Nemški ovčar in bernc mix...

lea · 12560

lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 11 Maj 2006, 20:23:52
A KDO SLUCAJNO POZNA KAKSNEGA, KI IMA MLADICE POL BERNSKEGA PLANSARSKEGA PA POL NEMSKEGA OUCARJA :DBI BILA VESELA CE POVE ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 11 Maj 2006, 20:24:58
In vprasanje se je znaslo tukaj po logiki, ce paris bernca in nemca dobis ven avstralca? ::)

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 11 Maj 2006, 20:37:17
A KDO SLUCAJNO POZNA KAKSNEGA, KI IMA MLADICE POL BERNSKEGA PLANSARSKEGA PA POL NEMSKEGA OUCARJA :DBI BILA VESELA CE POVE ;D
Zakaj pa točno kombinacija te pasme? Zakaj to napisano pod temo o avstralskih ovčarjih? Kajti iz te kombinacije ne pride ven avstralski ovčar, ampak mešanec med berncom in nemcem. Koliko pa si stara Lea?
Če si želite kužata, poglejte malo po zavetiščih, tam je polno simpatičnih pasjih src, ki potrebujejo nov domek. Med njimi je veliko nemških ovčarjev, bernijev in tudi kužatov, ki so malo podobni avstralcem. Seveda, če mislite lepo in pravilno skrbeti zanj.


lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Maj 2006, 20:12:31
SEM STARA 12 LET TAKO MIMOGREDE PA JE PES LAHKO MESANEC  :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 13 Maj 2006, 20:16:45
Ja ne glede na tvojo starost, le zakaj ne poiščeš kakega takega kužata po zavetiščih, tam jih mnogo čaka, da jih kateri posvoji, mrbit celo ti oz tvoji starši, no tam je veliko lepih kužkov, ki bodo veseli tega, da jih vzamete...lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #5 : 13 Maj 2006, 20:20:14
lea, bi lahko prosim z malimi črkami pisala?
Drugače pa ti tudi jaz svetujem, da malo po zavetiščih pogledaš.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 13 Maj 2006, 20:20:41
Lea velike črke pomenijo, da se na nekoga dereš, tako da prosim če jih izklopiš.

Lp nina



lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Maj 2006, 20:23:25
ja pa saj vem samo vprasala sem ce slucajno kdo pozna koga  ;D



lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 Maj 2006, 20:24:08
ja saj sem jih :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9 : 13 Maj 2006, 20:29:15
lea jaz ne poznam nobenega, ki bi imela mešenčke izmed teh pasem, po zavetiščih jih pa res preveč pesjankov in pesjank prosi za nove domove, res ne bi bilo slabo, če pogledaš pri njih in  si tam izbereš pesjanka/ko, seveda  če so starši tudi za to in da ti sprejmeš tako odgovorno delo, kot je skrbeti za psa..pes je kar velika odgovornost..lp


lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 Maj 2006, 20:33:14
 ::) ::)



lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 Maj 2006, 20:34:30
ja ja saj samo vprasam pa tudi v zavetise bomo sli pogledat



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 13 Maj 2006, 20:46:35
sej lepo da vprašaš, ziher boste kaj primernega v zavetiščih našli, je tolko lepih kužkov tam , pa ti vam bodo še bolj hvaležni, v to kar verjemi in še ti se boš počutila bolje, ko boš enemu pesjanku/ki dala nov domek..lp


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 13 Maj 2006, 21:22:08
Veliko je mešančkov...jaz poznam celo dva mešana med berncom in NO-jem (sicer že stara najmanj 3 leta in imasta obadva vestne lastnike), ko je prišlo do nezaželene brejosti.
V zavetiščih boš našla sigurno kakega vsaj malo podbnega, ali pa čisto drugačnega pa vseeno luškanega mladička, ki bi bil zelo vesel, če ga vzameš in zanj skrbiš kot je seveda potrebno.



lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 Maj 2006, 20:26:20
hvala :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 15 Maj 2006, 20:01:06
Če si stara 12 let, si raje izberi kaj manjšega in lažje obvladljivega.


lea

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 06 Julij 2006, 12:27:45
Tudi ce sem stara 12 let to se ne pomeni da ne obdrzim velikega psa kot je bernski plansarski ali nemski ovcar ;) manjsega pa nemorem imeti ker mora varovat hiso



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 06 Julij 2006, 12:36:30
Tudi ce sem stara 12 let to se ne pomeni da ne obdrzim velikega psa kot je bernski plansarski ali nemski ovcar ;) manjsega pa nemorem imeti ker mora varovat hiso

Če je v napadu, ga 100% ne moreš obdržati.  ;)

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 06 Julij 2006, 12:46:46
Tamali psi so enako dobri čuvaji, če rabiš psa, da opozori na vsiljivca. Psa, ki bi vsiljivca tudi napadel in premagal pa si raje ne želi - odškodnine za ugrize so lahko večje od škode ki bi jo morebitni vlomilec naredil. pogosto so pa tavelki psi, bernci tudi včasih, do tujcev taklo prijazni, da lahko odnese kar si zaželi mirno kar mimo njih.
Res je, tudi največjega psa pri dvanajstih letih lahko obdržiš, če ga imaš na haltiju. Brez njega pa niti pod razno. Še pošteno potegniti mu ne bi bilo treba.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #19 : 06 Julij 2006, 12:47:40
Mi smo imeli doma nemškega ovčarja in se spomnim, da sem ga pri starosti 17 let včasih komaj obdržala (pa sem bila fizično dovolj natrenirana).
Zato tudi jaz dvomim, da bi pri starosti 12 let nekdo lahko obdržal večjega psa.


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #20 : 06 Julij 2006, 13:01:26
Lony je trenutno težek 73kg(jaz imam 46kg) in ne uporablja haltija. Na sprehodu ga pa lahko zadržim pa tudi če so zraven drugi psi ;) ..Seveda je pa tudi odvisno kako je pes naučen..



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #21 : 06 Julij 2006, 13:37:46
pogosto so pa tavelki psi, bernci tudi včasih, do tujcev taklo prijazni, da lahko odnese kar si zaželi mirno kar mimo njih.
Res je, tudi največjega psa pri dvanajstih letih lahko obdržiš, če ga imaš na haltiju. Brez njega pa niti pod razno. Še pošteno potegniti mu ne bi bilo treba.
Tole, kot lastnica bernca, lahko mirno potrdim. Pri nas doma (ob zadnjih pogostejših vlomih v hišo) se bojimo za lastnino (imovino) in psa. Javno lahko rečem, da našega psa lahko odpelje kdor hoče. Je enostavno preveč prijazen. Zato tudi pazimo, ko so v okolici Romi...etc. Salamco v roko in hop kuža v avto, pa ga nimaš več. Za ponazoritev - poglej sliko na spodnjem linku - slikan je naš pes pri "čuvanju" hiše (slika je posneta iz balkona na dvorišče - na sredino dvorišča, kjer je najboljši pogled iz ceste).

Bernc kot "čuvaj"  ::)
http://astor.moj-album.com/slike/806494/lplws9SUxwVxwT77.jpg

Prav tako pa noben 12letnik ne more obvladati takšnega psa na povodcu. Ko moj pes povleče h nekem grmovju, ki ga želi ovohat, me potegne za seboj. Pa sem odrasla in poleg tega me je velik skupaj in sem daleč od lahkega peresca. Haltija pa ne prakticiram - se mi ne zdi smiselen, kajti hočem da me moj pes uboga vedno in povsod - ne pa samo na haltiju. Zato grem po daljši poti - šolanje, ki niti slučajno ni kratkotrajen proces.  ::)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #22 : 06 Julij 2006, 13:50:40
Lea iz izkušen ti povem,da sama nisem obvladala bernca ko sem bila stara 12let.Dokler hodi lepo ni problema,to ne rečem.Prejšna psička je bila zelo svojeglava zato je vlekla kamor ji je zapasalo.
Če Rina potegne nepričakovano priznam,je ne moram zadržat,še odrasel človek ga težko,če ga sploh lahko.Rina je naučena in to z 'mojo vzgojo' tako da poznam vse njene muhe in sem se je po dveh letih že privadila.Saj potegne,tega ne zanikam,ampak brez vzgoje si pa ne predstavljam kako bi letela za njo.
In tudi če hočeš čuvaja si omisli kakšnega drugega psa kot pa bernija,saj ta pasma nikoli ni bila namenjena za čuvaja,ampak za vleko vozičkov,kar pa je čisto nasprotje od čuvaja.Rina brez problema spusti tujce v ogrado,ponavadi jih pozdravi z mahajočim repkom,ali pa se vrže na hrbet.Če bi imel kakšno salamco ne vem,če bi šla z njim,ampak odnese pa lahko karkoli.Rina se bo ulegla zraven in opazovala kaj dela  ::) Se je pa naučila od Fidota&Chayke,da je treba bol čudne ljudi obvezno nalajat  ;D Seveda pa je pogumna samo za ogrado.ko je enkrat zunaj,samo gleda kam bi se skrila.

Tako da Lea,raje si izberi manjšega psa,so pravtako dobri čuvaji.Znajo opozorit s svojim glasom.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 06 Julij 2006, 14:34:08
Pa saj bernc niti ne bi bil tak problem, tudi če malo potegne, prava figa. Ampak hoče mešanca z nemce. To je pa že malo drugače - še posebej če računaš da je nemec v mixu ponavadi "nemec".
Halti je pa kot bergla. Ne pozdravi vlečenja, tu ne pomaga drugega kot šola, ampak jaz ne bi spustila ven otroka samega s psom težjim od maksimalno 20 kil brez haltija. Pa če še tako lepo hodi.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #24 : 06 Julij 2006, 22:09:43
Da malo razložim situacijo... Poznam Leo in njeno družino. O psu že kar dolgo razmišljajo, zdaj pa bodo počasi uresničili željo. Lea zagotovo ne bo sama skrbela za psa, tudi starši bodo pomagali pri skrbi in vzgoji (so rekli, da bodo hodili v pasjoo šolo - nekdo bo moral vozit, tako da bo eden od staršev tudi v šoli). Tako da tisto o punčki, ki bi imela kužata in ji ga starši kupijo za rojstni dan in se ga potem naveliča tukaj ne drži. Imeli bi pa malo večjega psa, ki bo živel zunaj. O pasmi se še niso dokončno odločili - očetu je všeč nemški ovčar, Lei in sestri pa bernc. Če ima kdo kakšen predlog lahko predlaga, mogoče jim bo pomagalo pri odločitvi.

Lea, a potem ste naredili ograjo okoli hiše ali pesjak? Aja, pa daj mami tole za prebrat, da bo videla o čem sem govorila. ;)

lp

Los je car!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #25 : 06 Julij 2006, 22:13:01
Če želijo čuvaja berni odpade.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #26 : 06 Julij 2006, 22:17:46
Se strinjam, ja.

Sicer pa če bi res želeli pravega čuvaja, bi ga bilo za to treba tudi izšolati... Po mojem želijo samo psa, ki bi lajal? ??? Lea povej to doma, da veliko psov laja na tujce, prave čuvaje, ki bi pa dejansko zaščiti hišo je treba pa izšolat. Pa še to iz pesjaka ne morejo nič, samo lajajo lahko. ;)

Los je car!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #27 : 09 Julij 2006, 17:18:48
Imaš veliko izbiro srednjevelikih pasem, ki bi odgovarjali potrebam družine. Za to, da opozori na tujca psa ni treba šolati, praktično vsi to še s prevelikim veseljem počnejo. tudi če se bi odločili za mešanca, bi bilo bolje nekaj okrog 50 cm, večjega psa otrok pri dvanajstih težko obvlada. Mogoče kakšna malo manjša in malo bolj kosmata mešanka od nemškega ovčarja. Samo mešanko iz azila bi vzela samo odraslo, da se že vidi karakter, biti bi morala čim bolj prijazna. Za to, da ne bi zalajala, ko pride tujec se skoraj ni za bati. Samo malo navaditi bi se morala prej.


samonca

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 10 Julij 2006, 11:57:28
Vso srečo pri iskanju. Žal ne vem za take mešančke, vem pa, da lahko obvladaš psa, če ga tako naučiš. Jaz sem mlajša kot 12 let obvladala bernardinca, ne samo bernija. Vse je v vzgoji, če ga boš ti vzgajala, te bo ubogal. Vso srečo!

Samonca :)