S psom na morje?

Ewe · 149082

Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
: 23 April 2006, 09:30:54
Doma imamo zlatega prinašalca Olija, je večje rasti in z njim ni problemov v avtu, rad se pelje pa tudi prostor imamo, imamo enoprostorca senica letnik 2001(to pišem zato da vam opišem situacijo in da mi znate svetovati), na streho bi dali prtljažnik, in oli bi bil v prtljažniku od avta, imel bi veliko prostora(imamo tudi klimo), imam dve mlajši sestri ki prav tako obožujeta olija, vsi, jaz mami sestri smo zato da vzamemo oli s sabo, samo ati je problem, ne razume da je oli preveč navezan na nas in da ga 14 dni ne bi smeli pustiti samega v oskrbi babice in dedija ki živita 5 kilometrov od nas, oli je večino časa odzunaj, in z njim hodimo na zelo dolge sprehode, ker pa ima dedi poškodovano hrbtenico ga ne bo mogel voziti na tako dolge sprehode in tudi ne bo mogel biti tako dolgo izven boxa, babica enostavno ni človek, ki bi se ukvarjal s psom. bojim se tega da bo oli mislil da smo ga zapustili in nam bo pobegnil, zelo je navezan na nas, lahko se tudi zgodi da nas gre iskat, veliko sem brala o tem da se med vožnjo moreš vsako uro ustaviti in mu navlažiti tačke mu dati svežo vodo,...itd.
že če gremo na daljši obisk za celi dan ko nas oli zagleda nas hoče vse posliniti in med nogami se nam motovili in po gobčku nosi povodce ovratnice tako dolgo dokler ga ne vzameš na sprehod. mislim da nas bi preveč pogrešal, brala pa sem da se psom poslabša tudi duševno zdravje, prosim pišite in mi pomagajte prepričati atija, sem zeloo obupana in nočem tvegati pobega Olija! :'(

                            LP, obupana Oli in Ewa


Masha

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • sem najlepša princeska na svetu.
Odgovori #1 : 23 April 2006, 10:25:25
Ja res je zelo si želimo da bi šel Oli zraven na morje. Sem od  Ewa sestra. :-[

           LP Masha

Pes je lep, apak nikoli ne veš kdaj ga srbijo ušesa!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 23 April 2006, 10:26:27
Vpraš atija, kako bi mu bilo če bi tvoja mami rekla .. zdej gremo pa mi, punce, na morje ti pa ostani doma. Pa v boks te bomo dali, vsak dan ti bo nekjdio prinesel čisto vodo, pa malo kruha.  :D



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 23 April 2006, 10:31:18
 hvala za nasvet :D bom bom vprašala  ;)


Masha

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • sem najlepša princeska na svetu.
Odgovori #4 : 23 April 2006, 10:40:34
ja res hvala. Zelo dober nasvet ;D :D ::)

Pes je lep, apak nikoli ne veš kdaj ga srbijo ušesa!


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #5 : 24 April 2006, 09:14:01
Joj, punci, res se mi smilita, ampak zdaj imata še malo časa, da tudi atija obrneta naokrog, tako da bo vaš pes z vami šel na dopust! Tudi mi imamo scenica (sicer malo večjega - grand)  in naš njufi gre z nami na dopust, box za na streho bomo morali kupiti ravno zaradi njega, da bo lahko ležal v prtljažniku. Koristno bi pa bilo, da bi v to temo kdo, ki je s psom že bil na dopustu malo napisal, kako to "izgleda", na kaj naj bomo pozorni in kaj naj vzamemo s seboj?!
Lp, G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 24 April 2006, 09:26:28
Joj, punci, res se mi smilita, ampak zdaj imata še malo časa, da tudi atija obrneta naokrog, tako da bo vaš pes z vami šel na dopust! Tudi mi imamo scenica (sicer malo večjega - grand)  in naš njufi gre z nami na dopust, box za na streho bomo morali kupiti ravno zaradi njega, da bo lahko ležal v prtljažniku. Koristno bi pa bilo, da bi v to temo kdo, ki je s psom že bil na dopustu malo napisal, kako to "izgleda", na kaj naj bomo pozorni in kaj naj vzamemo s seboj?!
Lp, G.

Bruno mogoče bo malo v pomoč: Kaj vzeti s sabo na dopust?.

Drugače pa kar se samega dopustovanja tiče je tako, da ko gremo na dopust skupaj z psom so pač potrebna določena prilagajanja, ki jih prej ni bilo. Izbira primerne plaže, izbira primernega apartmaja ali kampa. Potem je problem z prtljago če nimamo dovolj velikega avtomobila. Psa ne moremo kar cel dan pustiti v apartamaju ali prikolici mi pa se veselo kopati na plaži, tako da... je potrebno organizirati dežurstvo, kdo bo kdaj z psom, da se nam ne bo v prikolici recimo skuhal in prilagoditev kdaj se bomo kopali, da bo z nami lahko tudi pes.

Najprej vprašajta zakaj sploh noče, da gre pes z vami? Se mu zdi problem zaradi kopanja, apartmaja, vožnje, prehod meje, ... ? Ko bomo vedeli v čem je ubistvu problem bomo lahko lažje svetovali ;)


Lp nina



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #7 : 24 April 2006, 10:38:25
Hvala, Ninci, bo, seveda bo v veliko pomoč, bi pa vseeno še kaj. Pri nas je vse kristalno jasno, jaz vem, kdo bo zjutraj vstajal, kdo bo čistil za psom, kdo bo v apartmaju, ko bodo drugi na plaži...vem tudi, da bom morala iskat plažo, kjer bo senca, kjer bo moj pes lahko zakorakal v vodo, da ne bo motil drugih kopalcev, vem, da je priporočljivo, da ga zvečer splahnem z sladko vodo itd. Vseeno pa imam malo "strahu", da se lahko zgodi še kaj, na kar ne računam. Ne spomnim se tudi, kako je s psi na trajektih? Je lahko zunaj na "terasi" s teboj, imajo kakšen prostor, kjer lahko opravi potrebo itd...takšne neumnosti me tudi zanimajo.

Mislim, da tudi Ewa in Masha vesta, da ne bo vse tako, kot je, če si brez psa, da pasja družba pomeni tudi morda malo odrekanja in veliko prilagajanja, po drugi strani pa veselje, ko naokrog noriš s svojim pesjančkom. Držim pesti, da vama uspe, Ninci pa vama je dobro svetovala, vprašajta res očeta, v čem je problem. Morda se boji, da bo na dopustu za vse moral skrbeti sam?!

Lp, G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 24 April 2006, 10:46:27
Na trajektu naj bi bil pes z nami na palubi in naj bi imel nagobčnik ( ni nujno lahko zatežijo, priporočam, da ga imaš s sabo). Midva sva bila na poti na Korčulo z njim v avtu, ker smo imeli to srečo, da smo bili parkirani v senci in je bilo v avtu prav prijetno, pa sva se malo menjavala. Potrebo naj opravi prej, ko na trajekt čakate. Bolje, da ste malo prej in opravite sprehod in vse kar je potrebno, ker na trajektu to potem ni več možno ;)

Lp nina




kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #9 : 24 April 2006, 14:36:27
Glede trajekta... naša je bila samo enkrat vzuna j(pa se že prib. 4 leta vozimo s trajektom na morje za 1.maj in 1. november), ker se ful boji, po stopnicah sploh ni hotela, ko smo sedeli gor na terasi se je samo skrivala pod klopico, za nobenega drugega psa (na trajektu) reva sploh ni imela časa ker jo je bilo ful strah  :(... Tako da od zdaj naprej jst skupaj z mačkom in Kano sedim v avtu  ;D Je tako še najbolje.



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 24 April 2006, 14:53:30
najprej hvala za vse odgovore  ;) :o-happy sem!

no mi gremo napag in se ni tako dolgo za vizit s trajektom, samo 15 minut, lani pa sem na trajektu opazila družino s tremi otroci in velikim psom, ali mislite da se bi kuža ustrašil vode ki se bo gnetla pod njegovimi nogami? moj oli naprimer si ne upa v jezero jernejče, ki pa ni tako globoko. ali veste kako naj ga znebim straha pred vodo? ::) imam pa še eno vprašanje, ali je treba trajekt za psa posebej plačati? ::) ???


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 24 April 2006, 15:08:38
 :D lahko ti povem za našo labradorko (pasma, ki naj bi ljubila vodo): da je prvič zaplavala v globoki vodi, je potrebovala 8 dni (od 10, kolikor dolgo smo bili na morju). In še to z veeeeeeliiiiikoooooo spodbude - poskusili smo vse; od igrač, hrane, mjavkanja,... nič ni delovalo. ::)
Glede trajekta je tako: mene motijo predvsem tla. Poskusite enkrat sezuti čevlje - tam kjer je sončno bi lahko jajca cvrli. In ker je do vsake sence tudi sonce... sem s psico raje ostala v avtu. Je pa res, da smo se vozili manj kot pol ure.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #12 : 24 April 2006, 15:11:39
Za psa se ne plača (sigurna sem za hrvate za drugo pa ne vem)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 24 April 2006, 15:24:26
Prva pomoč tudi za psa ne bo odveč.
Dovolj sveže vode za na pot, nekaj kjer bo spal, pinceto za klope (nikoli ne veš kdaj prav pride)...

Sicer pa bi bilo zelooooo priporočljivo psa do veterinarja odpeljat in titre v krvi pregledat. To so protitelesca za steklino. Če se hočete vrniti iz države, kjer imajo steklino še ne popolnoma pod nadzorom, morate imeti potrdilo o količini titrov. Na meji lahko delajo težave, če majo slab dan. Ponavadi pa niti knjižice ne pogledajo.
Pa tudi od cepljenja stekline ne sme miniti manj kot en mesec in več kot 12 mesecev.

Ne pozabite na to... je pomembno, ker je pogoj, da lahko pes prečka mejo! Sploh če greste na Hrvaško.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 24 April 2006, 15:29:41
Mogoče bi bilo dobro nekaj ukrenit glede teh vročil tal. Najbolj priročno je dat kakšno brisačko al pa odejo. No vsaj meni se zdi. Bi bilo pa dobro če bi tla na trajektu naredili iz kakšnega materiala, ki se ne segreje .. al kako.
Ewe .. kako kaj napredujete pri prepričevanju očeta?

Glede plavanja pa tako. Najbolje da psa ne silite. Bo že šel v vodo ko se mu bo zljubilo. Lahko pa narediš tako kot jaz. Mu mečeš kakšne žogice v vodo .. oziroma pač to kar ima rad. Če ima rad kakšno igračko in bi vse naredil zanjo mu jo pač vržeš v vodo pa bo jo mogoče šel iskat. Potem bo pa videl da je plavanje prav zabavna stvar. Vsaj tako smo naredili. Če pa greš na morje pa lahko tudi ti zaplavaš in če je Oli zelo navezan nate in se boji da mu boš kam ušla bo zaplaval za tabo. Samo ne ga silit. Ker če psa vržev v vodo ga doleti šok in se še zaradi tega bolj boji.

Napisala si da se boji vode .. ali se Oli boji stopit v vodo ali se nsamo boji zaplavat. Če se boji stopit v vodo lahko poskusiš tako da se vsedeš na tla .. čisto na obali. In ko pride oli se malo igraš z njim. Pa da ga malo zalije. Potem bo pa videl da ga voda osveži. Da je prijetno hladna in da mu zaradi tega ni vroče. Mogoče bo potem zaplaval.

Glede živali na trajektu. No sicer so ti že drugi povedali. Tudi Rinchy (Nina) je bila na trajektu s svojo psičko Rino. Tako da je verjetno dovoljeno, da je pes na trajektu .. sploh pa zraven tebe. Lahko pa naredijo kakšne probleme s tem .. da bi pač pes moral imeti nagobčnik.


Lp, Nastja


p.s. mudi se mi



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #15 : 24 April 2006, 16:02:36
Tako da je verjetno dovoljeno, da je pes na trajektu

Je dovoljeno da je pes na trajektu  ;) Znajo pa mogoče kot ste rekli zatežiti zaradi nagobčnika (pa saj obstaja tudi ta fora s haltijem če ravno tisti na trajektu nimajo pojma o psih (ozr. njihovih pripomočkih)  ;D pa ponavadi res nimajo  :) )



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 24 April 2006, 16:13:05
Na trajektih je treba imeti psa stalno na povodcu in pod nadzorom. Ko smo se mi peljali do Aten je bil na ladji en super luškan mali bokserček. Ponoči je firbec mali šel preveč na rob in padel v morje  :'(, če se to zgodi mu ni pomoči... Tako da res pazite.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 24 April 2006, 18:01:17
O joj  :'( Kaj pa lstniki? Jaz naredim vse, da rešim svojegga psa, če bi padel v morje  :'(

Sicer pa... Ewe, kako kaj kaže? Ste se doma že kaj pogovorili? Kajti najprej predlagam pogovor... Mogoče mu lahko poveš, da Oli pač ne more biti sam, kajti pes potrebuje sprehod (!) ter da se da iti na morje tudi s psom! Mi smo šli lani čez mejo. Mogli smo na meji pokazati pasji potni list, med potjo smo se nekajkrat ustavili na Petrolu, da smo Doni dali svežo vodo ter jo malo spustili. Bila je v prtljažniku v boksu. Ker je itak navajena voženj ni bilo problemov. pritljaga pa je bila na strehi, v trugi ali kako se že reče...
Šli smo na Hrvaško. Odpotovali smo zgooodaj zjutraj, da ni bilo prevroče an... :)

Lp


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #18 : 24 April 2006, 18:08:55
če se to zgodi mu ni pomoči...
Res hecno. Če bi človek ponesreči padel, bi vse naredili, da ga rešijo. Za psa pa pač ni pomoči.  :-X  ::)  >:(


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 24 April 2006, 18:54:21
Res hecno. Če bi človek ponesreči padel, bi vse naredili, da ga rešijo. Za psa pa pač ni pomoči.  :-X  ::)  >:(
Hm, jst bi se po moje za njim vrgel v vodo, če bi moj pado nt ... ko bi itak (no, upam vsaj) se oni ladjarji zmigali.

Čeprav se je dogajalo, da so padali pijani maturanti v vodo ... pa jih kao noben ni videl ... pol so pa utonili. :'( :'(

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 24 April 2006, 19:05:00
Ma saj nimas kaj dosti naredti, ce kdo pade v vodo... ali pes ali clovek... trajekt vozi ful hitro, preden se ustavi in pridejo do njega...

Za it na Hrvasko oziroma, iz Hrvaske nazaj v Slovenijo, ne rabis titra, ker je na "C listi".

battito animale


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 24 April 2006, 19:10:40
Mah tu na hrvaški ... če greš na otok s trajektom, tud ni tak problem (kopno blizo ... obalna straža) ... hudič je bolj it iz Italije v Atene ... tam si pa na sredi morja ... pa ponoči ...

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #22 : 24 April 2006, 19:14:23
Najbolje bi bilo imet en helikopter ves čas na trajektu in še enega izurjenega vodnika z reševalnim njufkom zraven, pa bi bila akcija takojšnja. No, se hecam seveda, čeprav niti ni tako slaba ideja... :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 24 April 2006, 19:24:02
no...prepričevanje je včeraj malo napredovalo, vendar je ati imel danes slab dan in je spet tečn :'(
sploh nima razloga da ne bi smel zraven, vendar vztraja pri svoje, jaz pa tud ;) :)
ga bom že prepričala, mogel se bo strinjati z nami :)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #24 : 24 April 2006, 21:21:56
Hmm .. kaj pa: če ne gre Oli mi 3 ostanemo doma (ti in tvoje sestre). Pa naštimaš še mamico, pa rečete : pojdi sam, mi bomo doma z Olijem . Ali pa mu rečte da greste same z Olijem pa nej on bo doma če mu gre vtako v nos da ne sme zraven.

Pogajanje .. pogajanje .. pogajanje.
Govori mu, da boš lepo skrbela zanj, da bo vse vredu, da je Oli priden, pa da mu ne bo nč nagaju. Prvo pa ga vprašaj za razloge pa ga malo sprovociraj (pri meni to zmeraj pomaga). Mu težim tako dolgo da mi pove tehtne razloge, in če tega ni, pol ne vidim smisla v tem, da pes ostane doma, ali pa pač karkoli drugega a ne.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 24 April 2006, 22:55:55
Ma saj nimas kaj dosti naredti, ce kdo pade v vodo... ali pes ali clovek... trajekt vozi ful hitro, preden se ustavi in pridejo do njega...

Točno tako, nimaš kaj. Lastnica je jokala še celo pot :( samo če bi še ona skočila bi jo ali zgazilo tako kot je verjetno malega, ali pa bi pač ostala v morju dokler ne bi umrla...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #26 : 24 April 2006, 23:12:56
Za na Hrvaško rabiš samo potrdilo o cepljenu proti steklini, ane? Pa še to samo za pse nad 4 (ali 3?) mesece.
Kaj pa za na Madžarsko? Tistega linka ne razumem najbolje... :-\

lp

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 25 April 2006, 01:52:42
http://www.vurs.si/index.php?id=7318

Madzarska je clanica EU :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #28 : 25 April 2006, 08:32:29
za države EU ni problema. Lilit, zakaj so pa meli naši reševalci nekaj težav, ko so se vračali iz Zagreba? Niso prišli kar tako čez...
Baje je bilo nekaj pogajanj...
To je za preverit...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 25 April 2006, 08:44:23
Če so države na listi C naštete tukaj:

http://europa.eu.int/comm/food/animal/liveanimals/pets/list_third_en.htm

Ni Hrvaške na zadnji varianti...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P