Paša

Sammy · 334453


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #61 : 17 September 2007, 16:59:59
Wow!  :o :o  Super!!  :o

Minči oz. Eva je Sky odreagirala tako kot si predvidela, ampak meni se zdi da je kar korajžna bila  ;D

Šušu je pa razturala!!  :o :o 


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #62 : 17 September 2007, 21:57:14
Mislim, da tisti, ki jih sploh ni bilo zraven dajejo nesmiselne komentarje, zato ker ne govorijo na splošno ampak kritizirajo ta test in način dela, poleg tega pa kar govorijo da ni OK (za njih) se tam dela tudi na "njihov" način:
Kot smo že večkrat napisali, je lahko šel notri vsak sam, to je bilo povedano preden smo sploh videli ovce in tudi nekaj stavkov je bilo povedano o teoriji, pa tudi tisti, ki je šel noter s psom sam, je dobil dodatne napotke in jih je dobival tudi sproti. In pred testom je Martina povedala, da nekateri psi ne bodo pokazali takoj nagona in bo s temi psi potrebno ponoviti test. To je tudi kar nekaj psom napisala na ocenjevalni list.



MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 17 September 2007, 23:32:19
Se strinjam, mi smo bili zadovoljni in zdi se mi, da vsi tam prisotni tudi.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #64 : 18 September 2007, 07:05:35
Mislim, da tisti, ki jih sploh ni bilo zraven dajejo nesmiselne komentarje, zato ker ne govorijo na splošno ampak kritizirajo ta test in način dela, poleg tega pa kar govorijo da ni OK (za njih) se tam dela tudi na "njihov" način:

Temo spremljam odkar je odprta, pa nikjer nisem zasledila, da bi kdo kaj kritiziral  :-[. Al pa sem preveč blond in tega nisem razbrala  :-[.

Res pa je, da ima vsak svoj pogled na pašo. Se mi zdi, da vsak lastnik pozna svojega psa in se je na podlagi tega odločil, ali bo šel na test ali ne.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 18 September 2007, 07:34:10
Se strinjam, mi smo bili zadovoljni in zdi se mi, da vsi tam prisotni tudi.
To velja tudi zame in upam, da se bo še kdaj ponovilo.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #66 : 18 September 2007, 08:31:50
Temo spremljam odkar je odprta, pa nikjer nisem zasledila, da bi kdo kaj kritiziral  :-[. Al pa sem preveč blond in tega nisem razbrala  :-[.

Ne vem če ni bilo kritiziranja, ampak pripombe kot so kako more nekdo delat z drugim psom, jaz tega nebi nikoli, pa ko 1x vidiš psa ne moreš ocenit nagona in mogoče še kakšne, so zame kritiziranje v prazno, čeprav potem vsi napišejo da ne kritizirajo. Po mojem se svoj pogled na stvar da na drugačen način, res pa je, da se iz forumov velikokrat narobe razume prebrano.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #67 : 18 September 2007, 08:40:54
Kaj ne smeš napisat, kaj misliš? Kar naenkrat je vse, kar napišeš neka kritika? Jaz bi potem lahko rekla, da ti kritiziraš moje mnenje. Sprejmi mnenje, da eni radi delajo stvari drugače kot jih ti.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #68 : 18 September 2007, 09:05:11
Res pa je, da ima vsak svoj pogled na pašo. Se mi zdi, da vsak lastnik pozna svojega psa in se je na podlagi tega odločil, ali bo šel na test ali ne.

Ne petca ne pozna ga :P, ker ne ve kaj vse ima pes zapisano(skrito) v genih. :P :D

In še nekaj, paša  je edina naravna stvar za borderja :P, kar za agility in ostale pasje športe ne moremo reči :P.Poleg tega pa znajo biti vsi ostali  še nevarni(več možnosti za poškodbe >:().


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #69 : 18 September 2007, 09:17:55
Jst vem, kaj ima oz. je imela Buffy zapisano v genih. Kot mladič je imela kar močan pašni nagon (ker so jo želel obdržati doma, je že spoznala ovčke - vzrediteljica "uči" pašo) in sem se mogla zelo potrudit, da sem dobila njeno pozornost in sva se začele učit. Na travnikih je vedno vidla le golobčke, mucke, kužke in ostale živali, ki so bile zanimive za past.
Oprosti, ampak jaz ne želim imeti psa, ki vidi vse ostalo in ne mene. Ker nimam namena, še manj pa možnosti resno izkoristiti pašo, se v to ne bom spuščala.

Nič nimam proti in tudi nikjer tega nisem napisala, da se psa pelje na test :P. Sama pač ne vidim nobene koristi v tem, ker se s tem res ne morem (ne ne mislim) ukvarjati.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #70 : 18 September 2007, 09:19:54
In še nekaj, paša  je edina naravna stvar za borderja :P, kar za agility in ostale pasje športe ne moremo reči :P.Poleg tega pa znajo biti vsi ostali  še nevarni(več možnosti za poškodbe >:().

Potem je najbolje, da se vsi enkrat na teden (vsaj toliko) odpeljemo nekam past in ukinemo vse ostalo. Eni nimamo te možnosti. Dokler se pa odpelješ samo na test pa to še vedno ni to.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #71 : 18 September 2007, 10:21:18
Sama pač ne vidim nobene koristi v tem, ker se s tem res ne morem (ne ne mislim) ukvarjati.

Če mi ne vidimo koristi v tem, še NE pomeni, da je NI. :P :P
Zame zelo pomembno življensko vprašanje-Če nečesa ne vidim(nepoznam, ne slišim, .ne razumem,....),še ne pomeni, da tistega ni.

Sem brala(se ne spomnim kje), da psi,ki redno oziroma občasno pasejo, pasejo vedno manj oz. nič več ostalih stvari :P. So toliko pametni, da ločijo, kaj so ovce. :o
Tudi Simon mi je potrdil to za Bay.
In tudi v Italiji nisem videla( vsaj jaz, mogoče kdo je) nobenega njihovega psa, da bi pasel kaj drugege kot ovce :P. Kar pa kar nekaj  borderjev dela-pase druge pse , ko so skupaj.

5rca, toliko komentarjev o testu, katerega nisi niti videla ne ti, ne tvoj pes, pa že veš, da to še vedno ni to.- Saj nobeden ni rekel, da je to to. :P :P
Pa kaj se toliko branita, saj vaju nihče  ne napada. Največ se branita in komentirata ta test( pa še nekateri),  oz tisti , ki niso bili tam. A vam je mogoče žal, ali kaj? ;) :P
Odgovor me sploh ne zanima :P, ker važno je samo to, da smo se mi vsi imeli zelo lepo :o, se nasmejali psom, ki so skakali čez drekce, ali jih jedli, se kopali v čebru,...
V glavnem bilo je SUPER :o :o, in Italijani so se potrudili čez vse meje, da je bilo nam lepo;da o hrani in pijači sploh ne govorim. Drugo leto če bo test, bomo spet tam, oz. upam, da že prej na pašnji. :o :o






5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #72 : 18 September 2007, 10:25:34
minči, nikjer nisem komentirala testa. Nima nič proti tem, da ga greste delati. Komentirala sem to, da zdaj pišete, kot da vaši psi pasejo na veliko. To, da je to samo test, si pa ti napisala, ne jaz.  :-\


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #73 : 18 September 2007, 10:35:24
minči, nikjer nisem komentirala testa. Nima nič proti tem, da ga greste delati. Komentirala sem to, da zdaj pišete, kot da vaši psi pasejo na veliko. To, da je to samo test, si pa ti napisala, ne jaz.  :-\

Brez komentarja.

 Pa želim ti :) , da uživaš v tem temačnem, deževnem in zoprnem dnevu. O šit, zgleda, da bo odpadel trening. >:(


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #74 : 18 September 2007, 10:35:57
Saj je čisto prav, da se z vašimi psi toliko ukvarjate (agility, reševanje, pa še kaj drugega), ampak če je pasemska značilnost napr.paša, bi bilo prav, da bi se te pse za to tudi uporabljalo. Nič ni narobe, če vsi uporabljate borderje za agility (ne razumite me zopet narobe), ampak s tem se preusmerja značilnost pasme, kar pa zopet ni prav. Napr. Imela sem zlatega prinašalca. Čeprav je to že dolga leta družni pes, sem morala za pridobitev vzrejnega dovoljenja z njim opravljati PNZ (ker je lovska pasma). In ne mislite, da se nisem namučila z vadenjem pred preizkusom. Osebno si nikoli ne bi dovolila kupiti avstralca, če ne bi zanj imela vse možnosti (kmetija). To je podobno, kot če bi si na kmetiji omislila kakšnega kodra (kraljevski so mi zelo všeč) ali afganistanca. Bilo bi prav smešno. Če bi se v Sloveniji odločili, da bi pašne pasme pasle, bi bilo več klubov, ki bi se s tem tudi ukvarjali. In namesto agility treninga, bi pač pasli. Pa tudi tekmovanja bi prirejali. To sploh ne bi bilo slabo. V tujini je to navada. Mislim, da bi tudi poškodb zaradi raznih športov bilo manj. Skratka, spodbujati pasemske značilnosti in ne vsiljevati drugih dejavnosti psom, zaradi mode in zato, da jih "skuliramo", da ne postane življenje z njimi neznosno. Upam, da ne bom zopet sprožila navala pripomb!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #75 : 18 September 2007, 10:44:41
vrednost hitrih testov?
če povem po pravici jih zagotovo ni v smislu kot si nekateri domišljajo.
Niti PNZ ji pri lovskih ne dajo resničnih podatkov ,niti preiskusi poguma pri službenih.
Celo "korungi" samo delno- odvisno od programa preiskusa.
Predvsem kadar se gre za ocene so odvisne bolj od tega kako je kdo predhodno pripravil psa.
V vzrejnem smislu še celo izpiti niso kdo ve kaj. Samo redno delo ali tekme pokažejo resnične kvalitete in pomanjkljivosti psov v tolikšno meri,da si vzreditelji lahko s tem res kaj pomagajo.

So pa preiskusi zagotovo zabavni za lastnike in za njih tudi infrormativni- saj samo oni vedo kaj so s psom počeli v procesu vzgoje in šolanja in torej vedo pokazano zdužiti s tem.
Za komisije in ocenjevalce pa so približno realni samo testi, ki so vsestranski in popolnoma nepredvidljivi. Čeprav se tudi pri teh pozna vpliv splošne izobrazbe in siceršnjega dela/uporabe psa.

Vseeno v osnovi zagovarjam preiskuse za vzrejne pse- po logiki bolje nekaj kot nič.
Še raje bi videla za vzrejne pse vseh pasem tudi  preiskus značaja kot je zdaj za belgijce oz po vzoru skandinavcev.

In kot lastnik psa seveda če jemožnost rada tudi nabiram raznorazna potrdila o usposobljenosti psov zgolj za mojo zabavo , brez kakršnekoli "koristi", če imam seveda pogoje.
Kot vodnik psov različnih pasem sem tudi vedno zaiteresirana da vsaj laično sprobam tudi uporabo ( in šolanje če je možno)  psa v prvotne namene- brez cilja testov, potrdil ,  izpitov itd. Ker se mi zdi,da to sodi k poznavanju in razumevanju pasme.





Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #76 : 18 September 2007, 10:46:01
KARMEN, samo veš koliko borderjev je v Sloveniji pa koliko od teh se ukvarja s pašo, koliko z agilityjem in koliko z ničemer? Se je treba sprijazniti s tem, da je življenje drugačno in nimamo psov več zato, da bi se z njimi delalo, ampak kot spremljevalce. Vsaj jaz imam zato mojo. Če ima poleg tega rada agility in frizbije, ji bom to omogočila. Če bi ji lahko, bi ji tudi pašo, ampak se ne morem voziti tako daleč redno na treninge.  :-\

Citiraj
Če bi se v Sloveniji odločili, da bi pašne pasme pasle, bi bilo več klubov, ki bi se s tem tudi ukvarjali. In namesto agility treninga, bi pač pasli. Pa tudi tekmovanja bi prirejali. To sploh ne bi bilo slabo. V tujini je to navada.

In kdo se tukaj "odloča", da se pase v Sloveniji? Saj agility, RO in vse ostalo se tudi ni kar "začelo" sam od sebe. Brez ljudi, ki vedo kaj delajo (torej Martini podobni ljudje), ne moreš pričakovati, da se bo kaj razvilo...  :-\


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #77 : 18 September 2007, 10:55:15
Saj je čisto prav, da se z vašimi psi toliko ukvarjate (agility, reševanje, pa še kaj drugega), ampak če je pasemska značilnost napr.paša, bi bilo prav, da bi se te pse za to tudi uporabljalo.
se ne bi strinjala. Pse se uporablja za to za kar jih rabiš  :D.
Tudi res so bili psi vzrejani za določene naloge ampak opravljanje naloge ni absolutno. Vzrejani so bili "za naloge pomeni samo", da so vzrejani z določenimi lastnostmi. In te lastnosti omogočajo opravljanje različnih nalog- ne samo ene. Tudi nakladnaje da je pes zadovoljen samo v eni nalogi je bul shit. Pes je zadovoljen, če ima dovolj nalog in če so v skladu z njegovimi predispozicijami. Kakšna pa je naloga mu je vseeno.
Tudi znotraj delovnih pasem se skladno z razvojem spreminja naloga in s tem predispoziije psov.
Ravno zdaj sem npr pri podobni pasmi Kelpijih brala avstralke podatke, da se je vzreja spremenila,ker sledi modernizaciji paše ,ki poteka zdaj veliko z motornimi sredstvi. še rabijo pašne pse, a naloge so zdaj večinoma  malo drugačene in vzreja se prilagaja.Pri borderjih zagotovo enako.
Vzreja za tekme napr sploh ni enaka vzreji za rabo na ranču  ;).

In nabaviti ovce in hodit past samo zato ker je pasma nastala med pašo je že malo bolano  ::)- razen v primeru, da vodnika to itak zanima  :).

Po tvoji filozofiji bi pitbulom morali nujno omogočiti pasje boje- saj so bili zato vzrejani  :o.
mastifom pa boje z levi npr  :P
In vsak nemški terier bi moral dobit enkrat na teden mžnost, da razmrcvari eno lisico al pa jazbeca- a ne  :o
ker brez tega so ti psi nesrečni  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #78 : 18 September 2007, 10:57:37
V tem primeru bi nekaj pasem čisto izumrlo... Pa 3/4 ljudi ne bi smeli imeti psov...  :-\


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #79 : 18 September 2007, 11:36:50
Deteljica in 5rca,
če bo vaše zadnje poste prebrala ena oseba vaju čaka križanje  :o  :P  ;D Jaz ne bom nič napisal, ker če ne vama bom delal družbo   ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #80 : 18 September 2007, 12:24:28
Oho, sem vas zbodla, kar tako naprej!



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #81 : 18 September 2007, 12:38:17
Sem brala(se ne spomnim kje), da psi,ki redno oziroma občasno pasejo, pasejo vedno manj oz. nič več ostalih stvari :P. So toliko pametni, da ločijo, kaj so ovce. :o
Tudi Simon mi je potrdil to za Bay.
In tudi v Italiji nisem videla( vsaj jaz, mogoče kdo je) nobenega njihovega psa, da bi pasel kaj drugege kot ovce :P. Kar pa kar nekaj  borderjev dela-pase druge pse , ko so skupaj.
/quote]

To lahko potrdim tudi jaz za naša dva oz. Deep ne pase več čisto nič drugega, Lynn ima sicer občasno še prebliske, je pa zadnje čase bila pri Martini bolj neredno kot Deep.

Tistim ki jih ni bilo, pa je lahko žal, če ne za pašo pa za odlično pašto in druge dobrote :P. Je bilo res dobro  :o

 







deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #82 : 18 September 2007, 12:46:04
Deteljica in 5rca,
če bo vaše zadnje poste prebrala ena oseba vaju čaka križanje  :o  :P  ;D Jaz ne bom nič napisal, ker če ne vama bom delal družbo   ;D
Pravzaprav ne vem zakaj  ::) .
Vedo zagovarjam,da psi morajo delat oz bit polno zaposleni  :).

Da 3/4 ljudi ne bi smelo imet psa   >:(se strinjam, saj približno tolikšen procent sploh ne ve za kaj ima psa oz ga sploh ne rabi za kakršnokoli djevanost ampak ga imajo  :-\- kaj vem za kaj, kar tako brez veze ,da al pa ostanke oz brikete v drek predeluje  :D.
kkašna je ta dejavnost oz namen pa je odvisno od namena "uporabe" vodnika-čist legitimno.
Tudi nastali so za nek nemen a ne , ne katr tako vtri krasne. Če je zdaj delo oz namen lovljenje freesbya, freestyle dancing  al pa telmovalna paša al pa vodneje slepih ali karkoli drugega  je to pač to- čist upravičeno. Vska doba ima svoje delo.

Obenem sem mnenja naj bi pasme ohranile sposobnost izvajanja nalog za namen za keterega so bile vzrejane, pa čeprav večina tega ne potrebuje.
Ampak npr pri borderjih, če nek kmet naključno kupi borderja z rodovnikom in približno prav dela (brez neke ga doktorat iz kinologije  ;))  bi vsak moral bit sposoben opravljat ene navadne kmečke delovne naloge v zvezi z drobnico. Ne nujno na vrhunskem nivoju, ampak za domačo rabo uporabno ne glede na to,v katero smer je sicer vzreja naravnana v vrhunsko..
In ne gled en ato kako si nekateri razlagajo standarde ne bi ti nikoli smeli spremeniti vzrej ev tolikšni meri,da konstitucija ali druga lastnost omejuje psa pri morebitnem učinkovitem opravljanju naloge za katero je bil vzrejan (primer buldogov npr - zdaj se napol zadušijo že brez da držijo bika za gobec )


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #83 : 18 September 2007, 13:02:38
Komentirala sem to, da zdaj pišete, kot da vaši psi pasejo na veliko.

 ???  ???

Kje pa to piše??



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #84 : 18 September 2007, 13:04:33
se ne bi strinjala. Pse se uporablja za to za kar jih rabiš  :D.
Tudi res so bili psi vzrejani za določene naloge ampak opravljanje naloge ni absolutno. Vzrejani so bili "za naloge pomeni samo", da so vzrejani z določenimi lastnostmi. In te lastnosti omogočajo opravljanje različnih nalog- ne samo ene. Tudi nakladnaje da je pes zadovoljen samo v eni nalogi je bul shit. Pes je zadovoljen, če ima dovolj nalog in če so v skladu z njegovimi predispozicijami. Kakšna pa je naloga mu je vseeno.
Tudi znotraj delovnih pasem se skladno z razvojem spreminja naloga in s tem predispoziije psov.
Ravno zdaj sem npr pri podobni pasmi Kelpijih brala avstralke podatke, da se je vzreja spremenila,ker sledi modernizaciji paše ,ki poteka zdaj veliko z motornimi sredstvi. še rabijo pašne pse, a naloge so zdaj večinoma  malo drugačene in vzreja se prilagaja.Pri borderjih zagotovo enako.
Vzreja za tekme napr sploh ni enaka vzreji za rabo na ranču  ;).

In nabaviti ovce in hodit past samo zato ker je pasma nastala med pašo je že malo bolano  ::)- razen v primeru, da vodnika to itak zanima  :).

Po tvoji filozofiji bi pitbulom morali nujno omogočiti pasje boje- saj so bili zato vzrejani  :o.
mastifom pa boje z levi npr  :P
In vsak nemški terier bi moral dobit enkrat na teden mžnost, da razmrcvari eno lisico al pa jazbeca- a ne  :o
ker brez tega so ti psi nesrečni  ;)

Pravzaprav ne vem zakaj  ::) .
Vedo zagovarjam,da psi morajo delat oz bit polno zaposleni  :).

Da 3/4 ljudi ne bi smelo imet psa   >:(se strinjam, saj približno tolikšen procent sploh ne ve za kaj ima psa oz ga sploh ne rabi za kakršnokoli djevanost ampak ga imajo  :-\- kaj vem za kaj, kar tako brez veze ,da al pa ostanke oz brikete v drek predeluje  :D.
kkašna je ta dejavnost oz namen pa je odvisno od namena "uporabe" vodnika-čist legitimno.
Tudi nastali so za nek nemen a ne , ne katr tako vtri krasne. Če je zdaj delo oz namen lovljenje freesbya, freestyle dancing  al pa telmovalna paša al pa vodneje slepih ali karkoli drugega  je to pač to- čist upravičeno. Vska doba ima svoje delo.

Obenem sem mnenja naj bi pasme ohranile sposobnost izvajanja nalog za namen za keterega so bile vzrejane, pa čeprav večina tega ne potrebuje.
Ampak npr pri borderjih, če nek kmet naključno kupi borderja z rodovnikom in približno prav dela (brez neke ga doktorat iz kinologije  ;))  bi vsak moral bit sposoben opravljat ene navadne kmečke delovne naloge v zvezi z drobnico. Ne nujno na vrhunskem nivoju, ampak za domačo rabo uporabno ne glede na to,v katero smer je sicer vzreja naravnana v vrhunsko..
In ne gled en ato kako si nekateri razlagajo standarde ne bi ti nikoli smeli spremeniti vzrej ev tolikšni meri,da konstitucija ali druga lastnost omejuje psa pri morebitnem učinkovitem opravljanju naloge za katero je bil vzrejan (primer buldogov npr - zdaj se napol zadušijo že brez da držijo bika za gobec )
??? ??? ??? ??? ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #85 : 18 September 2007, 13:50:57
Taki hitri testi res niso popolni, vseeno pa dobiš kar nekaj informacij o tem, kaj tvoj pes nosi v genih. Sploh pri psih, ki so prvič bili z ovcami. Vsekakor povejo veliko več kot recimo PNZ za retriverje (ki so lahko od začetka do konca naučeni, si ga upam delat in naredit  s samojedom, ki nima prirojenega čisto nič prinašalskega). Če bi imela borderja ali kaj podobno ovčarskega, bi si tak ali drugačen preizkus zagotovo privoščila - že iz samega firbca. Tudi če bi si s tem nakopala na glavo nekaj dodatnega dela v dneh po testu.  Če pa bi se hotela s pašo resno ukvarjati, pa zanesljivo ne bi začela delati na tak način.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #86 : 18 September 2007, 14:05:27
karmen  ;D , a si pozabla tekst napisat  :D


Bay, res me zanima, kdo je skrivnostna oseba  :o - a mi lahko vsaj na ZS zaupaš  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #87 : 18 September 2007, 14:19:20
Ne, nisem pozabila, ampak te več ne razumem  :-[! Ali imaš dvojno osebnost, ali pa sem jaz blond  :o!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #89 : 18 September 2007, 14:47:26
 Zlata si  ;D!