Umetnine PeSjanarjev

Azu · 443641

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #60 : 03 Junij 2006, 13:47:55
Hehe, konkurenca, kakršnakoli že, ti tako ali tako do nohta na nogi ne seže... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #61 : 13 Junij 2006, 16:57:12
No, sem si končno inštalirala verzijo 9 sicer, ampak so v osnovi ukazi enaki. Zdaj me pa samo zanima, kako uporabiti radirko, brez da bi šla čez osnovno risbo...? :-[

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #62 : 13 Junij 2006, 20:23:09
Tosy: mogoče bi odprla še eno nit na temo o PhotoShopu... pa mogoče lahko tam bolj obrazložiš svoj problem ;)
Kar bo tudi meni pomagalo pri reševanju le tega ;)

Lp, Črt



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #63 : 13 Junij 2006, 20:23:54
Ustvari Layerje (plasti) po Azujinih navodilih na mislim da drugi strani.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #64 : 21 Junij 2006, 07:52:09
Na tekmovanju sem bila 2.!  ;D

Pa še nekaj malega...


 ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #65 : 21 Junij 2006, 09:01:30
Bravo! :D

To pomeni da si tudi dobila nagrado?
Lahko prilepiš slikico s katero si tekmovala?

Lp, Črt



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #66 : 21 Junij 2006, 09:06:47
Na prejšnji strani je.
Bo pa sedaj ta slika uporabljena za Chat ozadje na tej igri.  :D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #67 : 21 Junij 2006, 10:53:23
Čestitke Azu  8)
Škoda ker nisi zmagala, ker je ful dobra slika. Pa tudi vse tvoje ostale, se kar ne morem nagledat.

Tukaj je pa še nekaj mojih "umetnij" po pasje in mačje:

      


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #68 : 21 Junij 2006, 11:42:08
 :o :o CowTarina, wow !!! ... Kaki talenti ste  :) Ona muca je najboljša (a jo prodaš  ;D)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #69 : 21 Junij 2006, 11:47:28
Hvala, hvala. Na mojo veliko žalost, sem tole muco že pred nekaj leti prodala.  :(  Še zdaj mi je žal.
No, mogoče se spravim še kdaj kakšno naredit, a ima mogoče kdo na forumu kaj časa za prodat, nujno kupim nekaj prostih dni  ;D ;D ;D


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #70 : 21 Junij 2006, 11:55:51
Jaz pa bi predstavila mojo papillonko Taro :D

Je iz gline, velikosti od gobčka do konec repa 29cm, od tal do špic uhljeu pa 21cm. Sicej je par stvari s katerimi nisem zadovoljna (rep in gobček), ampak sem jo delala kar nekaj časa in sem bila že naveličana :).





Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #71 : 21 Junij 2006, 11:59:12
Prvo kot prvo..:Azu vse čestitke! :o

Drugo kot drugo, CowTarina...wow... :o :)

Tretje kot tretje...Tara enkratno, koliko nekih detajlov in tega...Meni bi pri takih stvareh živci razpadli... :-[ :-*

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #72 : 21 Junij 2006, 12:06:12
Sej meni so skoraj :D

Phvala vsem, ful lepo rišete :o. Jaz kar rišem je na temo japonskih risank.Ko bo čas bom prpopala kakšno sem, ampak bo trajalo ker morem skenirat.


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 21 Junij 2006, 12:07:55
Tara, odlična je, nimam besed!  :o Meni so vedno rekli, da če si pravi umetnik nisi nikoli dokončno zadovoljen s svojim izdelkom - torej si res čisto prava umetnica.

Še eno vprašanje, boš kipec tudi glazirala ali patinirala ali kakorkoli pobarvala? Meni je sicer pečena glina nadvse všeč takšna kot je in samo iz firbca vprašam... :-[


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #74 : 21 Junij 2006, 12:15:50
Samo  :o!
Moram se še jaz enkrat sprav en kipec narest.


Moj zajtrk... ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #75 : 21 Junij 2006, 12:17:15
Hvala hvala :-[

Ja meni je tudi bolj všeč čista glina, zato ne bom nič packala. Enkrat sem probala en izdelek pobarvat pa je prihajalo grdo in sem takoj šla pod vodo čistit :D.
Moja specijaliteta pa so živali, tako da samo njih izdelujem in to kar ene 5 let. :)

Cow Tarina samo ti se tudi ne šparaš z umetninami, te razumem da ti je žal da si prodala tisto muco, ker je ful dobra pa ful truda si sigurno vložila.

Meni je pa ful žau ker so mi enega ukradli in to mojega najljubšega. Severni jelen je bil :'(
Prodat pa nebi mogla nobenega od svojih izdelkov, edino če bi mi kdo naročil da mu naredim in pol prodam, pol pa ja ;D.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #76 : 21 Junij 2006, 12:21:02
Azu, hehe...Siri, jabolke, korenčki....ti bi lahko nastopala s svojimi umetninami v kakšni razstavi zdrave prehrane, hehe... :D :-*

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #77 : 21 Junij 2006, 12:41:42
Mah ja, saj mi je v bistvu za vsako stvar žal, če jo prodam, v bistvu raje delam za prijatelje in znance, katerim izdelek podarim in vem, da ga lahko še kdaj vidim.

Najbrž me nostalgija preveč daje  ;D ;D ;D

Trud in čas vložen v izdelke je pa tako ali tako moja psihoterapija in sproščanje  8) (poleg pesjanarke Cube seveda)

Zdaj ravno delam glavo enega borzojčka, pa bom prilimala ko poslikam


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #78 : 21 Junij 2006, 12:48:49
Ne boš verjela ma tudi mene daje taka nostalgija ;D ;D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #79 : 21 Junij 2006, 13:14:10

Teeter Tooter animation  :P

Mene tudi nostalgija daje. Zato ne prodajam rada slik, če vem, da jih ne bom več videla. :-\

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #80 : 21 Junij 2006, 13:17:26
Waa, full ste dobri!  :o  8)

CowTarina, a tista prva stvar je miza? Zgleda zelo lepo! Drugače mi je pa najboljša pasja glava!

Tara, fenomenalno! A ta kip ima noter kakšno ogrodje (žica ali kaj podobnega)? A imaš svojo peč?
Jaz sem z glino zudi nekaj poskušala, samo mi ni preveč všeč. Se mi zdi preveč zahtevno, ker očitno nisem nikoli dovolj pregnetla, pa so mi izdelki potem razpadali... ::) Pa še peči nimam...

Azu, luštkana animacija!  :D S katerim programom jih pa delaš? Jaz imam tudi dve, samo ne vem s čim sem jih naredila... :-[ Neke trial verzije programov... ::)


Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #81 : 21 Junij 2006, 13:29:57
Jaz sem jo naredila z Adobe Imageready. Se pa da animacije lepo delat tudi z Gimp-om (v verziji 2.02 in naprej 100%)
Ta program pa sem dobila skupaj s Photoshopom. Imam še Flash, samo se ga še učim uporabljat.

Pa še nekaj starejših slikic, ki so mi všeč (ne popolnoma...še vedno vidim veliko napak) iz leta 2005/2004












Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #82 : 21 Junij 2006, 14:23:14
Te animacije so mi ful všeč, mogoče se pa bom preizkusla še na tem področju :o.

newfka - Nobenega ogrodja ni v izdelku, samo glina. Peče mi pa mentor ker to delam na tečaju, ker doma nimam prostora. Ko se preselim (kar je v teku ;D), pa si mogoče uredim majhen atelje, samo za peč vseeno ne bo prostora, tako da mi bo še naprej mentor peku. Drugače pa niso grozno drage te peči. Ta mentor jih sam izdeluje, tip ful obvlada :o.
Izdelki so ti verjetno razpadli ker nisi kose dovolj dobro zlepla skupaj. Pa ni tako zahtevno, če te stvar zanima, se naučiš ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #83 : 21 Junij 2006, 15:15:00
No, jaz prejčniš nisem imela kaj delati in v času, ko se je računalnik prižigal na hitro s kulijem skicirala enega bulija... ::) Potem pa še v desetih minutah malo bolj obrobila in pobarvala... :-[ Je pa malo v barvi Liquify učinkov...


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #84 : 21 Junij 2006, 21:51:56
Cowtarina: prima stvari delaš, bravo ... meni je glava najbolj všeč ... me pa zanima kje dobiš ploščice?
Tara: prima kipec ... kako pa Tara gleda nanj? ;) Ni nič ljubosumna? :)
Azu: a ta zelenjava ima kakšen poseben namen? bo to v kakšni igri kot hrana?
Newfka: tista animacija v kateri njufek teče mi je res dobra... res se tako elegantno giblje .. prima
Tosy: prima slikica ... 'simpl je ta nar ta bul' :D zelo simpatična no

Lp, Črt



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #85 : 22 Junij 2006, 01:16:09
newfka - ja tista prva stvar je klubska miza. Moram najt kakšno sliko, kjer je slikana s podstavkom. V bistvu je IKEA-ina mizica, na katero lepim mozaik... Tule je ena z ne-živalsko tematiko, ampak enaka miza za osnovo:
Drugače mi je pa fuuul všeč tvoja prva animacija. Res je super. :o

tara - kam pa hodiš na tečaj, oziroma kdo je tvoj mentor, če lahko vprašam?

trigi - hvala, hvala  :-[, kjer je volja... ploščice naredim iz gline sama. Imam srečo, da ima moja majka peč za keramiko. Idej imam pa še ogromno, samo časa jih nimam vseh realizirat.  :(

tosy - izgleda, da si "inštrukcije" od Azu čisto zares vzela, ker ti gre res vedno bolje.
Mislim Azu, da imaš res pridno učenko!  :)

Aja, pa še glava borzojčka, ki sicer še ni čisto dokončana:


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #86 : 22 Junij 2006, 12:21:12
CowTarina - Hodim v Izoli na tečaj in moj mentor je Zvone Bizjak.Če si od tu se nam lahko drugo leto pridružiš ;)  Drugače pa ima on v Ljubljani tudi tečaje, no, vsaj letos je imel za drugo leto pa ne vem.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #87 : 22 Junij 2006, 13:18:23
Haha! CowTarina  ;D To ravno ne, ampak sem začela malo bolj vneto risati.,.. ::) Barvanje pa to pa tako ali tako še vedno zanič, ampak bo pa boljše...Počasi se daleč pride... :D In hvala, trigi... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #88 : 22 Junij 2006, 13:53:59
Vuau, ful dobri izdelki od vseh, res vse pohvale!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #89 : 22 Junij 2006, 14:31:04
Tara - se mi je zdelo, da imaš odličnega mentorja. :o Na mojo srečo sem tudi jaz kar nekaj let obiskovala njegov tečaj v Ljubljani. Zdaj pa ga zaradi zaposlitve dobro leto ne morem več. Zvonko je res dober v svojem poslu, zato se ga kar drži in se boš res veliko naučila. Mene se najbrž spomni kot najbolj "pametne" in trmaste učenke. Pa še moja mami je z mano hodila na tečaj, tko da res ni imel lahkega dela  >:(  Dve tečki pač, ki non-stop nekaj sprašujeta in modrujeta  ;D
No, mogoče se pa kdaj kje srečava v živo in malo počvekava o vsem skupaj.

Tosy - jaz sem čisto resno mislila, da so mi vedno bolj všeč tvoje slike. Kar tako naprej!  ;)