S psom na morje?

Ewe · 149369

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #210 : 09 Julij 2007, 12:50:15
Ja, alya, to bo pa za kakšen mesec prezgodaj, žal  :-\ Se pa lepo imejte, predvsem uživajte 100 na uro!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #211 : 09 Julij 2007, 12:51:03
Menep a zanima, če bom imela kaj pesjanarske družbe letos na Pagu od okoli 11. do 20. avgusta (kak dan +-, seveda)? Za petrco z Buffy že vem, mogoče še kdo?  ;D
Aja.sem mislila da ta mesec. :-[ Hvala,sem prepričana da bomo! :P



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #212 : 09 Julij 2007, 17:39:50
Mi gremo tudi z naso buco letos prvic na morje.
Sem ze par mesecev nazaj rezervirala apartma na Rabu, kamor gre lahko tudi kuza. Sva pa s fantom povabila zraven se njegovo sestro in njeno prijateljico, ker sem prisla do sklepa, da je bolje najet apartma, kot pa samo sobo. Za 2 osebi je pa kar drago, zato gremo stirje.
Potem pa smo ugotovili, da bo tudi problem s prtljago in avtom. Moj polo je poleg vsega se brez klime, pa se ce greva sama imava prevec nabasano. Tako, da gremo kar z dvemi avti  :D
Mali buci sem itak kupila ogromen box (zdaj ima notri celo kraljestvo), tako da ga bomo vzeli s sabo, pa se bo notri vozila, ce se bo hotla. Drugace pa kar z varnostnim pasom na zadnjih sedezih (zaenkrat jo vozim se spredaj, ko sva same :-[)...

A gre kdo na Rab konec julija?   8)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #213 : 09 Julij 2007, 19:12:17
Zlatolaska - mi imamo pa zelo podobno situacijo... tudi midva imava Polota brez klime... in všeč nama je destinacija Rab.... :D sva bila že dvakrat tam in sva bila vedno zadovoljna... 8)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #214 : 09 Julij 2007, 19:29:46
Taj, pejta na Rab, pol bomo pa izmenično plaval čez morje (Rab - Pag), da se bodo mrcine naletale  :o :P Hec.  :)

Resno pa tole - mislim, da Taju do Raba, če vam je všeč lokacija in že poznata obalo, ne bo prevroče, če greste zgodaj zjutraj (pa npr. v ponedeljek, ko ni toliko prometa), pa vsaj vedeli boste, kam greste in ne boste živčni, da ne bo tako, kot hočete. Kamorkoli  že boste odpektali - uživajte 100 na uro!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #215 : 09 Julij 2007, 21:08:10
Gulu - ja imaš prav glede Raba! :) Kamorkoli se bomo že odpravili sem prepričana, da se bomo imeli lepo... saj smo ena fajn druščina... 8) :D

Tudi ti in tvoja super druščina uživajte kar se da... 8) ... prav tako vsi ostali pesjanarji! :)



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #216 : 11 Julij 2007, 13:44:06
Taj, me veseli, da ti je Rab dobra destinacija.
Mi smo bili tam lani (ampak se brez psa), pa nam je bilo vsec. Letos pa bomo se videli kako bo.
Imamo sicer rezervirano nedelja-sobota, ampak bomo sli najbrz ze enkrat pozno ponoci oz. zelo zgodaj zjutraj, da ne bo krize...
Elly se pa (hvala Bogu) rada vozi z avtom in je ful pridna...
Bomo pa kaj porocali, ko pridemo nazaj...
Ce pa se boste znasli tam konec julija in zacetek avgusta pa pridite kaj pozdravit..  :)


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #217 : 11 Julij 2007, 14:56:41
Jst sem tud bla enkrat na Rabu .... fuuuuul lepo, samo spomnim pa se, da sem klela ko star mornar, ker sem prišla "šele" enkrat okol 9 v Jablanac in če nisem čakala do 13 na trajekt nočem nič. Ok kako uro manj, dost manj pa ne.
Ne vem če je sedaj kaj bolje .... po moje ne .... ker vozita samo 2 trajekta (ne kot na Pag, ko jih v sezoni vozi tudi 5) ..... tukaj namreč ne morejo obračat (ozka luka)
Torej........ na pot zelo zelo zelo zgodaj zjutraj, drugače boste umrli na vročini. Po moje je dobr bit že okol 7 v trajektni luki.

Pa srečno.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #218 : 11 Julij 2007, 18:06:26
Hehe..
Ja Jablanac je za popenit...  :D Lani smo imeli tako sreco... Smo prisli, ko je ravno en odpeljal, a smo se potem zgnetli gor na naslednjega ravno med zadnjimi... Midva imava res sreco pri teh tarjektih.. Enkrat, ko sva sla iz Braca v Makarsko so naju tudi tlacili gor kot zadnji ali predzadnji avto...  :D

No, saj itak nameravamo it zeloooo zgodaj..  8) Bomo raje potem, ko bomo ze gor, gnezdili v kaksni sencki...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #219 : 12 Julij 2007, 14:02:46
Mi gremo letos s psom, oz. kar dvema na daljšo pot (otok Vir). Saj smo do sedaj šli na bolj kratke destinacije na morje. Vendar Ajka zelo rada plava v morju in upam, da se bo lahko kje in ne bodo tam samo plaže označene z znakom, da psi ne smejo biti tam. Če pa je že kdo bil na Viru bi ga prosila za kakšen nasvet glede plaže, kjer se psi lahko kopajo. Slišala sem že, da ni ravno ne vem koliko zelen oto in na plažah ni sence, zato bomo seboj vzeli marele.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #220 : 12 Julij 2007, 16:02:44
Če greš do konca otoka Vira z avtom (konec ceste) so divje plaže z malimi zalivčki (kamenčki). Meni je bilo super, na samem in psi ne bi motili nobenega. Res da je bilo že pred skoraj desetimi leti, a najbrž ni velikih sprememb, razen, da je kakšna hiška manj na otoku ;).
Aja, mislim, da se tudi kakšna senčka najde.
Uživajte.


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #221 : 14 Julij 2007, 10:53:49
Mi smo bili letos na morju (sicer brez psa) v Izoli in tam so kužki skoraj povsod dobrodošli ( Razen v Simonovem zalivu-vsaj tako je meni znano). Če veste tam v bližini hotela Delfin je super plaža kjer imajo postavljene prav simpatične ;D WC HOV-e (drugeče so tej wc hov-i postavljeni tudi na nekaterih mestih v izoli).

lp ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #222 : 15 Julij 2007, 09:32:12
hej

Mene pa zanima, ce je bil ze kdo od vas s psom v kaksnem kampu pri Premanturi (Stupice, Runke, Medulin ali Indije)? Namrec cez 14 dni se prvic odpravljamo tja s sotorom (in psom seveda), pa me zanima kaksna je kaj situacija in urejenost za pse? Sicer vidim, da so urejeni posebni deli plaze in pa tusi za pse, ampak kako je v resnici, pa bohvej :) Tako da, ce ima kdo izkusnje iz teh kampov, na dan z njimi!  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #223 : 15 Julij 2007, 09:36:08
Oj!
Citiraj
Menep a zanima, če bom imela kaj pesjanarske družbe letos na Pagu od okoli 11. do 20. avgusta (kak dan +-, seveda)? Za petrco z Buffy že vem, mogoče še kdo? 
Če boste 26-ega še tam... :) Mi ravno takrat pridemo!
Lp,Tjaša



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #224 : 15 Julij 2007, 18:15:20
Kolikor sem jaz zvedela iz svojih virov  ;) je nekje pri premanturi del plaže samo za pse. Drugače pa smo bili mi v Barbarigi, pa smo poiskali takšno plažo kjer ni veliko ljudi, sicer pa če ni znaka prepovedano za pse na plaži ni problema. No ponavadi pa mi gremo na plažo proti večeru, ko ni tako vroče in že večina gre iz plaže, tako, da sploh nimamo problema in pes plava skupaj z nami.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #225 : 15 Julij 2007, 18:26:15
Midve z Ginny sva bili v Peroju, to je 10 km pred Pulo, kjer ima sošolka vikend. Na plaži ni bilo veliko ljudi, je bila pa Ginny večino časa na vrvici, da ni motila drugih. No, vseeno ji je uspelo poškropiti enega gospoda :-[ ;D

Plaža je prodnata, vendar brez tušev. Je pa v Peroju tudi camp (Pinjeta), kjer mislim, da so tuši, samo tam je več ljudi.

Fotke iz morja

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #226 : 15 Julij 2007, 22:59:58
Ovčka: Kamp stupice

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #227 : 16 Julij 2007, 08:28:34
zoe krasne fotke!  :)

ninci hvala za tole povezavo! Super pise..  ;)

Drugace smo se pa vceraj odlocili, da bojo kar Stupice. Imajo od vseh se najbolj urejeno za pse (tusi, plaza), pa tudi cena je recimo da sprejemljiva (za psa je 4 eure na dan). Kopat se bomo pa med drugim hodili tudi na Kamenjak, kjer se bomo srecali s Cosmovo sestrico, in bo veselje v nedogled  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #228 : 23 Julij 2007, 14:22:08
Prejšnji teden sem bila v dalmaciji - Brač, mesto Bol. Na začetku plaže je poseben del, kjer je plaža za pse. Ločena je z pregrado, da kužki ne bi divjali na drugo stran k ljudem. Zdelo se mi je super, ker še nisem zasledila prav posebnih predelov za pse, kjer bi bilo lepo označeno s tablo kot je bilo tukaj. Ko sva hodila mimo, sva opazovala male kosmatince, kako so se namakali v vročini. Je bilo prav za učke spočit :D



zv3zdica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 02 Avgust 2007, 13:01:37
Menep a zanima, če bom imela kaj pesjanarske družbe letos na Pagu od okoli 11. do 20. avgusta (kak dan +-, seveda)? Za petrco z Buffy že vem, mogoče še kdo?  ;D

Mi bomo tudi na Pagu, in sicer 10- 18 avgusta!!!!! ;D ;D

V katerem kraju pa boste?
(Malo zgodaj sem videla post :-[ :D )



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #230 : 02 Avgust 2007, 13:07:17
Nič še ni prepozno ;)

Mi bomo v Metajni od 10. do 20. Kje boste pa vi? Imaš kako mrcinico - katero?



zv3zdica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 02 Avgust 2007, 13:32:13
Mi pravzaprav še ne vemo kje (danes bomo rezervirali apartma :-[ ), nekako gledamo za mesto Pag, ker smo bili že dvakrat tam, letos pa gremo prvič s psom,in glede na to da je tam kar precej turistov, sem malo v dvomih.....kako je pa v metajni? Jaz sem jo do zdaj videla samo s ceste in se mi ni zdelo tako slabo....kako je pa s psi na plaži? Pustijo tam?

Imam pa doma maltežančka, 9 mesecev :)




gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #232 : 02 Avgust 2007, 14:03:01
Mi pravzaprav še ne vemo kje (danes bomo rezervirali apartma :-[ ), nekako gledamo za mesto Pag, ker smo bili že dvakrat tam, letos pa gremo prvič s psom,in glede na to da je tam kar precej turistov, sem malo v dvomih.....kako je pa v metajni? Jaz sem jo do zdaj videla samo s ceste in se mi ni zdelo tako slabo....kako je pa s psi na plaži? Pustijo tam?

Imam pa doma maltežančka, 9 mesecev :)



Če bi bila na vašem mestu, bi se izognila Novalji ali Pagu, razen, če se res dobro pozanimate in imate tako srečo, kot jo ima ptrca od Buffy, ki je v Novalji dobila res dober apartma. Bi šla raje v kakšno vasico, čeprav je tudi tam lahko sra*** in gneči se boste tako in tako težko izognili.

V Metajni je fino to, da je zadnja vas na tistem delu otoka in ni prehodna, kakor npr. Zuboviči, ki so na poti do tja. Zato je precej možnosti, da lepo vzameš brisačo in se sprehodiš okoli hriba do plaže, ki se ji reče Šumica (no, mi ji tako rečemo, ker je tam borov gozdiček  ::) ), kjer je ena malo večja (navadno zelo zasedena) in nekaj manjših, ki so zjutraj in zvečer navadno kar prazne.
Druga možnost je potem sprehod (ali avto) čez hrib v Ručico, ki je pa velika peščena (kamni) plaža, ampak brez sence. Lahko pa se po skalah tudi malo umakneš, samo mislim, da za maltežana tole ni.

Sicer pa, če imaš maltežana, ti tudi na "vaški" plaži ne bi nič težili, čez vročino ga bi pa tako in tako imela nekje notri in ne na soncu, verjetno, ne?

Jst na Pagu poznam samo Metajno in sem malo pristranska, priznam.  Mi gremo v apartma, ki je čisto ob morju (samo cesta - vaška - je vmes) in tam ima tudi vsaka hiška svoj pomol in plažico ... Pa mi imamo en čoln, da lahko kam pobegnemo, če je preveč ljudi. Ampak, saj pravim, mislim, da z maltežanom pa sploh ne bi smeli imeti glede kopanja problemov.

Če boste res na Pagu, pa upam, da se kaj srečamo!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #233 : 02 Avgust 2007, 14:06:56
Uh, sori, ko sem se tako razpisala  :D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #234 : 02 Avgust 2007, 14:49:58
Uuuu gulu, Metajna je pa zakon. Se mi zdi kot raj, kamor z lahkoto vzameš psa.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #235 : 02 Avgust 2007, 15:05:46
Uuuu gulu, Metajna je pa zakon. Se mi zdi kot raj, kamor z lahkoto vzameš psa.

Joj, da me ne bo kdo zdaj ... če ima kdo drugačne izkušnje, naj kar pove.  :-[ Mi imamo psa sicer šele leto in tri mesece, ampak je bil v tem času že 3x v Metajni in še bo šel  ;) Edini problem znajo biti kakšni vaški potepuški "upravniki", kakor pravimo tistim kužatom, ki so od vseh in nikogar in so tam pač gazde, drugače pa ni bilo težav. Je pa res, da smo mi tam že nekih 14 let in se niti ne oziram preveč na turiste, se imam že za napol domačinko  :P.
No, ampak čisto resno - zvečer ali pa zjutraj, ko ljudi tako in tako še ni prav veliko na plažah, za mrcine je pa to najbolje, ker ni vroče, se res lahko najde čisto miren kotiček, da se ofrišajo. Pa sredi dneva konec koncev tudi  ::)





zv3zdica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 02 Avgust 2007, 16:30:51
Hvala za obširen odgovor, mislim, da je res bolje, če se tudi mi odpravimo raje kam kjer je bolj umirjeno....tudi zaradi tega sem bila v dvomih glede Paga(mesta ;) )Sicer pa hvalabogu, da nismo še rezervirali :)...Sem gledala prej malo po netu in našla prav spletno stran www.metajna.com in je kar nekaj apartmajev....in kar je najlepše, pri skoraj vseh piše da so dovoljeni tudi "hišni ljubimci" ;D :D (malo nerodno so prevedli :D ) Tako, da če dobimo apratma se zagotvo kaj srečamo!! ;D

Po tvojem opisu se res sliši lepo in je kar nekaj plaž, kjer bi se dalo z našim malim biti ;D Je tudi kakšna glavna plaža, ali kaj podobnega, ali tam psi niso dovoljeni? Naš mali  OBOŽUJE plavanje in bo zagotovo z nami na plaži, ima pa tudi svoj čolnček v katerem pa nikoli ne zdrži dolgo (ko je pa vodica tako vabljiva :P )...za senčko pa ni problema,bomo imeli senčnik s sabo! :)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #237 : 03 Avgust 2007, 08:47:11
Po tvojem opisu se res sliši lepo in je kar nekaj plaž, kjer bi se dalo z našim malim biti ;D Je tudi kakšna glavna plaža, ali kaj podobnega, ali tam psi niso dovoljeni? Naš mali  OBOŽUJE plavanje in bo zagotovo z nami na plaži, ima pa tudi svoj čolnček v katerem pa nikoli ne zdrži dolgo (ko je pa vodica tako vabljiva :P )...za senčko pa ni problema,bomo imeli senčnik s sabo! :)

Ja, je glavna plaža, samo moraš vedeti, da ni prav velika, ker je tam tako, da se cesta, po kateri se pripelješ, spusti čisto do morja oz do pomola. Potem je na levo (proti hribu) nekakšna glavna plaža z drobnim kamenjem, dolga kakšnih 100m (govorim na pamet), ampak bolj ozka - med cesto (ni prometna, sem ter tja kak avto, drugače pa sprehajalci) in morjem je prostora samo za kakšni dve brisači, v dolžino, mislim.
Taka "prava" plaža je potem tista Ručica, ko sem rekla, da se da it peš ali z avtom čez hrib in gleda proti mestu Pag.
Če boste šli v Metajno, bi vam priporočila, da vzamete apartma, ki je res ob morju, ker eni so tudi nekoliko dvignjeni, pa da vprašate, če ima privat plažo zraven.
Ker na drugi strani, torej, ko gre en del ceste pri pomolu na levo k plaži, gre drugi del na desno, tudi ob vodi, in tam so manjši pomolči vmes pa nekakšne privat plaže za goste tistih apartmajčkov, ki so ob cesti. To je potem fino, ker greš samo čez cesto in si že v vodi, se malo posončiš na pomolu ali mini plažici, potem greš pa lahko tudi nazaj gor, če ti ne paše več.
Če boste v Metajni, bodi pozorna na enega zmešanega borderja - ne bo mogoče zgrešit ;)



matejchak

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 12 Avgust 2007, 16:15:58
lep pozdrav!!

Mene zanima, če mi lahko pomagate. Kako naj preprečim, da moj nagajivček ne bo lajal, ko grem proti vodi...saj ko zaplavam, gre takoj za mano in naredi krog okoli mene in gre nazaj ven...pa je vredu. Samo ko hočem it zopet v vodo laja..pa tudi ko gre moj fant v vodo...in to postaja nadležno za druge obiskovalce plaže...saj meni ni panike, samo ni prijetno..pa kr grem letos prvič z njim na morje ne bi rada da mi laja na plaži.....Drugače se hodim kopat v šoderjamo in ga malo učim, tak da sem pred njim in mu pravim da nič ni in da naj pride v vodo v takem "pocukranem";) tonu..saj pomaga, samo ne najbolj...pa me zanima, če maste kakšno drugo idejo????

v naprej sem vam zahvaljujem za pomoč!!!!

 

matejka;)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #239 : 12 Avgust 2007, 17:13:16
Hmmm...ja,jaz sem imela podoben problem,pa sem se trudila na vse načine,da bi dal mir-na koncu sem ga pa povlekla v vodo in je z mano v vodi kako uro al pa dve,potem pa gremo domov. Probaj z igračkami,kongom,mogoče oster NE...če ne pa ga potem,ko ne bo hotel it v vodo peljite nazaj v apartma in naj počaka...