S psom na morje?

Ewe · 149557

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #120 : 08 Julij 2006, 15:33:18
Jaz sem mislila iti v Portorož tako za kakšen dan na izlet. Pa me res zanima kje se lahko pesjani tam kopajo. Mislim, da bi ta podatek koristil marsikomu na forumu, saj do naše obale res ni daleč za kakšen enodnevni pasji izlet...
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #121 : 08 Julij 2006, 18:20:56
Jaz sem sicer omenila to že vsaj 10x, pa nikoli ni preveč... mi hodimo v Mesečev zaliv v Strunjanu. Na vse uradne plaže na slo. obali psi naj namreč ne bi imeli dostopa. Poleg mesečevega zaliva pa je v Strunjanu dovoljeno še kopanje za Krko (do tja ni treba po pobočju navdzol ampak greste lahko čez "uradno" plažo).

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #122 : 08 Julij 2006, 18:58:00
Pojma nimam kje je Mesečev zaliv   :-[ . Ok priznam, geografija ni bila nikoli moja močna plat... Sem bolj tip: pojdi in reskiraj  ;) .
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #123 : 08 Julij 2006, 19:26:32
 ;D Saj nisi edina  :P Evo: http://dragonja.nib.si/Strunjan/indexS.html Tole kar vidiš na prvi sliki na prvi strani je Mesečev zaliv. 
Kako prideš tja? Ko se pelješ od Izole proti Portorožu zaviješ za odcep Strunjan, po glavni cesti slediš tabli za zdravilišče Krka (naravnost ob solinah, potem je en odcep in tam greš levo, stalno ob drevoredu borovcev). Lahko parkiraš ob solinah (pobirajo parkirnino) ali ob cesti (brez parkirnine :P)  in greš čez glavno plažo, kar sem omenila prej ali pa tik pred kapelico, ki jo vidiš ob cesti pred zdraviliščem Krka zaviješ desno v klanec, po granitnih kockah. Ozka in strma cesta ( sploh če greš peš, jaz do bajte vedno sopiham :-[), pelješ se do cerkve tam parkiraš in potem naprej peš. Po hribu gor, prideš do Strunjanskega križa odpre se ti nekako tak pogleda kot ga vidiš na sliki, greš desno in potem je odcep, potka dol in potka naravnost, odločiš se za po hribu navdzol in prideš v mesečev zaliv. Če greš še naprej po potki, zaviješ nekje med nasadi oljk, tega ne znam razložiti točno kje, pač malo poiščeš in prideš do zaliva Bele skale, tudi dvija plaža, manj obiskana kot mesečev zaliv, ampak je popoldan ponavadi senca, mesečev pa je v soncu vse do zahoda. 
Še tole če se odločiš za smer proti cerkvi in nato mesečev zaliv, se malo spočij pri križu, čudovit razgled, na slo. obalo, Italijansko stran, če pa si tam v času zahoda in imaš kaj romantične duše v sebi pa se sploh splača :o ;)

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #124 : 08 Julij 2006, 20:33:26
Hvala ninci. Preden grem si bom kar sprintala tale navodila  ;). Sicer pa ne vem še kdaj, kakšen dan bom pa sigurno preživela tam
lp
T.

8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #125 : 09 Julij 2006, 08:17:11
Poleg Mesecevega zaliva (v katerem zna bit precej guzve, ker je tam ful lepo - sicer pa je verjetno guzva povsod, ker je nasa obala tako majhna :-[) je:
- kot je ze rekla ninci, naprej od kopalisca Krka
- Fiesa (ne ravno tik pred hotelom, malo naprej)
- v Piranu pod obzidjem
- v Izoli pod Belvederjem in naprej
- v Zusterni - kar ob cesti - ceprav to je malo neugodno, ker so skale in dostop v morje ni lep za psa, pa se cesta je zraven, ampak ce se hoces samo na hitro vrec v vodo je idealno
- plaza Sv. Katarine v Ankaranu (pred Ankaranom, ko se vozis po cesti, na levi strani, proti morju, je tabla)
- in na Debelem rticu - parkiras nekje ob cesti pri zdraviliscu in se sprehodis do plaze.

V bistvu kjerkoli, kjer ni za placat, lahko imas psa.


battito animale


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #126 : 09 Julij 2006, 09:30:18
Hvala, bomo raziskali teren.

Prav skale ze ne smejo bit, ker moja Idea vcasih tako "nori", da ji po skalah nic ne zaupam.  :o

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #127 : 09 Julij 2006, 09:50:07
Poleg Mesecevega zaliva (v katerem zna bit precej guzve, ker je tam ful lepo - sicer pa je verjetno guzva povsod, ker je nasa obala tako majhna :-[) je:
- kot je ze rekla ninci, naprej od kopalisca Krka
- Fiesa (ne ravno tik pred hotelom, malo naprej)
- v Piranu pod obzidjem
- v Izoli pod Belvederjem in naprej
- v Zusterni - kar ob cesti - ceprav to je malo neugodno, ker so skale in dostop v morje ni lep za psa, pa se cesta je zraven, ampak ce se hoces samo na hitro vrec v vodo je idealno
- plaza Sv. Katarine v Ankaranu (pred Ankaranom, ko se vozis po cesti, na levi strani, proti morju, je tabla)
- in na Debelem rticu - parkiras nekje ob cesti pri zdraviliscu in se sprehodis do plaze.

V bistvu kjerkoli, kjer ni za placat, lahko imas psa.



Tole je ta zaliv Bele skale ali nekaj takega, se mi zdi :-[

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #128 : 10 Julij 2006, 09:24:07
bele skale so en kupček ogromnih skal naprej od belvedreja  :P

V fiesi pa niti dežniki ne pomagajo pred padajočim kamenjem. Če greste tja (med fieso in strunjan), pazite!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #129 : 10 Julij 2006, 09:25:22
pa še eno priporočilo, ko greste psom na morje ali bilokam:

Poiščite najbližjega veta za vsak slučaj...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #130 : 10 Julij 2006, 11:42:15
Sem se spomnila se to: v Fiesi, v Strunjanu pri Krki in pod Belvederjem racunajo parkirnino.

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #131 : 10 Julij 2006, 22:33:49
Irenchy&Rondek vsem pošiljata lepe pozdravčke iz Novigrada!

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 12 Julij 2006, 09:57:11
Pozdravljeni,

letos grema/o na morje v Trogir. Vem, da je to kar daleč, ampak glede na to da se moj Hor zelo rad vozi mislim, da ne bo problemov. Aja pišem zato, da vam povem za apartma kjer so psi zelo dobrodošli

http://www.apartmani-vranjes.com/onama_hrv.htm

V glavnem največji problem je pa sledeč : Hora ( nemški bokserček) nimam namena dati v varstvo glede oz. nisem ravno navdušena nad tem da bi ga dala, glede na to, kar se je zgodilo Kitty, moj fant pa ni ravno najbolj navdušen nad tem, da bi šel Hor zraven. Kaj storiti ? Če veste za kakšno res dobro varstvo prosim za dodatne informacije.

 Hvala



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #133 : 12 Julij 2006, 10:03:46
Fanta za usesa, pa bo...  :P ;)
Poslala sem ti ZS.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #134 : 12 Julij 2006, 10:51:06

res bi bila škoda, če bil Hor ostal doma, če imate to možnost, da se lahko nastanite v apartmaju, kjer dovolijo pse :(

se strinjam z roso :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #135 : 12 Julij 2006, 12:27:36
V glavnem največji problem je pa sledeč : Hora ( nemški bokserček) nimam namena dati v varstvo glede oz. nisem ravno navdušena nad tem da bi ga dala, glede na to, kar se je zgodilo Kitty, moj fant pa ni ravno najbolj navdušen nad tem, da bi šel Hor zraven. Kaj storiti ?

Na vsak način zamenjaj fanta še pred poroko, če hočeš imeti kaj od življenja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #136 : 12 Julij 2006, 14:26:32
moja psica je z mano povsod... Nimam izkušenj z iskanjem varstva.

Če bi meni kdo reku, da ne sme zraven bi dobil eno lepo brco...  ::)
Ali vsaj en grd pogled in zgodba bi bila zaključena hi hi

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #137 : 12 Julij 2006, 14:40:58
mene so enkrat vprašali: "kateri ti več pomeni? katerega bi rešila, če bi šlo za življenje in smrt in bi lahko samo enega, koga bi izbrala?". nisem jim odgovorila. se je pa vmes vmešal nekdo in odvrnil: "psa boš mela celo življenje, njega pa verjetno ne ..."  ;)

če mu res veliko pomeniš, se naj sprijazni s tem, da gre Hor z vama. jaz bi vztrajala pri tem pa pika ... če mu kaj ne paše v zvezi z mojim psom, izvoli, tam so vrata.  ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #138 : 12 Julij 2006, 17:08:11
Na vsak način zamenjaj fanta še pred poroko, če hočeš imeti kaj od življenja.

O, tale je pa malo kruta... ???
Saj ji fant ni rekel, da ne sme imeti psa... ste malo zamesale. Lepo je ce se strinjate, da gre pes vsepovsod zraven, ampak mislim, da to ni ravno ne vem kaj strasnega, ce ne gre zraven na morje.
Z mano gre Idea letos prvic in to zato, ker grem po stotih letih spet zraven starsev in ce bom rabila varstvo za kaksno urco ne bo niti malega problema. Ce greva s fantom na morje za teden dni, sva vedno sama. Obozujem svoje pse oz. svojo psicko, vendar se mi zdi da je bolje da ostane doma; tako za mene oz. naju, kot za njo.
Vseeno imava tisti teden le zase in ni nikjer nikogar, ki bi imel svoje glasbene zelje, greva kamor nama pase in delava tocno to kar nama pase. In tisti teden mi vedno pomeni veliko; ker sva res samo midva. Seveda pogresam kosmatinca a vsekakor nadoknadim, ko pridem nazaj domov.
Ce je par res sam na morju se mora res pripravit, da imas psa vseskozenj zraven, ker ga ne mores zapret v apartma in it. In kot sem rekla, ce si to res zelita oba - super! Ce pa ne, je bolje za vse da en teden "potrpi sam" doma!
Vsak najde nekje varstvo, in seveda isce najboljse!  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #139 : 12 Julij 2006, 20:56:48
Ce je par res sam na morju se mora res pripravit, da imas psa vseskozenj zraven, ker ga ne mores zapret v apartma in it. In kot sem rekla, ce si to res zelita oba - super! Ce pa ne, je bolje za vse da en teden "potrpi sam" doma!
Vsak najde nekje varstvo, in seveda isce najboljse!  ;)


Zakaj ne? Midva ju zapreva tako kot doma in tako kot doma tudi počakata. Je pa res, da je pač to malo "drugačen" dopust, ampak lahko rečem en teden na Korčuli z Smartom in en teden Tunizije sama.... Tunizija je bila prekleto dologčasna brez psa, stalno je ob vodi nekaj manjkalo na kar bi morala gledat, manjkal je nekdo ki bi nosil igrače, ki bi mu bilo treba dat za jest, itd. dolgčas pač ::) tudi jaz sem v enem določenem ritmu, ki mi ga taka stvar kot je odsotnost psa, pokvari.

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #140 : 12 Julij 2006, 22:10:26
Vsekakor cetudi jih zapres sta Rumba in Smart ze malo bolj resna (ne vem kako naj se izrazim), Hor pa je se mladicek. Saj pravim, tako kot se recimo vidva s Crtom strinjata in si zelita da sta zraven je to popolnoma drugace,  nekomu, ki pa mu to ni ravno najbolj vsec, pa zna to prej biti v breme, kot pa v veselje.

Se mi zdi, da ce gre pes zraven, morata biti res oba 100% za to.

Ce jaz zaprem Ideo samo v apartma, bo zacela lajat (to je sposobna delat 2 uri skupaj - ne pretiravam) in potem bo zacela cotat (kaksni podboji od vrat, ce se najde kak papir bo sel na prafaktorje...)... v glavnem bilo bi zanimivo. ;)
 

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #141 : 12 Julij 2006, 22:15:02
Tudi onedva sta bila nekoč mladička ;) In Smart je bil prvič na morju star 4 mesece ;) Sicer je pa res to pač odločitev tistih, ki potujejo. Če bova letos imela varstvo za oba, bova najbrž šla spet en teden z njima in en teden nekam sama ( po dveh letih ::)), pa tist teden brez bo najbrž spet čista kriza. Dopust z njima je zakon.  ;D

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #142 : 12 Julij 2006, 22:39:08
Če bova letos imela varstvo za oba, bova najbrž šla spet en teden z njima in en teden nekam sama ( po dveh letih ::)), pa tist teden brez bo najbrž spet čista kriza.

Ce bi jaz bila Crt bi bila uzaljena!   :P  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #143 : 12 Julij 2006, 22:44:29
Ce bi jaz bila Crt bi bila uzaljena!   :P  ;)

 ;D Ah daj saj bosta njemu tudi manjkala, pač to je ritem, Vstaneš greš na sprehod,  daš za jest, se igraš, imaš malo miru, greš na sprehod, ... počivaš, greš na sprehod, pripraviš večerjo, se crkljaš, ... to manjka, pa imaš ti lahko najboljšo družbo na svetu.  ;) Prvi drugi dan je še zanimivo, potem je pa kriza ::) Mogoče je drugače tam kjer so psi tako, da skrbi zanje cela familija, ker potem ni toliko tega ritma, ker ga bo že nekdo porihtal...

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #144 : 12 Julij 2006, 23:03:14
ninci ste se letos ze kopali v Mesecevem?

Mi smo bili danes namrec v Strunjanu, naprej od Krke, in tam po novem ??? stoji tabla, da je po obcinskem odloku obcine Piran ze od leta 1996 prepovedano vodit pse in ostale zivali na javna kopalisca... kar velja ocitno tudi za divje plaze.
Sicer sem se naredila, da ne znam brat ::) in niti nisem bila edina, psov je bilo priblizno 3 na 50 m.
Mi je pa ena gospa zatezila, da pes ne sme bit tam, pa sem rekla, da nobenega ne moti, je rekla, da njo moti (ceprav je ni niti pogledal) in da bo klicala policijo :-\

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #145 : 12 Julij 2006, 23:56:49
ninci ste se letos ze kopali v Mesecevem?

Mi smo bili danes namrec v Strunjanu, naprej od Krke, in tam po novem ??? stoji tabla, da je po obcinskem odloku obcine Piran ze od leta 1996 prepovedano vodit pse in ostale zivali na javna kopalisca... kar velja ocitno tudi za divje plaze.
Sicer sem se naredila, da ne znam brat ::) in niti nisem bila edina, psov je bilo priblizno 3 na 50 m.
Mi je pa ena gospa zatezila, da pes ne sme bit tam, pa sem rekla, da nobenega ne moti, je rekla, da njo moti (ceprav je ni niti pogledal) in da bo klicala policijo :-\

Zdaj v sezoni ne, nazadnje smo bili za Krko in v mesečevem v začetku Maja pa smo bili itak skoraj edini na plaži in definitivno nista nikogar motila. Javna kopališča katera pa potem niso javna? Potem psa nikamor ne smeš peljat kopat, ta odlok pomoje velja samo za urejena kopališča, za Mesečevega itd. ne. Siecr sva pa midva kakšne 3 leta nazaj klicala na turistično informacijski center za obalo, na katerih mestih na slo. obali se pes lahko kopa in je gospa zagotovila, da se v Mesečevm lahko namaka brez problemov.Tako da... ali tam za odloke še niso slišali ali nimajo pojma, ali pa za mesečevega res ne velja.

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #146 : 13 Julij 2006, 00:01:12
Jah ne vem, kaj se interrpetira kot javno... ampak ne vem, zakaj bi bila potem tabla postavljena dvakrat - enkrat pred Krkino plazo in se enkrat pred zacetkom divje plaze ???

Bom bolj podrobno preverila, kako in kaj.

battito animale


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #147 : 13 Julij 2006, 09:07:22
Jaz recimo .. Indija ne bi pustila samega v apartmaju. Cvilil bi ko nor. Lajal (enako kot Idea) več časa skup. Ko bi si pa končno najdu kej za delat bi pa raztrgu u nulo. Verjetno bi bil potem apartma v razsulu ..  ;D :) Sem raje doma pa gremo za Savinjo  ::) 8)



niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 13 Julij 2006, 09:43:29
uffff nastala je prava zmešnjava iz tegale ....

No da na kratko razložim... moj fant je resnično zelo razumevajoč kar se tiče Hora...ampak glede na to, da sem že napol obsedana s psom in skoraj večino pozornosti namenim njemu,  si je zaželel vsaj en tedn v letu, ki bi ga preživel samo z mano ... kar se men ne zdi nič slabega ....
Edino kar je problem je, da ne najdem pravega varstva ... nekoga ki bi mu zaupala 100 % ... to so edino moji starši, ki pa so na morju ... pasji hotel pa ne pride upoštev ....
Drugače pa moj Hor ni čisto navaden pes, saj je hiperaktiven bokser star 5 mesecev, skratka pravi mali   >:D  ... Kar pomeni, da bi bil verjetno dopust kar napet in prilagojen popolnoma njemu, saj na enem mestu ne zdrži dlje kot max. 10 minut  ...
Tudi v apartma bi ga lahko zaprla kot pravite, ampak kaj pa bo od apartmaja ostalo je pa druga zgodba... načeloma ne uničuje strvari, ampak vedno najde nekaj in sam bog ve kaj bi našel tukaj ...

V glavnem vam sporočim kaj se bo izcimilo iz vsega tega,

lep pozdrav vsem ...   ;)

 



Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #149 : 14 Julij 2006, 08:35:44

Zmenite se tako, da bo volk sit in koza cela :)