S psom na morje?

Ewe · 149524

katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #180 : 02 Julij 2007, 14:55:30
iz 2005

http://www.poslovniforum.hr/poljoprivreda/zip_130_04.asp

In kot jaz to razumem, piše, da to potrdilo ni potrebno, v kolikor je :
in potem naštejejo

Rješenje o veterinarsko-zdravstvenim uvjetima za uvoz hrvatske Uprave za veterinarstvo nije potrebno za kućne ljubimce (psi, mačke, ukrasne i egzotične ptice, zamorčad, hrčci i dr.) ako:



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #181 : 02 Julij 2007, 14:58:39
Ja, dobro čip ali tetovaža.

Hvala za vse odgovore :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 02 Julij 2007, 19:46:29
Midva s Tajem greva vsak petek v Umag na morje, pa naju niso niti enkrat pogledali na meji! Se pa vedno pelje v prtljažniku, brez kakršnekoli mreže ali kaj podobnega  ;D
Kar se tiče pa kopanja, še nikoli nismo imeli problemov s tem. Vedno naletiš na ljudi, ki tolerirajo pse na plaži in tiste, ki jih ne, morm priznat da se je v našem primeru to izkazalo tako, da so se nekateri enostavno umaknili (pa je mel Taj več prostora za norenje), no ampak še nikoli ni nihče nič reku, seveda pa bi v tem primeru našli kak bolj umirjen kotiček!
Vožno s trajektom, barkami... tud super prenaša, pa ful se mu dopade stati spredaj na premcu ( očitno je tud on nekje vidu titanik)  :P

Prijeten dopust vam in vašim ljubljenčkom!  :-* :-*

Lp!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #183 : 03 Julij 2007, 17:34:29
Pri nas pa Chappi mora ostati doma pri starih starših! :'( :'( :'(
Že vidim kako bomo prišli domov in Chappi bo...debel!
Zakaj?Jaz vedno pazim da dobi ob določeni uri hrano,babica pa ne!
Če ne bi bilo mene bi cel dan dobiva kosti,meso,testenine,...
Če se bo to zgodilo,Chappija več nikoli ne pustim samega!
Doma,pri njem pa tud ne morem ostati! :( :'( :( :'( :(
Kako so moji starši nesramni!
Pravijo da bo mi tam na poti,da bo mi šel na živce! >:(
Da se niti kopat ne bom mogla iti,in apartma je poleg hiše!!!!!!!!!
Chappi niti en dan ne zdrži brez mene,kaj bo šele delal 10 dni!!!??? :'(
Bojim se da ne bo jedel! :'( :'( :'(



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #184 : 03 Julij 2007, 17:40:48
Alya, probaj babici razložiti kako in kaj naj mu da za jesti. Lahko mogoče za vsak dan posebej v vrečke pripraviš potrebno količino hrane in gor napišeš dan, tako da mu bo samo stresla v posodico.

Pa probaj ji povedati, da hrana pripravljena za ljudi ni ustrezna za pse, kot tudi pasja hrana ni ustrezna za nas.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #185 : 04 Julij 2007, 22:48:37
Živjo!
Ker jaz ne grem več z mojimi na morje, zdaj moja sestra prepričuje starše, da bi odšla z Runom na morje. 8) Pravi pa jim, da če ne gre Runo tudi ona ostane doma :o :P
Če ima kdo izkušnje kako spraviš v avto 4 ljudi, velikega psa in še prtljago.
Je mogoče dovolj pol prtljažnika PASSATA?
Imamo pa tudi kufer za na streho tko da...če ima mogoče kdo izkušnje, naj mi prosim pove. :)

Lp,
Polona

:)


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #186 : 04 Julij 2007, 22:55:25
Živjo!
Ker jaz ne grem več z mojimi na morje, zdaj moja sestra prepričuje starše, da bi odšla z Runom na morje. 8) Pravi pa jim, da če ne gre Runo tudi ona ostane doma :o :P
Če ima kdo izkušnje kako spraviš v avto 4 ljudi, velikega psa in še prtljago.
Je mogoče dovolj pol prtljažnika PASSATA?
Imamo pa tudi kufer za na streho tko da...če ima mogoče kdo izkušnje, naj mi prosim pove. :)

Lp,
Polona
Tista krsta (prtljažnik) za na streho je kar uporabna zadeva za prtljago... Če pa to ne, pol pa je še vedno možna npr. tovorna prikolica... Če pa tut to ne, pol pa ne vem več... Kak kombi al kaj takega... ;)
Mi smo vedno imeli s sabo še čoln, pol smo pa vso prtljago zmetali v čoln, psi so pa imeli cel prtljažnik zase...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #187 : 04 Julij 2007, 22:57:16
Tista krsta (prtljažnik) za na streho je kar uporabna zadeva za prtljago... Če pa to ne, pol pa je še vedno možna npr. tovorna prikolica... Če pa tut to ne, pol pa ne vem več... Kak kombi al kaj takega... ;)
Mi smo vedno imeli s sabo še čoln, pol smo pa vso prtljago zmetali v čoln, psi so pa imeli cel prtljažnik zase...

Jah sej z čolnom je super, ampak bomo že!! :P ;) Gredo pa na Korčulo tko da je še to kar daleč!! :-\

:)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #188 : 05 Julij 2007, 08:43:06
Mi fremo 4+pes  :) Sam da v toyoti,ne v passatu. Mami je ze imela predgeneralko, prestudirala kako bodo kufri, koliko prtljage lahko sploh s seboj vzamemo (itak smo vse na minimum dali) in na koncu pes obdrzi 3/4 prtljaznika. Ne splaca se nam pa truge kupovati, ker bi jo uporabili glih enkrat.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #189 : 05 Julij 2007, 08:49:06
Mi smo šli 4 + pes v cliota, pa je bil pes na zadnjih zicih (to jim je blo vroče - še dobr, da sem moala vozit  :D ), sam je pa res, da je bil takrat še čisto mali. Za kako večjo mrcino je pa verjetno vsaj krsta na strhi nujna, ja!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #190 : 05 Julij 2007, 09:05:34
Tista krsta (prtljažnik) za na streho je kar uporabna zadeva za prtljago... Če pa to ne, pol pa je še vedno možna npr. tovorna prikolica... Če pa tut to ne, pol pa ne vem več... Kak kombi al kaj takega... ;)
Ja, ja, tako se začne.... ;D najprej majhen avto, pa karavan, pol truga na avtu, pa prikolica na koncu pa kombi...kar mene vprašajte  :-[

Sicer pa je tista "truga" na strehi super zadeva. Jaz sem lani šla z golfom v Grčijo, vse do Aten. Imela s seboj dve mastinčici, ki sta spali v zadnjem delu prtljažnika, saj sem zadnje sedeže podrla, med sedeži sem imela full vode s seboj, zgoraj v trugi pa vse stvari. Pa še dve odrasli osebi sva bili v avtu. Pa leteli smo kot snete sekire.

 Kar Satinko vprašajte, se je z nami stiskala vso pot.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #191 : 05 Julij 2007, 09:37:24
Stiskali se nismo v avtu nič (sma se samo midve z Twisty na postelji :P), smo bile pa punce zato toliko bolj zanimive povsod kjer smo se peljale :o :D Na vsakem mejnem prehodu smo pustile presenečene carinike, v Grčiji, malo pred Atenami pa so bili nad nami najbolj presenečeni in navdušeni grški policisti, smo se najman vsaj dobre pol ure zadržale z njimi, fantje sploh niso mogli verjeti da so se 4 dekline spravile na tako dolgo pot, pri tem prečkale 3 države in še pol Grčije, na koncu so poleg avta stali vsaj 4 policaji in si nejeverno ogledovali naše slovenske pasoše,registrsko tablico in seveda dve prelepi pesjanki (midve z Mišo pa sva bile v zadnjem planu), so bili pa res prijazni :D
Čisto paf je bil tudi hrvaški carinik, ko mu je Miša ful dobre volje odgovorila na vprašanje kam greve v Atene, je ata kar dvakrat ponovil, ker je mislil da se hecave z njim in sem prepričana da še do danes misli tako :o :D >:D


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #192 : 05 Julij 2007, 13:55:17
Ne splaca se nam pa truge kupovati, ker bi jo uporabili glih enkrat.
Če kupiš ta veliko, jo lah poleti uporabiš za prtljago, pozimi pa za smučke (in prtljago)... Tak, da je lah v uporabi mal več kot 1x... Recimo 2x...  ;)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #193 : 05 Julij 2007, 14:24:00
Ne smucamo :)

Zaenkrat bomo sli kar tako, pa bomo za naslednje leto vedeli, ce se splaca. Bo zanimivo gledat mamo in sestro, kako prtljago spravljata na minimum ;D



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #194 : 05 Julij 2007, 14:37:08
Saj se da, če se hoče. Mi imamo isto - 3/4 avta zavzame Bruno, 1/4 en kufer, to je pa tud vse, kar je v avtu, pa je avto kar precej velik enoprostorec. Pol pa vse ostalo kar je, v kufer na strehi; pa tud ta nima neomejene kapacitete, zato je treba pač malo razmislit, kaj je res pomembno imeti s sabo in kaj je balast....En sam samcat pes, pa znaš hudičevo dobro potuhtat, koliko stvari boš vzel s sabo.....moram rečt, da lani, ko je šel Bruno z nami prvič, bil je sicer še mladič, a je že tudi kar precej prostora zavzel; niti tolk pranja in dela po dopustu nisem imela, ker smo stvari pametno zreducirali. Tako, da je tud kaj dobrega v tem minimaliziranju prtljage!!!

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #195 : 05 Julij 2007, 16:54:04
mene pa nek zanima: tisti ki ste že šli v Grčijo z ladjico iz Italije, Mogoče kaj veste, kje kuža opravi svoje potrebe na ladjici? Je kaj prav posebno naštimano za kužke oz. je za to poskrbljeno ali je to lastnikov problem?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #196 : 05 Julij 2007, 20:28:27
Si me spomnila na en se neresen problem.  :)

V primeru da pes fase drisko, kaj nosite s seboj za popucat? Malj cudno je v vrecko tlacit, vode ni vedno v blizini, pustit pa tut ne mores..



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #197 : 06 Julij 2007, 09:13:10
Lopatko  ???

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #198 : 06 Julij 2007, 13:45:03
Nika kaj pa manjša vrečisa žagovine in lopatka...imaš pomoje še najmanj težav. Namesto žagovine so tudi iglice uporabne recimo ali pa malo peska.

Mi smo prostorsko stisko rešili tako da smo vzeli iz Senica dva zadnja sedeža in smo notri bp spravili dva njufka in na koncu je bil prostor še za ptljago. Če gredo 4 ljudje + 1 pes pa lahko ruknete ven en sedež, pes ima pol prtljažnika, pol pa je za prtljago (Gabi recimo zate rešitev - kolikor vem imaš dva otroka). Edina slaba stran tega je da sta osebi na zadnjih sedežih malce stisnjeni  :-\ kar je za dolgo pot neprijetno ::)

Ampak...vse se da če se hoče, sem prepričana da boste vse rešili  >:D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #199 : 06 Julij 2007, 13:47:52
Ja, Neyka, saj to počnemo...saj pravim, ko vzameš še psa s sabo na dopust, znaš prekleto dobro oceniti, kaj je potrebno vzet s sabo na dopust in česa ne. Oblekic za kakšno večerno paradiranje zdaj sploh ne rabim več. Pa ta nobel natikačev tud ne....

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #200 : 08 Julij 2007, 14:54:07
hehehe ja se kr strinjam ko pravite da razmišljate o reduciranju prtljage..  se spomnem lansko in predlansko leto -  smo se v avto nabasali 5 oseb + pes :D mislim da smo zmagali na carini so nas gledli ko bi bli mal mahjeni  8)  sj smo vrjetno bli, kr smo meli poln prtlažnik prtljage za 10 dni, še dobro da mam malega psa ki je bil celih 6ur vožnje na mojih kolenih.. pa še najboljš se je mev  8)  spal celo pot.  Brez kužana na morje pa ne grem več pa če se bomo še enkrat mogli tk stiskat  ::)

uživajte na morju s svojimi pesjani   :P


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #201 : 08 Julij 2007, 21:09:36
Ve kdo za kakšno preverjeno lokacijo za dopust s psom... se pravi, da je v bližini plaža primerna za psa, apartma primeren za psa, možnost parkiranja avta v senci in vse kar paše zraven... :)
Aja... pa ne prav daleč... se pravi slovenska obala, hrvaška istra, kvarner...  ;)

Ima kdo kakšno idejo? :)




gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #202 : 09 Julij 2007, 09:03:48
Pag?  :-\ Ali je to že predaleč?



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #203 : 09 Julij 2007, 09:05:47
Taj ko sem letos iskala dopust, sem pri nekaj apartmajih zasledila da so dovoljene živali. Nekateri imajo celo posebne prostore za živali. Samo trenutno nimam pojma kje sem to videla, nekje na eni strani z apartmaji za Hrvaško.
Mogoče je tudi dobra ideja to, da greš v eno agencijo in poveš kam bi rada in da je pogoj, da je lahko pes zraven. Sigurno ti bojo lahko kaj pomagali ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #204 : 09 Julij 2007, 09:45:34
Gulu... Pag niti ni toliko daleč, če greš brez psa, ampak namreč problem je v tem, da imam avto brez klime (ja saj vem, ga bo treba zamenjati... :-[) in v vsakem primeru se bomo odpravili zgodaj zjutraj... lansko leto nismo bili nikjer, ker je bil Taj še majhen, prejšna dva leta pa na Rabu in kakor imam v spominu je vožnja kar dolga... :-\
Saj če ne bo druge se bom probala pa s starši zmenit za njihov avto, ki ima klimo in bo za Taja veliko bolj udobna vožnja v njem... ;)

Sicer bova šla s fantom prej preverit kako bo vse skupaj odgovarjalo Taju in bomo šli za en dan - dva na slovensko obalo... da vidimo, če mu bo na morju všeč, ali mu bo prevroče itd... :)

In če bo vse tako kot je treba, se pravi, da bo Tajči užival, bo šel z nama še na daljši dopust. 8)

Bela Stella, hvala za idejo... bom se tudi tako malo pozanimala kje so apartmaji v katerih so psi dovoljeni... :)


Lp
Tina in Taj



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #205 : 09 Julij 2007, 10:55:32
Ja, vožnja je zelo odvisna od gneče, ja. Ampak ne bi smelo tajati več kot 4 ure, če štaratš ponoči npr. Mi smo šli lani sredi sezone ok 20h iz Medvod pa smo z lahkoto ujeli trajekt ob 24h, s tem, da so nas na meji cca. 45 minut pregledovali in z dvema postankoma za wc. Je pa res, da se lahko tudi zavleče takoj, ko je malo gneče.

Klime pa tudi mi nimamo, tako da zadnje čase potujemo vedno ali zgodaj zjutraj ali, še raje,zvečer/ponoči.

Sem pa prepričana, da bo Taj na morju in v njem zelo užival, kakšna fina senčka se pa tudi vedno najde.  ;) Še vedno pa greste lahko septembra, ko je gneče manj in tudi pot je malo manj vroča!



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #206 : 09 Julij 2007, 12:15:43
Taj, jaz sem bila na Lošinju in v kampu Čikat so psi dovoljeni, imajo celo tuše za pse!  :o

Link  http://www.camp-cikat.com/hrv/index.php

Sence ogronmo, pa tudi vožnje ni veliko, izračunala sem, da s trajektom vred od LJ do Malega lošinja max. 4 ure. Je pa res, da sem potovala v juniju in ni bilo gneče. Ne vem, kako bo v juliju in avgustu.

Kristinca & Florinca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #207 : 09 Julij 2007, 12:23:17
Florinca hvala tudi tebi za nasvet in idejo, vendar bi mi raje šli v apartma... :)

Gulu... mi bi v vsakem primeru štartali zgodaj zjutraj... ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #208 : 09 Julij 2007, 12:41:00
Menep a zanima, če bom imela kaj pesjanarske družbe letos na Pagu od okoli 11. do 20. avgusta (kak dan +-, seveda)? Za petrco z Buffy že vem, mogoče še kdo?  ;D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #209 : 09 Julij 2007, 12:45:48
Menep a zanima, če bom imela kaj pesjanarske družbe letos na Pagu od okoli 11. do 20. avgusta (kak dan +-, seveda)? Za petrco z Buffy že vem, mogoče še kdo?  ;D
Mi gremo na Pag!Tam nekje blizu Novalje...Gremo 10.7.-20.7.!!!