Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 630752

Iva

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • ...Accent...
Odgovori #90 : 06 September 2007, 21:02:47
andreychika: Vala je baš narasla i prava je slatkica :-)

tajchi: razstava u Mariboru bude 14.10.,nadam se da ćeš doći!!

Iva

Black Majesty-english cocker spaniel & grand basset griffon vendeen kennel

-> www.blackmajestys.com <-


andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 06 September 2007, 21:15:48
Mi bomo tudi prišli z Valo. Samo gledat seveda, ne razstavljat.

Tajchy, uživaj, dokler je Tara še mala. Še prehitro zraste. Jaz sploh ne vem, kam je minilo teh pet mesecev, odkar imam Valo. Zadnjič sem ravno gledala slikice, ko je bila še čisto mala. Zdaj šele vidim, kako je zrastla :).

Še eno vprašanje. Pozna kdo kakšnega frizerja, ki dejansko zna stričt kokerčke? Nazadnje ko smo prišli od frizerja, je imela tačke kot pudeljček  :'(.



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #92 : 06 September 2007, 21:43:00
O vem vem, da prehitro zrastejo...se spomnem kako je moj Boni hitro zrasel, jaz se pa še zavedala nisem,da imam doma mladička.

Glede frizerja pa...mi smo našega peljali h eni gospe v naši bližini, ki nam je psa res lepo postrigla. Res, da smo se mu prvič smejali ker je izgledal kot ovčka brez volne:) pa nam je takrat fino zameril. Drugače pa je v redu.
Da bi bil pa nekdo prav za kokerje pa nisem slišala.

Nekje sem tudi brala, da naj se pse ne bi striglo po hrbtu, ker mu telesni izločki (mislim da iz lojnic) sami varujejo in negujejo dlako, sedaj pa ne vem koliko resnice je v tem....


lp


andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 06 September 2007, 21:59:27
Strigla je definitivno ne bi po hrbtu. Tisti frizer mi je veselo predlagal, da bi jo pobril >:(,ker je itak to najboljše. Najhuje pri tem je to, da je dejansko večina kokerjev v Mariboru pobritih  :'(. Pol pa se vsi čudijo, kak je Vala kosmata. Pa kaj delam z njo, da ima tak mehko dlako :). Rabla bi nekoga, ki bi mi pokazal, kak jo naj trimam, pa kak ji redčim dlako na tacah, ker je ima res ogromno. Aja, pa nekje bi še mogla kupit en kvaliteten trimer, pa škarje, pa brivnik. Ima kdo kak nasvet?



Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 07 September 2007, 07:16:47
Andreychika, definitivno nikar ne brij kokra po hrbtu. V Sloveniji boš dobila najoljše trimerje in škarje na kakšni razstavi. Prva bo v Lendavi, sicer pa v Mariboru.

Dovolj dobre brivnike, sploh pa samo za enega kokra pa dobiš tudi v raznih PET SHOP-ih v Ljubljani!

LP



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 07 September 2007, 08:09:50
Andreychika, če boš prišla v Maribor na razstavo ti bomo lahko pokazali (malo ostrigli in strimali ) in svetovali kaj kupit, samo pocukaj za rokav oziroma oglasi se pri kokrih, pa bomo tako videli tvojo Valo.

LP



Iva

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • ...Accent...
Odgovori #96 : 07 September 2007, 14:05:40
Citiraj
Andreychika, definitivno nikar ne brij kokra po hrbtu.


tako je..slažem se..
dlaka će joj biti uništena a i ružno će izgledati,skroz neprirodno..

nadam se da ćemo se upoznati u MB.

Iva

Black Majesty-english cocker spaniel & grand basset griffon vendeen kennel

-> www.blackmajestys.com <-


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #97 : 07 September 2007, 14:42:25
Andreychika o tem pa ne vem veliko, ker sem Bonija 2x letno k frizerju pelala, drugače pa sem mu dlako negovala le s česanjem pa še porezala sm ju jo, ker je bil najbol kosmat po tačkah (sej se tudi na sliki vidi, hehe).

Joj, veste kako je moja Tara "kosmata" pa je stara šele 7 tednov...a mislite, da bi jo morala že česati? Se mi zdi še prezgodaj, samo dlaka ji orng odpada. Naj kar tako pustim in se ukvarjam s pometanjem? :)

Tudi jaz se veselim srečanja z vami v Mariboru ;Dkomaj čakam...ko zaslišite kakšno cviljenje boste vedeli, da je moja mala Tara v bližini ;D

Lepo se imejte


andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 07 September 2007, 15:05:10
Saj sem napisala, da definitivno ne mislim Vale stričt po hrbtu. In se zgražala  >:( nad frizerjem, ki mi je predlagal, naj jo kar pobrijem. :P
Teoretično obvladam (ali pa se mi vsaj svita, no  ;)), kak bi se naj strigli kokerji. sem veliko o tem prebrala, samo v praksi mi ne uspeva najbolje. Bom res raje koga pocukala za rokav, naj mi pokaže.

Tajchy, drugi ti bodo znali verjetno boljše svetovat, ampak jaz ti predlagam, da jo že kar začneš navajati na česanje. Da ne boš imela kasneje problemov. Jaz imam pri Vali velike težave s čiščenjem ušes, ker ne pusti, ker je nisem navajala. Tak da imamo zdaj enkrat na teden (ali pa na dva) prave borbe, ko hočemo očistit uhice. Ostalo kar pusti - česanje in striženje, samo še vedno ni tako pri miru, kot bi si jaz želela.



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 07 September 2007, 15:28:15
Pa še ena slikica, kjer se vidi, kako je ta velecenjeni frizer postrigel Vali tačke  >:D.


Pa kake kokre lahko srečaš v Mariboru.

Saj drugače je ful simpatičen kuža, samo frizura  :'(. Slikica je malo slabša, ker sta ful divjala.



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #100 : 07 September 2007, 22:40:11
Hjoj tega so pa dobesedno pobrili

Ja to sem tudi jaz razmišljala, da bi jo čimprej začela navajati na krtačo, da je potem ne bi bilo potrebno loviti naokoli, ko bi bežala pred lepotnimi pripomočki :) Samo Tara je punca, in ženske moramo za lepoto tudi malo potrpeti ;D

Drugače pa moja Tara je pridna (če izpustimo to iglično grizenje), samo hitro raste :( Res bo prekratko tole dojenčkasto obdobje.


Lep pozdrav od Tare in Tajchy  :-*


sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 10 September 2007, 22:33:10
tudi ja z pošiljam eno sliko sonya



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #102 : 10 September 2007, 22:48:00
Hey

Sony je prav lep, barva mi je pa še posebaj všeč. Pošlji še kakšno slikico.


Evo jaz pa pošiljam svojega hudička, ki more vedno nekaj grizti ;)



lp

Tara & Tajchy 8)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #103 : 11 September 2007, 10:22:47
andreychika, če ti ni predaleč, se zapelji v Celje v salon Kosmati princ. Najdeš jih tudi na internetu. Tam stvar res obvladajo.

lp



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 11 September 2007, 10:58:13
Kalsang, hvala. Koliko sem videla na slikcah, so super.  ;D Že kličem, da se naročim ...



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #105 : 11 September 2007, 16:42:03
Hoj!
Naš Bono je tudi iz Sobenje vasi, mislim da. Je to tam nekje pri Brežicah, ne?

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #106 : 12 September 2007, 17:03:48
Hey

A res? Ja pri Brežicah, se gre gor v hribe. Pol sta si pa v žlahti ;) Kak fajno:)


lp


sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 12 September 2007, 20:18:55
saj bi poslala več slik samo so prevelike, kaj si tudi ti iz maribor iz katerega konca.

lp



sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 12 September 2007, 20:36:15
tudi mi smo sonya kupili tam nekje doli bliz brežic ali čateža samo da sedaj ne najdem naslova pa tudi ne se ne morem spomniti vasi kje smo ga kupili. Takrat smo tudi, v Mb pripeljali njegovo sestrico,ki pa se vidita vsake toliko časa.
lp



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #109 : 12 September 2007, 22:30:42
Hey

Nisem iz Mb, sem iz Krškega.
Mi pa bomo šli pogledat mamico in sestrico, ki so jo vzreditelji obdržali :) Samo čakamo, da bo Tara še malo zrasla, čeprav bo to zelo hitro :(


lp


sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 12 September 2007, 22:43:16
kako ti uspe prilepit večjo sliko ker meni ne gre ker bi rada pokazala več slik

lp



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #111 : 12 September 2007, 22:55:33
Tudi meni je brat pomagal, he he 8)

Najprej sem na netu naredila album  www.moj-album.com  pa potem ko maš tle funkcijo vstvi sliko jo vzameš preko neta in sicer tako da si izbereš sliko in greš na "properties" pa prekopiraš tis html al ka je pa vstaviš link noter in se ti sama naloži. Sej ne vem če sem ti prov razložila, ampak poskusi, če pa boš imela težave pa ti bom pomagala.  ;)


lp


sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 12 September 2007, 22:56:42
bom probala  hvala
lp



sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 12 September 2007, 23:05:27
upam, da mi je uspelo
javascript:obig()



sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 12 September 2007, 23:10:18
sedaj mi je uspelo s sinovo pomočjo




tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #115 : 12 September 2007, 23:15:27
bravo :)

Kako je lep, pa še pravi navijač  ;)

Koliko pa je star?

Moja Tara je zaspala zraven mojih nog, maloprej jih je še veselo grizljala, zdaj pa sladko sanja ;D


lp


sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 13 September 2007, 13:58:01
sony je bil maja star 2 leti je pravi razvajenec in rad se carta, zunaj pa gleda kje bi videl kakšnega psa se pa tudi zunaj narepenči in se začne jezitr na druge pse čeprav ko je bil maljši smo ga pustili k vsakemu.
 Pri sonyu žal nismo vzeli papirjev za rodovnik. Po eni strani pa ga imamo bolj za razvajanje. Prišel pa je k man po naključju, saj smo imeli perzijo, ki je bila že stara in bolana, ker pa nismo hoteli biti brez živali, pa je hči zasledila oglas na bolhi in smo se odločili v roku 1 ure in poklicali. Tako je sony krajšal zadnje dneve naši muci, ki pa je poleg njega preživela še eno leto. Na koncu je celo spala na njegovem prostoru on pa zraven nje.

upam da nisem bila predolga







Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 13 September 2007, 14:09:23


Vala in Tara sta prelepi, mladički so že sami po sebi nekaj posebnega. Sploh se jim ne moreš upreti.

Tudi sama imam 3 mesece staro psičko angl. koker španjela, črno bele barve z imenom Pupa. Pravi mali vragec je, hkrati pa tak cukrček.
Link do slikic: http://ofenglishlady.moj-album.com/album/9339808/

Lp vsem



sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 14 September 2007, 19:52:24
sedaj sem našla naslov sony smo kupili v sobenji vasi

lp



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #119 : 16 September 2007, 14:55:44
Živ!
Bonotovi mamici je ime Cara. Imajo pa še Neli. Je prav, ne? 8)

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^