POMAGAJTE PROSIM!!

FunnyBunny · 6432

FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 01 Januar 2017, 11:54:30
Moja psička je red parami dnevi bruhala in to cele makarone in rio mare ki jih je pojedla, potes je imela drisko ali pa je imela trdo, majhno in svetlo (upam da veste kaj mislim). Ali je možno da je zaradi kosti, najprej je dobila prašičjo 1 dan salem pa smo ji dali še govejo, ker smo mislili sam, da je bruhala ker vrjetno nebi prenašala prašičjega mesa. Kosti smo dali da bi si zobe mal počistila in ker ma rada take priboljške. Zdej po parih dneh, nevem kolk je minil, ene 4 dni se počasi premika, sploh po stopnicah, še vedno pa laja na 2 zajčka, ki ju mamo (mal je ljubusumna), tkoda če bi blo kej res hudo se ji nebí dal. Še vedno rada je brikete, dali ji bomo tudi riž. Šli smo veterinarju, ampak je dežuren sam na telefon. Je enkrat imela še celo hujše težave, ko je skos bruhala, pa en dan smo reiki če bo še enkrat, gremo k veterinarju, verjetno kakšno hrano dobr ne prenaša, ne spomnim se a smo ji takrat dal kakšno kost, mislim da ne. Prosim pomagite!!



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 Januar 2017, 11:55:06
vem res sm čudn napisala sam me res skrbi



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Januar 2017, 15:01:22
Prehrjana ni uravnotežena. Mešanje različnega, preveč kosti pa še to vprašanje kakšnih.
A zdaj je?  Če je, se ji ni nič zataknilo. Ko se bo prepucala in bo šlo vse ven, bo ok. Ta čas pa pazi kaj ji daješ. Nič kosti, dokler se ne spuca, ker kosti niso za zaustavljanje drisk. Niti nič drobovine. Pusto surovo meso in bo (če je surovega navajena) Ker pa hranite vse, ne mešajte briket z mesom in makaroni ipd. Torej, en obrok samo briketi, drug kar pač. Pri driski je drugač fajn, da izpustite kak obrok, da ima na voljo tekočino. Nekateri potem postopoma dajo razkuhan riž, pišcančje meso, bučo, tudi juho (neslano in nezačinjeno).



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 Januar 2017, 17:22:19
hvala



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 Januar 2017, 19:29:46
Zdej je še začela hodit z eno tačko v zraku, res me skrbi, pa nč ne pije, čeprav je res, da smo ji dal zelo razkuhan riž in je veliko vode v rižu



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 02 Januar 2017, 10:03:51
zdej je čist v redu samo da drži tačko v zraku, mogoče kdo ve vzrok. A bi lahko blo paradi zajedavcev, ker ji že nekaj časa mismo dal spet tabletke



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 02 Januar 2017, 10:54:04
Ni drugega za svetovat kot pojdite jutri k veterinarju in mu podrobno opišite vse težave.



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 02 Januar 2017, 11:00:10
jutr gremo, če bo še imela tačko gor, upam da ni nič narobe, čeprav mislim da imajo te pasme kot je moja psička telave s sklepi (japonski špic)



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 02 Januar 2017, 16:02:19
Preglej ji tačko. Lahko se ji je kakšen kamenček zataknil, ali kakšna druga stvar med blazinicami. Lahko je tudi pohodila kaj in si je tačko poškodovala.
Dvomim, da je to povezano z bruhanjem in drisko. Za to dvoje je sicer zelo velika verjetnost, da je zaradi kosti. Ker jih ni vajena, jih je bilo preveč naenkrat in bi se moralo do zdaj že umirit, kvečjemu bo še kak dan bolj na trdo kakala.



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 27 Januar 2017, 20:19:19
aja po 2 dent je bla vredu



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 27 Januar 2017, 20:19:30
*dneh



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 Januar 2017, 20:20:07
pozabla sm prej že povedat



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 27 Januar 2017, 20:28:07
aja pa mislim da je neki plastike od jogurta pojedla, a mogoč veste a ji bo kej to škodval



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Januar 2017, 09:24:19
Za taka vprašanja je veterinar pravi naslov.  ???



FunnyBunny

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 24 Marec 2017, 15:49:53
BOO sorry ampak nimamo vsi te možnosti ker sm namreč sam 14 let in ne odločam jz kdaj gremo