Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 799629

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
ne vem kje to vprašat tako če kdo ve naj mi pove kje  tema o strupih, kjer je bilo napisano o različnih strupih, kakšni so znaki da je pes zaužil strup, kdaj se pokažejo...tid.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Strupi in zastrupitve
Strupena hrana in rastline
Zastrupitev?

Malo pobrskaj po drugih temah, se najde marsikaj ;)

Lp nina



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Znani so rezultati iz evropske za phalene:

phaléne -Phalene (22)
Tuomari - Judge: Rainer Vuorinen
ROP - BOB
Tairon Nights Jewel (Pirkkalainen Aune, Kosula)
Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
Freetains Beatle Beson (Lyngstad Grethe Anne, Indeou)
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Muddlehead's Sunshine (Jokinen Johanna & Ilpo, Forssa)
CACIB uros - dog
Tairon Nights Jewel (Pirkkalainen Aune, Kosula)
CACIB narttu - bitch
Canifelis Xidra (Hallberg Ingegerd, Vollsjö)
SERT - CC uros - dog
Freetains Beatle Beson (Lyngstad Grethe Anne, Indeou)
SERT - CC narttu - bitch
Canifelis Xidra (Hallberg Ingegerd, Vollsjö)


kopirano iz : http://www.kennelliitto.fi/VOITTAJA/EN/European+Winner+2006/Results/fci09/

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
hvala ninci, te sem našla, ampak tisto ki sem jaz videla je bolo bolj podrobno opisano napr. Pužomol:.....; Strup za podgane:.......; Antifriz:......, Boo, ma sej ni važno. Hvala vseeno ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
hvala ninci, te sem našla, ampak tisto ki sem jaz videla je bolo bolj podrobno opisano napr. Pužomol:.....; Strup za podgane:.......; Antifriz:......, Boo, ma sej ni važno. Hvala vseeno ;)

Tara Klik ;)

Lp nina



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Ena vesela novička... na Evropski v Helsinkih je (kot pričakovano) BOB bila "Connection Tri Symphony", psička iz Finske psarne. Zakaj pričakovano? Kot večina ljudi ve ponavadi pri papillonih BOB pobirajo samčki (boljša forma dlake), vendar pa je ta psička bila BOB že v Tullnu (tudi na Evropski), itd. Skratka, kjer se pojavi pobere vse :) Zakaj vesela novička.. ker je bila tudi prva v 9. FCI, kar za papillone ni ravno značilno :o :D rezultati+ slika

Rincy, Energyja pa poznamo :P Prihaja iz Švicarske psarne in je bil kupljen prav za agility. Žal je pes dokaj velik- ko sem ga videla v Zagrebu je imel že 5 kg, pa še ni bil odrasel, kar ni ok, za agiliti pa je seveda bolje. Tudi sicer se ta Švicarska psarna ukvarja z vzrejo za izključno agility in je pri njih normalno da so papilloni tako veliki čeprav standard tako velikih psov ne dopušča. Za pse je meja 4,5 kg. Standard v Slo najdete tu. Je pa drugače zelo simpatičen papillonček in pravi cukrček :-*



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ninci: sorry, nisem dovolj natančno pogledala :-[

Symphony je kar lepa psička in je res na videz podobna kakemu samčku. Ful je malo samičk ki so ful bogate z dlako, vsaj kar sem jih jaz videla.


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Tara KAR lepa psička - no jaz nisem poznavalec papilonov, pa vseeno lahko rečem da ne vidim takšne psičke kjerokol - meni se zdi fantastična.


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ja psica je res fenomenalna! ima odlične kote, super glavo, kratek gobček, lepo simetrično obarvanost, dlaka je itak super, všeč mi je da ima bogato odlakana ušesa, pa še kaj bi se našlo ;) Jaz bi tudi eno tako :-\
Prihaja iz psarne Connection: http://www.kolumbus.fi/connection.papillons/ kjer "proizvedejo" kar nekaj lepih in uspešnih papillonov. Na strani je tudi več slikic te omenjene psice pa še marsikaterega lepega papillončka. Psic z bogato dlako ni tako malo, ampak jih malo ima celo leto kot jo imajo samčki... ker pač gonitev vpliva na dlako, saj psica po gonitvi odvrže veliko kožuščka :'(



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
ful lepa samička je! sem prav vesela, da tudi kakšna "baba" kdaj dobi!  ;D


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Jaz sem napisala da je KAR lepa, ker meni ni všeč kombinacija barv. Jaz imam rajše da so tudi po telesu bolj obarvani. Pri tem imam z mojo taro ful srečo ;D. V ostalem je pa ta psička odlična. Ma gobček se mi ne zdi  kratek, po slikah sodeč ga ima kot tara. Iz njihove psarne sta mi edino 2 všeč ki sta po telesu ful obarvana :).

Geri: Čudno, Tara ni nikoli pri gonitvi odvrga pretirane  količine dlake. Vedno je bila isto bogata z dlako ???


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Tara, jaz sem psičko videla v živo ko sem bila na Evropski v Tullnu in jo tudi prečohala, tako da vem, da ima kratek gobček. ;) Je pa to razvidno tudi iz te slikice: http://www.kolumbus.fi/connection.papillons/images/norikoheadphoto.jpg
drugače imajo oni kar nekaj psov z daljšimi gobčki, ampak "Noriko", kot je njeno klicno ime, ima kratek, širši gobček in poudarjen stop. Taki so meni osebno zelooo všeč :P Je pa res da so na Severu bolj značilni dolgi gobčki in so krati bolj pogosti za Anglijo in naš del Evrope. Vsak ima pač svoje favorite ;D

Mogoče Tara ni odvrgla dlake, ker je imela potem navidezne brejosti in ji je to "zmešalo" hormone. Večina psic- so seveda tudi izjeme ima manj dlake po gonitvi- to mi je potrdilo več vzrediteljev. No seveda je potem še blaga razlika med zimo in poletjem itd... Geri kar odvrže po gonitvi :(



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
pol pa je res škoda da nisem Taro razstavljala, mogoče pa bi bila uspešna kot symphony  :D


Punce imam novico!  Soseda mi je rekla da je na markovcu nad koprom srečala gospo z 7 mesečnim papillončkom rjave barve. Upam da jih kaj srečam!


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
si prepričana da je rjave barve? V Kopru al okolici vem da je ena papillonka, ki ima 7 al 8 mesecev iz Nemčije... je pa črne barve če se prav spomnem.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ona mi je rekla da je bolj rjava in  da ji je tara lepša ker je črna. Mogoče je temno rjava. Boo...


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Kratko poročilo iz CACIB Portoroža... Prjavljenih je bilo kar nekaj papillonov iz Nemčije,Koreje in Italije. Začuda smo bili tokrat druga pasam po vrsti v ringu in smo tako zelo hitro končali. Geri je bila pridna.. kot vedno ;) in dobila CAC in R.CACIB. BOB je bila presenetljivo psička- žal imena ne vem na pamet, katalog pa sem pozabila doma :-[ smo se naklepetali in spoznali nekaj novih ljudi ampak kar hitro odšli iz razstave zaradi drugih obveznosti :'( Čeprav je bilo vroče, se je v halah, ki s imele prepih še kar dalo... Sodnik je bil ekstra tečen in delil zeloo čudne (beri: nizke) ocene, kar nas je presenetilo že dan prej... No vžno da ga je Geri prepričala :P. Tako ima Geri sedaj že 4 CACe iz SLO, se pa časovno ne zide, tako da za zaključek šampionata moramo čez pol leta še na kako razstavo ;)



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
SUPER ČESTITKE mali Gery...

Vau Koreje  ;) in kakšni so njihovi metuljčki - so te prepričali?


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
o.k se nisem mogla odločit katero pasmo bom imela, ste rekli naj grem na raztavo :o, sem šla :D a je odločitev še hujša :-[... Ne samo, da mi je poleg papillona všeč dolgodlaka čivava, moji mami se je prikupil maltežanček 8)... joj, sedaj sem pa čisto zbegana :'( :(... daje kakšen nasvet prosim :-* :-X :-X


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Pri maltežanu bodi pripravljena na veliko nege -sploh če boš želela imeti lepega in urejenega!
A si preštudirala karakter maltežana - saj so zelo energični!


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
lobsang, bil je eden in me ni prepričal. Biil je namreč ogromen, z res dolgim gobcem... ampak je na koncu vseeno dobil CACIB ???, čeprav si ga bi zaslužil samček iz Italije, ki je sicer uvožen iz psarne Queen Bless.

jenny... v bistvu je odločiev sicer dokaj enostavna ;)
vse tri pasme so si kar precej karakterno različne. Najprej maltežan- pri njem je kot je lobsang že napisala problematična nega. bela dolga dlaka potrebuje vskodnevno česanje, pa še vzdrževanje bele barve ni enostavno. Če želiš razstavnega psa bo moral imeti zelo dolgo dlako, ki se jo povija (verjetno si videla kakega maltežana ali yorkija povitega na razstavi) ko ni na razstavi. Če ga boš pa postrigla pa seveda ne bo tak lep kot so razstavni ;)

Čiava je manjša od papillona. Idealna čivava ima med 2-3 kg, idealni papillon pa okrog 3,5 (samičke od 3,4 do 4, samčki pa od 3 do 3,6kg). Tudi dlaka se razlikuje saj imajo čivave podlanko, papillon pa ne. Glede nege ne bi mogla reči nega katerega je zahtevnejša, vsekakor pa je pri papillonu potrebno poudariti nego ušes, saj se dlaka na njih (ki je dolga) vozlja če je ne redno češemo. no po drugi strani pa se pri čivavah pri ušesih vozlja tudi zaradi podlanke. Tako na hitro bi rekla da je nega obeh- če seštejemo vse skupaj- dokaj enakovredna.

Meni osebno je karakter papillona veliko bolj všeč od čivavinega in zato je tudi moja odločitev bila papillon :P najbolje da posušaš preživeti nekaj časa s papillonom, nekaj pa s čivavo. Glede maltežana pa resno razmisli glede nege. Na moji strani (www.z-in-g.net) imaš obširen opis pasme, veliko slikic in nekaj povezav. Opisan je karakter, zgodovina, nega itd. preberi si malo in poišči kaj podobnega za čivavo itd.

veliko sreče pri odločanju ;D



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ja... meni je veliko bolj všeč papillon, tako po izgledu, kakor tudi po karakterju, maltežan pa je všeč moji mami, no saj tudi meni ni tako napačen, vendar mi je papillon bolj všeč... čivava pa se mi zdi malo premajhna...=(


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
jenny... potem pa se nimaš več kaj odločati ;)

Če boš kdaj potrebovala pomoč pri iskanju papillončka, se mi lahko na privat oglasiš, pa ti pomagam če hočeš. :)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Papillon je zakon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Jenny- pri belih psih kot je maltežan se lahko zgodi da ima ali dobi bolezen white dog shaker sindrom, kar ni prijetno.

Če se odločiš za papillona pa lahko vidiš na moji strani www.freewebs.com/tara4 in  http://tara.moj-album.com/ mojega papillona, ki je bolj obarvana po telesu in malo daljši gobček kot geri in joni ampak je še vedno v standardu seveda ;) 


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
jenny 3 mislim da ti Gery lahko da marsikateri PAMETN nasvet, prav tako te lahko umeri do dobrih vzrediteljev in legel - zato ji kr piši na privat in menim da ti bo z veseljem odgovorila na vsa tvoja vprašanja in ti pomagala!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Joj pa še nekaj... ker legla v sloveniji pač ni, bomo šli ponj/o v tujino(vrjetno bomo punčko...-če bomo(vrjetno bom :P)  :D ), zanima me kako je z potnim listom, ker mi je nekoč nekdo razlagal, da če ima pes naprimer slovaški potni list, mora živeti tam...???

Citiraj
jenny 3 mislim da ti Gery lahko da marsikateri PAMETN nasvet, prav tako te lahko umeri do dobrih vzrediteljev in legel - zato ji kr piši na privat in menim da ti bo z veseljem odgovorila na vsa tvoja vprašanja in ti pomagala!
ja to sem pa že :o :D


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Geri ima še vedno Slovaški potni list :P in ga bo tudi za vedno imela. Ker smo oboji v Evropski uniji to sploh ni težava  ;) Isto je z Nemškim, Avstrijskim itd.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ko mi kdo pove al preberem, da je njegov ali bo kupil papillona v tujini vam ne morem povedat kako sem ponosna da je moja Tara Slovenka  :P. Je prava posebnost in dragocenost ;D


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Tara a ni vseeno od kod je pes al je Slovenc ali ne???
Mislim da katere koli narodnosti je če si zares želiš psa je zate neprecenljiv!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
kaj pa je zdaj narobe?? ???
Valda je vseeno od kod je. Jaz se počutim pač ponosno da imam papillona iz slovenije glede na to da tu v 10 letih od kar imam mojo tamalo še ni bilo legla in se počutim počaščena.
Jaz bom tudi naslednjega šla iskat v tujino (nemčija ali anglija). 
Vsi se hvalijo z razstavnimi uspehi svojih papillonov (kar je prav- da ne bo pomote  :)), pa se bom še jaz z rekviziti ki jih ima Tara, glede na to da ne razstavljem več.

Zakaj enkrat toliko ko se pohvalim je kdo ki me obtožuje :'(

jenny- če kaj rabiš ti tudi jaz lahko kaj povem, nekaj izkušenj imam tudi jaz ;)


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Tara nič ni narobe! ;)

Navsezadnje je pa to forum - mar ne - kjer se dajejo mnenja!
Če nisi pripravljena sprejeti mnenja oz. komentarja je pa to žal tvoj problem!