Je možno kupiti pasmo cockapoo v Sloveniji ali bliznji okolici

mate85 · 12760

mate85

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Zanima me ce kdo pozna koga ki ima pri nas pasmo cockapoo?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Ne, ni priznana pasma



mate85

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Tudi goldendoodle ni, kolikor sem seznanjen pa se jih da dobiti pri nas.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
mhm s kakimi papirji pa? Verjamem pa, da so mešanci najrazličnejših pasem, kjer preprodajalci veselo nategujejo ljudi. Prepogosta realnost. Psi pa iz puppymilov etc, od nevednih rejcev, ki ne vložijo 360% v samico, samca in potem leglo. Prepogosto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Noben oodle (kot tudi kokerkakec) ni pasma, zazen poodle. Je pa veliko mesancev v zavetiscu po neprimerljivo ugodnejsi ceni kot pa podpiranje neodgovorne steparije te vrste...


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
mate85, jaz sem si malo prebrala o tej "pasmi" na Internetu. Upam, da si to prebere tudi vsak, ki bi rad imel takega psa, sploh tisto o tem katerim boleznim vse sta izpostavljeni pasmi, s katerima so zmešani. Pomembno je predvsem to, da lastniki zdravih predstavnikov obeh pasem, ki dobijo vzrejno dovoljenje, nikoli ne bodo svojih psov parili z drugo pasmo, saj bodo tako izgubili vzrejno dovoljenje. Kar pripelje do tega, da bodo v želji po zaslužku svoje pse parili tisti, ki vzrejnega dovoljenja za svoje pse nimajo. To, da pasemski pes ne dobi vzrejnega dovoljenja, pa običajno pomeni, da ima pes kakšno napako, ki se genetsko prenaša na potomce in zato tak pes ne sme imeti mladičev. Kdo bo torej ustvarjal mladiče "pasem", ki so s strani FCI nepriznane je jasno. Nekdo, ki ima v mislih samo dobiček in mu ni mar za zdravje psov.
Posledično je torej jasno tudi, kdo bo kupec teh psov. Nekdo, ki mu je mar samo za izgled psa,  mogoče tudi ugodna cena, precej vseeno mu je pa ali bo pes zdrav in kakšen značaj bo pes imel.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Po zavetiščih je dovolj mešancev s koker španjelom ali kodrom, poglej malo, zagotovo boš prej ali slej našel takega, ki ti bo všeč. Dizajnerskih križancev pri nas še ne vzrejajo, zunaj so bili hit in so dosegali cene višje od čistopasemskih, a se je trend za "navadne" dizajnerske križance že umiril. Zdaj so v modi čimbolj nemogoče kombinacije, kokapuji niso več moderni.


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Poleg vsega, kar so zadnja štiri dekleta napisale tukaj o tem, je treba izpostaviti tudi informacije, ki prihajajo iz tujine (ZDA) od lastnikov križancev pudlja z raznimi pasmami, ki imajo 2-slojni kožuh: vzdrževanje take "hibridne" dlake je obupno težko oz. nemogoče!  Pasji frizerji v večini primerov lahko samo brijejo, ko dobijo eno kepo sprijete dlake po celem telesu.