.. Za doziranje na tabeli piše samo za odrasle pse, zato vprašam, ker sklepam, da mladič potrebuje več kot odrasel pes.. Ampak ok, zdaj dobiva okoli 220g na dan in je čist solidno, me je samo zanimalo, kako je s tem, če kdo ve. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #92 : 25 Februar 2017, 18:12:42
Jaz BCju ne bi dajala hrane, ki je za odrasle pse, ipak ni tako zelo majhna pasma in razvoj, rast potrebuje malo drugačna razmerja. S čim pa to futraš?

Jaz sem na briketih ki so za mladiče in potem juniorje vedno našla tabelo po tednih, mesecih starosti. Tako,da me malo bega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #93 : 25 Februar 2017, 18:57:58
Ma sem mela za mladiče, pa ni blo ok.. sem menjala že kar nekaj hran.. Sem pa gledala, da ima sestavo dokaj podobno kot pa hrana za mladiče. Tako da trenutno imam za odrasle pse, zraven pa dodam še vitamine in pa lososovo olje. Zvečer pa dobi še surovo meso. Trenutno se nama je tole izkazalo kot najboljša rešitev, ker se je po hrani, ki je imela noter žitarice praskala, smo nehal dajat to, sm imela eno za mladiče, pa je bil noter piščanec in se stvar še vedno ni izboljšala, zdaj ima hrano z lososom in se stvar počasi spravlja na svoje tire.. Dlako je dobila ful lepo, praska se ne več... Tako da upam, da bo. :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #94 : 31 Marec 2017, 17:51:44
Mikki, kako vam kaj gre? Upam, da bolje?



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 19 April 2017, 12:37:21
Pozdravljeni.

Da se spet malo oglasim.
Mislim, da se naše stanje nekako izboljšuje. Gre počasi, vendar se premika navzgor, na bolje  :) kar je, je boljše kot prej.
Se pravi, hrano imamo "tapravo" za njo. Brez alergenov, ki jih je Nabergoj naštel in še kakšne druge, ki so pogosto alergeni.
Rdeča mesta spiramo z žajbljem in špricamo z propolisom. Ni več toliko vneto, tudi ranice, ki so prej bile, se celijo. Vneto je malček, rdeče je še in malo srbi. Ni pa več tako hudo kot prej. Uha tudi redno čistimo, zaenkrat nam je uspelo brez vnetji.
Bomo pa še prenovili njeno posteljico in jo oblekli v antialergijsko prevleko proti pršicam. Če bo kaj pomagalo bo ODLIČNO!  :)

Je pa ena nova težava. Zjutraj je neutolažljivo kašljala in kašljala in kašljala. Je bilo kar meni neprijetno. Včasih je tudi prej kaj malega pokašljala, vendar je bilo danes prav nevzdržno. In smo odšli do veterinarja.
Naredili ultrazvok in rentgen, spraznili analne vrečke, ugotovili šum na srcu, popuščanje srca in bronhitis, dobili 9 injekcij in dvojne antibiotike in odšli domov.

Bomo zdaj kakšen dan ali dva pustili alergije na miru in se lotili raziskovanja kaj šum na srcu, popuščanje zaklopke in bronhitis sploh pomenita za mojega psa in ali je kakšna možnost, da bi zadevo vsaj upočasnili.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #96 : 19 April 2017, 14:53:44
Super. Srčka se da pa ponavadi s tableti kar lepo rihtati  :)



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 19 April 2017, 15:38:59
Mi znaš povedati kaj več o tem? Meni je rekel veterinar, da se nič ne da narediti. Samo, da bo zmeri slabše delovala zaklopka.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #98 : 19 April 2017, 17:16:57
No ja....Ampak s tableti se olajša in upočasni slabšanje. Kaj pa če greš do koga, ki se malo bolj spozna na pasje srce? Že tale "naš" ki ni kardiolog, je imel kar nekaj pasjih pacientov, ki so jim diagnosticirali popuščanje srca in dali na tablete.

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,5204.msg184079.html#msg184079
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,3550.msg108720.html#msg108720

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #99 : 19 April 2017, 17:24:23
Na srce se ne spoznam, sam do zdaj so vsi poznani stari psi, ki so imeli težave s srcem, še potegnili par let s tableti. Na sosednjem forumu imaš en kup tem o raznoraznih srčnih zadevah http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,63.0.html

Kardiologinja je dr. Domanjko, drugače pa lahko skočiš samo do Postojne.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 19 April 2017, 20:32:27
Najlepša hvala za linke. Se bom kar lotila brati.
Bomo vidli, kaj bo naslednič rekel naš veterinar. Če nebo nič, grem v vsakem primeru še drugam. Če je kakršnakoli možnost za pomagati jo bomo izkoristili.
Ne pa da mi govori, da se nič ne da. Jooj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #101 : 19 April 2017, 21:31:48
Čimprej. Kašlanje je znak zastajanje vode v pljučih. So dali kaj za odvajanje vode?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 19 April 2017, 22:00:54
Ne mislim, da nismo nič dobili. Edino antibiotike...pogledam.
Mamo enroxil in synulox, ma to baje zaradi bronhitisa. Jooj je bilo težko razumeti tega veterinarja ;D bolj kot da bi govoril sam s sabo. Se je pa lepo posvetil no.
Hvala bogu vode nimamo v pljučih. To sem ga pa jasno razumela. Nam je pa na ultrazvoku lepo pokazal kako popušča zaklopka. Mi pa ni jasno, zakaj mi ni nič razložu glede vzdrževanja stanja z tabletami. Pa sem ga ravno o tem vprašala.
Po odhodu od vetwrinarja danes zjutraj nismo nič kašljali. Kak lep zvok je to...tišina.

Po pravici...mene je groza kar berem  :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #103 : 20 April 2017, 07:11:19
Preglej, preštudiraj, potem pa predebatirajta zakaj in koliko tablet ti naj predpiše. Bi bilo fajn, če ne bi bilo treba lastnikom tega delat, ker zato imamo veterinarje, ampak nimaš kaj..



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 21 April 2017, 17:18:32
Kolikor berem kaj se je dogajalo z drugimi kužki, se srčno bojim, da smo tudi mi bolj na koncu že  :'(
Cel dan spimo, danes, po dveh dneh od veterinarja je spet 1x pokasljala, ljubi se ji nič, še lulat jo komaj spravim. Jo nesem iz bloka in ko jo odložim jo komaj prikličem do trave. Nekako jo spravim da se malo sprehodi samo z žogico. Zadiha se zelo hitro, po parih metrih po ravnem, zelo zelo počasna hoja.
Bo treba veterinarju navit malo ušesa, da se pogovorimo o potencialnih možnostih.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 25 Maj 2017, 23:26:40
Najhujše smo prebrodili. Velik problem je bil bronhitis. Ene tabletke še dajemo. Z srčkom pa še ni tako slabo, da bi ji morali tablete dajat. Tako da 1-0 za nas  :)

Druga težava je medrol. Smo tik pred tem, da bi ji začeli dajati. Sicer jih imam doma, vendar nisem še prepričana.
Bomo še prej preizkusili nove brikete (Naturavetal), mogoče nato še z mokro verzijo te hrane.
Je pa rekel, da naj bi se po menjavi hrane na hrano brez alergenov moralo izboljšati po max 2 mesecih. Tako da zgleda kot da smo nekaj spregledali.

Če nebo pokazalo napredka, grem pa naprej. Tako, da že zdaj zbiram informacije kje bi se dalo dobiti ovčetino, konjsko meso....po neki normalni ceni? Preferirano primorski konec, teoretično se pa lahko tudi nekam dalj zapeljem.
Tako da ponovno zbiram informacije. Je kdo tukaj z primorske?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #106 : 26 Maj 2017, 06:36:27
Akutni al kronični bronhitis? A poveš malo več, kaka zdravila ste dobili, kaka sprememba življ. stila, kako dolgo je bilo okrevanje.., na kak način si videla da se izboljšuje, ipd? Buda je ravno zaključil z antibiotiki za bronhitis in da malo primerjam  :)

Zakaj bi zdaj vmes na brikete šaltali? Konjsko meso imaš pri mesarstvu Krušič, ne vem a je samo v Ljubljani. Mogoče bi ti kdo ki je redno na relaciji Lj-primorska pripeljal? Ovčetino pri kmetih zvohaš, druge ne bo.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 26 Maj 2017, 13:02:38
Hmm zdaj ste me pa dobili. Za kater točen bronhitis ti sporočim, takoj ko pogledam na račun. Iz glave nebi vedla, niti niso poudarjali kakšen naj bi bil.
Zdravila smo imeli enroxil in synulox. Smo jih pojedli, šli na kontrolo in zdaj imamo samo še ene. Katere ti sporočim. 2/3 tablete na dan. Spremembe stila nič, edino bolj počasni sprehodi pa počitki vmes. Tempo sprehoda itak določa sama za počitek si jo pa videl kdaj je potreben.
Od odkritja do zdaj je recimo mesec pa pol, vendar smo bili nekaj časa brez tablet. Je pa res da nismo še zaključili.
Da se izboljšuje sem pa po počutju psa videla. Prej se nas je izogibala in hodila spati v sobo. Kar mi je blo zelo čudno saj je bila zmeraj rada zraven nas. Ko smo šli ven je šla samo na dvorišče in niti koraka več. Po večini je samo spala. Kljub manj hrane se je zredila in kašljala je.
Zdaj je pa zmeraj pri nas. Tudi če počiva počiva kjer smo, spi na kavču, ker prej je bila lahko do minute gore in je šla kot strela v sobo.pride se crtat več, začela se je tudi igrati. Zelo rada gre nazaj ven, tudi samo ležati na sonce na dvorišče. Sprehodi so malo bolj energični. Me je presenetila včeraj, saj smo šli na sprehod kot prej, hitrejši. Kašlja pa tudi skoraj nič več.
Je pa res, da ji postane zelo hitro toplo. Najbolj opazno je zvečer ko se odpravljamo spat. Kljub temu da ni neke vročine je grozno zadihana. In pa hitro se zadiha na sprehodu oziroma ko se začne malo bolj premikati.
Kako je pa pri vas?
Uglavnem ni miru, je skozi kaj. Zdaj je malo bolše napram prej. Vsaj vemo zakaj se gre. Alergije, bronhitis in srčno popuščanje. Zdaj mamo tri prej smo pa skozi naštevali simptome.
Še nekaj me je zanimalo. V navodilih za medrol piše, da naj ga ne bi jemali če je srčno popuščanje. Ve kdo kaj več o tem?
Veterinar je rekel da glede na to da ima 13 let, neke škode z medrolom nebi naredili. Rečeno da naj bi živela še 5 let vendar z medrolom kakovostnejše, saj se vidi da je zdaj živčna zaradi vsega srbenja. Kakšno je vaše mnenje? Bi v takem primeru vi dajali?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #108 : 26 Maj 2017, 14:48:36
Buda je imel akutno zadevo, ker je en prah vdihnil in tako očitno zbolel, da je bil že v pol dneva pri veterinarju in je zato bila tud kura z antibiotiki samo enotedenska. Ni pa izključeno da ni to akutno poslabšanje zaradi kroničnega bronhitisa, plus tega pa kašlja še zaradi drugih stvari in smo tud ravno v procesu točne diagnoze. In če imaš akutno obliko se to pozdravi in je zadeva rešena, pri kronični pa še sama ne vem točno kako pa kaj - neko vpihovanje ventolinov, kortikosterodidov, vlaženje zraka, dnevno mokro čiščenje stanovanja ipd. Nisem se še poglabljala  :)

Za medrol je pa tako.. lepo zavre vnetno reakcijo, s tem pa tudi celotni imunski sistem. V takelem primeru kot je tvoj je verjetno izhod v sili, ker ničesar drugega ne pomaga, psica pa trpi. Poznam kar ene par psov, ki  dolgo živijo (so živeli) na dolgoročnih nizkih dozah medrola, nekateri brez problema, medtem ko so drugi zaradi stranskih učinkov medrola tudi umrli ali bili evtanazirani - recimo tanjša kožo in ko enkrat pes na medrolu faše preležanine jih je praktično nemogoče pozdravit. V glavnem cel organizem ne dela kot bi moral in počasi ugaša. Js za kratkoročne doze nisem nikoli imela pomislekov, dolgoročno je pa pač treba poštudirat.. kaj se še glede na stanje da naredit, kaj je smiselno naredit, kako dolgo psa držat v takem stanju in eksperimentirat na njem, ali pa ga pač dati na medrol in mu izboljšati kvalitetno življenja, ki mu je še ostalo in se zavedat da bo verjetno zaradi medrola to tudi krajše. V glavnem ko veš da kaj drugega nimaš za naredit, je to to. Moraš pa medrol dajat kot so ti naročili in ne bo občutku,sploh je pomembno da e ga na koncu kure počasi odvaja (manjša dozo).



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 07 Junij 2017, 22:19:28
Potem imamo pa podobne težave. Ojoj, upam da se čimprej rešite te zagate ali pa usaj ugotovite zakaj se gre.

Zaenkrat odlašam z medrolom. Tačk in trebuščka nima več tako izrazito rdečega in tudi nima stalne potrebe po lizanju. Mogoče se mi zdi da je nekoliko bolje.

Bi ji pa rada začela dodajati glukozamin med prehrano.
Se kateri svita, če je možno dobiti prehransko dopolilo z naslednjimi sestavinami:
Glukozamin
Hondroitin
Vražji krempeljc
L-karnitin
Cink
Selen
Vitamin A
Magnezij

Ali kaj podobnega in kakovostnega? Bi pa rada vsaj da vsebuje vražji krempeljc, zaradi protibolečinskih lastnosti.
Je res možno da l-karnitin pomaga pri delovanju srčne mišice? Tako sem prebrala na eni strani.
Sem prebrala že na to temo vendar jih je toliko da nevem kje se mi glava drži.
Za zbiranje hrane sem se že izvežbala. To je pa novo področje zame  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #110 : 08 Junij 2017, 07:47:07
Vse naenkrat ne bo šlo, sploh pri alergiku, tako, da priporočam, da se zakoplješ v sestavine izdelkov.
Vražji krempelj dobiš lahko tudi posebej v kapsulah. Malo dvomim, da bo OK Flexadin, ki vsebuje glukozamin, vražji krempelj...ampak tudi možnost koruze, ker maltodekstrin ni vedno iz pšenice-odvisno od razpolage na trgu, soje, hondrotin je is svinjine, možnost mlečnih derivatov.

L-karnitin-sama ne bi dajala. Zakaj? Ker so vzporednice z dolgoročnim dajanjem l-carnitina in hipotirodizmom. Razen, če bi priporočal veterinar.  Za ostale posamične sestavine-pomagaj si z selfnutrition, da vidiš koliko česa vnašaš s prehrano, pozanimaj se kakšno vsebnost vitaminov, mineralov najdeš v mesu, zelenjavi...Preglej "človeške" vitamine, predebatiraj s kakim veterinarjem, če ve, kakšna oblika je za pse boljša, lažja absorpcija.

Jaz zase (ker pač 1x na leto rabim eno tako kuro, ko so krajši dnevi) nabavim na iherbu železo in b komplex ter cink za pomoč v boju proti nečistočam.
E vitamin-tudi nabavim na iherbu.

V bistvu bi se morda posvetovala s kakim pasjim nutricionistom-veterinarjem?

Lcarntine je zaenkrat najbolj čist, raziskan tale prašek
http://www.maxximumshop.si/hujsanje/karnitin/i_1963_acetyl-l-carnitine-alcar-powder-250-g

A možnost paralize grla ste predebatirali? Kašelj, slabo prenašanje vročine, glasno sopihanje, zatikanje hrane...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #111 : 08 Junij 2017, 09:22:45
V sosednji temi, če je še nisi videla, pišejo o parih "zdravilih" za alergijo pri psih, ki so tudi (bili) dolgotrajno na medrolu http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,15063.0.html



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 08 Junij 2017, 21:12:29
Sem pogledala temo o dodatkih. Največ se govori o gag tabletag in Cosequin DS.
Cosequin DS se mi je dopadel dokler nisem prebrala sestavin in odkrila svinjino. Kaj pravite o gag tabletah?
Sem pa tudi gledala da bi vražji krempelj posamično kupila, samo nevem kako bi ga potem dozirala ???
Se pravi se bom za enkrat osredotočila na vražji krempelj in glukozamin.
Upam da nebom izbrala kakega mačka v žaklju  ;D

Kako misliš paralize grla? Zaradi čega naj bi se to zgodilo? Nič kaj takega nismo predebatirali. Za kašelj je rekel da je najverjetneje zaradi dlak, ker se stalno liže. Okej to bo že res, ker tudi v kakecu ima kar nekaj dlak, vendar tolko pa že vem da ne kašlja zaradi dlak. Tako da konec koncev ne vemo nič.

Sem pogledala to temo. Bom mogla malo več tudi o tem prebrati. Medrol mi ni to to. Super da je še kakšna opcija. Grem gledati če dobim kaj o stranskih učinkih.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 08 Junij 2017, 22:09:19
Hoh, saj je tudi dobiti primeren vražji kremplej težje kot sem mislila  ;) :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #114 : 09 Junij 2017, 07:55:37
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,11020.msg464641.html#msg464641
Poguglaj golpp sicer pa je kašljanje lahko posledica težav s srcem, zastajanje vode (in zato rabiš medrol)

Vražji krempelj
http://bodifit-shop.com/vrazji-krempelj-v-kapsulah-purasana-100-kapsul-11-gratis

Doziranje-hmm 30kg psici trenutno dajem 2 dnevno + dorwest glukozamin, ob težavah bi ji lahko dajala več.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 09 Junij 2017, 10:52:01
Ubistvi mi je medrol dal drugi veterinar. Nam je prvi veterinar rekel, da naj prinesemo urin za testirat. Ji je pregledal trebuh z ultrazvokom, ker se pač tam zelo liže in da naj bi videl nek pesek. Tako da smo urin nesli, vendar je testiral drugi veterinar, rekel da je vse bp in se čudil zakaj so nam to naročili. Potem smo prišli na srbečico/lizanje in predlagal medrol za lajšanje srbečice. Tako da nam to zdravilo ni bilo dano zaradi srca ali česa drugega. Izključno srbečica.
Naj pa ji voda nebi zastajala. Se mi zdi da zdaj največkrat kašlja ko jo nosim po stopnicah.

Evo, ta vražji krempelj sem tudi sama dobila. In se mi zdi tudi da je kar edini primeren. Sem ga naročila in pisala kako je z doziranjem. Se pravi če imate vi 2, bo za nas lih prav 1. Najlepša hvala. Zdaj pa samo da bi ji še pomagalo  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #116 : 09 Junij 2017, 14:48:36
Jaz sem pravkar naročila prek luže, ker sem rabila vzeti E vitamin, sem pogledala še če imajo cenej opcijo glede količina/mg/cena. Pri Iherbu se splača vzeti izdelke, ki imajo oznako "shiping saver" ter izbrati navadno pošiljanje.

https://www.iherb.com/search?kw=dewil%20claw&sss=true

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!