Hranjenje tujih psov

AslanTheAlabai · 7375

AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
: 12 Februar 2017, 00:57:00
Pozdravljeni pesjanarji!
Tole temo morem odpret, ker mi gre to, o cemer bom zdaj govorila ze kar malo na zivce in sem ze skor malo jezna. Zdaj se mi je ze 2x zgodilo, da je nekdo brez da bi me karkoli vprašal začel dajati priboljške mojemu psu, ali pa karkoli drugega...Najprej ena zenska k je rekla o kok je luskan a ga lahko pobozam in js lahko in se za 2 sekundi obrnem stran ona mu ze v usta tlaci priboljsek, pol sm rekla no zdej pa greva ker ji nisem hotla nic zabrusit, pa mi je rekla no pa se enga ZA NA POT >:(. Drugic pa k koci v hribih, lastnica mi je dovolila da gre pes noter, pod pogojem da ne moti ostalih. Pes je biu poleg mene, lezal je na tleh pripet na povodec. Seveda nismo bili sami, jaz sem pila čaj in pes je bil zraven, ko naenkrat zaslisim pok da je nekaj padlo na tla in se hitro obrnem in samo slisim hrustanje, tisto ko pes ze konca jesti, moj pes jé z izjemno hitrostjo...Mislim?? Neki moski so mojemu psu vrgli iz vec kot 5 metrov razdalje neko stvar za jest in sploh se zdej ne vem kaj??. Men je to res tok zoprno, pa nisem se nc hotla kregat ma naslednic jim bom rekla, da jaz nisem za okras zraven in je spostljivo vprasat. Pes bi bil lahko napadalen, bolan, ali pa tako kot moj pes na posebni prehrani (brez zitaric) in mu druge stvari cis poderejo sistem itd. Kaksno je vase mnenje? Men se to res ne zdi sprejemljivo, tako kot je vljudno vprasat za psa pobozat je tudi to, da das tujemu psu nekaj za jest?.  :(
Lp,
AslanTheAlabai

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Februar 2017, 09:28:03
Se popolnoma strinjam s tabo. Tudi mene to  >:( >:( >:( >:(.
Sama nikoli ne dajem tujim psom priboljška, tudi takrat ne, ko ga dam svoji psici in je zraven drug kuža. Le kaj bo imel tuj pes od tega, če dobi en pajs? Naj ima rad svojega človeka, ne mene  ::). Me je motila taka "radodarnost" že v pasji šoli, ko so vsi hranili vsakega, čeprav je bila hrana motivacija za dobro opravljeno vajo. Človeška logika ni logična  >:(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 12 Februar 2017, 10:53:37
Jaz dajem priboljške/brikete tujim psom samo v dveh primerih, dve labradorki, vsaka za svojo ograjo, ki je zadosti nizka, da bi jo lahko preskočili in vsakič sta noreli...No, pa sem začela metat čez ograjo briket, dva...Zdaj, veselo čakata, mene pa ni več strah, da bo fajt, ker bosta preskočili. Ker lastnikov žal nikoli ne vidim, da bi jim kako rekla ali vprašala, če to lahko počnem.

Sicer pa ne futram drugih psov in drugi ne futrajo moje. Aslan, tvojega lahko tudi na nagobčnik navadiš-ga ne bojo mogli futrat. Sej vaja nošenja nagobčnika je čisto kul, če ne drugega-javni prevoz, obiski pri veterinarju. Potem pač daš še v takih primerih gor.

Vaja "pusti". https://www.youtube.com/watch?v=pEeS2dPpPtA

Jaz vsakeka lepo in mirno izobrazim, da ima moja psica alergije, da je po naravi fehtar in da jo lahko kar imajo v paketu z vsemi neželenimi obnašanji, ki jih morem hendlat. Ki se ob moji prisotnosti zminimalizirajo, ampak če pride v roke napačnemu, bo spet cel kažin.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #3 : 12 Februar 2017, 12:09:30
1. Ja dobro tako razumem, ampak ne pa tako da to delas za lastnikovim hrbtom :-[
2. Problem je, ker se to tok hitro zgodi in sploh nevem kdaj in bi moral met skos nagobcnik, pa nimam ga se, sem pa razmisljala za na bus ja :), ne bi pa zelela, da ga ma skos gor.
3.Pusti zna tako ce kaj najde na sprehodu ce mu pa kdo da kaksno zelo mamljivo stvar pa ne more, ponavadi poje se preden mu lahko preprecim
4. Ja, moj pa nesme hrane z zitaricami, ki jo ima vecina priboljskov (jaz imam grain-free priboljske) in zaradi tega tut nima vec driske s katero je imel tezave, se pa takoj obrne ce dobi kaj, kar ni grain-free
Lp,
Aslan  ;)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #4 : 12 Februar 2017, 12:11:46
Resa,
me veseli da se strinjas in razumes problem :)
V soli kamor hodiva s Tajem se vsak ukvarja s svojim psom in nihce ne hrani nobenega drugega psa, se za pobozat vprasajo, kar mi je ful usec  ;D Itak vsi ciljajo na to da bo njihov pes poslusal njih  :D

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #5 : 12 Februar 2017, 19:53:25
Pri rehabilitaciji psov (s tocno dolocenimi problemi) lako dajejo "tujci" priboljske, a vse te vaje, so nadzorovane in imajo cilj (ter pot). Pri nezaupljivih psih do tujcev (ce zelis potrenirati za razstave, resevanje, terapijo s psi...) dejansko spet uporabis vajo, kjer tujci dajo priboljske, igro... Pri psih, ki so nori na vse ljudi, te vaje naredijo vec skode psu in sploh lastniku, kot pa dobrega, ce zelis, da bo pes "socializiran" in ignoriral ljudi, ce ne bo v situaciji, ko pa "lahko"... Ljudje s(m)o taksni in drugacni, eni so odprti za novo znanje, enih se ne bo dalo premakniti in bodo vedno metali kosti tujim psom. Bolje kot strup...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 30 Marec 2017, 07:54:22
Evo ravno te dni. Spuščena psica, ki je zoprna-takoj fiksira psa s pogledom in hodi proti psu. Preverjeno nardi kraval, grozi in se stepe. Spuščena sredi mesta, lastnica pa v svoji trgovinici. Pa tudi če bi bila zunaj lastnica, bi bila samo za okras. In ker nisem imela spreja pri sebi...sem imela pa tester briketov, ki jih moja tako in tako ne sme jesti. na 10M stran sem ji vrgla par briketov in diverzija je bila uspešna. Psica se je zamotila s smetarjenjem po tleh, midve pa hitro in varno mimo ter čez cesto.

Trenutna rešitev...Bi pa znal bit sedaj problem, da bo  drugič hotla do naju že zaradi futra.  :-\  Opcije, ki jih vidim-posprejam psico ali pa, da posnamem in prijavim policiji. Z lastnico ne mislim izgubljat časa, ker ve kakšno psico ima in jo ima vseeno spuščeno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!