Najem stanovanja in selitev

Dami · 4234

Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 23 Februar 2017, 15:58:28
V kratkem se bova z psom odselila v najemniško stanovanje - sem sicer šele v fazi iskanja ampak si pripravljam teren.

Kuža je še vedno plah, sicer sva napredovala da je na sprehodih sposoben srečevati ljudi in celo pse brez zaganjanja in lajanja ampak take situacije kjer ljudi bolj direktno srečaš so pa ponavadi problem, sploh če je oseba moški.

Zanima me, kako ste drugi ravnali v podobni situaciji, ko ste se selili s takim psom?

- skrbi me prvo srečanje najemodajalca in psa, ali razložit najemodajalcu da se kuža boji itd in preživet tiste 3 laježe ali psu dat gor najlonski nagobčnik da ne bi mogel lajati? To sta dve opciji o katerih največ razmišljam.
- kako psa najbolje pripraviti na nove prostore/ nov kraj? Za njega je zelo pomembno da vse prevoha in da jaz nastopim super odločno, ampak poleg tega.

Sicer je navajen bivanja v hiši, načeloma je tiho, razen na prisotnost živali zna zalajat. Pa tudi se mi zdi, če bi se odselila nekam kjer je zvokov več, bi se na to navadil - trenutno živimo tako, da je bolj tiho in ni navajen na konstanten vrvež. Sicer delava na učenju ukaza tiho (saj ga pozna  ::)), ampak glede tega je kuža grozno trmast, še ko neha lajat kar nekaj gode... počasi bo.  :-[

Bodo na take stvari najemodajalci, ki vzamejo nekoga s psom računali ali moraš to omenit (ali raje ne omenjaš)?


Bom zelo vesela vsakega mnenja in nasveta.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 23 Februar 2017, 19:00:19
Zelo pomaga, če je navajen na sobni boks, ker se bo lažje adaptiral. Ker bo imel nek svoj brlog in ne bo tak bav-bav novo stanovanje. Lahko si pomagaš s fermoni ipd.

Pa en listek za sosese-da si se preselila in vzgajaš psa ter prosiš za razumevanje, tanajbližjim, pa tistim nad in pod tabo pa lahko kupiš čepe za ušesa :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!