S psom na morje?

Ewe · 149064

matejchak

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 12 Avgust 2007, 19:22:51
Hmmm...ja,jaz sem imela podoben problem,pa sem se trudila na vse načine,da bi dal mir-na koncu sem ga pa povlekla v vodo in je z mano v vodi kako uro al pa dve,potem pa gremo domov. Probaj z igračkami,kongom,mogoče oster NE...če ne pa ga potem,ko ne bo hotel it v vodo peljite nazaj v apartma in naj počaka...


saj on gre rad v vodo...tak zaplava pa se obrne...ponavadi gre okoli mene...pa če plavam daleč, gre poleg al pa če mu vržem kaj, tudi gre...to mi je bed, da ful laja kak vidi da grem proti vodi...en način je, da preprečim da ne laja, da se hitro vržem v vodo:)...samo ponavadi, grem počasi v vodo in on tak dolgo laja, dokler nisem cela v vodi, pol pa zaplava do mene in gre nazaj in je vredu...dokler zopet ne grem v vodo...zanimivo, ne? kot da noče da grem v vodo pol pa pride preverit, če je vse vredu z mano;);)

matejka;)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #241 : 12 Avgust 2007, 20:28:05
Aja,tkooo jeee  :o Jaz sem mislila,da laja ves čas,ko si v vodi  :-[ Ker to je meni delal in ni blo za zdržat  >:D



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #242 : 25 Avgust 2007, 15:56:35
Nall se je pa danes vrnil s Paga.Tam je bil sicer 2 meseca,vendar mu ni bilo nič hudega.Bili smo v kampu,kjer se psi na določenih lokacijah lahko kopajo,na določenih pa ne.Spoznal je velikooo pasjih prijateljčkov in tudi človeških ;)  .V kampu je imel dovolj dreves za povohat,veliko prostora za lovljenje itd.... Na poti smo se 1x ustavili da se je polulal in v avtu je bil zelo priden.Bolezni ni staknil nobene in skratka imel se je super!

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #243 : 31 Avgust 2007, 10:42:29
Evo par mojih slikic z morja:

Straža na morju :D




V vročih dnes pa se prileže tudi mao veterčka :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 21 Junij 2011, 22:25:28
Za psa se ne plača (sigurna sem za hrvate za drugo pa ne vem)

Sicer že kar stara tema, vendar raje še enkrat vprašam :) Je še vedno tako, da se na Hrvaškem za psa na trajektu ne plača?

Lera <3


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #245 : 21 Junij 2011, 22:35:35
Ja  ;)

Vsaj lani je še bilo tako..



MANDY

  • Gost
Odgovori #246 : 22 Junij 2011, 10:27:02
Za psa se na trajektu ne plača.  ;)



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 22 Junij 2011, 11:58:55
Aha, hvala  :)

Lera <3


Pesjanček

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #249 : 17 Junij 2012, 13:42:38
Rabim pomoč...

V začetku julija greva s fantom in Easyjem v Portorož v hotel na kratek dopust, pa me zanima, kje se da kaj kopat s psom?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 18 Junij 2012, 18:22:59
Tusirate pse po vsakem kopanju v morju ali je dovolj enkrat vmes in zvecer? Zanima me predvsem za mladice.

Once you go boxer, you never go back :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #251 : 18 Junij 2012, 18:39:02
Živim ob morju... praktično nikoli ne spiram psov po kopanju v morju. Bi verjetno, če bi imela kako pasmo z ultra dolgo dlako, ki se lahko izsuši. Ali če bi psa motilo. 5 različnih psov ni imelo nikoli problemov. Psu, ki je imel probleme s kožo je v bistvu celo pomagalo :)

Če že gremo kake 2x na mesec na kopanje v reko, ampak ne namensko.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #252 : 18 Junij 2012, 19:04:21
Jaz sem na dopustu psa tusirala nekako enkrat na teden (samo s sladko vodo), tazadnji dan dopusta pa se s samponom. Motilo ga naceloma ni, se je pa po vsakem kopanju povaljal na travi, ce ga je srbelo se je malo povaljal na pesku, da se je popraskal..  :P Po mojih izkusnjah morska voda cisto nic ne skodi, pa se prav pride, ker hitro pozdravi kaksne poskodbe tac (znucani kremplji so pri nas na udaru, ker tako divja na obali).

Se mi je pa prav smesno zdelo, vsako leto so bili isti cas na dopustu eni nemci z bokserjem. In so hodili vsak dan na plazo s kanglo za roze zalivat, in ko je sel bokser v vodo, so ga vedno potem hiteli "zalivat" s sladko vodo, da revcku nebi skodila morska voda..  ::)

Drugace pa vidis, ce bi se pocutil nelagodno ali kako drugace opozoril na to, da ga prevec srbi, pac gres in ga stusiras, drugace pomoje ni treba komplicirat.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #253 : 18 Junij 2012, 19:32:42
Jaz sem prvo leto na morju vsak večer po kopanju spirala psa. Potem pa sva z veterinarjem prišla do te teme in mi je rekel, da ga naj kopam samo, če ga sol moti in se bo praskal. Od takrat naprej ga kar nekaj let ne spiram več in je super (spiram samo kitajca, ker si drugače zliže vso sol dol  ::)). Drugače pa po kopanju v morju takooo lepo diši. Ko pridemo z morja domov, ga tudi ne skopam, ampak čez kakšen mesec, dva (če ni vmesnih presenečenj).


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 19 Junij 2012, 07:34:23
Tudi mi je ne spiramo, kot je napisala lejca_ tako lepo diši po morju :) le pazi pa, da se ti ne bodo nacejali tiste svode :))



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0

aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 02 Avgust 2012, 12:50:49
http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobranje/brezskrben-oddih-s-stirinozcem.html :)

Lepa plaža ampak mene več ne vidijo. Smo šli trije z dvema psoma pa so hotli vstopnino 180€! Ker nimajo dnevnih vstopnic, lahko plačaš samo letno. Zato da grem 2x na leto tja je občutno preveč. Raje kam na divjo plažo.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 02 Avgust 2012, 13:23:14
Lepa plaža ampak mene več ne vidijo. Smo šli trije z dvema psoma pa so hotli vstopnino 180€! Ker nimajo dnevnih vstopnic, lahko plačaš samo letno. Zato da grem 2x na leto tja je občutno preveč. Raje kam na divjo plažo.

Se hecaš? v tekstu je pa navedena "simbolična" vstopnina hahahahhaha no če bi kje tam živela, ni problem, ampak wtf??



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 02 Avgust 2012, 14:44:42



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 02 Avgust 2012, 14:48:01
ali pa to kar hrvati oglasujejo
Seznam pláží, kam vás pustí se psem
Místo
   Pláž
Artatore   zátoka u parkoviště
Crikvenica    pláž Lučica Podvorska
Ičići   -
Ilovik    zátoka Parknu
Makarská Riviera   Baška Voda
Mali Lošinj    mezi Bojčića a Zagazinjina
Mali Lošinj   mezi plážemi Veli žal a Lanterna
Nerezine   zátoka za klášterem směrem na Osor
Opatija   -
Ostrov Brač   Bol
Ostrov Krk   Baška – pláž Vela Plaža
Ostrov Krk   Njivice – pláž Kijac
Ostrov Krk   Šilo
Ostrov Krk   Dražica
Ostrov Krk
   Redagara
Ostrov Murter   Jezera
Ostrov Pag
   Šimuni
Ostrov Vis, Komiža    Vartalac
Poreč   pláž Stari Červar
Poreč, Špadići    Blue Moon
Pula    Štinjanska vala
Pula - Stoja   Galebove stijene
Rabac   pláže bez Modré vlajky
Rijeka   Kantrida
Rogoznica   -
Rovinj   pláž kempu Amarin
Rovinj    pláž kempu Polari
Rovinj   pláž kempu Veštar
Rovinj    pláž Kuvi
Rovinj    pláž Villas Rubin
Rovinj   pláž Zlatni rat
Susak    zátoka Tijesni
Šibenik   Solaris
Umag / Novigrad   pláže rekreačních oblastí Kanegra, Savudrija, Sol Polynesia, Sol Stella Maris
Unije   zátoka Kambunare
Veli Lošinj   za vlnolamem v zátoce Rovenska
Vrsar   pláž u Mariny



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 02 Avgust 2012, 14:50:12
Se hecaš? v tekstu je pa navedena "simbolična" vstopnina hahahahhaha no če bi kje tam živela, ni problem, ampak wtf??

Ja simbolična letna članarina na osebo v višini 60€, meni je tudi blo WTF, glede na to da sem se 250km pripeljal!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #261 : 02 Avgust 2012, 21:14:07
Malo mnenja leto s Cresa/Martinščica
Martinščica, Zaglav,Mihaljoščica; največ plaže ob turističnih naseljih kjer nismo ravno pogosti. Zaradi psa in sebe :). Večinoma ne težijo, ni pa ravo za hazardirat s psom v vodo.
Največkrat smo se zapeljali do Štivana (Uvala Mreščica) kjer je do rta Lučica tik ob morju cesta, kolovoz (ni prevozna do konca) ter divja plaža. Je pa prav v uvali malo bolj "moderno"; imjo tudi tuš ;D . Psa zmeraj brez povodca, zmeraj srečali še kakšnega.
Enkrat v Belej (Uvala Koromačna) kjer se slača pogledat pečine in spodaj prodnata plaža (edina senca popoldan, uh) do katere je treba na žalost malo plavati. Psi dovoljeni, vendar ne v vodi; je lastnik terjerja takoj dobil besedno lekcijo.
Najbolj domač občutek pa Punta križa, Pogana (dvakrat na podvodno jago :) ), kjer v vasi zavijete levo do "uvale Ul" in nato dalje do "uvale Kolorat" (nautičarji sigurno poznajo, poleg Pogane; odlična skrivališča pred burjo), ki jo sestavljajo majhni zalivčki, tako, da mogoče z nekaj koraki najdete odlična mesta...........samo pazite, da vas kakšen damjak ne prestraši (divjadi ogromno). Ogromno jih kolesari po teh kolovozih
To je vse kar smo dobili, da je dostopno z avtom na Cresu od Martinščice navzdol, SE  ;D
Vtis: čudovito morje z otoško pustostjo (pa še brez sence največkrt :( )



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #262 : 03 Avgust 2012, 10:22:22
V Punta križi se v gostilni (edini) zmeraj kaj "suče"; ali odojek ali jagnje. Dopoldan možakarji igrajo karte; nekako dobiš občutek domačnosti. Cene sprejemljive, nizke...............vendar je "sveže pečenje" na voljo le od 12-15 ih (najpogosteje zmanjka že prej). Če ne pa so še zmeraj na voljo recimo jadranski lignji ali pa "pečenjada" za dve osebi ;)  (od 18ih dalje)



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 16 Maj 2015, 12:34:27
Nisem brala celotne teme zato se opravičujem, če je kaj na to temo že odgovorjenega. Ugl... letos bi vzela psičko sabo na morje. Bo prvič na Morju je pa problem, ker ne more veliko prehoditi ponavadi grem v kamp v lucijo ali pa v bližino kamenjaka vem, da so tu psi dovoljeni samo nevem kako je z kopanjem. Drugače ni problematična samo koplje se nerada ponavadi gre samo do trebuščka in nabira kamenčke tako da nad kakšnimi skalami nebi bila navdušena :D Vročino prenaša presenetljivo dobro. No nazaj k vprašanju iščem kamp ki ima veliko sence blizu do morja plažo kjer ni psu treba skakati v vodo, zmerno ceno in pa ne preveč vožnje. Lahko pa mi kdo še kaj pove iz svojih izkušenj saj res nevem kako bo to izgledalo saj je bila do sedaj pri mami v varstvu.