S psom na morje?

Ewe · 149085

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #30 : 25 April 2006, 08:52:58
Ne, tiste drzave v kvadratkih so jeziki, v katerih lahko dobis odredbo ;) klikni na tisti pdf, in tam je Hrvaska.

Ravno gledam, da je treba imet kot neko zdravnisko spricevalo ??? samo ne razumem cisto dobro.

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 25 April 2006, 09:39:15
OK malo se mi mesa od teh birokratskih predpisov :-\ ampak v glavnem, za prit iz Hrvaske v Slovenijo rabis samo cepljenje proti steklini.

Tako da bi bilo treba izvedet tocno, kaksne probleme so imeli resevalci in na kateri meji (pri hrvaskih ali slovenskih carinikih?). Mogoce je prislo do pomote ???

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 25 April 2006, 10:16:55
Na Hrvaški in glih s temi titri...vsaj tako sem razumela. Danes bi lahko vprašali za vsak slučaj...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 28 April 2006, 09:08:04
Hmm .. kaj pa: če ne gre Oli mi 3 ostanemo doma (ti in tvoje sestre). Pa naštimaš še mamico, pa rečete : pojdi sam, mi bomo doma z Olijem . Ali pa mu rečte da greste same z Olijem pa nej on bo doma če mu gre vtako v nos da ne sme zraven.

Pogajanje .. pogajanje .. pogajanje.
Govori mu, da boš lepo skrbela zanj, da bo vse vredu, da je Oli priden, pa da mu ne bo nč nagaju. Prvo pa ga vprašaj za razloge pa ga malo sprovociraj (pri meni to zmeraj pomaga). Mu težim tako dolgo da mi pove tehtne razloge, in če tega ni, pol ne vidim smisla v tem, da pes ostane doma, ali pa pač karkoli drugega a ne.

saj težim, mislim da malo preveč, vendar je moj ati trmast, zdajle ga že nekaj dni nisem matretirala, vendar sem mu dala vedeti da ne bom odnehala dokler ne popusti, koliko časa lahko preteče od zadnjega cepljenja proti steklini? oli je bil nazadnje cepljen 21.10.2005, ali rabi kuža posebno potrdilo veterinarja da lahko potuje, koliko jaz vem in koliko sem brala v optnem listu naj bi ga imel ???

Lp, in hvala za odgovore ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 28 April 2006, 13:12:07
Ewe, skoči do veta pa ti bo povedal.

Jaz bi šla na pregled, pregledala tudi kri, sigurno je sigurno, in se pozanimala tudi kako prvo pomoč vzeti s sabo za psa... V bistvu na eno dobro debato, kjer poskušaš izvedeti čimveč, tudi tisto kar že veš...
Če te kdo spomni na kako stvar na katero bit pozorna nikoli ne škodi ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #35 : 29 April 2006, 17:13:35
Ja potni list rabi a ne. Taka knjižica pa so tut notri napisana cepljenja.  :P



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 30 April 2006, 10:01:03
Vem, vem, ponoči se mi je sanjalo da smo šli na morje z olijem :o, in na carini so komplicirali ker ni rodovniški :-\, ali lahko pride do kakšnih zapletov zaradi tega? ???


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 30 April 2006, 10:05:44
Ne...vse kar rabis je potni list in potrdilo o cepljenju (ne sme biti starejse od enega leta in od cepljena mora preteci vsaj 1 mesec)...

Roko na srce meni do sedaj nihce se nikoli in nikdar ni pogledal nobenega dokumenta, vsak raje rece joj kok lustkan kuza... ;)

V kolikor, pa bos potovala s psom v Anglijo, tam pa so bolj strogi in so drugacni predpisi, tako da se bos morala sama vec pozanimati v to smer oz ce ti bo kdo drug napisal...

Verjetno, pa prav pride, ce na morje vzames kako prirocno lekarno...npr jod, gazice, povoj, pinceto, mogoce penicilin itd...


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 30 April 2006, 10:59:18
hvala ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 30 April 2006, 12:27:47
Pa kuža mora imeti čip ali vidno tetovirno številko. V vašem primeru pride v poštev čip, ker Oli nima tetovaže.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanyca

  • Gost
Odgovori #40 : 30 April 2006, 13:47:34
Pri nas je tudi tako jaz bi mamo lahko prepričala, atija.... morala bi se grozno potrudit.
Sicer se Lani doma slabo ne bi kodili, babica pri nas živi in bi jo ona pazila pa še na sprehod je hodila vsak dan z njo. Dosežek, ha?! :o ;D
Ampak jaz hočem, da je Lana tam z mano, da se bova skupi kopale, v glavnem, da gre z nami.
To itak vejo, da bi jaz za njo skrbela, ampak ati pravi, da si lahko vsaj en teden odpočije od Lane, to pravi seveda bolj v hecu.
Če bomo kam tak šli ga bom prepričala, ampak potem moramo spet tisto gor na streho naredit(ni popolno, nekaj manjka), pa moramo še tiste rešetke na prtljažnik naredit, ki so baje zua na dolgo pot nujne. ::)
Ne vemo še ali bi šli v Aqa Luno za par dni v Podčetrtek, ali pa na morje.
Sicer je pa pri nas kot pri Laninem Bratcu Oliju in njegovi lastnici Ewe.
Ewe pozdravi olija od naše Lančke. ;) ;D



lp



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #41 : 30 April 2006, 14:12:45
Rešetke niso nujne. Nikjer ne piše kje se mora voziti pes. Ni treba rešetk. samo je treba pa pazit da ne skoči vozniku za vrat in da ga ne bo ovirala.



Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 30 April 2006, 14:27:21
Ne dam roke v ogenj, vendar se mi zdi, da ce se pes prevaza na zadnjem sedezu potrebuje posebno oprsnico, ki se jo pripne kot varnostni pas...

Vprasanje je sicer ce kdo to pregleduje?

V kolikor pa je pes na zadnjih sedezih sam, je po mojem mnenju stvar vec kot priporocljiva...nikoli ne ves, kdaj bo pes kam skocil (recimo vozniku za vrat), ali pa npr ce se zgodi prometna nesreca...potem je se kako prav, da je bil pes privezan, kajti s tem se tudi zmanjsa moznost poskodb samega psa...


Lanyca

  • Gost
Odgovori #43 : 30 April 2006, 16:02:28
Ne dam roke v ogenj, vendar se mi zdi, da ce se pes prevaza na zadnjem sedezu potrebuje posebno oprsnico, ki se jo pripne kot varnostni pas...

Vprasanje je sicer ce kdo to pregleduje?

V kolikor pa je pes na zadnjih sedezih sam, je po mojem mnenju stvar vec kot priporocljiva...nikoli ne ves, kdaj bo pes kam skocil (recimo vozniku za vrat), ali pa npr ce se zgodi prometna nesreca...potem je se kako prav, da je bil pes privezan, kajti s tem se tudi zmanjsa moznost poskodb samega psa...

a zaradi tega tudi nesreča nikoli ne počiva!
Mi bi jo drugače v prtljažniku imeli imamo ful velik prtljažnik. :)
Notr je mesto za dve zeloooo debeli  Lani.
Naše ni debela čeprav ma malo preveč pa hujšamo. :-\ ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #44 : 30 April 2006, 16:08:07
Če je kuža v prtljažniku, je priporočljiva mreža, iz istega vzroka kot varnostni pas, da ne zleti naprej ob blokiranju ali pa da sam ne skoči.
Najvarnejša varianta, če imate dovolj prostora je pa boks... jaz navijam za plastičnega.

Ker več kot ima kuža prostora, dlje ga vrže ob morebitni nesreči.

Jaz še nimam boksa, ker moram najt najprej dovolj majhnega in hkrati dovolj velikega za mojo zverinico. Mam pa Corso in manjši prtljažnig...
Se mi zdi, da bom obsojena na mrežo...  :(

Pozabla... Pa še skrbi nimaš, kam bi dal ostalo prtljago, da je kuža nebi zgrizu ali umazal ali bilo kaj kar se še lahko zgodi ;)
Lepo zraven boksa zložiš in lahko pozabiš na to, da bi gora prtljage zgrmela na psa... 8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 30 April 2006, 17:43:57
Jaz Ganya vedno vozim v boxu in moram reci, da sem bila do sedaj zelo zadovoljna, nikoli nobenih problemov..psa "zapakiras" noter in je stvar zakljucena...nobenih skrbi kje in kdaj ti bo skocil za vrat... ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #46 : 01 Maj 2006, 21:16:19
Tudi mi vzamemo Rino na morje.Pač moja tečnoba in trma jih je premagala in lani smo ugotovili,da je prav fino bit s psom na morju.
Me pa nekaj zanima.Tisti ki imate 2 psa(ali več) in 4člansko družino.Če jih vzamete,kako se zorganizirate,če sta zraven dva psa.Mi smo imeli lani polno montano in malo manj kot pol prtlažnika,ostalo je imela Rina.Ampak si ne predstavljam,kam bi dali še enega(v primeru,da si omislimo še kakšnega).Da enega vzameš,drugega pustiš na čuvanju,se mi pa ne zdi fer.Psov pa doma nebi pustila  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 01 Maj 2006, 21:19:34
Tudi mi vzamemo Rino na morje.Pač moja tečnoba in trma jih je premagala in lani smo ugotovili,da je prav fino bit s psom na morju.
Me pa nekaj zanima.Tisti ki imate 2 psa(ali več) in 4člansko družino.Če jih vzamete,kako se zorganizirate,če sta zraven dva psa.Mi smo imeli lani polno montano in malo manj kot pol prtlažnika,ostalo je imela Rina.Ampak si ne predstavljam,kam bi dali še enega(v primeru,da si omislimo še kakšnega).Da enega vzameš,drugega pustiš na čuvanju,se mi pa ne zdi fer.Psov pa doma nebi pustila  :)

lp

Vzameš s sabo manj prtljage :P ;D Tvoja sestra bo zdaj pri svojih letih že počasi nehala hoditi z vami na morje tako da... bo pač prostor še za enega psa... nič lažjega ;) ;D

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #48 : 01 Maj 2006, 21:23:23
hehehe,ona nebi,pa more it  ;D Jaz bi z veseljem še enga na sedeže dala(tudi Rino),pa so moji proti.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #49 : 01 Maj 2006, 21:26:08
ko gremo mi na morje...sicer je vožnje približno 2 urce nikoli rondotu tisti dan ne dam za jest.  dobi potem, ko prispemo do prikolice. vmes se ustavimo 1 ali pa 2 ...kakor je! drugače ma pa rondo cel prtljažnik. lansko leto sta pa rondotu delala družbo Gaja in Gal. namontirali smo montano in dali pasje stvari in od teje stvari gor, gajo in rondota v prtljažnik gal je bil pa takrat star 3 mesece in je spal pri teji v naročju. mi imamo srečo, ker enkrat vse odpeljemo dol in je vse tam. letos so naši nekaj razmišljali, da bi menjali prikolico za avtodom pa so hvalabogu brez da bi jaz omenjala pomislili še na rondota in ostajamo pri prikolici! komaj čakam, da se tole poletje začne in gremo na morje! ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #50 : 02 Maj 2006, 14:02:08
Mi pa z Oxom še nismo šli na morje ampak debate o tem, da ne bi šel pri nas doma ni, ker sm jih prepričala da gremo na Hrvaško da bi lahka šol zraven. Sicer mamo pa mi sicer samo štiričlansko družino in bo Oxi kar na sedežih in potm vedno gleda skozi okni in leži v mojem naročju in še čez dva sedeža zraven  :D
Meli smo pa še bernca, ki ga je mami lahko kar na prednji sedež dala in ga pripasala  ;D :D
Sicer pa Ewa ti kr tukaj povem *drgač vedn pozabm  ;)* mi ko smo bli z Luksijom (berncom) na morju ga je blo tut strah vode, ker ni znal plavat  ;) Ampak pol k je ležal na plaži je opazoval enega psa k je plaval in pol je skupču notri v morje pa še sam zaplaval. Tko da bi ga lahka rešli strahu če bi mogoče vsi skupaj plavali in bi verjetno  pritekel za vami  ;)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #51 : 02 Maj 2006, 14:30:05
Mi bomo letos na morje vzeli samo Dony-ja, ker gremo z avtom v Grčijo ali v španijo(se še ati odloča)in,ker Lony ne bi prenesel tako dolge vožnje smo se odločili,da ga damo v kakšen hotel. Ker gremo pa poleti najmanj 3-krat na morje(enkrat malo dlje,drugič pa nekam na Hrvaško),ko bomo šli pa na Hrvaško ga bomo pa vzeli s seboj.Drugače pa glede prtljage-ko gre mali Dony zraven sploh ni problema z prtljago.Ko bo šel pa Lony(bo v prtljažniku)bo pa ati dal na streho on plastični prtljažnik in noter naše "kufre".



Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #52 : 02 Maj 2006, 17:37:07
A ve kdo če imaš lahko psa v apartmaju?? Pravkar sem zvedela, da gremo nekam v apartma in, da če ne bomo smeli imeti psa, ga bomo morali doma pustit, čeprav bi vsi radi, da gre zraven  :'(



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #53 : 02 Maj 2006, 17:48:38
A ve kdo če imaš lahko psa v apartmaju??

Odvisno od apatrmaja. Če lastniki dovolijo pse, ga boste lahko vzeli s sabo, drugače pa bolj težko. Mi smo do zdaj iskali take apartmaje, kjer pse dovolijo in nismo imeli še nobenih problemov.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 03 Maj 2006, 13:55:49

Ewe pozdravi olija od naše Lančke. ;) ;D



lp
Citiraj
enak ;)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #55 : 03 Maj 2006, 14:15:51
pravkar sem dosegla, da mi bo ati prisluhnil, mislim da takšne priložnosti še nisem imela, držite pesti  :o :o :o
zanima me še nekaj, kakšne mere mora biti box za v avto in kje se kupi(približna cena) ???


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #56 : 03 Maj 2006, 14:21:39
Boks za psa. Ne vem .. če res želite ga kupte. Sploh pa to ni nujno. Lahko ga imaste pač v prtlažniku pa je vse rešeno. Mu naredite malo prostora.  ;D



Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #57 : 03 Maj 2006, 14:51:04
pravkar sem dosegla, da mi bo ati prisluhnil, mislim da takšne priložnosti še nisem imela, držite pesti  :o :o :o
zanima me še nekaj, kakšne mere mora biti box za v avto in kje se kupi(približna cena) ???

Držim pesti. Sej znaš s tem.  ;) :)
Box? Vsekakor mora biti dovolj velik za Olija in tako majhen, da gre v avto ;D
Mislim, da ga imajo tudi v Ptcju *Neki stvari majo v izložbi podobnih* sicer pa imaš blizu Hoče *Hoby center al nekaj takega* in pa Celje *City center* tam pa je prav gotovo  ;)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #58 : 03 Maj 2006, 14:59:25
Držim pesti (in moji psi in maček tačke  :P ) za box? ja, tako, kot je rekla Mushi, dovolj velik za Olija ter dovolj majhen za avto :) Pa mogoče kupite box malo pred vožnjo na morje, kajti če se ni velikokrat peljal v boxu bi bilo bolje (po moje) če se malo navadi.

No, držim pesti + tačke :P

Lp


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 03 Maj 2006, 16:56:26
hvala, pravkar se odpravljam na resen pogovor z mojim atijem, to mi dolguje ;D
držite pesti in kosmatinčki tačke za mene in olija ;)

P.S. pol vam sporočim dosežek ;)