Čudno obnašanje psa

Anja82 · 4874

Anja82

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 03 April 2017, 17:31:30
Pozdravljeni,
Imam psa, starega 6 let, mešanec. Pred mesecem dni sva bila pri vet. kjer je ugotovil, da ima garje. Zadevo sva sedaj pozdravila, čeprav mora dobiti še 3 ampule (Stronghold). Poleg tega sem pred mesecem dni začela hoditi v službo (kar nekaj časa sem bila brez). Živiva sama, kar pomeni, da se je navadil da sva ves čas skupaj, sedaj pa več ne. Poleg tega imam novega partnerja, katerega pes pozna že celo življenje, ampak predvidevam da je ljubosumen ker pozornost sedaj posvečam partnerju ko pride k meni, pes pa tega ni navajen. Ves čas se ljubeznivo rine med naju  :)  opažam da uničuje stvari ko je sam doma(to je prej zeeloo redko počel), veliko se lize po tackah in je nasploh precej nemiren. Probam vse: igro, sprehode, pozornost...ne vem..mogoče premalo glede na to koliko jo je imel prej. Opažam tudi da zadnje 2 tedna več pije, tudi dlaka mu noro izpada...mogoče posledica ampul?? Ne vem več, kako naj se lotim iskanja ravnovesja, jasno mi je, da se je za oba zgodilo veliko sprememb zelo na hitro, poleg tega pa sva se borila še z garjami :( bi imel kdo kak nasvet za naju?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1 : 03 April 2017, 19:49:23
Pasja sola, veliko vsakodneve mentalne zaposlitve, veterinar...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 04 April 2017, 16:56:40
Za psa so bile spremembe stresne. Stres med drugim lahko povzroči tudi večje izpadanje dlake (ki je v tem obdobju že tako in tako veliko). Pojavila se je ločitvena tesnoba, kar se zgodi v takih situacijah zelo pogosto. ponavadi izzveni s časom in se pes navadi na novo rutino, lahko pa malo poguglaš separation anxiety, najdeš veliko nasvetov, kako psu olajšaš težave. načeloma ni dobro ne vem kako povečevati telesne aktivnosti, ampak  se držat neke rutine, tako da se bo počutil varnega, od aktivnosti pa izbirat predvsem take, ki psa umirjajo (kakršnokoli delo z nosom, sledenje, miselne igre, trikci za samokontrolo)