Kaj morate vedeti ob nakupu pasemske mačke?

katya · 4009

katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Kadar se odločite za nakup pasemske mačke, je dobro vedeti  na katere stvari morate biti pozorni. S tem si boste prihranili eventuelne težave in razočaranje. Pri nakupu moramo vedeti, da: NAJCENEJŠI NAKUP POGOSTO NI NAJBOLJŠI!...Najprej pomislimo kaj sploh pričakujemo od mačke,saj obstaja veliko pasem, ki imajo različne značaje, različni izgled in različne po poptrebe po negi. Nekaterim so ljubše dolgodlake perzijske mačke, spet drugi bodo raje izbrali norveško gozdno mačko ali maine cooni i n tretjim so všeč vitke, elegante, živahne orientalske in siamske mačke, nekateri pa se ne porejo upreti šarmu domače evropske kratkodlake muce. Seveda morete vedeti ali želite imeti muco, ki vam bo delala družbo doma ali pa bi radi vzrejali in jo vodili na raztave. Glede na to, kakšen tip mačke izberete, se postavlja tudi cena-to pomeni, če kupite mačko, ki ni raztavnega tipa pa jo vseeno želite voditi na raztave raje dajte kakšen tolar več, da ne boste razočarani.Komisija na takšnih raztavah je namreč neusmiljena in vidi vsako še tako majhno napako(čeprav se nam zdi ljubko). Pozorni moramo biti tudi na to v kakšnem stanju je muca kadar jo kupujemo in v kakšnih pogojih je bila vzgojena.


 No toliko za začetek,da se tudi tukaj malo prebudimo in komu pomagamo pri izbiri.

+1

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 04 Avgust 2005, 21:37:21
Katya super si tole sestavila.
Upam, da se bo v to temo javila kaj Nota, ki je tudi vzrediteljica mačkon (perzijk če se ne motim) in še ona pove kakšno svojo izkušnjo ;)

Katya, lahko poveš malo več o tem, kakšna naj bo mucka ko jo dobimo v roke,na kaj moramo biti pozorni,  kakšno naj bo okolje kjer "gor raste"? Kaj ti pričakuješ od vzreditelja recimo?

Lp nina




tita

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0

Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #3 : 19 September 2007, 17:10:00
Kadar se odločite za nakup pasemske mačke, je dobro vedeti  na katere stvari morate biti pozorni.  No toliko za začetek,da se tudi tukaj malo prebudimo in komu pomagamo pri izbiri.
+1

Se oproščam, da odpiram prastaro temo, ampak šele danes sem jo šla pogledat - in glej no glej, nekdo je dobil točko za to, da je (skoraj popolnoma nespremenjen) prepisal MOJ tekst, ki ga je bilo leta dolgo mogoče videti na letakih Felinološkega društva Ljubljana, Društva ljubiteljev mačk in na internetnih straneh obeh društev. Besedila je še vedno mogoče videti na straneh obeh društev, z mojim dovoljenjem, danim pred leti, le nekoliko spremenjena in dopolnjena.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)