Vneta ušesa

meta · 119056

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #60 : 08 November 2006, 16:18:40
Včeraj sem na veterini v PO vprašala za to parafinsko olje, če bi s ga dalo dobit za pucanje Sočinih ušes..pa so me samo čudno gledali  ??? Zdaj pa ne vem, ali so tu v Po veterinarji za luno...booo  :-\
Kje se ga da dobit?

Kast vprašaj v lekarni ;)

Lp nina




isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #61 : 08 November 2006, 17:41:01
Nekaj o parafinskem olju in njegovi uporabi:
"KAJ JE PARAFINSKO OLJE IN ZA KAJ SE UPORABLJA

Parafinsko olje je mineralno olje, ki se uporablja za čiščenje kože, toplotne obloge ter za odstranjevanje ušesnega masla.

Oprema
Plastenka s kapalnim nastavkom s 15 g olja


KAKO UPORABLJATI PARAFINSKO OLJE

Odmerjanje in način uporabe
V uho nakapajte 3 do 5 kapljic na telesno temperaturo ogreto parafinsko olje. Počakajte nekaj minut, nato uho previdno očistite z vatirano palčko. Postopek lahko večkrat ponovite."

http://www.lekarna-lj.si/070_storitve_izdelki/izdelki/0080/0011



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #62 : 08 November 2006, 17:52:08
Oooo hvala Ninci in isla!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #63 : 24 November 2006, 17:24:27
Danes sem peljala psico na cepljenje in spotoma so ji pogledali še ušesa (ker občasno otresa z glavo). Končno da nima več vnetja  :o , tako da pri nas je pomagala menjava hrane, zdaj jemo izključno RC sensitivity control (prej je jedla Nutro choice) in redno čiščenje ušes.  8)  Zakaj stresa  ??? pa ne vem, mogoče navada, ali pa jo žgečkajo dlake v ušes. kanalu  ::) (ima precej poraščene).

Sem provala pucat s parafinskim oljem, a se pri nas ne obnese preveč dobro, ker je preveč mastno (posledica so mastna tla).


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #64 : 24 November 2006, 18:23:23
Zakaj stresa  ??? pa ne vem, mogoče navada, ali pa jo žgečkajo dlake v ušes. kanalu  ::) (ima precej poraščene).

Atro tudi še dostikrat dobim, ko se čudno čez glavo praska (tako kot se je ko je imela vnetje), pa ima ušesa ok... tako da očitno jim je v navado prišlo ;) (hec :))

Sem provala pucat s parafinskim oljem, a se pri nas ne obnese preveč dobro, ker je preveč mastno (posledica so mastna tla).

Atra je imela po čiščenju s katero koli snovjo spopano dlako pod ušesi :-\ Sploh od Otonazola... sem ji morala kar porezat vso dlako, ki se je spopala, ker se je sploh ni dalo razčesat. Pa tla so bila tudi vedno pošpricana in tudi ni bilo 'fletno' potem še tistega čistit... sem se potem dostikrat kar v kopalnici spravila čistit ušesa :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


nikexxx

  • Gost
Odgovori #65 : 08 Januar 2007, 10:16:24
Pozdravljeni,
ali mi lahko kdo pove ali lahko dobim Otonazol v lekarni ali moram k veterinarju in kakšen je postopek uporabe.
Moj Nat močno stresa z glavo, ob dotiku sicer nič ne cili, pa vendar bi preventivno probala s tem.
Hvala



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #66 : 08 Januar 2007, 11:33:12
Nimaš kaj preventivno eksperimentirat, lepo pojdi k veterinarju in ne čakaj da bo začel cviliti.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #67 : 08 Januar 2007, 12:02:55
Lanabela ima prav. Zadevo lahko hudi poslabšaš in ne se hecat, ker zaradi hudega vnetja lahko pes celo izgubi sluh na prizadeto uho. Našemu posvojencu se je verjetno zgodilo prav to.
Da ne govorimo o možnosti, da se lahko vnetje prenese tudi na zdravo uho! Vse je odvisno zakaj je do vnetja prišlo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #68 : 08 Januar 2007, 12:14:06
Tudi Aska je začela nekaj stresati glavo. Sicer v ušesih ni videti nič narobe in nič ne smrdijo. Jo bom vseeno rajši odpeljala k vetijem na preventivni pregled...lp


nikexxx

  • Gost
Odgovori #69 : 08 Januar 2007, 14:04:59
Danes grem,
jutri poročam, vonja iz ušes pa siguno nima.
Upam, da ne bo hudega.
Lp



nikexxx

  • Gost
Odgovori #70 : 09 Januar 2007, 10:30:29
Poročilo od včeraj.
OK šlo je za vnetje dobila Otonazol ampak kaj je bilo, jaz sem mislila, da bom veterinarja kr na gobec.
Mojega 3 mesece starega psa je dal po sedativ, da mu je pogledal ušesek, ker pač ni bil pri miru, jaz sem mislila, da me bo kap.
Nikoli več k temu veterinarju.
Bila sem na Viču in od zadnjič imela ful dobro izkušnjo, ko ga je cepila Dr. Ravnikarjeva, mislim. Včeraj je bil pa dr. Kosec in študentka, ki je skoraj zlomila iglo, mislim totalno razočaranje...
Jaz sem kr jokala ko je skup lezu... noro, noro
Mi je kar žal, da sem ga sploh peljala



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #71 : 09 Januar 2007, 10:39:24
Poročilo od včeraj.
OK šlo je za vnetje dobila Otonazol ampak kaj je bilo, jaz sem mislila, da bom veterinarja kr na gobec.
Mojega 3 mesece starega psa je dal po sedativ, da mu je pogledal ušesek, ker pač ni bil pri miru, jaz sem mislila, da me bo kap.
Nikoli več k temu veterinarju.
Bila sem na Viču in od zadnjič imela ful dobro izkušnjo, ko ga je cepila Dr. Ravnikarjeva, mislim. Včeraj je bil pa dr. Kosec in študentka, ki je skoraj zlomila iglo, mislim totalno razočaranje...
Jaz sem kr jokala ko je skup lezu... noro, noro
Mi je kar žal, da sem ga sploh peljala
Ali te niso prej vprašali, ali mu lahko dajo pomirilo  ??? Jaz vozim mojo  na Prvo kliniko na Gorkičeni (na Viču za Ilirijo Vedrog), ampak še nikoli ji niso dali pomirjevala, le da bi pogledali ušeska, pa čeprav ni pustila. Je pa tu pomembna tudi vzgoja in da ga že ti doma pripraviš na šlatanje po ušesih (no čeprav je še zelo mlad).
lp


nikexxx

  • Gost
Odgovori #72 : 09 Januar 2007, 10:43:03
Ja rekel mi je, da bo dal, ampak vsekakor ni bilo postavljeno kot vprašanje.
Doma mu lepo dajem zdravila in se sploh nič ne upira.
Tam je bil razigran, zunaj je slišal, da so peski in ga je to normalno zmotilo...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #73 : 09 Januar 2007, 10:46:38
Ni bilo preveč korektno s strani veta. Takega malega psička se pa ja da trdno prijet s pravilno tehniko.

Naslednjič bo pa bolje, da ga dobro utrudite prej  ::)
Mah. Taki mi niso všeč...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #74 : 09 Januar 2007, 11:20:04
Pomirjevalo za pregled ušesk ??? - pol bi lahko kar v čakalnici vsakemu psu dali pomirjevalo za navaden pregled ali cepljenje...

Najdi drugega veterinarja, ki ti bo všeč in hodi samo k njemu in ne vsakič k drugemu - pač se pozanimaš kdaj dela in je.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #75 : 09 Januar 2007, 12:20:24
Če pes ne pusti pregledat ušes ga sevda lahko dva trdo primeta, zadeva se naredi na silo. Če ne držita dobro lahko pride do poškodbe, vsekakor pa je zadeva za psa, zlasti za mladiča toliko neprijetna, da  se bo bal veterinarja kot hudič križa, ne bo pustil lastniku pogledat v uho niti od daleč, kaj šele da bi si pustil dati kapljice. Tako da je  pomirilo za temeljit pregled ušes pri nervoznem psu čisto upravičeno.
Ko smo poleti vlekli eni moji psici iz ušesa dlako, prilepljeno na bobnič, jo je bilo že za sam pregled treba krepko držati - pa ni niti nervozna, niti se ne boji veterinarja, niti ni imela vnetega ušesa ali pa ozkega sluhovoda, da bi jo bolelo. In res je, s skupnimi močmi smo uspeli dlako kasneje tudi "na živo" izvleči iz ušesa. Čeprav je bil veterinar hudo skeptičen glede tega. Uspelo je, ker sva bila dva močna in neusmiljena za držat psico, zelo spreten veterinar in dovolj zaupljiva psica, ki nikoli ne reagira panično. Kljub vsemu sem potem rabila kar nekaj časa, in priboljškov, da sem se lahko doma dotaknila njenih ušes. Da bi ji dajala kapljice, kot jih je za vsak slučaj predpisal veterinar pa  - ni šans. Če ne bi imela naslednji dan tekme, bi se odločila za pomirilo - bilo bi veliko varneje in za psico tudi veliko manj zoprno.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #76 : 09 Januar 2007, 12:49:46
Nam je uspelo brez pomirjevala temeljito pucanje ušes z vodo, ki drugače skoraj noben tega ne dela brez pomirjevala. Ampak meni, dr. Starihovi in pomočnici je uspelo.
lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #77 : 09 Januar 2007, 12:56:01
Saj uspe, samo vprašanje je, če se splača. No z enim takelim mirnim kampeljcem z velikimi ušesi je to lažje. Res pa je, da imajo nekateri veterinarji zanič pristop in psa naredijo živčnega še preden  ga pipnejo ali pa so komot in  tudi malo dodatnega zaslužka jim dobro pade. Je pač treba presoditi v vsakem primeru posebej.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #78 : 09 Januar 2007, 13:22:30
Se strinjam, da če je potrebno, da se da pomirjevalo. Ne prenesem pa tega, da kar sami dajo, brez posveta z mano, sploh pa če majo zraven še slab pristop.
Meni je tako staro psico nek mlad vet pripravu, da se je tresla in slinla ko smo šli k vetu, samo ker ni znal odvzeti krvi. Psica je sicer stojično prenašala pikanje, ampak škodo je naredil.
Prej je prihajala z mahajočim repom in tako tudi odhajala tudi če je dobivala inekcije.
Me ni bilo nikoli več pri njemu.

Komot bi lahko po drugem poskusu reku, da sam ne zmore in šel po kolegico ne pa po petem ali katerem že. Ona je seveda v prvo zadela. (Starosti je bila pa tam tam.)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #79 : 10 Januar 2007, 22:47:25
Pomirjevalo za pregled ušes... Se strinjam, če je to potrebno. Samo ne brez privoljenja lastnika. Ponekod prakticirajo, da moraš podpisati pisno privoljenje, kar je edino prav.
Seznanijo te z vsemi možnimi stranskimi učinki, povedo kaj vse gre lahko narobe, dajo natančna navodila o hranjenju in tekočini po pomirjevalih, dajo telefonsko številko v primeru težav po njih, kolilšno dozo bo žival dobila,...
Po mojih (pasjih in mačjih) izkušnjah se veterinarji med seboj zelo razlikujejo. Poišči takšnega, ki vama ustreza in se ga drži ;)
lp
T.

8)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #80 : 11 Januar 2007, 09:08:00
Ja, tudi jaz to delam, ...ampak problem pri moji je, da ima poraščen cel sluhovod do bobniča.

jaz sem imela pudlico s kosmatimi sluhododi in smo ji pulii dlako redno ven. Ušesasmo tudi pogosto obračali in spenjali,da so se zračila. Občasno smo jo peljali k veterinarju na puljenje dlaki iz sluhovoda in je očistil čisto do bobniča s cevko tanko pinceto in potem spral- ne moreš verjet iz kakšne globine je privlekel včasih dlake :o.
Čistili smo ji s tem,kar je bilo pač tedaj na tržišču -se ne spomnim več ,in zagotovo so novejša sredstva boljša.
vsekako se meni zdi ,da dokler pes nima problmeov je najboljše ušesa pustiti pri miru.Vlja za tiste,ki imajo mlade pse, ki so še brez težav in čistijo iz prepričanja,da je to nujno.
Pri psih ,ki se strižejo ali trimajo je dobro da pred tem nabašemo vato v ušesa ,da drobci dlakic ne pridejo v sluhovod- pa tudi pred kopanjem dajte not zamaške.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


malena3

  • Gost
Odgovori #81 : 11 Januar 2007, 11:09:01
No, glede pomirjeval je tako:
res jih dajejo v skrajnem primeru.
Vsaj tako delajo na kliniki, kjer jo obiskujem jaz.
Ko smo peljali mucka Bobija na pregled, je bil nemogoč. Smo ga še celo malo pustili in čez pol ure ga je tehnik nekako umiril za silo.
Me je pa po pol ure lepo vprašal, če mu bomo lahko dali pomirjevalo, če se ne bo pomiril.

Temu tvojemu veterinarju se je zelo mudilo, tehnica pa je imela najbrž slab dan.

V moji kliniki tehniki začetniki ne dajejo inekcij, absolventi tudi skoraj ne. Vse opravi veterinar z nežnostjo, da sploh ne čutiš in viidš kdaj je mimo.

LP



nikexxx

  • Gost
Odgovori #82 : 11 Januar 2007, 15:21:18
Ja kaj naj rečem, vsaka šola nekaj stane.
Naslednjič bom vsekakor ravnala drugače.
Šla bom le k enio veterinarki, razen, če bo pač nuja, prej ga bom utrudila, čeprav je to pri 3 mesečnemu mladiču težko.
No ja poskkusila bom.
Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #83 : 12 Januar 2007, 01:28:31
Danes pa Asko peljem k vetijem ušeska pokazat. Držte pesti, da ne bo nič narobe. Bom poročala, kaj vetiji odkrili so. Samo res čudno je s tem njenim otrasanjem glave. No vse danes izvem..lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #84 : 12 Januar 2007, 14:57:21
Pa sva od vetijev. Je morala veterinarka tudi Aski dati zelo blago pomijrevalo, ker nikakor nam ni uspelo, da bi imela glavo pri miru, ker je vedno, ko ji je hotela pogledati ušesa , hudo trznila. Na srečo vnetih ušes nima, pač pa ima ušesne garje. Dobila Otonazol in danes ji moram dati ampulo Stronghold...lp


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #85 : 12 Januar 2007, 15:24:36
Pa sva od vetijev. Je morala veterinarka tudi Aski dati zelo blago pomijrevalo, ker nikakor nam ni uspelo, da bi imela glavo pri miru, ker je vedno, ko ji je hotela pogledati ušesa , hudo trznila. Na srečo vnetih ušes nima, pač pa ima ušesne garje. Dobila Otonazol in danes ji moram dati ampulo Stronghold...lp
No, v glavnem da veste kaj je in da bo Aska čimprej brez teh nadlog ;)


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #86 : 13 Januar 2007, 12:22:07
Še nekdo, ki ima probleme z glivicami... :(
Kast: glede hrane me zanima. Koliko je bila psica stara, ko se je vnetje začelo? Je prej vedno jedla Nutro? Ti je veterinarka svetovala dietno hrano?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #87 : 13 Januar 2007, 12:31:15
Od kdaj so pa pršice v sorodu z glivicami? S hrano nimajo nič, veliko pa z mačkami, ki živijo pri isti hiši.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #88 : 13 Januar 2007, 13:06:36
Lanabela ??? kakšne pršice? kakorkoli, obstaja povezava med glivicami in hrano, ali ne?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #89 : 13 Januar 2007, 13:17:26
Aska ima pršice ne glivice. Sem mislila, da se tvoj post nanaša nanjo. Med glivicami in hrano bi pa lahko bila kakšna povezava, ne vem, ker k sreči o glivicah pojma nimam.