Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 630764

arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #1500 : 26 Maj 2013, 16:34:44
Hvala Ovcka  ;D mi je sedaj bolj jasno, kolegico pa sem vprašala in je rekla da je psička brez rodovnika.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1501 : 31 Maj 2013, 07:22:58
Pride kakšen dan, ko ne enostavno ne najdem svojega mesta pod »soncem«… Dan, ko privre na dan kakšnih 300 nikoli čisto razrešenih vprašanj o stvareh, ki me »morijo«.. Ki se ne premaknejo, ne glede ali jih potiskam, vlečem ali pa »zakopljem« ..
Epidemija. Za nekaj časa.  :( :'(


In včeraj  je bil eden mojih takih »črnih« dnevov. >:(

In pa utrujenost. Spomladanska utrujenost? Ne vem. Morda pa ni« kriva« utrujenost. Morda sem samo »alergična« na pomanjkanje tistih ta pravih (prijaznih in iskrenih) besed in ljudi ter cvetočih češenj v zraku.

Iz tega nič kaj prijetnega emocionalnega vzdušja me je »prebudil« telefon. Ob 16.30 popoldne…
Slišim Amandin glas: »Mi pa danes kotimo.. Pravkar smo dobili prvega mladička. Malega »plemenitega« črnuhca«.. Ostala sem brez besed.. :o :o :o

 Cmok v grlu. Panika.. Popolnoma nepripravljena na tako »novico«.. Mladičke smo pričakovali (šele) čez dva dni..

In v tistem trenutku me je minila »pomladanska« utrujenost. In sem ponovno »zaživela«.. Sicer me je preplavila velikanska doza »adrenalina« in seveda strahu, vendar je epidemija »nezadovoljstva« izginila. Vsaj za nekaj časa..Upam, da se ta »gospa« dolgo ne bo vrnila.. Saj si je ne želim na obisk.

In da me samo vidite.. Stopicanje sem in tja, pogledovanje na uro, gledanje na telefon… Minute dolge kot ure, ura dolga kot leto.. Čez nekaj časa me je Amanda obvestila, da je na svet prikukal še drugi mladiček. :)

Nisem več  zdržala doma.. Morala se ven, na »zrak«.. Srečala sem staro ženico. Tisto, ki jo občudujem že kakšno desetletje.. Tisto ženico, katera je v mojih očeh »čarovnica«. ;D  Čarovnica? Ja, ker ji je uspelo »bogu za hrbtom« v enih rovtah preživeti in vzgojiti 8 otrok v odlične ljudi .. Definitivno je morala znati čarati..Zdaj živi pri eni izmed svojih hčera. S solzami v očeh se mi je potožila, da možu ni dobro..In da ve, da »odhaja«..

In ko sva se poslavljali, sem si rekla: »Punca, glavo gor.. Zaradi treh »valov« v kozarcu vode pa res ni panike«..

In ko sem »čakala« Amando in spremljala kotitev njene psičke na »daljavo«, sem ugotovila, da sem pravzaprav odlično.. Nič mi ne manjka. Še preveč imam..
Joj, kako malo je včasih potrebno, da se življenje vrne v stare , udobne in zadovoljne tirnice.. Saj sem se velikokrat trudila spremeniti svoje življenje, ampak očitno sem imela (in še imam) napačne sestavne dele.. Pa nič zato.. Dobro je tako . Odlično.

Vrnila sem se domov. Zadovoljna. Mirna.. In to zadovoljstvo bi rada delila.. Z vsemi, ki to berete..

Ada je že skotila 5 zdravih mladičkov. Nepopisno veselje..  ;D ;D ;D

Očka mladičkov je naš Tonček.. In zdaj vsem razlagam, da IMAMO mladičke .  Mi.. :P   In  ko tako klepetam z mojo prijateljico in ji omenim, da imamo male "bebe"... "Ja, saj jih nimate vi", je dejala .. Res, je..    AMpak jih kljub vsemu imamo, ha ha ha..
Ah, saj me že poznate.. Kar je moje, imam rada..  :)Tonček je moj, pasja mamica je Amandina in »moja«, mladički pa so NAŠI..

Volk sit in koza cela.. Umetnost?
Ne. Naravnost enostavno je…

Tako,  "new kids in the block", malinovčki,  dobrodošli.  Joj, komaj čakam, da malo porastete in da vas obiščem.. Sigurno najlepše »dišite«..

Hvala Amanda, da sem bila lahko del te »pravljice«.. Saj veste, pravljice imajo srečen konec..
Ja, držite prosim pesti za pasjo mamico in male »velikančke«.. Da bo vse dobro, kot si želimo.

Vsem, ki berete pa pišiljam en sončen podrav in nasvet: Ne dovolite, da vas iz tira vržejo trije "valovi" v kozarcu vode... Vse bo še dobro.



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #1502 : 06 Julij 2013, 12:57:49
Diva1, rs nimam nič proti tebi ampak celo zgodbo si napisala...  Mnogim se tega ne da brat



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1503 : 06 Julij 2013, 14:01:39
Nič hudega, ker mnogim se pa še kako da brat.

kokica52, če se ti ne da, pač ne beri. Če te bo kdaj prijela bralna mrzlica, pa kakšen bonton v roke vzemi. ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1504 : 06 Julij 2013, 14:04:32
Se strinjam, nekateri Tatjano z veseljem beremo!  :-[



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1506 : 23 December 2013, 21:23:19
Dragi moji »pesjanarji«,  iskreno vam želim:

- da bi bili zdravi,

- da bi ostali zvesti temu, v kar verjamete,

- da bi držali svojo besedo tudi, če vam zato ne bodo nič plačali in boste s tem razveselili samo človeka, ki vas vsako  jutro  gleda v     
  ogledalu  :P

- da bi ostali zvesti svojim starim prijateljem tudi, ko na trenutke postanejo malce »pretežki« in tudi, če se vam zdi, da vam nimajo   nič   novega povedati  :)

- da bi zbirali »pike« samo pri tistem najboljšem sosedu, ki vam skuha kavo in ima vedno na zalogi nasvet s čim zaliti vaše »rože«, da jih ne bo najedla rja in da vam bodo dlje cvetele,

- da bi spoznali, da ste najlepši, ko ste oblečeni zgolj in samo v nasmeh  :).

- Želim vam dnevov, da boste lahko  z nosom naslonjeni na okensko šipo, opazovali dežne kaplje in  spreminjali svet. Pa čeprav samo v svoji glavi,

-  da bi vam ostajalo veliko časa za ležanje v travi in za štetje »sivih« las, ki vam bodo zrasli zaradi »modrine« v glavi,

-  vetra v laseh in energije v jadrih. Tudi, ko samo ležite na kavču.

-  Želim vam občutka po pogledu, po katerem vam postane sladko in vroče.

-  Zmerno rabo začimb. Ne »popoprajte« si vsega. Včasih lahko namesto »popra« uporabite sladko papriko.

- In če kdaj na kakšnem »križišču« ne boste vedeli kam bi se obrnili, dajte se držati principov, ki so se nekoč že obnesli in zato pojdite tja, kjer na tabli piše smer: »srečna cesta« . :o

- Da bi vam življenje teklo preprosto in cvetelo skozi vse naslednje leto. Ko pa  pride pomlad, si ga posadite na sonce in dajte  ga prosim redno zalivat. Včasih mu dobro dene dcl  refoška ali pa terana na dan, včasih ga poživi temna čokolada, klepet,  včasih pa je dovolj samo topla dlan in močna rama ali pa porcija krompirja. Ne šparajte z njimi …   :P :P :P

- Da srečno prehodite vseh novih 365 dni, ki so pred vami in da bi bili ponedeljki z vami prijazni.


-  In bodite prosim prijazni. Prijazni ljudje so očarljivi.
   

Dragi moji, vesel božič in srečno novo leto vsem vam in našim štirinožnim prijateljem.

Tatjana



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1507 : 27 December 2013, 17:17:52
 :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1508 : 27 December 2013, 18:08:40
:-*

x2  :-*

Js sem mal po arhivih brskala in našla našo "kokljo"  :-*


Mi je pa cuker padel in bi si ga dvignila s črnimi kokrčki, dejte jih no mal pokazat. Tud ostale barve vsekakor dobrodošle  ;)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1509 : 29 December 2013, 11:38:43
Nika, težko žabo v "vodo spravit"..

Evo, moj "malinovec" Santos Dravski mi je poslal tole praznično obarvano fotografijo in jo res z veseljem delim z vami.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1510 : 29 December 2013, 11:45:58
Pa še dva moja "malinovca" v black and tan "izvedbi". Veliki Brix in mala Yončica..



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1511 : 29 December 2013, 12:03:22
Pa še ena "zlata" fotka.. Ja, tudi mi smo dočakali "zlatarno". Naš "zlati čudež" iz letošnjega lega.

"Zlatko"-  Bailey Dravski  :P :P :P



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1512 : 29 December 2013, 12:19:37
Nika, težko žabo v "vodo spravit"..

Sam vidim, da ji je hitro ratalo splavat  ;)

Lepi malinovčki  :)



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #1513 : 29 December 2013, 14:20:42
tale Santos Dravski pa meni cuker dvigne... in obudi spomine na mojo črnuhinjo Ašo pred mnogo mnogo leti  :)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #1514 : 10 Januar 2015, 15:04:37
Pa še moja mala Joy (Viccy Izpod Špika) <3

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


zvezdica24

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1515 : 08 November 2015, 21:57:10
kok je lušna :)



amandaa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #1516 : 16 Maj 2016, 19:50:13
Zdravo,

v psarni ''Kralj'' lova bomo imeli leglo Angleških koker španjelov. Naša psička Ada je breja, kar je že pokazal ultrazvok, mladiči se bodo praviloma kotili okrog 30.5.2016.

Adico smo parili z izredno lepim predstavnikom pasme, ki je v lasti psarne Dravska (Tatjana Krajnc) in se ponaša s številnimi lovskimi in lepotnimi prvaštvi.



Tukaj prilagam tudi fotografijo mladiča iz prejšnjega legla Ade in Tonya:


Za več informacij me kontaktirajte preko e-maila: [email protected] ; ali me pokličite na: 031/495-460.

Lep pozdrav,
Amanda Kralj,
psarna ''Kralj'' lova



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1517 : 16 Maj 2016, 22:23:27
Ja, moji "pesjanarji",kar nekaj časa me ni bilo "tukaj".

Vidim, da je moja draga mlada prijateljica Amanda (psarna Kralj lova) že "razkrila" to, kar že nakaj časa vemo.
Nadvse lepo novico.

Pričakujemo mladičke. Ja, zopet uporabljam množino, hi hi.. :P
Saj me že poznate.. To, kar je moje, imam rada. :)
Adica (bodoča mamica) je "pol" moja, in bodoči očka Tonči je tudi "pol moj", hi hi hi..Njegovo drugo polovico pa si lasti moj oče  :P :P :P.

Še dobrih 14 dni in na svet bodo prikukali novi mali "plemeniti" angleži.

Tako, imela bom razlog, da se bom ponovno z veseljem javljala in pisala o svojih občutkih, ki me bodo prevevali ob mladičkih. Lahko?

Evo, vesela sem, da sem zopet med vami, dragi moji. Prosim, držite pesti za naše nove "malinovčke". Hvala.