Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 802181

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no vrjetno mi lahko malo razložite... Če vzamem psička iz kanade, kaj naj potem storim(potni list in to...) za v slo.?


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Glede na to, da to ni drzava EU, bo verjetno ob cepljenju stekline (ce se ne bo cepljen) dobil SLO potni list. Katerega ima sploh ni toliko vazno, vazno je samo da je cepljen in je to zabelezeno.



moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
In če to ni EU država ke baje potrebo paziti tudi glede čipov, da so po standardu EU in če niso ga je potrebno poslati v to dražvo, da ga čipirajo z tem čipom.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Lobsang- jaz sprejmem mnenje, smo se mi pa ne zdi prav da ljudje takoj mislijo slabo o človeku. Sem pa tudi jaz podala mnenje in sem bila skritizirana po nepotrebnem ;).
Sem pa ugotovila zakaj. To pa počnejo tisti ki me ne poznajo. Naprimer geri me zastopi, ko kaj napišem, ker se poznamo in smo se že osebno pogovarjale, midve pa se ne poznamo in si ti lahko misliš o meni bilokaj, kar je bilo razvidno iz prvega posta. Proti geri nisi nič napisala, ker jo verjetno poznaš (iz razstav sklepam). Jaz si mislim to glede na kakega smeškota postavim ;D
So pa ble te besede samo za razlago in v kake slabe nemene!!!! ;D ;D


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
JP res te ne poznam - pa saj se z marsikom ne poznamo na forumu - pa ni takoj v luftu ko kaj napišem!
Ja Gery nisem kritizirala pa ne zato ker jo poznam ampak ker njeni posti niso dvomljivo napisani in se mi ob tem ne postavijo nad glavo ??? - to je to. ;)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Moji posti niso dvomljivo napisani, poglej še 1x ;). Tebi se zdijo dvomljivi prav zato ker še nisi osebno komunicirala z mano in ne poznaš moj način izražanja in razmišljana. Tako bi me tudi geri in joni skritizirali če me nebi poznali :). Ne vem pa zakaj si mislila takoj slabo in nisi me recimo povprašala, da koko to mislim al kaj podobnega.Ne vem, mislim da bi lahko drugače povedala :). To se je zgodilo 2x. Naprimer ko sem podala mnenje o connection tri simphony, si me samo ti "napadla" da kako mi je lahko samo kar lepa. (sklepam) da me geri ni ker ve kakšne težke okuse imam jaz :-[ glede barv ki jih zame mora imet papillon.
Najprej se skušajva spoznat, če želiš seveda, in pol se lahko skritiziramo kolikor hočemo :D
Jaz pa bom poskušala bit manj vzkipljiva, ok? :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Kaj če bi nehali, tole rešili na privat in nadaljevali z pasmo?

Hvala

Lp nina



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Citiraj
Prevoz živaliZa prevoz živali morate pred začetkom potovanja rezervirati prostor ter predložiti ustrezne dokumente.
Praviloma se živali prevažajo v posebnem prtljažnem prostoru na letalu, v potniško kabino pa je običajno dovoljen vnos malih hišnih ljubljenčkov, denimo psov, mačk ali ptic.

Žival mora biti nameščena v ustrezno kletko ali košaro z nepremočljivim dnom.
Za prevoz živali je potrebno doplačilo, skladno s cenami za presežek prtljage.
no mene samo zanima komu naj rečem, ga vprašam za prevoz živali na avijonu??? če karto že imam, lahko kaj naredim...?


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ja če karto že imaš in če dovolijo prevoz živali potem ni težava. Moraš pa vsaj 14 dni pred letom povedati da pes leti s tabo (ponavadi je tako.. vprašaj letalsko družbo s katero letiš). Druga omejitev je to, da ponavadi ne dovolijo več kot 2 psa v kabini- ostali morajo pod tovor, tako da zaradi tega uredi to čimprej.



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Pa še nekaj :-[:-[, si ti Joni že takoj vedela, kakšne barve bo joni... Ker čisto vsi mladički so črni...


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
jenny3- kaj si se odločla za kanado pol? iz katere psarne pa ?  kaj boš vzela samčka al samičko? :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Jah... ni še čist zihr, pol ko bo do konca odločeno, povem vse...=), vzela bom pa samičko!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Koliko so bili pa stari vaši papillončki, ko so odšli k vam???2 meseca,več???


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Geri je bila stara 10 tednov... ponavadi se ne oddaja prej papillonov. Glede barve pa vzreditelj že takoj ve kake barve bo... mladički niso čisto črni ;) vidi se odtenek in izkušen vzreditelj bo znal določiti barvo.



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joni je prisel domov pri starosti skoraj 3 mesecev. Se mi zdi, da je bila to zanj idealna starost. Oddajajo pa jih nekje med 10-12 tednom, kot je napisala Geri.

Pri Joniju se je ze od vsega zacetka videlo, da ne bo crn. Imel je temnorjav odtenek, potem pa je pocasi svetlil. Lahko si pogledas njegove "baby" slike preden je prisel k meni tukaj --- http://jonathan.moj-album.com


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Tara je imela nekje 10 tednov, ko je prišla k nam in je bilo zanjo čisto ok. Tari se je pa videlo da bo črna ker je bila črna, črna, ko je bila majhna :D. V našem primeru pa drugače ni moglo it ker tudi če je bil njen očka oranžen, je bila mama črna in ker je črna barva dominantna in je bilo prvo leglo, sta bila oba črna. :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Aha... Hvala-upam da z mojimi vprašanji nisem zoprna=), pa še to... vam je psička v mojem avatarju všeč???


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Na tej sliki mi zgleda ful lušna :o. Lepo ima razporejeno barvo po glavici in nima preveč šoroko črto, glih prav (za moj okus). Glede na to da sem ful picajzlasta glede razporeditve barv :P..... Kaj je tvoja? Maš še kako sliko da si jo boljše ogledam ::)?  Od kod pa si ti, če ni skrivnost?


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ni (še) moja...Sem pa iz Kranja drugače=)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
V našem primeru pa drugače ni moglo it ker tudi če je bil njen očka oranžen, je bila mama črna in ker je črna barva dominantna in je bilo prvo leglo, sta bila oba črna. :)

To a ne bo čisto tako ;) Gerijin očka je čren, mama pa rjava. Mladički pa so bili pol pol, oz Geri celo tricolor. Če je eden od staršev črn še ne pomeni da bodo mladički tudi ;D. Geni niso tako enostavni za razumet. Če bi imela Tara čisto vse prednike črne, bi bilo za pričakovat črne potomce, pa še to ne veš kje kaj ven skoči! Če recimo jaz parim Geri s samcem, ki je črn in ima recimo enega starša rjavega (isto ima Ger) prav komot dobim ven samo rjave potomce!
Bom dala en primer: oba starša črna, en mladiček rjav... torej to je mogoče ;): http://www.pondas.de/welpen/wuerfe/Qwurf/index.htm



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
No, kar se tice barv - v Jonijevem leglu so bili 3 mladici. Ocka je crn, mama je rdeca -- Joni je rdeckast s crnimi pramencki, sestrica je rjavkasto-oranzkasta in bratec je cokolada rjav z malo svetlimi pramencki. Imajo pa v rodovniku po mamini strani v vsaki generaciji enega prav rdeckastega predstavnika, tako da je ta barva v genih. Po ocetu pa so vecinoma temni psi, tako da ce recimo parimo Jonija s crno psico s predvsem crnimi predniki, se zna zgoditi da bodo mladici precej temni. Ce pa ima tudi psica tak mis mas v genih, pa lahko dobimo ven marsikaj.

Tudi Tara bi lahko dajala recimo s samcem, ki je sicer crn same rjave mladice.

Kar se pa tice te famozne "blaze" po sredini glave -- mladicem se potem ko odrastejo precej skrci, Joni je ime dobro polovico glave belo, sedaj pa samo crto. Tako da ce vzames psa ki ze ima ozko crto, bo najverjetneje postala skoraj neopazna kasneje oz. se bo precej stanjsala.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Mni so rekli da so v našem leglu bili črni ker je bilo to prvo leglo in če bi Taro parili bi pa lahko prišli tudi rjavi. Če bi jo parili z črnim samcem bi lahko bili mladički rjavi, zelo težko pa oranžni kot je joni recimo ker pač črna dominira.Če bi jo pa z oranžnim pa bi lahko prišel tudi oranžen. Boo, ma sej ni važno :)

Ja, črta se skrči, samo ne moreš nikoli vedet koliko se bo :-\. Tara je že majhna imela tanko črto ki bi se lahko stanjšala v nič ali skoraj, pa se ni. Ima še lepo vidno črto, kot je meni všeč ;D  Po moje bo ta psička iz avatarja imela tako kot geri. :)

Sem našla iz katere psarne je ker sem bila preveč firbčna :P


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ja, prej bi rekla, saj ni skrivnost... :D :D :D(ni še čisto zihe :-[r, ker se hoče vzrediteljica prepričati, da bo vse OK...kakšen teden, pa bo znano ;D)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Tara, glede genov so te narobe učili :) Ker prav tako ima Tarina mama prednike in bi lahko že za njo rekli da je ona prva generacija in bodo v naslednjem če parijo z rjavim rjavi ;) Če malo pomisliš ta teorija nima smisla :D :P

Jenny, upam da ti uspe in da gre vse po sreči!



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Aja, če bo vse po sreči, bo 16.8.06, kepica doma!(to sem napisala tudi zato da gremo na naslednjo stran...pst)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Super, srečno jenny ;)!

Geri, teorija prvega legla se mi ni zdela smiselna, ampak glede prevladovanja barv pa ja. O barvah sem se pogovarjala s kolegico ki je študirala grafiko in pozna barve. Najbrž pa pri genih ni tako, saj sem prej malo razmišljala in ugotovila, da so tej geni res nerazumljivi. To pa zato ker naprimer ko sem gledala potomce Dudija so napram njemum meni bili vsi mladički ful grdi :-[. Ondina je edina ki je lepa. Pa tudi pri ljudeh je večkrat tako, starši lepi, otrok "grd" in obratno :D


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Tara, kaj pa ima grafika z genetiko?  ???

Glede lepote, če je tebi nekdo grd, je to subjektivno, še zdaleč pa ne pomeni, da je tudi objektivno grd, a ne?  ;) kot ste že malo nazaj ugotavljali pri Connection Tri Symphony.  :)

Jenny3, čestitam!  ;D