Stalno izpadanje dlake

Aska101 · 7380

Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 06 Avgust 2017, 09:04:07
Zdravo.  :)

Doma imam 7 mesečno psičko, mešanko med sibirskim haskijem in še enim mešancem, pa me zanima ali je stalno izpadanje dlake nekaj normalnega, ali pa gre mogoče za neustrezno prehrano? Asko samo 1x pobožam in se že nabere kar nekaj dlake, temeljito česanje pomaga le za kak dan, vendar je ne češem vsak dan (max. 1x/teden).
Kaj mislite vi? Kakšne so vaše izkušnje?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 07 Avgust 2017, 11:47:37
Če se 1x tedensko lotiš konketnega izčesavanja 30-60 minut, OK, sicer pa bo treba še kakšen dan vmes in da, dokler je koža zdrava, dlake zadosti je normalno.

Nekaj lahko vpliva S/K, živčnost/stres, prehrana, ščitnica...

Ampak pri zdravem, normalnem odpadanju dlake pomaga redno odstranjevanje odmrle dlake (za husky tip dlake prisegam na enojne grablje, brez vrtljivih zobcev in pa kakšno gumasto Kong zoom groom ali Pet+me silikonsko, za začetek pin brush, ki res fajn odpre dlako in omogoči lažje izčesavanje, lahko pa tudi s hladnim fenom pofeniraš najprej. Za konec pa jaz uporabim slicker, ki ni nujen, ampak lepo počeše in polovi dlako zgoraj in potem smo spet lepi. Za slicker sam, pa rabim še en glavnik, da dlake ven dobim.

Morda bi bil vredu tudi furminator, ampak res samo za obilne menjave dlake, za vmesno, redno nego, ko sicer pada dlaka, ampak ne v taki količini, pa raje guma/silikon, pinbrush in enojne grablje.

Pa odličen, trpežen sesalec, najbolje neka industrijska varianta.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!