S psom na morje?

Ewe · 149086

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #60 : 04 Maj 2006, 09:16:45
Tisti ki imate prikolice in s sabo vzamete psa... kje imate psa? MI smo zdaj kupili prikolico, pa ne vemo kje bo bila Kana. Mami pravi da ji bomo dali kar svoj šotorček, pa bo tam spala  ::) Aja pa pri naši je problem ker si prostor kjer smo takoj vzame za svojega in potem to hudo čuva, zato se ne sme nihče približati :-\



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #61 : 04 Maj 2006, 15:35:36
Mi imamo Rondota ponoči privezanega zunaj. V preprostoru (prostor pred baldahinom)  za eno izmed palic, ki je močnozarita v zemljo na ne preveč dolgem štriku ampak toliko dolgem, da lahko leži v preprostoru na tisti travi umetni ali kaj že je ali zunaj na kamnih ali pa noter v baldahinu. mu pustimo malo odprtu, da če ima željo da pride se malo k meni pocrkljat. Čez dan pa je večinoma spuščen, z mano na plaži, odbojki kamor koli grem jaz gre tudi Rondo seveda, če je zraven senca. drugače pa naši sosedje no malo stran imajo airedalskega terierja(se  opravičujem ker je narobe napisano) in imajo boks no tisto kovinsko kletko, ki je kar precej velika in ga enostavno ponoči dajo tja noter. glede tega, da bi začela čuvat pa Rondo npr. je prostor kjer imamo prikolico na začetku čuval in ni pustil nobenega gor razen od domačih...tega problema doma ni. Rešili smo samo tako, da ko je naprimer rondo ležal pod mizo sem šla tja pa rondo ajde pejmo stran tukaj, da sem mu dala vedet da on ni čist nič tukaj glaven in je pustil vse gor in nobenega problema.

Kje pa boste imeli prikolico? zdaj močno stiskam pesti, da tam kjer mi, ker to bi bilo uh enkratno ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #62 : 04 Maj 2006, 15:39:22
aja ... ta kletka je meni super in bi jo takoj imela za Rondota ampak rondo ne prenese, da je nekje zaprt in tudi ne dela nič problemov, ker je privezan! tako, da jaz bi ti priporočala kletko, ker tam ne more ven, če je pa privezan pa ja nam je rondo doskrat potegnil za kakšnim ježem ali pa veverico pa je tista palca samo šla v luft ampak mu ni uspelo nikoli mahnit jo po svoje. sploh za ponoči se mi zdi super! podnevi je pa še vseeno potem lahko pripet, če ne more bit spuščen ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #63 : 04 Maj 2006, 15:44:24
Mi smo se odločili da ne bomo imeli prikolice na določenem mestu ampak bomo z njo v bistvu potovali  :( ne bomo imeli na istem mestu kot vi   :( Smo sicer hoteli avtodom pa so kao neke prednosti... Ta ideja s kletko bi bila zanjo najbrž še najpametnejša, ker baldahin ne bo zmeraj postavljen, ko pa bo, bo najbrž spala noter  ;D Upam pa da se bo nanjo navadila, ker še nismo probali  :-\



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #64 : 04 Maj 2006, 15:57:52
važno je da imate kletko že prej doma in jo prej privajate nanjo! ko pa boste žačeli hodit pa sporoči kako in kaj se je obneslo! če te še kaj zanima ti bomo pa pomagali do odgovora ;)...mi zdaj campiramo že 7 leto od tega gre rondo z nami letos 4 leto in uživa 100 na uro ;D :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #65 : 04 Maj 2006, 18:25:38
Mi smo imeli psa v baldahinu privezanga ampak mu to pravzaprav ni bilo všeč in smo ga spustili. Potem je spal skupaj z bratom v baldahinu ampak je enkrat neke noči mahnil na svojo pot. Zaradi tega je potem spal v prikolici z nami in niti ni bilo slabo  :D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #66 : 04 Maj 2006, 18:29:03
Emmm, kako pa to kaj izgleda pes v prikolici ko je zunaj blatno? Mi nekako nismo navajeni na to ker je pes zunaj. Kaj pa ko izpada dlaka? Najbrž je podobno kot v stanovanju  :-\



Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #67 : 04 Maj 2006, 18:34:05
Pravzaprav je bil čist, ker ni bilo blatno  :D
Glede dlake je pa res enako kot v stanovanju. Ampak verjetno je bolje vsako jutro pometit kot pa pustiti, da jo kuža mahne na potep  ;)



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 04 Maj 2006, 18:53:23
kaj pa če kuža ponoči laja v luno in ne pusti spati sosedov? ???(jaz ga tako ali tako ne slišim saj spim kot top) :P


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #69 : 04 Maj 2006, 19:46:06
Ewe, če lune ne vidi (v zaprtem prostoru), potem verjetno tudi ne laja vanjo ;).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #70 : 04 Maj 2006, 20:34:10
Jaz bi Albo vzela s sabo, ampak imava vedno take destinacije (Sardinija, Korzika, Sicilija), da v najinem Polotu ne bi prebavila voženj. Odkrito povedano ob najini šari tudi ne bi bilo placa (vse za ribolov, potapljanje). Tudi šotor imava trenutno majhen, ampak ko bova kupila večji avto in večji šotor bo šla definitivno z nama. Upam, da nama uspe v roku 2 let. Potem bomo pa skupaj uživali celo leto  ;D. Za zdaj jo pa pustiva doma, imava prednost, da stanujeva pri njegovih v hiši in jo z veseljem crkljajo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #71 : 04 Maj 2006, 21:24:12
ja ponoči more bit vedno pripet tudi, če je v baldahinu....kaj je pa problem odpret baldahin? samo glavo dda dol in gor in je freee. Rondo strašansko uživa zunaj ponoči, ko je hladno zato mu tudi pustim odprto baldahin da pride k meni, ker ima pri nas doma tudi dostop do vsepovsod in ne morm zdej tam pa ne sme k men. v prikolico pa ga ne dajemo, ker mu je prevroče notri pa v prikolici imamo pograd in tam gor pri meni, če bi spala v prikolici zgorel jaz pa zraven.....od prijateljev rott on pa ne more zunaj spat in konc.....gre še pod kouter in se čist skupaj stisne ::) ::)


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #72 : 05 Maj 2006, 13:55:21
Tud mi bi mu takrat pustili, da bi bil zunaj, če ne bi hodil do sosedov *smo meli že težave z policijo, ker se je kao pes spravu na njih  ::)* pa še v gozd je hodil tak da nismo mel izbire  :-\



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #73 : 05 Maj 2006, 16:00:46
KOLIKO HRANE IN KAJ OD PASJE HRANE MORAM VZETI S SABO? ??? ZA 14 DNI? ???


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #74 : 05 Maj 2006, 16:08:29
Vzameš toliko, kolikor jo poje v 14 dneh. Če na dan poje 300 gramov briketov, to pomnoži s 14 in boš dobila primerno količino.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #75 : 05 Maj 2006, 20:05:50
hvala, vendar ima različen tek, no ubistvu pa je do takrat še daleč ::)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #76 : 05 Maj 2006, 20:15:28
Ja psu moraš dat točno merco. Manj ali pa vedno enako. Zato ker se lahko naredi da pes poje pač toliko kolikor mu daš. Oziroma je dosti psov, ki pojejo toliko kolikor mu daš ker nimajo mere. Če bi mu dal celo pečeno kokoš bi jo pojedel. In če bi mu dala 1 kg briketov bi jih pojedel. Mogoče tvoj pes ni takžen. Približno računaj okrog 500 g briketov na dan. Mogoče celo manj. Pa na morju vedno sveža voda. Pa seveda to ne samo na morju. Večkrat na dan jo zamenjaj. Pa obveznma senčka da ne zdehidrira.
Če greste na trajekt je tudi dobro če imaste zraven kakšne tabletke proti slabosti. Še bolje pa bo če počakaš kar v avtu z Olijem, in ga ne bo strah. Kot si že omenla da se boji vode a ne. Verjetno bi se je bal če bi gledal s trajekta.

Pa na plaži pač pazi, da ne bo motil drugih ljudi, da ne prišlo do pretepov itd. Pa vedno pazit na senčko. Pa kaj vode zraven vzet. Pa zmeraj ga moreš dobro sprat s sladko vodo, kar je bilo že velikokrat povedano.

Če pa ima tvoj pes različen tek, pa ne vem. Vedno bolje vzet več kakor pa premalo. Če greste za 14 dni. Vzami kakšnih 7kg hrane, pa ti bo 100% kaj ostalo. Mogoče ne bo imel teka zaradi vročine in bo bolj pil. Pa najbolje je, da na sprehode hodiš bolj proti večeru. Ker je že bolj hladno in bo pes užival. No pač odvisno od psa.

A če ga boste imeli zraven .. a bo hodil zraven vsa na plažo - se kopat?.



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 05 Maj 2006, 20:26:51
seveda da bo z nami na plaži, hodimo na plažo kjer ni veliko ljudi saj je plaža bol divja kot urejena, tukaj je pesek, in tudi veliko sence je pod skalami ki prežijo nad plažo, ali bo zadostovalo to da postavimo oliju polšotor v katerem je vedno prijetno hladno, seveda pa nameravamo v našo ogromno hladilno skrinjo za na plažo dati tudi nekaj litrov sveže mrzle vode, seveda pa sem na tej plaži katero obiskujemo že ko je bila maša dojenček(glih bo stara 9 let)videla precej psov najbollj sem si zapomnila psičko zoyo(zlato prinašalko mladega italjinaskega para)veselo se je kopala potem pa kot raketa pritekla na naše brisače in se veselo in igrivo povaljala po njih, paru je bilo zelo nerodno mi pa smo se vsi smejali in božali to psičko  :P ::)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #78 : 05 Maj 2006, 22:09:38
kaj pa če kuža ponoči laja v luno in ne pusti spati sosedov? ???(jaz ga tako ali tako ne slišim saj spim kot top) :P

Dvomim. Prebrala sem, d v luno tulijo samo ovčarji. Naš mešanček z nemškim ovčarjem je vedno tulil v luno ali pa ko je bila gasilska sirena, to se tako smešno sliši.

Drugače pa mislim, da zlatki ne tulijo v luno.


lp


p.s.. sicer pa jaz spim še boljm kot top. :P ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #79 : 05 Maj 2006, 22:26:23
Oh,niso samo ovčarji tisti ki tulijo v luno  ;) Pred njimi se sigurno znajdejo kakšni malamuti in huskyji.Sicer je odvisno od psa,ter od lastnika,koliko mu dovoli.Jaz vem da smo Rini takoj preprečili tuljenje(pa ne v luno,ampak tuljenje od žalosti,ker je mogla bit ponoči sama).

Drugače pa Rina hodi z nami na plažo do 12,popoldne pa ostane z mano v apartmaju.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #80 : 05 Maj 2006, 22:37:58
Uf za malamute so me že lastniki od Askine mame opozorili, da ful tulijo v luno, no Aska sv takih primerih še ni nič tulila, samo škode pa v takem cajtu največ naredi >:( Na polarčke ful vpliv luna to jere, samo to niso ovčarji, so daleč od tega, da bi bili kaki čuvaji...lp


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #81 : 05 Maj 2006, 23:09:31
takole.....za na morje najbolj da vzameš kar vse kar imaš doma. ;)

se pravi potrebščine:
-ovratnica + povodec, kakšen dolg dolg štrik da ga lahko pripneš, če bo potreba.
-sklede!!! to pri nas vedno pozabimo in potem jih imamo malo morje, ker nove kupujemo ::)
-kakšen tepih ali pa rjuho nevem nekaj na čemer bo lahko ležal
-krtače, šampon, prva pomoč
-zaščita proti klopom, komarjem ( mi v našem kampu je vse pošpricano, da ni komarjev in jih res ni...se najde kje kakšna golazan taka ampak ni panike)
-hrana...kot je nastja rekla 7kg bo najboljš...bolje malo več kot premalo

več se zdaj ne spomnim

pa še nekaj nasvetov
-psa pelji že zgodaj ven (zjutraj)...no to ne pomeni, da že ob ene 5 greš na pohot ampak tko ob ene 7 je idealno...sej potem greš nazaj spat ;)...pol je vročina in takrat  :o :o :o
-potem na plaži, ko greš že prej poskrbi,da boste v senci še posebej pes. vodo naj ma skos na voljo samo naj ne bo preveč ledena direkt iz zmrzovalne ven ampak ne pa topla. taka mrzla ;)


zdajle se ne spomnim več....bom še mal premislila kaj rabiš ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #82 : 05 Maj 2006, 23:13:58
Evo irena,ti pomagam s seznamom  ;) http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=46.msg236#msg236

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #83 : 05 Maj 2006, 23:17:24
Rinchy ja kako si pa ti dobra no. :D

se pravi gre zdaj vaš oli z vami...super! uživejte.

aja da že zdaj začnem težit....fotoaparat!!!!
 ;) ;)


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 06 Maj 2006, 11:11:25
fotoaparat!!! u tem je težava!!! pred nekaj tedni je moj digitalec(ednini v hiši)padel na tla :'( moji babici in sedaj ne dela več!!! :'(

aja glede tuljenja pa, od mojih sosedov pes je 7 let star angleški koker španiel in je v ponedeljek tuliv v luno sredi popoldneva, mislim da je bila ura okol 5-ih, glih sem barvala ograjo, ne kapiram kako je lahko tak miroljuben pes tulul v luno sredi dneva ???


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #85 : 06 Maj 2006, 11:32:27
fotoaparat!!! u tem je težava!!! pred nekaj tedni je moj digitalec(ednini v hiši)padel na tla :'( moji babici in sedaj ne dela več!!! :'(
nam bo zadostovalo dobro poročilo ko se vrnete! ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #86 : 06 Maj 2006, 11:37:40
ok ::)
sej mamo še klasičnega pa bom stricu rekla naj mi slike prek skenerja naloži gor :P
drugač majo pa eni ko grejo z nami digitalca z 1200 posnetki :P nam bojo posodli :P


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #87 : 07 Maj 2006, 21:31:49
čestitam :) Da gre Oli zraven :) Priporočam tudi jaz, da psa zjutraj pelješ, ko je še hladneje, ter zvečer, ko je hladneje. Če ga  nameravaš spustiti v morsko vodo ga po  tem dobro speri z sladko vodo!!! Mi smo na morju imeli v kampu posebne tuše za pse  ;D No ja, to je nujno. Pa mogoče je dobro, da se na pot odpravite v zgodnjih jutranjih urah oz. poznih večernih, da se ne boste peljeli v največji vročini ane... No, sicer pa vodo naj ima vedno na razpolago, nikoli ga ne puščajte samega, da se ne bo zapletel v pretep s kakšnim drugim psom. To je moje mnenje, verjetno je že kdo pred mano podobno napisal, nisem vsega brala.

No to je moje mnenje!

lp


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #88 : 08 Maj 2006, 06:46:58
Ja če je daleč je bolje da gredo zvečer ker imamo hladno zvečer in hladno jutro.  :P Samo bo pa po moje kar soparno ali pa tudi ne. V glavnem vmes se boste zaradi Olija večkrat morali ustaviti. Mu dat za pit itd.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #89 : 08 Maj 2006, 12:06:59
Mi smo včeraj prišli nazaj. Bili smo s prikolico v dolini Soče in seveda je šla z nami tudi Kana. Ker se goni in smo imeli pred prikolico dva vztrajna ljubimca je spala noter v prikolici  ;D Bilo je res super in s tem da laja na vsakega ki se nam približa že na 20 metrov nismo imeli problemov ker je bilo tako ali tako bolj malo ljudi. Tako da sedaj je bilo v redu, bomo videli pa kako bo kobo poletje  ::)