rane na obrazu

S1b · 11322

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 30 April 2006, 21:53:54
Lp, danes je siba napadel stafford v spremstvu idiotske sestre. Na srečo je lastnik stafforda ukrepal hitro in skrbno tako da ga je stafford ugriznil oziroma popraskal z zobmi le po obrazu. Ima eno dolgo prasko 1 dm dolgo in malo večjo zarezo nad njo. Rane so krvave, gobček je zatekel. Sestra mu je gobček umila z vodo ter mu dajala obkladke. Klicala je dežurnega veterinarja in je rekel naj pridemo šele v torek, ker naj ne bi bilo tako hudo. Sicer sam ne vem kaj naj naredim. Ne boli ga če ga primeš nežno za gobček. Ali mu lahko kako pomagam? Ali se bodo ostale brazgotine ?


lp in hvala  :'(

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1 : 30 April 2006, 21:58:06
Rane mu sčisti s fiziološko raztopino.Drugače pa ga opazuj,da se mu ne bo kaj zagnojilo.

Upam,da čimprej okreva  :-*

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lola

  • Gost
Odgovori #2 : 30 April 2006, 22:06:54
Ne skrbi. Vem da si v šoku, tudi jaz bi bila. S Sibom bo vse ok. Najbolje je da pustiš ranico na miru, ne maži s kakšnimi kremicami ali s čim podobnim. Naredila se bo krasta, verjetno se ne bo nič poznalo, saj bo dlaka zrasla čez. Govorim za primer je da šlo res samo za ''prasko z zobom'' in ne ugriz, rana ki bi jo bilo potrebno šivati. Do torka počakaj pa boš videl kako bo s Sibom, ali bo gobček še zatekel itd. Če ne bo niti malo bolje pojdi do veterinarja. Držimo pesti da bo vse ok!

+1



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 30 April 2006, 22:45:25
Na rano mu daj jod, to tudi ful pomaga, prvo mu jod razkuži in obenem zdravi rano,..pa upam, da bo čimprej z Sibom vse v redu in imel čimmanj kasnejših psihičnih problemov z drugimi psi..lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 30 April 2006, 22:47:09
Pa še to, kot je že Focoso napisala, če ne bo bolje, čimprej do veterinarja...pa tud jst držim pesti , da kmalu bo vse ok z Sibom..lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 30 April 2006, 22:55:51
hvala vsem za pomoč  :), fiz. vodo sem našel v steklenički ampak je rok potekel tako da je bila le za v smeti. Tudi magajver nisem tako da ne znam razkužiti joda pa tudi ne vem kje bi ga dobil  ;D



še enkrat hvala in lp  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 01 Maj 2006, 09:41:25
Jod betadin dobiš v vsaki lekarni.

Rvno zaradi takih in podobnih ''nesreč'' sem jaz pristašica prve pomoči za pse. Ni ne vem kakšna znanost, je pa več kot dobrodošla v takih primerih.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 02 Maj 2006, 10:33:38
Če nimaš nič drugega, lahko spiraš s prekuhano vodo. Sicer pa če si z vodo mislil fiziološko raztopino - če ji je pretekel rok in je v zaprti flaši je za spiranje še vedno dobra. Obkladke se da delati tudi iz plivasepta, samo paziti moraš, da ga prav razredčiš. betadin si pa ob prvi priložnosti kupi in ga imej doma, ker je vsestransko uporaben.
Če gre za prasko in ne za ugriz, bo to zadostovalo, če ne bo treba še kašen antibiotik pri veterinarju dobiti. Znajo pa biti take praske zoprne, ker pogosto ostanejo brazgotine za vedno.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 02 Maj 2006, 10:51:05
kaj je zdaj z sibom? se mu je zagnojilo?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #9 : 05 Maj 2006, 12:58:21
Je z Sibom že kaj bolje!?


Bilbi84

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 12 Oktober 2012, 12:43:59
Pozdravljeni, rano lepo razkuži (uniči bakterije ki bi lahko povzročile gnojenje)  in pospeši celjenje Powersept Vet, je bolj nov izdelek na trgu, varen in naraven. Če je mrtvo tkivo v rani ali če je rana kontaminirana z bakterijami, se močno speni. Ko je rana čista, se ne peni več, to je lep indikator ki nam pokaže stanje rane.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 April 2014, 21:33:47
Tole se je zgodilo danes.  Rano sem izprala, bi morala narediti še kaj drugega? Ker je poškodovana veka si ne upam kaj preveč pacat ampak me skrbi da se bo kaj vnelo ker ga očitno moti in se posledično drgne ob vse kar najde.




Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 19 April 2014, 09:40:04
Satelit ali kaj drugega, ker si absolutno ne sme pipnit s tacami rane. Potapkaj z betadinom 2x dnevno, pazi, da ti v oko ne pride. Razkuževati boš defenitivno morala. Jaz bi po vsakem sprehodu sprala s fiziološko (jo lahko sproti sama narediš in ohladiš, da bo mlačna/hladna) in potem čez z betadinom.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!