Nova Scotia duck tolling retriver

angels · 329030

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #120 : 04 Avgust 2008, 23:19:42
Ua, Di ful lepo temni 8)

battito animale


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #121 : 04 Avgust 2008, 23:26:02
Jarija sem pa videla v pasji šoli - je tak priden cuker. :D


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 05 Avgust 2008, 09:00:26
hm ne, napisala sm, da sem dobila psička:) ne psičko hehe


....Never Grow Up..


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #123 : 05 Avgust 2008, 09:03:55
Sori, narobe prebrala :-[ ;D

Ful ma dobre štumfke na nogicah ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 05 Avgust 2008, 09:10:03
nč hudga:D
hehe ja ful je crtiiiii...sam ful hudiček:P

....Never Grow Up..


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #125 : 05 Avgust 2008, 10:15:56
Švedske "Tollarspecialen" je bilo konec v nedeljo, mi pa že planiramo za drugo leto. Specialka se bo odvijala 7-9  avgusta, v mestecu Ransäter približno 50 km od Karlstada. Za nas bo pot malo daljša, kot lani do Vargarde, ampak če bo vsaj tako super, vsekakor vredna časa in denarja. Mogoče se najde še kakšen navdušenec, ki ga zanimajo Tollerji in se bo odpravil zraven na daljni sever.
Če koga zanima si lahko nekaj rezultatov ogleda že sedaj tukaj: http://www.tollarklubben.org/specialen/. Več bo prišlo kasneje, ko pride Anette, ki ureja vso stvar domov iz počitnic ;D.
Nemci so totalno razturali na delovnih preizkušnjah :o :D!
Nekaj slik pa lahko vidite tukaj
Ko pride Polona domov, se nam pa sigurno obeta malo daljša razlaga ;).


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #126 : 05 Avgust 2008, 12:54:11
 :o Pimu dobrodošel. Ful je luštkan Jari  :-* :-* Nameravate z njim kaj delati?


Avrora mogoče veš koliko je bilo vseh psov (sorry če je bilo že kje napisano  :-[ )?
In kako je Dee že zrasla  :o :o Lepotička  :-* :-*



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #127 : 05 Avgust 2008, 13:18:15
Avrora mogoče veš koliko je bilo vseh psov (sorry če je bilo že kje napisano  :-[ )?

Misliš na specialki? Mislim, da ji je bilo prijavljenih cca. 350.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #128 : 05 Avgust 2008, 13:19:09
Ja specialki. Hvala  :)



pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 05 Avgust 2008, 16:31:56
hehe hvala, ubistvu sem punca:D
ja mislm z njim delati ja, hočem ga naučit ful trikov..pa mogoče pol naprej agility ali pa RO samo za to še ne vem...
a mi lahko samo poveste, a ste vi svoje učili kar tako iz glave, ali ste imeli kakšno knjigo za trike?

....Never Grow Up..


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #130 : 05 Avgust 2008, 19:28:14
Jari je zelo lep.  :o

Glede trikcev je veliko napisano tukaj. Pa kliker bi priporočala.  ;)
Bosta hodila v šolo? kaj pa na razstave?  ;D

lp


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #131 : 05 Avgust 2008, 19:40:06
Nekaj trikcev tako iz glave, večinoma pa iz male šole pri Silviji. Kakšna knjiga zna biti tudi uporabna, drugače pa je na Youtubu ogromno filmčkov, kjer lahko dobiš kakšne zamisli. Vsekakor vama priporočam, da gresta v malo šolo, čim prej. Jaz sem šla z mojo takoj ko sem jo dobila in sem zelo zadovoljna z njo in njenim delom.
Kaj pa prinašanje, bosta delala kaj?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #132 : 06 Avgust 2008, 01:31:47
Pimu pozdravljena. Kar se male šole tiče, ti najbolj priporočam Ilirijo. Za trikce pa ogromno najdeš na internetu.

Švedska Toller specialka 2008

Torek
V torek smo se že ob 2h zjutraj odpravili proti Nemčiji k Wijinemu vzreditelju. Tja smo prišli zgodaj popoldne in se počasi že pripravili za pot naprej.



Sreda
V sredo zjutraj smo spokali v avto Wi in Lille ter se peljali na sever Nemčije. Popoldne smo prišli do našega prenočišča (30 minut vožnje do trajekta do Danske). Ker smo prišli zgodaj, smo se odpeljali še do peščene plaže, kjer sta obe psici uživali v morju in pesku, mi pa tudi. 8)




Četrtek
Iz Nemčije smo se s trajektom peljali na Dansko, potem pa še na Švedsko. Proti večeru smo končno prišli v kamp, kjer se je odvijala specialka. Dobili smo zadnjo kočo, ki je bila tik ob morju, tako da je bila Wi totalno blažena, ker se je šla lahko večkrat na dan kopat. ::)
Kamp je bil seveda napolnjen z lastniki Tollerjev, tako da nam družbe ni manjkalo.


Petek
Že navsezgodaj zjutraj smo imeli zbor pred kampom, kjer so nam podali informacije za obedience, working test in hunting test. Z Wi sva bile prijavljeni v Obedience in WT in prov je bil za naju na vrsti obedience. Po speltu okoliščin sva bili na vrsti 1. Vsi so bili zelo prijazni in ring stevard nama je vse razložil, vsako vajo posebaj pa tudi sodnik je bil prijazen. Wi je bila na začetku malce zmedena, jaz pa popolnoma živčna, vednar naam je uspelo zbrati dovolj točk za prvi nagradni razred in pogoj za naslednji razred, tako da lahko zdaj tekmujeva že v Class 2. Končno pa sva bili v svoji skupini 5. Najino skupino je zmagala Melanie z Mocco in sta imela od vseh psov tudi % največ točk, zato je Mocca Obedience Toller of the year. :o ;D Na splošno pa so bili rezultati precej slabi, saj je bilo zelo malo psov v vseh razredih, ki so dosegli prvi nagradni razred. V najvišjem, Elite razredu ni bilo nobenega psa v prvem nagradnem razredu.
Za nagradno sva dobili rozeto in žakelj hrane. 8)


Mocca

Po Obediencu sva se z Imke&Cayugo in Melanie&Mocco odpravili 10km iz kampa, kjer je bil Working test. Tam je bilo 5 postaj z nalogo (A-E). V Novice class je bilo prijavljenih 93 psov, zato se je na postajah veliko čakalo. Z Wi sva zaćeli pri C postaji, kjer je bil marking. Pes je moral po odvrženem dummyju v poleg okoli drevesa in potem po dummyja. Wi je to vajo najbolje opravila z 18/20 točkami. Ker je bila malo površna ni prijela dummyja dovolj lepo in ji je malo pred mano padel iz ust. Potem sva šli do A postaje, kjer je bil parking s strelom v gostem podrastju (nekaj psov je prišlo nazaj s krvavimi nosovi). Wi je bolj slabo videla kam je padel dummy, ker se je osredotočila na strelca, vendar je dummy kljub vsemu dosti hitro našla in prinesla naravnost k meni. Potem smo dolgo čakali na E postaji, obupali in šli na B postajo, kjer je bil marking s strelom iz vode.  To je bila edina postaja, kjer je Wi spustila zvok iz sebe. IN ne samo majhen bevsk, ko jo spustim, ampak je takoj po strelu odprla usta in jih ni zaprla, dokler ni začela plavati. Mislim, da še nikoli v življenju ni tako kričala, kot je takrat. Točke sva imeli odbita samo zaradi kričanja. Vaja je bila drugače izvedena perfektno. Samo še več morava delati v vodi pa bo. :) Pri E postaji sva dobili najmanj pik 14/20 in sicer je bilo tukaj iskanje 2/3 dummyjev v podrasti na 4 kvadratnih metrih 2m pred vodnikom. Dummyji so bili majhni in napol zakopani. Tega Wi še nikoli v življenju ni počela in ko sem jo 1. poslala je takoj tekla iskat dummyje 30 metrov naprej. Parkrat sem jo morala poklicat nazaj, parkrat je tudi šla zelo blizu dummyja...ko je končno našla 1. pa ji je nekaj kliknila in je takoj sledil še 2. Med čakanjem na D postajo se je ulilo, zato sva pol ure čakali kar v avtu, potem pa šli še na zadnjo nalogo. Tukaj je pes prinesel 2 dummyja in sicer je bil 1. dummy marking s strelom in ko je pes nesel tega nazaj, je metalec na isto mesto postavil 2. (pes ga ni videl) in je bilo treba poslati psa nazaj še po 2. Spet nekaj, kar z Wi nisva skorja nič delali. Tokrat je bila pozorna name in zopet ni dobro videla, kam je padel dummy, tako da je za 1. porabila skoraj 2x več časa kot za 2. Samo je vajo zopet uspešno opravila. Na koncu sva imeli 78/100 točk in pristali na 20 mestu. 8)
Vsem sodniki so bili zelo prijazni, vsako vajo so mi razložili in odgovarjal na moja vprašanja. Vsi so tudi pohvalili Wi, ker je res lepo delala (sploh za tako mladega psa in za 1. tekmo). Jaz sem z njo res zelo zadovoljna. Dala je vse od sebe, bila vztrajna in je bila večinoma tiho in mirna.
V finalu, kjer je bilo 5 najboljših psov je bila tudi Imke s Cayugo, Wijin vzreditelj z Wijino polsestro Lille, Wijina teta Jill in polsestra Bitti. 8) Jill je bila 1., Bitti 2., Lille 3. in Cayuga 4. :-* 8)

Bitti

Lille

Jill



Sobota
Dopoldne je bila blizu kampa lovska tekma, vendar sem jaz raje ostala v koči, ker je deževalo in se popoldne raje odpravila gledat agility, kjer je tekmovala tudi Imke s Cayugo.
Na srečo sva se spravili pod šotor, tako da naju ni premočilo. Cayuga je bila na žalost v obeh tekih disk, Wijin stric (brat od Jill) pa je postal Agility Toller of the year.

Cayuga

Wijin stric, Agility Toller of the year





Nedeljo pa opišem pozneje, ko uredim še preostanek slik.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #133 : 06 Avgust 2008, 09:10:30
Super slike, prekrasni tollerji  :-* Jaz sem se čist zaljubila  :-*



pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 06 Avgust 2008, 09:16:56
aha uredu, hvala za informacije:D....ja v malo šolo sva se že odpravila po prvem tedu, ko sem ga dobila...in sicer v šolo Švrk..ker so v iliriji začeli šele avgusta, je bila to edina šola, kjer so imeli srečanja tudi v juliju...tako, da ja, zdaj sva tam...
ja glede nadaljevanja pa še ne vem, prinašanje bova najbrž delala, pa mogoče RO ali pa agility...to še ne vem...
za razstave sem pa sigurna da ne, ker mi ni všeč..
kaj pa vi kaj delate s svojimi kužki?

....Never Grow Up..


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #135 : 06 Avgust 2008, 09:58:17
Wi je meni v prvi vrsti moj pasji hiking buddy. :D ;D Primarno pa trenirava obedience in dummy training ter lovske zadeve, kolikor nama sredstva dopuscjo. Sekundarno pa se agility, Rally-O, frisbee in canine freestyle. Malo poskusava tudi canicross...Trikci so pa za zaposlitev njenih mozganckov in za razna ogrevanja in utrejvanja raznih misic.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #136 : 06 Avgust 2008, 10:15:05
Uuuu, super še en toller v Sloveniji. Kakšna slika več nebi škodila.  ;D


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #137 : 06 Avgust 2008, 14:13:17
Polona super si napisala! Kateri pesot je pa na zadnji slikci?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #138 : 07 Avgust 2008, 08:55:08
Ne vem kdo je.  :-\
Ni bil prijavljen, ker je mali se premlad, za pogovor pa nisem imela casa (sem mi je mudilo in sem se samo toliko ustavila, da sem slikala).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 20 Avgust 2008, 10:50:51
pa še ene najnovejše slikce iz današnjega dne:)



....Never Grow Up..


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #140 : 20 Avgust 2008, 15:04:13
Kaj je srček. A je pridn kej, al zna bit hudiček?  >:D



pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 20 Avgust 2008, 16:13:00
hehe je oboje, zna bit pridn, sam k ga pa pograbi je pa tut hudiček ja:)

....Never Grow Up..


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #142 : 20 Avgust 2008, 21:26:18
Srček mali.  :-*
Kaj pa zdaj zna od trikcov?


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 20 Avgust 2008, 21:42:01
hm zna te osnove sedi, prostor, odpoklic, poleg, stoj, od ostalga zna pa give me five(z obema), obrat v levo, desno, preval,  slalom med nogami, prosi že skor zna, pa zdej skok v naročje že obvlada k sm v sedečem položaju...
delava na tem, d jih bo znal čim več:D..sicer je pa komi tri mesce star tko d že kr neki zna:)

....Never Grow Up..


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 20 Avgust 2008, 21:59:57
aja pa spusti zna tut...:) to se pol šele spomneš kaj si pozabu napisat..:P

....Never Grow Up..


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #145 : 20 Avgust 2008, 22:03:06
Aha. Drugače pa prvih (mislim da) 15 minut, lahko še vedno spremeniš svoj prispevek, to pa tako, da klikneš zraven kumbka citat, spremeni.  ;)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #146 : 25 Avgust 2008, 11:57:06
Wi & Jari


Jari


Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #147 : 25 Avgust 2008, 12:47:54
Oooo kok je Jari cute!  :o  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #148 : 25 Avgust 2008, 12:57:58
Še malo Wiceka





Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #149 : 25 Avgust 2008, 13:17:18
Wi je meni v prvi vrsti moj pasji hiking buddy. :D ;D Primarno pa trenirava obedience in dummy training ter lovske zadeve, kolikor nama sredstva dopuscjo. Sekundarno pa se agility, Rally-O, frisbee in canine freestyle. Malo poskusava tudi canicross...Trikci so pa za zaposlitev njenih mozganckov in za razna ogrevanja in utrejvanja raznih misic.

Reševanje nič več?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P