Šepanje

scythe · 227495

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #420 : 04 Februar 2014, 08:04:45
NIn se posledično lepše in boljše gibat.

Kamelja hoja je nezaželjena glih zato ker grd zgleda, načeloma pa ni problematična
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=13421.0



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 04 Februar 2014, 16:18:24
No po vsem tistem smo nekak pršli do info, da ni samo v lepoti gibanja  ;) Sploh, ker če bi bila samo lepota gibanja (ok uporabila sem izraz lepše ampak tudi boljše :)) bi se ne poznalo na boljši mišični strukturi in seveda na splošni kondiciji.
Psica zdaj zmore z manj napora premagat ovire in distance kot jih je prej. Ne zdaj, da je zarad treninga pridobila kondicijo, ampak je dejansko samo s ''popravkom'' njenega koraka opaziti to razliko. Ker kondicijskih treningov ni imela in so poti enake kot leta poprej.
Mišični tonus drugačen, na otip ni trda v ledvenem in ''ramenskem'' delu.  8) Torej se je samo z izboljšanjem koraka sprostil velik del hrbtnih mišic. Čeravno je psica prej praktično celo življenje hodila kot kamela (bi kdo opazil, da je to pač njen slog-no saj je bil). ;D

Vaje, ki jih lahko izvaja pes samo, ko imaš postavljeno diagnozo in veš kaj lahko obreneniš se potem iščejo. Moj tastari npr. ima rebra rahlo zunaj (sej pravim, da je dahavc :D), hrbtenico in kolke pa pokrite z mišicami tako, da jih komaj zatipaš (a še vedno ozek v pasu). In se lahko BP še danes pri skoraj 12. iz popolnega sedečega položaja dvigne s hrbtom v ''prity pleas'' položaj in v njem BP vztraja tudi blizu minute. 8) Kar marsikateri labi miks ne zmore niti mlad (ker so konstrukcijsko bojda pretežki ::)). No toliko se lahko pozna razlika v razvitem hrbtu. Tamlajša mi recimo tega še ne zmore, a računam, da smo na dobri poti  :) Pa glede na njegovo ''nabildanost'' se kljub osteoartitisu iz postelje pobere, vstaja z vsemi 4 tacami na enkrat (se ne kobica po komolcih in ne išče položaja za vstat). Tako, da v tole gibanje psa se vsaj za na starost splača vložit nekaj pozornosti že sedaj, ko je psica mlada.

Zdaj trenutno pa ne moreš škode naredit z masažo (da sproščaš mišice, ki se zarad šparanja obremenjujeo) in eventuelno lažjo fizioterapijo. V pomoč so ti lahko TTouch in Masaža psov (knjigi).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 04 Februar 2014, 18:53:13
Smo nazaj od veterinarja. Kri je super, glukoza je čisto rahlo povišana (nekje za 0,1 ali 0,2) ostalo vse bp. Od veterinarja smo šli z vitamini (VMP) in z navodilom, da jo je treba shujšat do 38 kg in sedaj mirovat, potem dalje v bodoče pa šparat, da se spet ne "zlomi" kje. Ker je norc in se tud po mokrem terenu na polno zažene dol po hribu in je že večkrat prišlo do kakega padca. Možno, da je tukaj prišlo do kake poškodbe tetive, tako, da jo bom res pazila glede tega. Eventuelno bi lahko bilo šepanje tudi zaradi kakih problemov z hrbtenico, ampak tukaj preiskav niti ne bomo delali. Sem se odločila, da jo bom kar sedaj začela hujšat in šparala jo bom res dolgo, 1 mesec ima itak strogo mirovanje (2-3 sprehodi po 15-20 min, tolko da gre lulat), potem bom pa res počasi zviševala količino gibanja, pa kar dolgo bom odlašala z spuščanjem iz povodca. Pa kameljo hojo bom odpravila. Pa kaka domača masaža jo bo tudi doletela, ko se malo informiram :P . Druga ne vem kaj bi še lahko naredla, če so kosti ok pa kri tudi in posledično so tudi organi in njeno splošno zdravje ok. Druga res ne vidim kaj bi ji lahko probleme delalo razen tetive ali hrbtenice?

Boo, ja, zaenkrat nič od naštetega ne pride v poštev... Ko bo konec mirovanja bi mogoče šel kak tek na povodcu (brez vlečenja), raznih žogic, kolesa, canicrossa, skokov in tudi vlečenja ne upam. Vode se pa boji, tako, da plavanje ne bi šlo...

Se pa je ful fajn nabildala in tudi shujšala, ko je redno, skoraj vsak dan prinašala žogice (metala sem v hrib, ker se je potem hitreje zmantrala).Se ji pa je tudi videlo v gibanju, ko je shujšala, je bila bolj aktivna. Čeprav je tudi zdaj zelo živahna, ona bi skakala okoli in je res čisto normalna, tako, da kar verjamem veterinarju, da je z njo vbistvu vse ok, samo par kil mora shujšat pa malo počivat... Če pa še pol ne bo ok, pol pa res ne vem  :-\



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #423 : 04 Februar 2014, 19:11:49
Se pa je ful fajn nabildala in tudi shujšala, ko je redno, skoraj vsak dan prinašala žogice (metala sem v hrib, ker se je potem hitreje zmantrala).Se ji pa je tudi videlo v gibanju, ko je shujšala, je bila bolj aktivna. Čeprav je tudi zdaj zelo živahna, ona bi skakala okoli in je res čisto normalna, tako, da kar verjamem veterinarju, da je z njo vbistvu vse ok, samo par kil mora shujšat pa malo počivat... Če pa še pol ne bo ok, pol pa res ne vem  :-\

Uf, metanje žog v hrib je najslabše. Sicer malo odvisno od tega kako hitro pes nazaj dol leti pa vseeno.

Moja je imela tudi največ mišične mase, ko sem ji 3/4 sprehoda metala žoge... Zdaj sem se pač sprijaznila s tem, da je toliko ne bo imela nikoli več...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 04 Februar 2014, 19:14:10
Pa saj pes ne rabi gibanja po ure in ure ali na dimaniko...za mišični tonus so lahko tudi vaje v pesjaku (ali na toplem v dnevni) tudi čisto dovolj. Poglej si vaje za zavedanje zadnjega dela telesa, pa cavaleti, balansiranje sem pa tja, počepi oz. menjavanje pozicij sedi-stoj-prostor npr, dvigovanje vsake tace posebej na tarčo...maš tem že precej prav posebej za vsako. Tudi jih lahko izvajaš v nekem normalnem tempu s psom, ki je drugače v mirovanju. Sej čisto začepet se pa spet ne sme. Pa še psico zaposliš mentalno in bo fizično mirovanje bolj strpno zanjo.
In pa če je psica furjasta (da zleti rada kje in se zažene ko heroj itd) pač dejajta več na umirjenih vajah. Koncentracji, samokontroli. Skatka, če ni furjanja za žogico se da vseeno ogromno delat s psom in ga po vrhu vsega še zmatrat.  :)
Naj se čim prej pocajta  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 04 Februar 2014, 19:19:53
Moja je imela tudi največ mišične mase, ko sem ji 3/4 sprehoda metala žoge... Zdaj sem se pač sprijaznila s tem, da je toliko ne bo imela nikoli več...
No ravno zato je še čilega in zdravega psa pametno met na ''rezervi''. Da potem ni tako v pomanjkanju ko enkrat ne zmore več.
Je pa res, da je metanje žogic priljubljeno in praktično za zlaufat psa brez prevelikega truda  ;) Priznam imamo obdobje moje lenobe in veliko mečemo žogice...se pa trudim bit pridna, pa mislim da nam uspeva :D
Drugače pa res, menjavanje pozicij in kratki šprinti iz prostora...z ogretim psom seveda!...so dobra alternativa. Psa daš na prostor in potem stečeta naprej pa spet iz tega v neko drugo pozicijo, pa spet tek...take čist kratke sekvence. Ne zdaj na ful. Vse lahko na povodcu. Pa menjavanje tempa v ''poleg'' v kombinacijah ki si jih namisliš.  8) Se hitro zadihata oba  ;D Pes pa iz nizkega štarta uporabi kar nekaj mišic, tako tac kot hrbta.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 04 Februar 2014, 19:28:31
Roxy, meni se je vsekakor zdelo bolje metat v hrib, kot pa v dol po hribu. Je se takrat pač lepo zagnala v hrib, žogice pa itak nazaj prinaša bolj počasi, na izi, tako da ni bilo problemov dokler se ni zagnala dol po hribu na polno po spolzkem, ko se ji je zmešalo  ::)

Drugače pa hvala Lunette za ideje, boma vsekakor delale te umirjene  ;D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #427 : 04 Februar 2014, 19:42:58
Lunette take stvari midve itak delava, ampak ni isto. Sploh ne pri psu, ki živi za to da divja in prinaša. Pri meni ni bilo nikoli metanje žog zaradi lenobe, ampak zato, ker je Roxy to največji žur na svetu. Saj ji na primernem terenu še vedno mečem. Samo res zelo malo, oz. v večini tako, da gre iskat šele, ko se žoga ustavi. Tudi zato, ker si je že ene 5x polomila kremplje pri bremzanju... ::) pa zvila kak prst...  :-X  Ampak zanjo to ni to... "Do konca" si privoščiva samo še pri prinašanju iz vode. Pa frizbi v brezveterju z nizkimi meti je tudi ok.




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 04 Februar 2014, 20:02:36
vem, da ni isto. Mam žogoholiko doma  :D Se zna tud svet ustavit, če so žogice na vidiku  :D Ampak lih zato, je fajn počet marsikaj to pa bolj za zraven in na umirjen način. Tudi to ja, da počaka na žoga pade (pa ne daleč) in pol ponjo je vsekakor dobra alternativa. Res je najslabše to, da imaš psa ki je divjak pa se še divje igraš. Sam dviguješ v nagonu, ki zna bit glede na kakšne njegove specifike usodno za poškodobo pridelat. Torej, ko je pes prefurjast, umirjat, ne spodbujat  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #429 : 04 Februar 2014, 20:15:41
vem, da ni isto. Mam žogoholiko doma  :D Se zna tud svet ustavit, če so žogice na vidiku  :D Ampak lih zato, je fajn počet marsikaj to pa bolj za zraven in na umirjen način. Tudi to ja, da počaka na žoga pade (pa ne daleč) in pol ponjo je vsekakor dobra alternativa. Res je najslabše to, da imaš psa ki je divjak pa se še divje igraš. Sam dviguješ v nagonu, ki zna bit glede na kakšne njegove specifike usodno za poškodobo pridelat. Torej, ko je pes prefurjast, umirjat, ne spodbujat  :)

Jah, ampak z umirjanjem ne dobiš ultra zadovoljnega psa po sprehodu/aktivnosti. Pri moji je že razlika med prinašanjem žog, ko se ustavijo in žog za katerimi "leti" kot dan in noč. Zato se trudim najti neko vmesno rešitev, da je tudi psihično zadovoljena. In ja, občasno še vedno tvegam poškodbe, ker ta "odklop" vsaj občasno rabi.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 04 Februar 2014, 20:24:03
Ful je zaje*an tole mirovanje, če imaš žogoholika, ja.. :( Tiste dolge mesece se je moji odsotnost prinašanja kazala v povečani zoprniji oz. agresivnosti.. Sploh se ni dalo srečat s psom na pločniku, tudi do samcev je bila nasršena. Prov obupna je postala.  >:( Pri njej zaenkrat ni alternative, res, razen, če bi se dnevno vozila na izlete na neke xy lokacije, kar pa zaenkrat še ni mogoče. Ni zadoščalo niti to, da sem ji ukazala čakat in šla nekam žogo odložit, da jo je potem iskala. To sva prakticirali zato, ker ni variante, da počaka, da pade žoga dol. Ni bilo smiselno niti to, da sem jo pri metu držala, ker je itak ponorela ob tem, ob spustu je pa spet na polno stekla, in tako v obeh fazah prekomerno obremenjevala vezi/sklepe.

Midve sva šli na slikanje na Animacel in ni bilo s slike nič razvidno, zato so predvidevali, da gre za neko poškodbo sklepa, ki se bo sanirala sama, s časom.. in se tudi je, vse skupaj je trajalo pa 5 mesecev.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #431 : 04 Februar 2014, 21:16:38
V hrib navzgor, če ni kakih lukenj, je čisto OK šprintat in za pse in za ljudi. Pod pogojem, da ne en ne drugi ni poškodovan in nima posebnega režima. Pravzaprav so kratki šprinti priporočljivi pri displaziji kolkov. Ni pa nujno žoge metat. Lahko daš na prostor/sedi in zahodiš v hrib, pol pa odpoklic.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #432 : 04 Februar 2014, 23:33:25
V hrib navzgor, če ni kakih lukenj, je čisto OK šprintat in za pse in za ljudi. Pod pogojem, da ne en ne drugi ni poškodovan in nima posebnega režima. Pravzaprav so kratki šprinti priporočljivi pri displaziji kolkov. Ni pa nujno žoge metat. Lahko daš na prostor/sedi in zahodiš v hrib, pol pa odpoklic.

Ja, to že, ampak, če gre pes po žogo mora tudi nazaj prit.... Tek dol grede pa ni v redu... Poleg tega mora biti lep teren, da se žoga nazaj dol ne odbije.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #433 : 05 Februar 2014, 11:21:54
Aja, moja je niti v sanjah ne prinese, če ji ne namigujem, jo kličem, če ji ne rečem-ona lepo odnese in čvekari. Ker jaz grem na polovico hriba in ji dam znak za štart, sočasno štartam tudi jaz in potem, ko se mi približa vržem žogo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #434 : 05 Februar 2014, 17:37:32
Moja je do žogic imela ful grozno veslje dokler se ni v kratkem času 3x skipala zraven njih. Potem jo je nekako minilo, čeprav je še vedno rada nosla, ampak ne tako kot prej, verjetno so tudi bolečine kaj na to vplivale. Pa to, da sem jo zadaj pustila na sprehodu in potem poklicala sem tudi veliko delala in je imela rada, ampak ja, valda sem nehala z tem. Sedaj edino kaj delam z prinašanjem je, da poskrijem in razmečem žogice, jo pošiljam do njih in da jih potem nosi. Ampak samo v notranjih prostorih, ker zunaj bi jo vzela potem pa bi šla noret po dvorišču  ::) . Na srečo pa nimam tako hudim problemov z odsotnostjo žoganja, da bi postala agresivna ali karkoli, ampak vseeno vidim, da ji manjka tako žoganje kot drugo gibanje  :-\



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #435 : 05 Februar 2014, 17:44:41
Hudič je, ko pes ne sme, pa bi rad. Lusi psica ti nori, če jo držiš, ker nima samokontrole na žogo. Da lahko žogo daleč vržeš, ne, da bi se pes zadavil, ko ga držiš do padca žoge je potrebno eno pot narest  ;) Zažneš postpno. Čisti začetek je polaganje žoge pred psa in čakanje da jo lahko na dovoljenje pobere. Postopno nadaljuješ magari s pomočnikom ki ti žogo odlaga čedalje dlje od psa. Šele potem prideš na krajše in čedalje daljše mete žoge. Samo predlog za preizkusit  :)
Resna alternativa metanju žogic na šus je lahko samo bolj pravilno metanje glede na specifiko psa. Večinoma je bolje res po ravnem. S čim manj odbijanja, da pes ne skače po zraku. Da zaštarta za žogo, ko le-ta že pade na tla. Vedno tako, da pes štarta naravnost od tebe. Torej ne da iz ovinka zašiba. Skratka pač mal po občutku. Je pa res presneto težko to vedno izvajat. Prenapet pes sigurno ni lih zabaven za prenašat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 06 Februar 2014, 09:17:59
Ja ja sej to vem, samo nikoli ni bilo potrebe (in tudi interesa z moje strani), da bi se učili tole potrpežljivost. Mislila sem bolj v stilu, da v sili razmer ta način igranja pri nas naredi precej škode. Nismo pa izurjeni za primere poškodb. Na to, da žogo odložim, še počaka. Met je pa pač čist njeno področje, tako je sprogramirana, da jo mora ujeti ona.
Moja je res v obsedenem stanju, ko gre za žogo.. Ljudi ima zelo rada in če se pojavi kak na poti do mene (četudi 2 leti star otrok), žogo kar njemu da, ker je pač bližji za ponoven met. Za žogo bi dušo prodala, takrat res nič in nihče drug ne obstaja več zanjo, izjema so mimoidoči psi (ki bi jih najraje zaklala) ali kakšna "divjad".
Kot pri Roxy, je tudi pri moji tako, da žoganje ni pol tok zabavno, če žoge ne ujame med gibanjem. Zato zdaj jaz vadim takšne mete, da ji vržem iz predklona in ne pretirano visoko, da se žoga ne odbije pretiroma in jo zato ujame bolj kot ne med tekom (kar pa na žalost ni vedno tako, nisem robot).
Sicer ne laja, ko čaka na met, je pa totalno nervozna.. skratka, prav luštno je gledat manj obremenjene pse pri žoganju..  ::)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #437 : 06 Februar 2014, 10:41:41
Midve z Roxy sva se ful uskladili pri metanju in lovljenju žog. Večinoma je ujela žogo po tem, ko se je prvič odbila ravno nekje v višini njene glave in potem v loku obrnila in pritekla nazaj do mene. Ampak, ker žoga ne gre vedno naravnost, so potem vmes epizode norenja, obratov, drajsanja s sprednjimi nogami po tleh, prevalov....

Sem imela tudi jaz na začetku probleme jo prepričat, da obsedi medtem, ko vržem... Pa sva natrenirali, se da, zato še ne vrži puške v koruzo ;). Samo najprej moraš začeti pri vaji sedi. Najprej, da se delaš, da boš vrgla, potem šele vržeš/spustiš žogo v bližino - en tak brezvezen met, ki ne bo tako zanimiv, potem vedno težje. Rabiš pa nujno imeti dobro uveljavljeno sprostitveno povelje, da ve kdaj lahko štarta. Jaz sem najprej delala tako, da je bila nekje stran od mene, ker je bil ta del, da je ob meni, ko vržem žogo, že preveč vkoreninjen, da bi se lahko zadržala. Zdaj sva prišli do tega, da sedi na poleg, vržem in na sprostitveno povelje štarta. Saj kdaj, ko je preveč naspidirana, jo še vedno primem za ovratnico, da ne zaštarta... Pa začeli sva delati prinašanje za prinašalski working test. Tudi te vaje pomagajo, čeprav je slika drugačna, ker dummyji ne bodo nikoli enakovredni žogi. Za vajo, da utrdiš čakanje med metom je najbolje, da uporabiš za začetek kako drugo igračo namesto žoge, da ne bo takoj na 300 obratov...



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #438 : 06 Februar 2014, 11:21:29
Ok, malo vpadam v debato, se opravičujem... z maleckom sva bla zunaj, sva se igrala na makedamu. Med tekom je čudno stopil in na sprednjo tačko poskakuje/šepa. Koliko časa opazujem, preden letimo do veterinarja? Po moje do kake poškodbe ni prišlo, sem ga takoj pretipala, ne kaže da bi ga bolelo, med blazinicami in psrti je vse ok.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #439 : 06 Februar 2014, 11:30:04
Odvisno koliko šepa, če sploh stopi na taco... Dobro poglejte blazinice, če se je kje porezal in vse kremplje, če si je kaj polomil ali zatrgal. Če zelo šepa in se po počitku ne izboljša, bi šla jaz najkasneje jutri do veta. Če noče stopiti na nogo, pa danes.

Po mojih izkušnjah je tako, da pri lažjih poškodbah pes hitro neha šepati oz. pošepa samo še, ko ni ogret, čudno stopi ali pa komaj opazno špara nogo. Če pa zelo šepa, je pa hujša poškodba in je bolje čim prej do veta (če sam ne najdeš vreznine, tujka itd...).



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #440 : 06 Februar 2014, 12:25:18
Stopi in hodi, samo ko položi gor vso težo malo hitreje dvigne to tačko kot drugo. Drugače sem spet gledala, blazinice in kremplji so ok. Sedaj spi v boxu, bomo videli ob naslednjem izhodu kako je.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 23 December 2014, 22:52:19
Torej moj pes vsak dan šepa in nujno potrebuje nek dodatek. Jutri grem kupit.

Gledam cel kup Cortaflexov, katerega izbrati? Nek drag prašek za 77 evrov, jointcare za 38, kapsule za 36?



Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 24 December 2014, 05:49:14
Mi imamo Cortaflexove kapsule - kapsule po nasvetu veterinrja, Cortaflexove po nasvetu prijateljice, ki se ukvarja z vzgojo in šolanjem psov. ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #443 : 24 December 2014, 07:22:09
Zakaj pa zavijanje z očmi?

Slycer, sama sem precej preštudirala ponudbo in razmerje cena/trajanje zaloge/učinkovitost. Koliko časa ti kaj traja preračunaš sam glede na kilažo. Moja ne šepa, ima pa slabe kolke, Kadar je utrujena, z eno nogo pošvedra občasno, to je tista, ki ima slabši kolk.

Cortaflex je še vedno vodilni, zaradi gradnikov, ki so manjši in se bolje absorbirajo. Tako, po domače povedano. Med oblikami kapsule, prašek, srup naj ne bi bilo razlike v učinkovistosti. Joint Care, ki ga jaz dajem, je namenjen bolj preventivi pred težavami in vzdrževanju stanja.

Če tvoj pes šepa, najdi vzrok in zatem zdravi. Najpogostejši vzrok je izbruh klopnih, poškodba. Pri dolgotrajnem ponavljajočem se šepanju pa tudi OCD, ki se z operacijo rešuje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 24 December 2014, 07:30:59
Kater Cortaflex bi potem pripročila? Kot pravim, naprimer pasji.net ima tri različice.

Cortaflex prašek že od: 77,94 EUR
Cortaflex kapsule že od: 36,14 EUR
Cortaflex Joint Care že od: 38,37 EUR

Hvala.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #445 : 24 December 2014, 07:38:15
Joint care ne. Ker ima očitno pes probleme. Joint care lahko daješ potem, ko je zadeva pod kontrolo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #446 : 24 December 2014, 08:06:52
Kaj pa Legart od Dogoteke? Jaz poznam sicer samo Legart up za mladičke in je res fajn, ampak poznam uvoznike in oni svojim psom to redno dajejo (imajo doge).
http://www.dogoteka.si/#!legart1/c7bs



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #447 : 24 December 2014, 09:00:04
Hmmm koliko pa stane ena škatla? Imajo nekam čudno stran, ne najdem cenika. Oni dajejo verjetno maxi?
Za redno vzdrževanje sklepovja imam jaz sicer raje praške ali tekočino vmešan med hrano. Ampak občasno naredim kuro s tabletami ali sirupim, ki je bolj koncentriran.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #448 : 24 December 2014, 14:09:35
Škoda dajati denar za dodatke, če nimaš točne diagnoze. Bo treba lepo do ortopeda in če bo potrebno do fizioterapevtke. Šele potem, ko bo znano zakaj šepa, bo smiselno razmišljat o dodatkih. Pomagajo namreč samo pri nekaterih težavah.


AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #449 : 21 Januar 2015, 13:40:50
Mogoče bo komu v pomoč - pri lažjih oblikah šepanja/začetkih displazije itd.

Moja psička je imela pred tremi leti težave s pogačico (skakala ji je ven), zaradi česar je kar naenkrat več dni skupaj šepala in je en veterinar absolutno takoj želel to operirati, ker pa se meni problem ni zdel tako hud sem šla po drugo mnenje... In ja, ta veterinar mi je priporočil čim več plavanja, delanja trikov, ki krepijo stegenske mišice (torej dvigovanje posamezne zadnje tace, delanje počepov, hoja po zadnjih tacah ipd.) in po 4 tednih intenzivnega dela je bila tačka kot nova od takrat pa ni zašepala niti enkrat več :) Pa tudi na splošno sem veliko ljudi s psi z displazijo že slišala reči, da svojega psa zaradi tega fizično ne omejujejo, ampak ga obratno bolezni primerno obremenijo, da se mišice okoli kosti utrdijo (predvsem plavanje, ker ne obremenjuje sklepov) in baje je razlika vidna, pes nima toliko težav pri vstajanju itd.
Drugače pa vem, da športni psi (predvsem se to dogaja v agilityju) večkrat šepajo če niso primerno ogreti/ohlajeni in s posebno metodo delanja tega poznam nekaj oseb, ki so šepanje samo s tem popolnoma odpravile :)