Spravljanje v boks

Mushi · 3468

Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
: 02 Maj 2006, 13:36:59
Nisem vedela kam naj dam temo in se mi zaj zdi da je tukaj kar primerno.
Mam pa en problem.
Oxi sploh noče v boks. Zunaj je večkrat na dan, leta okoli, mi prinaša stvari,...
Ko je pa čas za v boks pa se brani in valja po tleh, pa če je zunaj več kot 4 ure.  :-\
Najprej mi ga je bilo lahko spravljati ko je bil še manjši in sem ga lahko dvignila, zdaj pa je problem. Še z povodcem ga ne morem spravit, ker potem moram tudi jaz notr in preden pridem ven že pobegne. Zdaj sem ga nekaj časa spravljala v boks z priboljški (navsezadnje še z šunko, ker za priboljški ni imel volje steči v boks) ampak bi ga rada navadila nekako v boks ne da bi mi bilo treba odpirati hladilnik.
Sam danes je bil čudež  :o :o Danes je šol pa takoj v boks, k sm ga šla zgodaj zjutri spustit vn. Sm ga sam pobožala po glavi pa mu rekla nj gre notr... In je šol  :o :o Še dolg časa sm sam zijala  :D
Ampak zjle ga je brat spet dal vn in ga je hotu notr dat pa mu ni hotu it. Tk da ne vem. Al gre notr sam takrat k se mi sprdne al pa se ni hotu zjutri 'tepst' z menoj pa mi pižame usrat  :D



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #1 : 02 Maj 2006, 14:00:42
Kot si napisala si že probala z priboljši. Pri mojem Loniju je so ravno najbolj pomagali priboljši, da je šel v pesjak(sej misliš pesjak,ne?).Prvo sem probala z povodcem in ko je šel notri sem mu dala briket(lahko tudi kekse, ...) in pri tem,ko je šel v pesjak sem ga močno pohvalila in na hitro zaprla vrata.Čez kakšen mesec sem probala brez povodca(tako,da je bil spuščen) v rokah pa sem imela kakšen priboljšek zanj.Ko ga je povohal sem mu rekla "pejt v kočo" in, ko je šel notri je bil seveda močno pohvaljen in dobil je priboljšek.Sedaj gre v kočo brez priboljška kadar mu rečem, včasih,ko pa je slabo vreme in,ko je mrzlo ali pa ko ga dam pred sedmo uro ven gre samo lulat in kar nazaj v pesjak spat v kočo.
No vsaj pri meni je tak način deloval.

Lp od Nastje, Lonija ter Donija ;)



Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #2 : 02 Maj 2006, 14:05:52
ja, mislim pesjak  :D Nekaj takšnega sem sama delala ampak je potem vedno več zahteval  :-\ Tko da sm ga od tega mogla nekako začet odvajat. Saj gre večkrat v boks ampak vedn ko se približaš steče ven, kot da bi hotel biti vedno prost. Na silo pa tut ne morm že zrt tega ker nočem, ker ni prav in pa zrt tega ker se potem naredi mrtvega  ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 02 Maj 2006, 14:17:20
Pesjak se mu je zgleda zameril,ker ga vedno samo zaprete notri.Pojdi kdaj z njim skupaj v pesjak,se tam igraj z njegovo najljubšo igračo,povadita kakšne vaje,da mu ne bo pesjak nekakšen 'bau bau' .Najprej ga nauči,kaj sploh povelje 'v kočo' pomeni.Ko bo vedel,ga večkrat na dan pošlji v kočo pohvali in spusti ven(brez da ga zapiraš).Če bo šel noter ga veselo pohvali,se z njim poigraj in ga potem pusti zunaj.
Pri nas je to zaleglo  :)

Imamo pa zaradi podgan kar velike probleme,ker noče v pesjak(ponoči imajo podgane celo žurko).Parkrat smo jo poskusili nahecat,pa je hitro pogruntala naše zvijače.Spet smo šli postopoma,da ji rečemo v kočo in jo takoj spustimo ven.V pesjaku se za njo dogajajo same super stvari(igra,priboljši,tam je večerjo/zajterk).Ugotovila je tudi,da ne bomo odnehali,zato se je 'predala usodi' in gre lepo spat.Mi je pa že drugo noč šla sama v kočo po tem ko je pojedla,tako da sem samo še prišla zapret pesjak  :)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 02 Maj 2006, 15:09:49
Ja moja je sicer zmeri šla v pesjak. Ssamo kmalu ji tam nibilo več všeč in je imela prave pevske vaje. Samo  tako kot je že Rinchy napisala, sva v pesjaku malce kake vaje povadili in malce igre (čeprav ni ravni navdušena nad tem vedno), pa za jesti sem ji dajala v pesjaku. Sedaj čez dan je lepo v pesjaku in ni več ne vem kakšnih problemov. Poskusi tudi ti tako in verjamem, da vama bo uspelo.
Pa poročaj o napredkih..lp


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #5 : 02 Maj 2006, 15:42:59
Hvala za nasvete  ;) Bom poskusila in poročala  :D



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 02 Maj 2006, 15:45:17
Jaz sem siba že takoj zapiral v pesjak ko sem ga dobil. Sicer samo podnevi tako da ni nič tulil. Ponoči je bilo malo težje saj je cvilil ampak se je v dveh dneh takoj navadil. Pa na začetku smo se tudi igrali z njim v pesjaku. Pesjak je bil vedno odprt in ga je sprejel kot zatočišče saj se je vedno umaknil notri, če mu je kaki otrok težiu itd... Pomoje ga moraš spraviti v pesjak na silo in ga ignorirati. Pa vsakič, ko greš mimo pesjaka mu kaj reči tko da ne bo mislu da je osamljen. Moj sib se še kdaj pa kdaj uleže pred pesjak pa noče notri ampak bolj iz trme kot iz strahu hehe  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?