Maček popraskal psa po očeh

jozekuch · 8505

jozekuch

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
: 12 Februar 2017, 09:43:13
Včeraj je muca popraskala psičko.
Danes ima pretežno zaprto in zagnojeno oko.
Kaj storiti?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 12 Februar 2017, 10:43:11
K dežurnemu veterinarju takoj, druge ni! Lahko izgubi tudi vid, če se takoj ne dajo antibiotiki (zagnojeno oko).

V bodoče pa pazit, da do tega ne pride, bit zraven, psa na povodec, mal zamotit s hrano,psa in mačko...naj se oglasi nekdo, ki živi z mačko in psom in ve kako združevati, da ne pride do poškodb.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 12 Februar 2017, 12:40:42
Se strinjam, bo treba do veterinarja. Lahko da ima poškodovano roženico, kar ima lahko trajne posledice. Mora pa veterinar oko dejansko dobro pogledati, ne samo da ti da kremico pa kar če bo pomagalo bo, če ne pa ne.


jozekuch

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Februar 2017, 13:27:52
Včeraj ob cca. 15:00 je domača muca 3kg 15 let doma popraskala domačo "prijateljico" psičko 1,5kg, 3 leta
Psička je malo pomežikala; drugega včeraj ni bilo opaziti.
Ponoči je psička začela jokati. Oko ima zaprto in zagnojeno.
Kaj storiti?

Nasveti dveh veterinarjev:
Izpirati s fiziološko raztopino in z lahkim, mlačnim (telesna temperatura) čajem kamilice.

trgovka v Tušu:
"Gospod, pa ne kamiličin čaj v oči. To je škodljivo! Ko sem otroke peljala k zdravniku z vnetimi očmi in rekla, da sem spirala s kamilicami, mi je povedal. Kamilice niso primerne za oči niti za ljudi niti za živali!"
Kaj pa zdaj?

???

Soseda mi je mimogrede poiskala odprte antibiotične kapljice za oči (za ljudi), ki jih je uporabljala za svojega "vnetega" kužka.
Uporabiti?







Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 12 Februar 2017, 14:20:47
Spiranje s (sterilno) fiziološko je ok, če nimaš popolnoma nič drugega, lahko uporabiš tudi kamilice (ali prevreto vodo).  NE dajaj nobenih kapljic za ljudi. Do jutri, ko bodo veterinarji normalno delali. Jutri pojdi na kakšno kliniko ali k veterinarju, ki dejansko dela in ne preizkuša na pamet. Oko je treba pregledati, narediti test s tekočino, ki pokaže, ali je poškodovana roženica. Z očmi se ni za igrat, če preveč packaš, lahko izgubi oko.


jozekuch

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Februar 2017, 05:18:40
Pri veterinarju.
Grda dolga »ranica« na zrklu. Antibiotik enkrat na uro tri dni. Ponoči krema. Upamo, da ne bo potrebna operacija.
Nekaj bomo morali spremeniti. Maček in pes sta se (včasih »ure in ure«) lovila in »tepla« že neštetokrat. Zabava, telovadba …. Brez nesreče.
Kaj storiti s … telimi mačjimi kremplji?



Tiasshy

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Februar 2017, 08:42:46
Jaz lahko povem samo svoje izkušnje in to je, prepreči psu da lovi mačko. Jaz sem to preprečevala 3 mesece. Bilo je grozno. Danes spijo skupaj. Psi in mačke se nekako ne znajo igrati drug z drugim, zato igre pač ni. Če pes lovi mačko in jo ujame, ga bo mačka uprasnila - ker to stori tudi z drugo mačko. Njuna igra je pač drugačna. Kar ne pomeni, da ne morejo biti prijatelji. Samo loviti se ne smejo, oziroma mora pes nehati ko je preblizu. V nobene primeru pa ne odstrani mačjih krempljev (to nekateri dejansko počnejo!) ker je to za mačko zelo boleče.

Lahko ji kremplje malo pristrižeš.



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 Februar 2017, 10:04:12
Vsekakor nadzorujte njuno igro, ko sta sama pa naj bosta ločena. Mačje kremplje pa komot skrajšate, tale slikica lepo prikaže kje odstriči. Jaz svojima kremplje skrajšam kar s ščipalcem za nohte, 15 sekund pa je konec ;). So pa striktno notranje mačke, zunanjim jaz ne bi krajšala krempljev.