Šepanje

scythe · 227516

Katjica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lin & Eli
Odgovori #450 : 07 April 2015, 02:31:43
Še moje izkušnje s šepanjem...  :)

*Vnetje pokostnice - mladi psi: Psička je najprej šepala na eno, nato čez nekaj dni še na drugo taco. Pri pregledu je bila, ko je tace tipal, prisotna huda bolečina. Sicer se vnetje lahko pokaže na eni ali več tac, kot tudi lahko mine samo, včasih se predpišejo analgetiki oz. antibiotiki. Po prib. enem tednu je šepanje prenehalo.
*Vnetje hrbteničnega živca: Psička je istočasno prebolevala pljučnico in po določenem času začela močno šepati in nepravilno obračati taco. RTG je bil Bp. Na nevrološkem pregledu je Vet odkril hudo nevrološko motnjo, ki je sicer niso znali takoj diagnosticirati (bil je sum na premaknjeno medvretenčno ploščico - discus hernia). Glede na sum je bil opravljena operacija hrbtenice, kjer je bilo vidno da je živec vnet in močno otečen, ter stisnjen ob kost, kar je onemogočalo njegovo običajno delovanje. Psičko pri šele 10m. trenutno čaka še dolgo okrevanje s fizioterapijami, ki ni nujno da bo 100% uspešno.

Po tej izkušnji gre vsako šepanje, kjer ni razlog tujek, na ogled k veterinarju.



katjarina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 28 September 2016, 21:22:23
Pozdravljeni!

Rabim vaša mnenja glede podobnih izkušenj, ker glede na vse možne teme in prebrane forume, ne najdem pravega odgovora  >:(

Imam psa starega dve leti, mešančka, do sedaj zravega in veselo okrog skakajočega. Pred tremi tedni je začel šepati na zadnji nogi, komaj opazno, zraven je večkrat zacvilil. Sedaj se je stopnjevalo in težje vstaja iz postelje, se kar malo gunca sem in tja, zraven cvili... kot da rabi nekaj časa da se razhodi, ker ko gre vn veselo skače naokoli.

Peljala sem ga k veterinarju, opravili rentgen, vse bp. Dobil pa je protivnetna zdravila za en teden, vmes je bilo za tri dni bolje, potem pa spet po starem. Čeprav je tudi v teh treh tednih imel nihanja v intenziteti glede bolečine. Jutri grem še na en pregled glede klopnih bolezni, čeprav sem skeptična da bi to lahko bil vzrok. Vem, da se simptomi včasih ne kažejo, vendar je ta njegova šepavost edini simptom, ki ga ima.

<Drugače normalno je, odvaja blato, nikoli bruhal, nikoli driske, niti vročine. Pregledala tačke, vse vredu, poškodb nima, tudi kakšne mišice si ni pretegnil ali potrgal vezi. Muskl fiber tudi ni možen. Izgleda samo, kot da nima moči v zadnjih tačkah, kot da ga nekaj boli v ledvenem predelu, ker težko vstaja. Ampak rentgen kaže da je s hrbtenico vse okej.

Ne vem, prebrala sem že več forumov, pa nisem zasledila, kaj bi to lahko bilo?

Hvala za kakršnokoli pomoč  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #452 : 29 September 2016, 07:17:18
Opravit je potrebno UZ ali MRI, kjer se vidijo vezi. Na RTG se vidijo samo kosti. Psa pelji nekomu, ki je odločen ortoped. Včasih je kriva kaka taka zadeva, s katero se naši še niso srečali in je ne znajo diagnosticirat in je treba psa peljati izven meja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #453 : 29 September 2016, 07:50:46
Zakaj pa dvomiš, da bi bile klopne? Pa on ta orng test naredite, ne le hitrega.



katjarina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #454 : 29 September 2016, 10:21:00
Sem glih od veterinarja  :-\ po pregledu je ugotovil da ima discus hernia v vratnem predelu. Nazadnje so mu slikali samo osrednji oz. zadnji del hrbetenice, ker je šepal na zadnje tace. Mislim... lahko bi takrat poslikali celega, pa bi vedeli že en teden nazaj!

Veterinar pa je postavil diagnozo, brez da bi ga sploh slikal, ampak ga je samo prijel za vrat in raztegnil ter rekel: "glej ko ga bo skup f/$nal" ?!      >:(    Še dobro da ga ni!

Zdej ima predpisane protibolečinske in medrol za tri tedne...

Ne vem kaj še lahko naredim, da mu pomagam?? Ima kdo izkušnje z bioresonaco, bioenergetičarji mogoče?


p.s. kaj je s temi verifikacijami, ko hočeš postat zadevo... kaj je pravilen odgovor na: na kaj ravnokar odgovarjate? vprašanje?



gkarmen

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #455 : 30 September 2016, 11:45:30
Pozdravljena,

S podobnim problemom smo se srečali pri naši maltežanki.  >:(Dvakrat, ko je prišlo do hernije diska, smo to reševali z močnimi protibolečinskimi in protivnetnimi zdravili. Predpisano je bilo strogo mirovanje v kletki. Celotna terapija je trajala dva do 3 mesece. Grozno.  :'(Ko pa se je zgodba ponovila letos spomladi in smo leteli spet k dežurnemu veterinarju, smo imeli veliko srečo, saj je bila dežurna veterinarka tudi kiropraktik. Takoj je seveda postavila diagnozo hernija diska, predlagala nam je dva načina zdravljenja ali klasično z zdravili in mirovanjem ali pa s terapijo kiropraktike. Moram priznati, da sem bila zelo skeptična, da bi ji lahko takšna terapija pomagala. Ker pa smo klasično zdravili že dvakrat, sem se odločila, da tokrat poizskusimo s terpijo kiropraktike. In je pomagalo in to prav neverjetno. Po eni terapiji je bilo takoj bolje, v treh dneh pa je bila psička že skoraj brez bolečin.  ;DNaslednjo terapijo smo potem imeli čez mesec dni (preventivno delovanje).
In to je to, Vsekakor priporočam, da poizskusite še s kiropraktikom.



katjarina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #456 : 30 September 2016, 23:48:58

To je super ideja ja  :) Sem že včeraj gledala po spletu vse živo od reikija do bioresonance!

Morem rečt, da me je kiropraktik nekako najbolj prepričal. Zanima me še samo, kdaj si ga peljala

h kiropraktiku, ko ga je zelo bolelo? Ali ste bolečino najprej malo umirili s protibolečinskimi?

Res sem zelo hvaležna za tale info  :)




gkarmen

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 03 Oktober 2016, 12:01:22
Pozdravljena,

S terapijo smo začeli takoj. Torej, ko je bila pri dežurni veterinarki in smo se strinjali, da opravi terapijo, sem se najbolj bala, da bo psičko grozno bolelo. Saj je bila vsa zakrčena, doma je npr. zadnji del naslanjala na zid in stokala od bolečin. Vendar ji je terapija res takoj pomagala, očitno ji je uspelo s terapijo zmanjšati pritisk na živec. Psička ni nič jokala ali na kakšen drug način pokazala, da jo med terapijo boli. Vsekakor priporočam kiropraktika - dr. Kseinja Praper.  ;DČe želiš mi pošlji zasebno sporočilo, pa ti bom dala njeno GSM številko.  Želim vama, da se zadeva čim prej reši in bo kuža spet takšen kot je bil pred poškodbo.

lp



pitra

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #458 : 05 Oktober 2016, 12:05:22
vnetje in alergije se pri kužkih uspešno pozdravi s smolo industrijske konoplje.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #459 : 04 Maj 2018, 11:56:44
Ima kdo kak nasvet?
Pri Sky sem včeraj opazila, da se je enih 5x spotaknila med hojo na povodcu, v roku 2 ur, isti sprehod. Prvo je hodila, nato pa naenkrat kot, da bi se spotaknila čez sprednjo desno taco... Ponoči je pa vsa vesela tekala, norela okrog.

Danes opažam rahlo trdo hojo, in rahlo šepanje ter 2x se je "spotaknila"
Naj greva k veterinarju raje? Kakšni se vam zdijo ti znaki? Aktivna, igriva je normalno, danes se gre igrat z huskijem in bom spremljala kako deluje hoja med igro in če se bo še kaj spotikala.

Taco sem pretipala celo, razen miritvenih signalov (oblizovanja) nisem zasledila česa drugega. Na blazinici ima sicer nek okrušen krogec, kot bi si jo zdrgnila, ampak mi "poškodba" deluje stara in majhna. Dvomim, da bi bila razlog za trdo hojo, spotikanje?

Strah me je klopnih bolezni, ker ji letos niti scalibor več ne pomaga, je imela 5 klopov. Vsi razen enega so sicer bili posušeni in zelo majhni. Eden je pa bil napihjen in živ.
Smo pa ravno z morja, na morju je hodila ok. Nisem opazila, da bi te dni kaj zacvilila med hojo oz.da bi kar naenkrat začela šepat...


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #460 : 04 Maj 2018, 12:16:06
Lahko, da gre za musklfiber, ker sva ful aktivni, na morju sva 20km na dan prehodli, ko sva prišli domov pa dalje aktivnosti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #461 : 04 Maj 2018, 14:26:55
K veterinarju bo pravi naslov, ja. Takemu, ki se spozna na mišice, okostje, vezi...Pa za vsak slučaj še klopne preveri (magari hiter test).

Če se izkaže, da je kaj z mišicami, okostjem, musklfiberje pravi naslov tudi https://dogs4motion.com/sl/   za kurativo in za pridobitev znanje o preventivi-tudi, če gre za musklfiber ni fajn, je dobro v prihodnje preprečit).

Do takrat šparaj psico. SPrheodi po mehkem terenu, brez podenja za igračami, bodo pozorna na blazinico. će je treba zaščitit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #462 : 04 Maj 2018, 16:02:02
Ugotovila sem razlog Sky-jinega šepanja. Blazinico ima poškodovano, se je zdaj gor odprla. Ni nič drastičnega, čist malo površine manjka. Sem ji razkužla in namazala s kremo.

Upam, da je samo to.
(Sva pa hiter test, biokemijo, krvno sliko oktobra,novembra nekje delali pa je bilo vse bp. Tudi na RTG je bila pa je bilo vse ok.)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #463 : 05 Maj 2018, 09:09:02
S kremo? Kakšno pa? Načeloma se blazinic kaj pride na maže, ker se podaljša čas celjenja, razen, če je krema namenjanje celjenjenju kaka cinkova recimo). Kupi ji copatek, in ji povij taco.

Saj veš, klopne bolezni se razvijejo v roku treh tednov od ugriza okuženega klopa. V teoriji, bi naj moral biti klop prisesan 24h. Če bo zatem še čudna (utrujena, bruhala, šepala brez vidnih poškodb, imela vnete oči ali pa samo bolj obilen izcedek).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #464 : 05 Maj 2018, 11:38:59
Hvala za skrb  :)
Imam prav posebno kremo za celjenje vnetij in ran.
Danes je že veliko bolje. Odrgnina se lepo celi.  Je že nova plast začela rast prek.To bo po mojem hitro, ker je le par mm. Po vsakem sprehodu ji umijem tačke, razkužim  in dam kremo. Tace ji ne povijam, da je na zraku.
Danes mi mi šepala in se spotikala. Imava sicer par min sprehode, mirujeva.
Mi je pa že na vse zgodaj nosila žogo. Vročine nima, sem zmerila, sluznice so ok.
V kolikor bi prišlo do sprememb greva k veterinarju.