Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 458065

Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #900 : 02 September 2012, 19:08:21
Moj je tudi star 6 mesecev , pa sem mu kupil takšnega iz tega linka http://www.zoohit.si/shop/psi/pasja_oblacila/oblacila/plasci/306441
dolžina hrbta ca. 55 cm , pa je skoraj prevelik, verjetno bo še zrastel , zato mislim da ko bo dosegel končno velikost mu bo glih  prav... ;D



AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 15 September 2012, 01:16:13
Jaz sem za pozimi zelo zadovoljna s Hurtinim plaščkom: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=611

Pa še novička... pri nas imamo novo whippetko :) Prihaja iz Finske psarne racing whippetov in je stara 3 mesece. Upam, da se vidita pripeti fotografiji...




HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #902 : 15 September 2012, 09:44:40
Vidita...  :)  Krasna mala črnuhinja. :)

Pa seveda čestitke za malo pridobitev!  ;D 
Bosta torej corsing trenirali?

Nika & Co.



moncici

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #903 : 05 Oktober 2012, 11:30:40
Pozdravljeni! Zanima me, kdaj ste dali sterilizirat svojo whippetko in kako je z anestezijo. Ali se je vedenje psičke po posegu kaj spremenilo?



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 06 Oktober 2012, 19:49:01
Imam namen dati  sterilizirat psa.. Vem pa da je potek zelo enostaven.... Je pa zanimivo , da na tem forumu odgovarjajo samo na vprašanja kako potekajo razna lepotna tekmovanja, kaj drugega pa nobenega ne zanima, kar zanima nas forumce, ki mogoče imamo probleme, ki jih žal sami ne moremo reševat...Jaz naprimer imam psa Whippet-a , ki ga imam samo zato da doživljam pozitivno energijo , ki jo mi daja..(ljubljenček) , žal pa se pojavijo stvari , ki jih sam ne znamo reševat... vi ki pa imate že iskušnje oziroma ki ste imeli podobne probleme, ki ste ji že rešili , pa žal nobenega odgovora ali pa čakaš na odgovor , ko je že prepozno..
Dajte prosim malo več pozornosti na takšne stvari , ki so pri ljudeh zelo pomembne in lahko rešijo veliko težav pri naših ljubljenčkih :'(
Že en čas spremljam ta forum , pa zelo dolgo čakaš na kakšen odgovor, ki bi pomagal..Kaj naj rečem nekoristen Forum.
Če sem pa koga užalil me pa lahko skenclate mi je čisto vseeno >:(



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #905 : 06 Oktober 2012, 20:04:42
Kaka - če imaš še katera vprašanja, na dan z njimi.... Veliko odgovorov na mariskatera vprašanja se pa najde tudi na forumu, mogoče ne prav pod temo whippetkov, ampak pod splošne teme, ki veljajo za vse pse. Sama če rabim katero vprašanje, najprej prebrskam celotni forum... Marsikaj se najde, samo brskat je potrebno...  ;D

Lp, Nika & Alpha & Tisa




Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #906 : 06 Oktober 2012, 22:25:52
Glej na tem forumo sem kratek čas , ker  sem whippeta  pred kratkim nabavil .
Drugače znam uporabljat forume ..
Je pa pomembno , da so si pasme psov različne, zato mi splošne teme psov , ki odstopajo v tovrstnih ne zanimajo toliko, ker sem že imel drugo pasmo psa ,ki je bil karakterno poplnoma drugačen.
Zato sem prosil ljudi na tem forumo in imajo več izkušenj  s to vrsto psom , katerim  je moje vprašanje namenjeno..
Zakaj moncici nobeden ni odgovoril na njeno vprašanje.. zato ker se očitno nikomur ne zdi pomembno, če bi njeno vprašanje bilo kako corsing trening psa in kdo bo sodnik na  tekmovanju? ali je zaj#!? pol bi odgovor takoj dobila.
Vidite meni pa to ni pomembno, ker se mi zdi da je boljše kako psu pomagat da prebrodi težave , ki jih ima pes, oziroma ki jih imajo nekateri na tem forumo s to vrsto psov.
Nekateri pač imaste srečo , da je počutje vašega psa odlično , pač ni težav.(ali pa se vam ne zdi pomembno)

Moj trenutni največji problem je , kako pomagati psu ,ki mi zaradi očitnega strahu pred vožnjo močno slini in včasih tudi bruha..
Poskusil sem že vse metode, ki so bile navedene na tem in raznih forumih, tudi strokovne nasvete, pa nič od tega...
Zato pa bi bil pravi odgovor , če je kdo , ki je imel takšne izkušnje s to vrsto pasme in jih je rešil po svoje naj prosim odgovori...
Verjetno je veliko takšnih , ki vozite pse na razne kraje , tudi na rastave ...
 



moncici

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #907 : 07 Oktober 2012, 11:01:54
Se strinjam Kaka, da tukaj težko dobiš konkreten odgovor, se mi zdi, da je forum čisto zamrl.
Glede slabosti tvojega psa v avtu, si predstavljam, da je to velik problem. Kako ga pa voziš? Probaj dati box v prtljažnik (jaz mojo tako vozim) pa mu daj kakšno bikovko ali kaj podobnega, da se malo zamoti. Drugače pa se včasih samo igrajta okoli avta in v avtu, brez, da bi se kam odpeljala. Pa kot je bilo že rečeno, najprej kratke vožnje. Upam, da vama bo z vztrajnostjo in potrpežljivostjo uspelo tudi to premagat.



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 07 Oktober 2012, 12:45:51
Sem že poskusil vse te verjante, pa še kaj drugega pa nič...slinjenje se še vedno nadaljuje..
Bom pa poskusil z enimi tabletami in kapljicam, ki se dobijo preko spleta , ki so posebej namenjene za pse ..pač poskusiti je treba, upam da bo sčasoma rezultat v pozitvnem smislu ::)



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #909 : 08 Oktober 2012, 07:40:10
Mogoče bi poizkusil s temile kapljicami od Dorwesta.
http://www.dorwest-slovenija.si/index.php?mod=products&ID=1432&p=Dorwest

lp.



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #910 : 08 Oktober 2012, 09:09:05
Prav te kapljice sem naročil, pa tablete ...



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #911 : 08 Oktober 2012, 09:20:25
Boš prosim povedal, če kaj učinkujejo. Pri nas s potovanjem nimamo krize, imamo pa s slabostjo, če je pot dolga. 



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #912 : 08 Oktober 2012, 19:09:07
Še en problem imam ..in to :
Nabavil sem si kletko ,da sem ga lahko zaprl ,ko je bil sam ker bi mi verjetno obrnil stanovanje. Že večkrat sem ga pustil samega za pol ure , ker pa nisem videl kaj je delal ko je bil sam se seveda nisem sekiral.
Danes pa sem ga pustil vsaj tri ure in vse posnel na WEB kamero na  računalniku, ko sem videl kaj je delal me je zmrazilo, vsaj tri ure je cvilil , kopal po blazini, trgal brisačo , vse kar je imel v kletki , čeprav je imel v kletki vse kar ima najraje od kosti , ki jo gloda ter plišaste igrače ..
Če mi kdo lahko da kakšen nasvet bi prosil...

L.p Kaka :(



Matelina

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #913 : 08 Oktober 2012, 20:05:30
Kaka, prebrala sem tvoje objave in se takoj registrirala. Prav nasmejala sem se, pa ne zato, ker bi bilo smešno. tvoja situacija mi je popolnoma znana.
Moja Indi, stara je 7 mesecev je imela iste težave. Slinila se je v avtomobilu, kot bi ji nekdo vcepil v glavo, da je to blazno travmatična izkušnja...

Nisem vedela kaj točno jo tako moti, ker se moj prejšni pes ni nikoli tako obnašal v avtomobilu. Mojo skrb za slinjenje je morala začutiti še preden sva prišli do avtomobila. Tudi če sva se peljali samo 5 minut, je bila na zadnjih sedežih cela mlaka sline- obup! ko sem se že skoraj sprijaznila s tem, da bom na zadnjih sedežih vozila polža in ne psa, sem poskusila še eno metodo. Ko sva šli do avtomobila sem jo ogovarjala v smislu "Jeeej, kok je fino, vozit se greva" :) In v avtomobilu celo pot (kot kak cepec) isto, da je pridna in da kolk je to zabavno. Mogoče je pomagalo, da se je sprostila, ker se je nehala slinit :) :) Še to, tudi ko jo vozi moj fant (pa ni tak upokojenec v avtomobilu kot jaz) se ne slini, tko da nekaj sem že morala narediti prav.

kar se tiče boksa v stanovanju, ista zgodba kot pri vas. Dokler nisem vedela kaj počne, mi je bilo pač vseeno. Ko sva enkrat snemala celotno štorijo čez dan, sem mislila da me bo kap. Cela norija po boksu. nekako se je skušala osvobodit zapora in vlekla vrata kovinskega boksa, da jih je ukrivila. Odločila sva se, da tako pač ne bo šlo, češ bogi pes, sej bo čisto zafrustriran. Počasi sva jo začela puščati samo, izven boksa, najprej za eno uro čez vikend, ko sva šla v trgovino, pa je bilo ok. Nismo komplicirali s 5min, 10min, 30min itd. Po dveh vikendih, ko je bila sama par ur doma, sva jo že pustila samo, ko sva šla v službo. Mogoče sva imela srečo, ampak Indi je začuda počakala popolnoma mirno. Edino enkrat nama je scefrala plakat z vrat in to je bilo to :)

Pa še to, za vsak slučaj še vedno, ko greva od doma postaviva koš za smeti na višino, kjer ga ne doseže. To je edina stvar, ki jo tako fascinira, da je zaenkrat še nisva odvadila, da so odpadki pač "fuj!" :)

upam, da ti bo kaj pomagalo. če te še kaj zanima, kar vprašaj, mogoče lahko pomagam :)



Matelina

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #914 : 08 Oktober 2012, 20:21:40
Opazila sem, da Moncica še vedno ni dobila odgovora... Ker sem dala pred kratkim čez tudi sterilizacijo moje whippetke, bom oznanila tudi to.

Moja punčara je bila sterilizirana na začetku septembra, pri dobrih 6- ih mesecih. Peljala sem jo v Veterinarski dom Domžale. Tja sem vozila že prejšnega psa (Zlati prinašalec) in sem bila z njihovimi uslugami vedno zadovoljna, pa še oberejo te ne do kosti. Pred posegom sem jih izprašala za vsako najmanjšo malenkost in na vse so mi prijazno odgovorili. Tudi moja skrb za anestetik, ki naj ga hrtki ne bi dobro prenašali je bila odveč Itak uporabljajo tistega, ki je bolj priporočljiv tudi za whippetke.

Rezervirali sva termin, Indiko so stehtali in preverili njeno splošno stanje. Dobila je pomirjevala in skupaj smo počakali, da se je popolnoma umirila. Sama sem jo odnesla na opreacijsko mizo, kjer smo še malo počakali, da pomirjevala dokončno primejo. Odšla sem brez besed, saj so mi tako naročili, češ da se kužika ne bo zbudila. Operacija je bila rutinska, brez zapletov. pripeljala sem jo ob 7h zjutraj, okrog 11h sva se že vozili v domačo oskrbo :) Seveda, moraš počakati, da se kužika zbudi pod veterinarskim nadzorom, da kasneje ne pride do zapletov. Dobili sva še par nasvetov kako in kaj doma. po 14ih dneh sva že veselo tekali po gozdu :)

Njeno vedenje se mi zdi enako kot prej, brez sprememb :)



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #915 : 08 Oktober 2012, 20:37:04
Zelo dobro si napisala...več takšnih odgovorov ,ki jih poterbujemo oziroma jih potrebujejo..
Hvala veliko mi pomeni, zato bom vsako tvojo besedo analiziral in tudi poskusil.
Je pa res da kot ljudje smo si karakterno zelo različni, zakaj pa psi nebi bili, zato pa pravim pomoč je dobrodošla...
Res hvala.. :)
   
 l.p kaka



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #916 : 09 Oktober 2012, 08:13:08
Glede kletke bi jaz napisala to, da kužka navajamo nanjo takoj, ko ga pripeljemo domov in ga v kletki tudi hranimo, če ga seveda hočemo imeti v kletki. Sama imam naši dve, pudli in whippetko v kletki. Whippetko sem dobila malo pred enim letom in je bila kletke že navajena, tako da z njo nisem imela nikakršnih problemov. Našo pudlo Tiso sem pa dajala v kletko tudi čez noč, prav zaradi lulanja, da se ne bi navadila lulanja po vsej hiši ker kuža, če je pravilno socializiran že iz legla, se v svoj prostor zlepa ne bo polulal, razen če bo res kriza. Fino je tudi, da se kuža kdaj pa kdaj zapre v kletu tudi v naši prisotnosti, torej ko smo doma, vendar to ne sme biti kot kazen. Če ne gre drugače, se ga privabi v kletko s priboljški,  njegovo cviljenje se pa čim bolj ignorira in se mu kletko odpre šele takrat, ko je povsem miren.
Glede avtomobila bi pa samo to omenila.... Velikokrat smo tudi sami ljudje krivi, ker že sami damo signal živčnosti na psa s svojo neodločnostjo, in nedoslednostjo, ker kuža zelo dobro čuti naše razpoloženja. Tako da, svetujem, predno se greste peljat z avtom - to je tudi že Matelina omenila - sami srebe prepričajmo, da bo vse v redu in čim bolj sproščeni, ne pa že v naprej razmišljati, spet bo bruhanje, slinjenje, živčna vojna....
Našo Alphico včasih iztiri že to, da vzamem drug avto in se na začetku trese kot šiba na vodi, vendar jaz kakšne velike pozornosti na to ne polagam in jo pustim, da se sama skulira in tudi se.
Tako nekako....  ;D



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #917 : 09 Oktober 2012, 08:41:22
Prav imaš HoviBono , če človek ni sproščen in če že vnaprej kažeš neko negativno energijo pes vse to čuti..
Verjetno se najprej mora človek naučiti kako in kaj , šele potem lahko vplivamo na psa, seveda v pozitivnem smislu.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #918 : 09 Oktober 2012, 08:45:04
Točno to "Kaka".  ;D
Iz katerega konca Slovenije pa si? Lahko bi tudi kakšno slikco svojega whippetka prilimal.....  ;)

Lp, Nika & Co.



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 09 Oktober 2012, 09:32:41
Iz Koroške ..Prevalje ;D



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #920 : 09 Oktober 2012, 09:50:14
Cukr mali....  Krasen je.....  :)



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 09 Oktober 2012, 13:05:58
Zdravo!

Za dlako sem že prebrala da jo whippeti kar veliko puščajo...
Zanimajo me pa cene....
Kako je pa kaj z zdravljem??
Pa če veste za kakšne spletne strani ali oglase mi jih prosim pošljite...



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #922 : 09 Oktober 2012, 13:15:48
Miss.Cavalier: Meni osebno se ne zdi, da bi ne vem koliko spuščali dlako. Alphica jo je sicer malce več pred in med gonitvijo, vendar sem jo res vsak dan sčesala s plastično krtačo in dlake ni bilo veliko. Sedaj na jesen pa sploh nimam občutka, da bi ji letela ven, pa jo nisem sčesala že kar lep čas...  ;)
Cene whippetkov se gibljejo različno, od 900 do 1500 evrov. Whippetki praktično nimajo nobenih bolezni. Za kakšne mladiče ti pa priporočam, da redno spremljaš spletno stran Slovenskega kluba za hrta. Gor imaš tudi navedene vse slovenske vzreditelje whippetkov.  ;D



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #923 : 09 Oktober 2012, 13:23:09
Res je da sedanjem(jesenskem) času dlak skoraj ni ...imam pa en link ,ki opisuje veliko o Whippetu...
http://vesperus.awardspace.us/guidesloveno.html



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #924 : 09 Oktober 2012, 19:47:09
Še nekaj ;)
Ali vaši psi  tudi obožujejo iztrebke :(



Matelina

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #925 : 09 Oktober 2012, 20:08:14
Ne govor  >:( Iztrebke, crknjene žabe in povožene močerade, gnoj, kakršnakoli crkovina...



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #926 : 09 Oktober 2012, 20:13:47
In kaj lahko napraviš...nič :'(



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 09 Oktober 2012, 21:11:53
Ko nam je pred 3 mesecem umrl pes pudelj bil je star 19 let, smo rekli ..nič več nihče ga ne more nadomestit, ker pa smo vsi bili večinoma tihi in potrti , sva s sinom rekli zakaj??.
Problem pri prejšnjem je bil samo to da je zelo težko prenašal samoto drugače pa je bil super idealen.
Sin in jaz sva na skrivaj vsak po svojem na internetu brskala kakšen pes bi bil najbolj primen.
Zato sva si sinom odločila , da je treba najti psa, ki je miren brez lajanja in da je lahko večina časa tudi sam( saj veste zakaj)... Ko sva prebrala pri večinih vzrediteljih, kakšni psi so Whippeti, sva rekla to je prava pasma.
Takoj smo šli in ga pripeljali domov, takoj smo ga vzljubili.....pol pa so se začele razne težave , ki sem ji že pri prejšnjih postih opisal. :-\
Ne pišem zato ,ker bi lahko bil razočaran.. kljub vsem težavam ga obužujemo,samo veliko stvari me moti, ki pri prejšnjem tega ni bilo..
Kar se tiče poslušnosti.. katastrofa, jaz ne vem a je pri vas isto.
Bolj ko se trudiš slabše je..zelo trmast.
Zelo težko ga je razumeti, nikoli ne veš kako ravnati z njim, da bo uspeh :'(
Rekli boste daj ga v šolo...odgovor ne.
Upam samo , da ko bo starejši da bo znjim bolje..
Malo pa sem le razočaran ,kar priznam .....kaj morem zdaj ga imamo , se bo že treba nekako prilagajat situaciji in psu nudit
najboljše.... upam da bo sčasom bolje ::)

Zdaj pa več ne bom pisal, ker postajam dolgočasen...




HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #928 : 10 Oktober 2012, 07:52:17
Kaka: Mogoče pa je problem v vas, ker preveč pričakujete od njega. Whippetk ni pes, ki bo ubogal na strog ukaz. Jaz imam whippetko in pudlo. Pudla je velikokrat prvo, ko jo pokličem, whippetka zna še mal mutit okrog, vendar ko jo pa pokličem v pravem momentu, to je takrat, ko ima glavo gor, ne pa dol, prileti takoj k men. Sicer pa nimam probleme z njo, ker je itak prilepljena name, pa jo imam šele pet mesecev. Spet pa je vse odvisno od tvojega razpoloženja, ki ga pes čuti. To je zelo pomembno.
Pri odpoklicu si pa lahko pomagaš tudi s priboljški, ki jih ima najraje in seveda potem sledi pohvala. To so pa že osnove za šolanje, ki pa pridejo prav pri vsakem psu, tudi pri whippetku.
Pisali ste tudi glede pobiranja iztrebkov. Temu se pa najbolj fino izogneš, da imaš kuža na povodcu dokler je majhen in mu vsakič, ko vidiš, da hoče pobrati, ukažeš strogi "ne" ali pa "fuj". Sama sem Tiso imela spuščeno samo takrat, ko smo se igrali na travniku, ko sem nadaljevala pot, sem jo spet privezala. Se mi pa tudi zdaj zgodi, da še vedno najde kakšno mrhovino in se vanjo povalja, takrat pa vanjo tudi prileti kakšen povodec pa fleksi.
V glavnem, veliko je načinov, kako psu preprečiti in ga odvaditi določenih stvari, ki pa se jih naučiš v pasji šoli.
Lp



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #929 : 10 Oktober 2012, 15:05:29
Kaka, vidim da niste naklonjeni pasji šoli. Ok, to je čisto vaša odločitev, ki jo najbrž znate argumentirati. Pa si vseeno ne morem kaj, da ne bi napisala, da je pasja šola lvvellliiiko pomoč pri vzgoji. Se mi zdi, inštruktorji usmerjajo nas, vodnike, kako psa vzgajati oz. reševati težave pri pasjem odraščanju. Seveda je pogoj dober inštrutor!
Sicer pa menim, da je pri mladiču pomembno predvsem veliiiko potrpljenja in doslednosti. Pomoje vam je tudi vaš prejšnji kuža kot mladostnik povzročal kake težave/ice, vendar pa se te zadeve, ko pes odraste, pozabijo.  ;)
Sej veste: potrpljenje je božja mast in predvsem pri vzgoji psa še kako drži ta pregovor.
Srečno!