Erlihija

scythe · 181820

Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #240 : 01 September 2009, 08:18:51
Pri psih, ki so imeli probleme z želodcem/bruhanjem, kdaj se je to pojavilo?

Pri nas približno po enem tednu.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #241 : 01 September 2009, 08:30:45
Pri zdravljenju z močnimi antibiotiki je zelo pomembno, da psu pomagamo s pregrano. Nujno moramo psu dodajati mlečene izdelke, predvsem pa probiotični jogourt. Vendar mu ga ne smemo dati 3 ure prej ali po zdravilih!
In pa priporočljivo je zaposliti želodec z predelavo hrane in ne zdravil, zato mu začnite kuhat, dodajat veliko zelenjave.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #242 : 01 September 2009, 09:17:34
Moja psička ima že od majhnega občasne težave s povečano želodčno kislino, vsaki antibiotiki ipd. seveda pripeljejo do slabosti in težav s prehrano in prebavo. Ko je po štirih dneh jemanja synoluxa začela odklanjati hrano in je prvič v času terapije tudi bruhala, sem jo dala na dodatno terapijo z ranitalom in Royal canin brikete posebej za kožo (antibiotike je dobila zaradi nekega vnetja podkožja) in prebavo.

mislim da so bili tile;
http://www.royalcanin.us/products/productdetail.aspx?ID=81



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 02 September 2009, 00:37:05
Najlepša hvala za odgovore! Dajem mu Ranital kake pol ure pred obrokom, nato 1. polovico hrane, antibiotik in še 2. polovico, po nasvetu veterinarja. Sredi dneva dobi kozji jogurt (na kravje mleko je občutljiv). Sem fehtala veterinarja za probiotik, pa je rekel jogurt ali kefir... >:( vse lepo in prav, ampak kozje jogurte staknit ni ravno najenostavnejše (še hvalabogu, da jim ima Leclerc).

Imeli smo neke težave z alergijami in ne vem, če si upam v tem trenutku eksperimentirat s hrano. :( Sicer mu njegovi običajni briketi zadnje čase ne dišijo preveč, ampak ga malo prelisičim s kakšnim dodatkom. Ne upam pa si izzvat kakšne alergične reakcije v trenutku, ko je njegov imunski sistem itak že napaden tako s strani erlihije kot antibiotikov.

Živa, a vi tudi? :-\ Bomo videli, kako bo konec tedna, močno upam, da bo šlo tako naprej in ne bo večjih težav.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #244 : 02 September 2009, 09:39:25
Ja, pred dvema letoma.

Zdaj kaže, da je zdrav (upam).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 03 September 2009, 09:06:00
Datelj, upam, da ne boste imeli večjih problemov in da bo kuža čimprej zdrav.

Jaz tudi malo razmišljam, da bi ga vseeno dala testirat, čeprav se je šepanje sedaj umirilo. ??? Koliko pa pridejo te raziskave?



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 04 September 2009, 04:06:11
Hvala za dobre želje! Držim pesti, da bo kmalu dobro.

Jaz sem dala kar oboje testirat, erlihijo in borelijo, cena je okoli 66€. Saj smo celo dobili tudi borelijo rahlo pozitivno, ampak samo 1:100 (minimum je 1:80) in je veterinar menil, da je zanemarljivo glede na to, da bomo itak zdravili. Sicer pa lahko daš najprej erlihijo, plačaš polovico in če je pozitiven test, je to to, če ne pa daš še za borelijo (oziroma po obratnem vrstnem redu, odvisno od simptomov). Edino kar meni pri tem načinu ni všeč je to, da psu dvakrat kri jemljejo, zato pa sem tudi dala kar oboje naenkrat.

Čakaš lahko menda do dva tedna, čeprav jaz sem dobila že po enem tednu rezultate, odvisno od gužve v laboratoriju verjetno.

Sem pa brala kasneje, da je bolj zanesljivo, če daš delat tudi DNK test, ne samo protitelesa. Menda se imenuje PCR (?) in ga moraš ti oz. veterinar posebej zahtevati. Koliko to stane, pa ne vem.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 04 September 2009, 09:14:48
Datelj, hvala.



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #248 : 03 Oktober 2009, 11:43:11
Hey! :)
Tudi naš Rem zadnje čase šepa na zadnjo levo nogo, je slabe volje, ni več tako igriv, bruhal je prejšni teden in tudi neješčen je zadnje dni postal :(. Zato smo ga v četrtek peljaji v VB Toplica, kjer so slikali mu noge in vzeli kri.  Noge so bile vredu, krvna slika pa je bila slaba, zato je veterinar takoj posumil, da gre za Erlihijo :-\. Kri je poslal na testiranje v Ljubljano. Izvide bomo dobili v torek ali sredo.
No, upam na najboljše ;)!

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 07 Oktober 2009, 00:46:50
Mi smo zaključili s 5 in pol tedensko terapijo z doksiciklinom in zaenkrat kaže kar dobro. V vsem tem času je bruhal enih 4-5x, kar niti ni tako hudo.

Je pa nekaj dni nazaj spet močno šepal na isto taco kot pred terapijo in potem takoj naslednji dan nehal...??? Malo me skrbi, kaj bi to lahko pomenilo, zdaj je sicer že nekaj dni vse v redu, ampak načeloma ne bi smel šepati po tolikem času terapije, ali pač? Kar naenkrat močno, naslednji dan pa kot da nič ni bilo.

Mi lahko kdo priporoča kak dober prehranski dodatek za imunski sistem? Sem slišala marsikaj dobrega o Missing Link-u, ostalih pa ne poznam. Veterinar je sicer priporočil VMP, ampak me ne prepričajo ravno, poleg tega bi znal biti kvas problematičen zaradi možne alergije, pa se ne bi zdaj hecala z imunskim sistemom in sprobavala. :(

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 07 Oktober 2009, 14:33:03
Remi, koliko je/bo koštalo vse skupaj?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #251 : 07 Oktober 2009, 17:40:59
Datelj kaj pa OCD? Ste bili pri ortopedu, preslikali psa?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #252 : 07 Oktober 2009, 20:13:25
Remi, koliko je/bo koštalo vse skupaj?
A to misliš za testiranje pa pregled skupaj?
Mi še vedno nismo dobili izvidov...sicer pa Remi ne šepa več in je čist zdrav in teče in skače ;D

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 10 Oktober 2009, 09:14:14
A to misliš za testiranje pa pregled skupaj? ;D

Za oboje skupaj.



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #254 : 10 Oktober 2009, 17:50:53
Jjeje nam so sporočili, da je Erlihija negativna in da je Rem zdrav....šepav je pa zato, ker je pri norenju padel...no znaj že kar nekaj časa ne šepa več :P
Za vse skupaj smo plačali 180 evrov...to je pregled, slikanje nog in testiranje za Erlihijo.

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #255 : 10 Oktober 2009, 20:54:30
Wiu, kul! ;D


Cena je tudi uredu, ni pretirana.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 24 Oktober 2009, 18:52:22
Čara, nismo (še) slikali. Veterinar je omenil možnost zdrobljenega hrustanca in operacije, itd. ampak se je stanje relativno hitro izboljšalo, in se je zdelo, kot da gre za preprosto posledico preobremenjenosti, malo "pretegnjene" vezi ali kaj takega. Potem sem pomislila, da bi lahko bila erlihija, in po dveh tednih antibiotikov je že lepo hodil in tudi zdaj se giba zelo lepo, niti malo ne šepa, le tisti en dan vmes ne vem kaj je to blo...pa gledam ga skozi ful, če šepa in bi takoj opazila.

Itak sem nameravala januarja, ko bo star eno leto, dat kolke in komolce poslikat. Za sklepe pa dajem Fortiflex. A je možno, da bi se OCD izražal tako sporadično, tri tedne nič, potem en dan blazno šepanje, že naslednji dan kot da ni nič bilo in spet že en mesec vse ok...?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #257 : 02 November 2009, 14:20:32
Lahko. Lahko je tudi eno leto mir pa potem spet. Tako izkušnjo ima Sammy.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 02 November 2009, 16:15:17
Če sem poštena, bi mi bilo to v bistvu skor ljubše kot pa se z erlihijo borit vedno znova... :( no bomo dali poslikat januarja oboje, če ne bo več šepal, če ne, pa prej. Zaenkrat izgleda kar dobro.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 11 December 2009, 22:05:51
No, smo dali poslikat komolec ker je začel prejšnji teden res grozno šepati na isto taco...in imamo okrušek.  :-\
Naslednji korak je torej ortoped. Glede na rezultate bomo s CPR preiskavo krvi za erlihijo in borelijo še malo počakali, ker drugih simptomov nima.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #260 : 12 Julij 2010, 08:39:12
hello,

mene pa zanima, kaj ste dodajali kot dodatek (po terapiji) za izboljšanje imunskega sistema ali pa za olajšanje težav pri hoji in ostalih simptomih.

lp

maja



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #261 : 12 Julij 2010, 10:31:37
Midve trenutno papcava Floradix, da se popravi krvna slika. Ko sem primerjala ima zelo podobno sestavo kot Hemolitan od Vetnila, le, da je bistveno cenejši. Za imunski sistem bomo pa potem delali kure z Nutralogicom, razmišljam tudi o Ekolostrumu.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #262 : 12 Julij 2010, 11:28:04
Za lajšanje težav pri hoji uporabljamo Caniviton Forte.



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #263 : 04 Avgust 2010, 17:40:33
A ima kdo slučajno izkušnje z jemanjem Medrola? (pri psu seveda)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #264 : 04 Avgust 2010, 17:44:27
Ja (samo ne zaradi erlihije, zaradi hude alergije, ki ji nismo uspeli najt vzroka).

battito animale


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #265 : 04 Avgust 2010, 18:08:57
Maja, Žimo je šepal 9 mesecev, od tega dva po zaključeni terapiji proti erlihiji in jemanju steroidov  >:( proti šepanju, pa je še kar šepal. Takrat je imel Goran na KD Ljubljana sposojeno magnetno blazino, in čeprav ji nisem čisto nič verjela, sva šla probat. No, in čez dva tedna je nehal šepat.

Kasneje se je občasno šepanje sicer ponavljalo, vendar do lani, ko sva ga pobiksala z zataknjeno kostjo, izgubo vseh mišic in prehitrim ponovnim treningom (tako da sva končala na operaciji), torej, do lani, to je ca 5 ali 6 let, je bilo vse skupaj v mejah normale.

lp ž & l & h


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #266 : 04 Avgust 2010, 18:18:35
Pri Riku je vse znano, erlihija ga je dobro zdelala. Zdaj smo na nadaljevalni terapiji z medrolom, sicer je pes vidno bolj živahen in ga občutno manj bolijo sklepi (tako ali tako ima hudo obliko artroze) ampak pojavili so se seveda tudi stranski učinki. Danes je poleg že odprtega otiščanca, ki ga zdravimo že slab mesec, prišlo še do luščenja kože (zgleda kot da je povrhnjica šla dol), bili smo sicer pri vetu (sicer se zdravi pri zorkotu), samo itak ni nič za narest. Mal me je samo strah da ne bo huje in če je to še v mejah "normalnih stranskih učinkov". Nikakor ne dvomim v zdravljenje in če bo potem bolje, bomo že potrpeli...ampak zanima me, če je imel še kdo take hude stranske učinke.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #267 : 04 Avgust 2010, 23:02:34
Ja Žimo je dobil po enem tednu jemanja antibiotika (7 tablet na dan skozi 5 tednov) grozno alergijo, pa ni bilo jasno, če je šlo za reakcijo na antibiotik ali fazo v poteku bolezni. Cedilo se mu je iz nosu in oči, ušesa je otresal, trebuh je bil kompletno rdeč, lizal se je vse noči. Potem se je alergija umirila - pa malo sem ga tudi shujšala takrat. Jogurt ali mleko pa itak je zmešano z vodo z briketi že od vedno. Otiščancev pri njem nisem nikoli povezala z erlihiozo.
Kolegičin LR pa ima alergije v smislu odluščene povrhnjice in nekih izrastlin brez kože - izgledalo je grozno, del je bilo treba odstraniti in prišiti gor kožo. Menda je šlo za alergijo na pršice; bolje je, odkar je predhodno globoko zamrznjeno hrano. Niso pa teh alergij povezovali z erlihiozo.
A ja, pa za artritis in boleče sklepe je še vedno najboljša masaža, pa nekateri od prehranskih dodatkov; če je zelo razboleno, pa ene dvakrat letno ca 2-tedenska kura rimadila (medrola nisva probala) in veliko plavanja.

lp ž & l & h


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #268 : 04 Avgust 2010, 23:21:53
Idefix ampak če prav razumem zdravili pa ste erlihijo oz. probleme povezane s tem?
Pri Riku se mi zdi, da prav vse težave zadnje čase izvirajo zaradi erlihije (lahko pa da se motim). Težave s kožo, ki jih ima trenutno pa so sigurno povezani z jemanjem zdravila (stanjšanje kože). Otiščance je imel že od prej, samo zdaj so se mu odprli (stanje je izboljšuje), pomoje zaradi veliko ležanja (ker ima pač zaradi erlihije dodatno vnete sklepe). Skratka en tak začaran krog..



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #269 : 05 Avgust 2010, 00:27:12
Mi smo z našim enajstletnikom preboleli hudo obliko borelije. Skoraj ni več hodil. Komaj se je še premikal. Mišice so mu skoraj propadle, na sklepih je od ležanja dobil hude otiščance, ki so kar otekli. Za nameček je takoj po enomesečnem zdravljenju z antibiotiki dobil tako hudo alergijo, da je zopet na antibiotikih, zaradi vnetja kože in hrast po celem telesu, na blazinicah in v ušesih. Sploh ne moremo ugotoviti vzroka alergije. Lahko bil bil prehranski dodatek za sklepe, Scalibor ovratnica, analne žleze ali celo alergija na sonce, če je zaradi antibiotikov prišlo do fotosenzibilnosti kože.
Zaradi vsega tega je že tri dni na Medrolu, počuti se kot prerojen. Alergija se je že prvi dan umirila, postal je živahen in zainteresiran za dogajanje okoli sebe, povečal se mu je apetit, skratka tak je kot pred borelijo.
Medrol bo jemal tako: 1.teden 16 mg vsak dan, potem pa vsak teden dozo na pol, dokler ne prenehamo.
Če se mu bo potem stanje poslabšalo, bomo verjetno poskušali ugotoviti najmanjšo sprejemljivo dozo, da se bo počutil bolje. Glede na starost nimamo kaj izgubiti, glavno, da se počuti bolje, vsaj še nekaj časa.
Poleg ostalih stranskih učinkov Medrola je problem v tem, da psa zaradi tega zdravila lahko vsaka sapica sesuje, ker nima več imunskega sistema. To pomeni, da se lahko iz navadnega otiščanca razvije infekcija. Zato je naš Jon poleg Medrola še na antibiotikih, da do tega ne pride (vsaj dokler ne pozdravimo alergije).