Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 458049

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #60 : 11 Oktober 2007, 08:17:42
Nina, daj nam malo napiši o tvojem in Kevinovem udejstvovanju na agilitiju; kako "dela", kakšne težave sta imela, potencialna opozorila...
Razmišljamo tudi v tej smeri; SKY mi je dal zelo dobro iztočnico.



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #61 : 16 Oktober 2007, 15:39:57
Torej, Kevin je prišel k nama, ko je imel dobri dve leti in pol in ker je bil to prvi pes mojega partnerja, sva se takrat dogovorila, da bosta začela obiskovat tečaj poslušnosti. Že zaradi tega, da se navadita eden na drugega.
Po končanem šolanju smo se velikokrat zadržali na poligonu in Kevin je začel sam od sebe plezat na ovire in hodit v tunele. Glede na to, da so ga ovire strašno zanimale, sta se z bostjanom priključila še k agilitiju. Vse skupaj je bolj trening, kot karkoli resnega. Ker je praktično časovno neizvedljivo, da bi se ukvarjali z razstavljanjem, coursingom in še agilitijem.
Gremo pa rade volje na poligon in naredimo kakšen parkur. Morem rečt, da imam do agilitija zelo pozitivno mnenje, saj resnično okrepi vez med vodnikom in psom. Prav tako, morem povedat, da je bil Kevin presenetljivo dober in zelo hitro učljiv pri tej disciplini. :o
V glavnem; vsekakor pozitivna izkušnja, ki jo priporočam.

Midva s kevinom se pa rada zabavava z raznimi trikci (ki se jih učiva s pomočjo klikerja) in tudi v tem noro uživa ;D. Imamo pa mi takega whippeta, ki je nevrjetno požrešen in za hrano naredi vse in še več, tako, da nimamo težave z motivacijo, kar je več kot dobrodošla lastnost pri šolanju.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #62 : 08 November 2007, 10:46:34
Kdo pride v nedeljo na CACIB v Vrtojbo?



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 08 November 2007, 16:20:07
Jaz pridem in to brez kevina, tako, da bom imela obe roki za mečkanje :P :P :P



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 09 November 2007, 08:08:36
Do danes še ni nihče opisal Whippete, zato dodajam opis:

POREKLO: Velika Britanija
DATUM IZDAJE VELJAVNEGA ORIGINALNEGA STANDARDA: 24.06.1987
UPORABA: dirkalni pes
KLASIFIKACIJA FCI: Grupa 10 - hrti
Sekcija 3 - hrti s kratko dlako
Brez delovnega izpita

SPLOŠNI VIDEZ – usklajena kombinacija mišične moči in energije z eleganco in gracilno linijo telesa.
ZNAČILNOSTI – idealen družabnik, prilagodljiv domačemu in športnemu okolju.
ZNAČAJ – nežen, močno navezan, uravnoteženega vedenja in čustvovanja.
GLAVA IN LOBANJA – dolga in ozka, sploščena na temenu, zožana proti gobcu preko rahlega stopa; dokaj široko nastavljene oči; močna čeljust s pravilnim ugrizom; temno pigmentiran smrček.
OČI- ovalne, jasne, vedno čuječega izraza.
UHLJI – zavihani, majhni, tankega sestava
USTA – močne čeljusti s popolnim in pravilnim škarjastim ugrizom
VRAT – dolg, mišičast, elegantno usločen.
SPREDNJE OKONČINE – dobro okotene, lopatice segajo do hrtbtenice, kjer so dobro vidne; noge ravne in pokončne, spredaj ne preširoke; dlančnice močne, rahlo vzbočene; komolci  so prileženi telesu.
TELO- globoka in široka prsa; globoka in dobro naznačena prsna linija; širok, čvrst in nekoliko dolg hrbet z značilnim lokom preko ledij, vendar ne grbast; ledja dajejo vtis moči in energije; elastična rebra, obdana z mišicami na hrbtu.
ZADNJE OKONČINE – močna, široka in mišičasta stegna; kolenski sklep dobro ukrivljen ; skočni sklep nizko nameščen; dobro razvita druga stegna; kljub razpotegnjeni in široki stoji pes kaže veliko odrivno moč.
ŠAPE – lepo oblikovanje, dobro naznačeni prsti, členki obokani , blazinice debele in močne.
REP – dolg, zožan proti koncu; med gibanjem se ne sme dvigovati nad hrbtno linijo.
GIBANJE – lahkotno,zadnje noge sežejo globoko pod telo ( pogonska moč ), prednje noge polaga daleč naprej, tik nad zemljo. Gibanje je izrazito, vendar ne pretirano, kratko, visoko stopajoče ali drobno stopajoče gibanje je napaka. Med hojo in tekom sledijo zadnje noge sprednjim v isti liniji.
DLAKA- nežna, kratka, gosta
BARVA dovoljene vse barve ali kombinacije le-teh
VELIKOST - psi 48 – 51 cm, psice 44- 48 cm
OSKRBA- Nezahteven pes za oskrbo, kremplje krajšamo po potrebi
NAPAKE – vsako odstopanje od navedenih zahtev se obravnava kot napaka, ki se kaznuje v sorazmerju z stopnjo njene resnosti.
Psi morajo imeti dve očitno normalni modi, popolnoma spuščeni v mošnji.

Še moje videnje Whippetov na podlagi dosedanjih izkušenj:
•   Otroke obožuje, ker ni velik, težek in agresiven, je primeren za življenje z majhnimi otroki,
•   V odnosu do drugih živali je igriv in nikoli ne ugrizne,
•   Odličen pes za bivanje v stanovanju, ni primeren za bivanje zunaj ogretih prostorov,
•   Načeloma zdrava pasma brez napak, občasno se pri nekaterih rado pojavlja vnetje oči (posledica vetra),
•   Mladiču omogočiti čim več druženja z ostalimi psi, da ne postane plah ali zaprt,
•   Učljiv pes, s šolanjem pričeti čim prej,
•   Pes z izrazitim lovskim nagonom (vse kar je manjše od njega mu predstavlja plen),
•   Se ne podreja lastniku, obravnavati ga moraš kot enakovrednega člana,
•   Ljubi udobje in bo spal v vaši postelji če bo le imel priliko :o

In če imate možnost, raje imejte dva… ;D ;D ;D

+1



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #65 : 12 November 2007, 13:42:58
Na CACIB Vrtojba je Tass osvojil PRM, ocena ODLIČNO. ;D ;D ;D
Srečali pa smo tudi Nino, ki je bila zelo pridna... 8)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 12 November 2007, 13:59:03
Čestitke!  :)

Bili smo v istem ringu. Sama sicer nimam hrta, me pa hrti zanimajo, zato sem spremljala ocenjevanje. Tass je res lep pes.

lp

PS: Imava skupno znanko, oziroma punca tvojega prijatelja Vasje je moja sestra Dušanka, pa mi je že prej prišepnila, da boš razstavljal, zato sem bila malo bolj pozorna... ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #67 : 12 November 2007, 14:07:04
Čestitke!!!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 12 November 2007, 14:30:24
Čestitke!  :)

Bili smo v istem ringu. Sama sicer nimam hrta, me pa hrti zanimajo, zato sem spremljala ocenjevanje. Tass je res lep pes.

lp

PS: Imava skupno znanko, oziroma punca tvojega prijatelja Vasje je moja sestra Dušanka, pa mi je že prej prišepnila, da boš razstavljal, zato sem bila malo bolj pozorna... ;)

In zakaj me nisi pocukala za rokav? (Me pa je Duška že včeraj klicala...). Kako je svet majhen! ;D
Tudi ti razstavljaš, kar mi je Duška že večkrat omenila... :)



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #69 : 12 November 2007, 15:46:18
Evo nas :D, čestitke vsem za osvojene rezultate :)
Še posebaj malemu elaju za zelo perspektivno in lepo oceno, pa seveda tassu za PRM in zarah za CAC ;D

Nekaj fotk najdete v kevinovi spletni galeriji (fotk je sicer zelo malo zaradi grozne svetlobe)
http://whippetkevin.moj-album.com/



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #70 : 12 November 2007, 18:25:20
SG, naslednjič te bom pa res pocukala...

Duška te je pa klicala, ker sem ji jaz "izdala", da sta bila s Tassom včeraj uspešna v ringu ;)

lp



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #71 : 13 November 2007, 07:56:38
Lepo pozdravljeni!

Z nekaterimi se že poznamo, drugi pa nas lahko malce spoznajo preko naše spletne strani http://www.whippets-asyoulikeit.com

Z Vrtojbo smo bili zelo zadovoljni, kljub gužvi v mali dvorani v kateri smo bili nameščeni (hvala Goranu za plac ;D, ker z mojim poznim prihodom bi se lahko dal edino pod streho). Zarah je bila pridna in uživala v fantovski družbi, sedaj že razstavnih prijateljev, Tass-a, Darwina in malega Elija ;D

Se spet vidimo v Lj, 2 CACIBa in specialka? Planirate kaj?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #72 : 13 November 2007, 09:05:49
Jaz vas zagotovo pridem pogledati v Ljubljano :). Upam samo, da ne boste ob isti uri kot SH. Drugače se bom težko odločila pri katerem ringu gledati :).

As you likie it Zarah se mi zdi prekrasna :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 13 November 2007, 09:40:22
"As you like it"  dobrodošel!!!
Mi planiramo sobotni CACIB in popoldansko specialko, tako da se vidimo tam (če ne prej). ;D
Bo pa tam verjetno kar velika gneča; potrebno bo najti dober prostor že prej!!!

Kako planirate ostali?



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #74 : 14 November 2007, 15:53:06
Ja, gneča zna bit kar konkretna, kar je po eni strani zoprno, po drugi pa super,....bo tudi v ringu veliko whippetov :P :o
Mi bomo po vsej verjetnosti oba dneva gor, tako, da se vsekakor vidimo :)



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #75 : 14 November 2007, 20:53:52
Mi pridemo na specialko in Tromostovje naslednji dan. Na specialki ponavadi ni gneče, kar je super in pregled nad hrti boljši  ;)


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #76 : 14 November 2007, 23:31:36
Se mi je zdelo, da od nekje poznam psa v avatarju.  ;D

Se vidimo v Ljubljani, mogoče prepričam še Ksenijo, pa bomo spet "pšeničniki" navijali za vas!  ;D
Pa Elmer seveda pozdravlja svoji obe ljubezni.  ;D


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 14 November 2007, 23:52:27
Lep pozdrav Sanja! ;D

Sedaj pa moje punce že res dolgo niso videle Elmerja in Dabija! Le kje se skrivate?!  ;D ;)


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #78 : 15 November 2007, 10:38:15
Oba sta doma - smo zelo zmanjšali razstavljanje; drugo leto mogoče mal Hrvaška (vsaj Elmer) in to je to.

Ja zanimivo, da moj Elmer vedno pada na take suhe in vitke dečve  ::)  ;D

V Ljubljani se pa definitivno vidimo; sem brez psa in bom mela čas za slikanje, navijanje itd. ...


Počohaj svoji lepotički!

P.S. - mali italijanski hrt po imenu Sanja!  ;D njej pa koš poljubčkov!  ;D ;D


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 16 November 2007, 14:21:40
Ja zanimivo, da moj Elmer vedno pada na take suhe in vitke dečve  ::)  ;D

Eee, ni edini ;). Letos so nas na morju vsako jutro pred šotorom čakali vaški frajerji, da bi videli kdo so vitke turistke, ki so prišle k njim dopustovat. Seveda jih je ena od naših izdatno vabila.  :P


Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #80 : 05 December 2007, 13:15:49
Kako ste kaj whippetaši? Ste kaj kontrolirali domačo stran našega kluba? naslednje leto se nam obeta novost- coursing pokal štirih držav :)
Prvi coursing bo 28. januarja v avstriji in sicer....na snegu:)
Mi smo že čisto nestrpni in komaj čakamo, da se naša zverinica preizkusi na beli podlagi:)



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #81 : 05 December 2007, 13:30:59
Tudi mi z Galo komaj čakamo :P
To bo njena prva prava tekma, pa še prva na snegu :o

Leto 2008 se obeta prav pestro!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #82 : 05 December 2007, 14:14:26
Super! :)
Verjetno pridemo samo "firbcat", ker je Tass še premlad.
Kje pa to sploh je (gledam na zemljevid, pa nič...) ???



Ferry

  • Gost
Odgovori #83 : 05 December 2007, 14:35:45
Hallo,

mi bomo tudi verjetno prišli gledati, ker naš še nima licence, pa tudi nebi radi, da bi bili njegovi začetki ravno na snegu, je pa to fino pogledat, jaz sem ravno včeraj gledala slike od lanskega leta. Super!

A mogoče kdo od vas pozna sodnike Andrew Brace (GB), Wieslawa Misterka (PL) in Espen Engh (NOR)? Po opisih sodnikov, naj bi hrte poznali, vidim pa tudi, da imata prva dva sodnika poleg hrtov tudi beagle, tako kot jaz, to pomeni, da bi se morali dobro razumeti  ;D.

Za Espen Engha - sem slišala veliko kritik - samo koliko so pa realne? Pa spet odvisno od pasme?

Lp



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 05 December 2007, 14:40:23
Coursing bo v avstrijski vasici Stubai ( http://www.stubai.at/) , nad Innsbruckom, ki je cca. 380 km iz Ljubljane.
Mi računamo ostat kakšen dan, pa se nauživat na snegu  :o :o :o



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #85 : 05 December 2007, 14:43:13
Misterka ima borzoje, Engh pa greyhounde,... jaz sem pa o Enghu slišal ravno nasprotno...


Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #86 : 05 December 2007, 14:50:20
Ferry, g. Engh je zelo priznan sodnik in velik strokovnjak za hrte z veliko izkušnjami. Ga. Misterka, ki bo sodila na specialki je dolgoletna vzrediteljica borzojev in pravijo, da zelo kompetentna sodnica. Sama še nimam nobenih izkušenj z njo. Za angleškega sodnika pa ti žal ne znam povedat nič konkretnega.
Lahko pa pogledaš na infodog, kjer iz tega , kje je kdo sodil potegneš svoje zaključke: http://www.infodog.com/judges/5162/juddat.htm





Ferry

  • Gost
Odgovori #87 : 05 December 2007, 14:52:40
Ja, jaz tudi upam, da je OK, čeprav so mi npr. za njega rekli, da ima pri afghancih rad izredno suhe (predvsem glave - ameriški stil afghanca) in da ga ostale napake niti ne motijo. Mogoče pa Whippete sodi dobro? No, pustimo se presenetiti, mi smo tako prijavili na vse.

Lp



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #88 : 05 December 2007, 15:11:55
Aja, vsi ki ste omenili, da še nimate licence vas opozarjam, da lahko vseeno sodelujete na Pokalu, saj je pogoj za osvojitev pokala udeležba na vsaj treh mednarodnih coursing tekmah v treh različnih državah;
to pomeni, da lahko greste maja v italiansko Gardo, pa septembra v Ljubljano in okobra v Švico, kjer bo tudi podelitev pokala.
Upam, da se nas zbere lepo število slovenskih hrtašev :D



Ferry

  • Gost
Odgovori #89 : 06 December 2007, 07:05:38
Nina,

a ni pogoj za udeležbo na coursingih, ravno licenca za coursing. Mi za našega še ne vemo, kako se bo obnašal, baje se mora kuža izkazati v družbi (da ne napada njih, jih grize, ampak, da lovi vabo), seveda pred ljudmi, ki so pristojni za izdajanje licenc in če je vse Ok, jo potem brez problema dobiš. In šele takrat, se lahko udeležuješ vseh tekem. A so tukaj posebna pravila?


Lp