Mačja imena

Gost · 64921

yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #60 : 31 Oktober 2009, 13:33:00
To je bila moja najljubša muca,ki se je zastrupila s strupom za podgane :'( takrat je pustila meni eno ddularko Lizo (Lizika) :-* ki danes ne ve ali je mačka ali pes :D

hehe :D Moj se tudi bolj kot pes obnaša. Pravim, da je včasih celo bolj pasji od moje Lune >:D :D  Smo ga dobili, ko je bil majhen, premajhen in zdaj hodi z nami na sprehode, nikoli ne gre od hiše, mi da lupčka, če mu rečem in še veliko takih stvari. ;D  Je pa že kar maček v srednjih letih, ni več med najmlajšimi. :)

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 07 November 2009, 22:23:04
Moja teta ima pa šest mačk: Loui (je bil debeli Loui po mačku iz princeskinega dnevnika, samo je shujšal), Stanko (italijansko zaspan), Tiger (barva pač) in samičke Fufi (je bila Chiaretta, pa je bilo predolgo), Pupi (kr tko) in Luigina (je isti Loui)



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #62 : 14 November 2009, 21:00:22
Priporočam da jim date ime Luna, kličete pa jo lahko Lunilu, Lumpka, Lunko, Luni...
Od moje prijateljice mucki je tudi ime Luna. :o :D ;D

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 15 December 2009, 10:05:14
Moj maček pa trpi za mojim navdušenjem nad filmom o ameriški barabi, roparju Jhonu Dillingerju. In je po njem Dillinger.  ::) ;D Ma mu ime perfektno pristaja. Je čisto prav roparsko divji.  8)



Mikica

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 06 Marec 2010, 14:25:02
Moji muci je pa ime Kati, slovenska verzija Catty.In sicer zato ker je perfekten primer
mačke.Ponosna, elegantna in mejčkn igriva in domišljava.
 ;)

pa še par predlogov za imena:

 FANTKI
-paki
-nixon
-tomi
-šapek
-mister cat

 PUNČKE
-kati
-mika
-mitchie (miči)
-tačka
-majč

So far, so great, get with it. At least that's how I see it. Having a dream is just the begining.
So far, so great, believe it. Can't take away this feeling. Taking a ride with chance by my side.. Yeah, I can't wait. So far, so great.

(Demi Lovato - So far, so great
 Sonny with a chance theme s


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 25 Junij 2010, 08:17:47
Moja sta Kiki in Čupa.



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #66 : 09 Julij 2010, 18:16:15
Moji muci je ime Maki...
Ostalim pa je bilo ime Roky, Miško, Kitty, Mucko



Blue_Star

  • Gost
Odgovori #67 : 14 Februar 2011, 13:55:53
naše pa so: Peggy, Jerry, Calla, Felix
všeč so mi pa tudi imena: Shelly, Tiana, Tammy...



Kayya

  • Gost
Odgovori #68 : 27 November 2011, 13:24:01
Ena od mojih je Deena-edino ime, ki sem ga zbrala jaz in ne moja sestra, sicer pa so še Melody, Tom in Kala. Mucek pa bo verjetno kar Bucko. :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #69 : 27 November 2011, 14:46:59
Moji dve mačji afni sta Emi in Dessire (Dessire kličemo, Dess ali pa Daisy)







lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Mucka12

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 06 Avgust 2012, 22:52:36
Zdravo...
V kratkem bom dobila mucko/mucka 3color.
Kakšno ime naj jima dam?
Mislila sem na Megi in Lin-a.  :-[
LP



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 07 Avgust 2012, 08:20:34
Evo, da se spomnim naših mačkov z otroštva:
Mura, Tepčič-Lojz, Muri, Mac, Nik, Vinnie 1, 2, Čuri, Sivc,  Niko 2.

Vsi so bili veliki posebneži. :-)
Mura me je kot 6-letnega dečka ubogala na žvižg in je imela boljši odpoklic od vsakega psa. Bila je borbena in zaščitniška do mene, tako da se me nihče ni smel dotakniti, sicer mu je splezala na roko, ga grizla in z zadnjimi tacami brcala, praskala. Ko je imela mladičke, smo imeli skoraj medsosedsko vojno, ko je napadla in grdo opraskala sosedovega izšolanega lavinca nemškega ovčarja, ki je želel mlade mucke samo povohati.
Tepčič-Lojz je bil velikanski, črn maček, ki pa je bil tako neroden, da je bil pri hoji po žlebu in strehi vedno zelo nevaren, da ti prileti za vrat.
Muri je bil maček, ki se je vedno priklatil domov prestreljen. Resnično nam ni bilo jasno, v katero vojno se hodi bojevat.
Mac je bil siv najdenček, ki se je s svojim sinom Nikom na mrtvo pretepal za samice. Ko ju je oče hotel ločiti je skočil z mesta več kot dva metra visoko v Nika, ki ga je oče držal nad glavo. Vinnie 1 je bila mucka, ki je bila zaradi nesreče od pasu navzdol hroma, a je imela prsi in sprednje tace kot Iztok Čop. Tekla je z nezmanjšano hitrostjo in spodnji del vlekla za sabo, prav zako plezala. Vinnie 2 je bila prijazna mucka, ki je za svoje mladiče hotela skrbeti tudi ko so bili že veliki. :-) Vedno jim je odstopila hrano, posteljo, jih umivala. Čuri je bil črn, debel strašen lovec. Domov je privlekel več glodalcev in ptičev, kot vsi ostali mački skupaj. Bil je strah in trepet cele ulice in glavni alfa samec v okolici. Sivc je bil maček, ki se je zelo rad potepal in je zato tudi izginil.
Niko 2 pa je maček, ki še nikoli ni šel iz hiše. Pravzaprav je to storil le enkrat, pozimi. Stopil je v sneg in se takoj pognal nazaj na toplo. Prepozno. Fasal je pljučnico. Odtlej se je grel na balkomu in pazil, da ne prileti kaka sinička. Ptičev se na smrt boji. Ko sem se skoraj pred desetimi leti odselil, je že veljal za mačka v zrelih letih. No ta naš zadnji maček bo septembra star 18 let in nič ne kaže, da bi kaj razmišljal o večnem počitku.
:-)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 07 Avgust 2012, 08:47:06
V kratkem bom dobila mucko/mucka 3color.
Skor sigurno da bo muca če bo 3color  ;) samčkov je izjemoma malo malo, praktično nič v tej barvi.
Mi smo mel dve 3color pa je bla ena Fleka ena pa Šara (ta je še z nami v 12 letu :-*) ker sta ble tako simpatično poflekane in šarene barve  :D Sicer se pa vse naše mačke pišejo Muc. Tako da ko jih kličeš daš najprej ime in potem priimek (npr. Šari Muc) pa v vsakem primeru pride  8) od ostalih klicnih nickov se pa obnese ''pisan muc''  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.